Video stream

poruka: 13
|
čitano: 4.301
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Video stream
pitanje

-kako ubaciti u stranicu video stream ali da ima više kanala (npr. 2)? imam adresu kanala:

01. mms://rmv8.bbc.net.uk/news/olmedia/n5ctrl/tvseq/od/bbc1/bb/wm/video/panorama_bb.wmv


02. mms://streaming.i2i-technology.com/classiccartoonsBB\

-hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Video stream

Kako se gleda taj stream?

15 godina
offline
RE: Video stream
autorov komentar

-ne razumijem pitanje? kako misliš "kako se gleda"? pa kopiraj adresu u browser i on ti automatski otvara WMP. meni treba da je WMP već integriran u web stranicu i da mogu birati kanale...

16 godina
offline
Video stream

Da, automatski mi otvara WMP ali stvar ne radi. Javlja error. Mozda zato sto imam verziju 12 beta. Ali nije bitno. Daj mi link na neku stranicu koja ima WMP integriran u stranicu onako kako ti zelis da bude. Pa da pogledam HTML i JavaScript kod. Ovako napamet govoreci, vjerojatno se moze koristiti JavaScript funkcija koja ce modificirati WMP komponentu na stranici, tako sto ce joj postaviti novi video stream link.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Video stream
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

ej, evo nasao sam:

 


<OBJECT ID="MediaPlayer" width=320 height=240 
classid="CLSID:22D6F312-B0F6-11D0-94AB-0080C74C7E95"
codebase="http://activex.microsoft.com/activex/controls/mplayer/en/nsmp2inf.cab#Version=,1,52,701"
standby="Loading Microsoft Windows Media Player components..." 
type="application/x-oleobject">
<PARAM name="FileName" value="mms://streaming.i2i-technology.com/classiccartoonsBB\">
<EMBED type="application/x-mplayer2" 
pluginspage="http://www.microsoft.com/Windows/Downloads/Contents/Products/MediaPlayer/"
SRC="mms://streaming.i2i-technology.com/classiccartoonsBB\"
name="MediaPlayer"
width=320
height=240>
</EMBED>
</OBJECT>

16 godina
offline
Video stream

Prihvatio si svoju poruku kao rjesenje?

Sta nije pitanje bilo kako ubaciti stream s vise kanala?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Video stream
autorov komentar

-tako je. kad znam za jedan kanal jednostavno napravim popis kanala...

16 godina
offline
Video stream

a kako mijenjas kanale?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Video stream
autorov komentar

-napraviš listbox pa ih odabireš... svaki kanal ima svoj .html (nije baš najspretnije rješenje) u kojemu se nalazi kod za stream (kao onaj što sam poslao) i strelica nazad.

16 godina
offline
Video stream

Mislis, svaki kanal se nalazi u vlastitom HTML dokumentu?

Mozda bi AJAX bio sretnije rjesenje..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Video stream
autorov komentar

da, svaki kanal je u vlastitom html-u. AJAX? što je to? sorry ali tek počinjem s razvojem web-a...

15 godina
offline
RE: Video stream
autorov komentar
16 godina
offline
Video stream

U kratkim crtama:

 

Imas web-stranicu i unutar te web-stranice - zapravo unutar njezinog HTML koda - imas neki DIV element. Unutar tog DIV elementa se nalazi tvoja WMP komponenta.

 

Sada definiras JavaScript funkciju koja ce na korisnikov zahtjev - kada korisnik recimo klikne na neki gumb - preuzeti sa web-servera neku drugu WMP komponetnu, odnosno njezin HTML kod. Dakle, ne ucitavas iznova cijelu web-stranicu, nego samo taj WMP kod kojeg si gore naveo i smjestas ga u spomenuti DIV element.

 

Poznate web-stranice koje implementiraju AJAX su Google-ovi servisi i Facebook... svaki puta kada primijetis, da se na web-stranici pojavljuje neki novi sadrzaj bez da se sama web-stranica ponovno ucitava, to je AJAX.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice