Naplata izrade web stranice

poruka: 95
|
čitano: 23.553
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Naplata izrade web stranice

pozz...

zanima me koliko se naplacuje neka osnovna izrada web stranice?

nekoliko slika, kontakt forma, 2,3 klikabilne tipke ?

 

 

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Naplata izrade web stranice

parsto kn..

 

14 godina
odjavljen
offline
RE: Naplata izrade web stranice
jazika kaže...

parsto kn..

 

Ovakvih sa parsto kn mi je pun k.Dođe vodoinstalater, popravi cijev, gotov je za sat-dva i uzme ti parsto kunu.Ili susjedova mala, koja ide u školu za to, pa imam 4 sata pitanja, zašto se ne vidi, kako da ona to stavi na net, pa zašto to nije u sredini...

@hacker-ri; ovisi što želiš od web stranice.Ako želiš stranicu sa domenom tipa luka.000webhost.free.com i ine domene, sa besplatnim hostom, to "naklikaš" sam, bez uvrede.Ukoliko želiš site koji će tražilice uredno indeksirati, koje će imati vizaulni identitet, logo i ostale elemente koji odlikuju neki brand onda je to druga priča.Kontakt forma je isto zahebana stvar, najmanji je problem napraviti kontakt formu, radiš samo njen izgled u (X)HTML-u, ali želiš i da radi nešto, ne?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.1.2011 10:05 (alankish).
13 godina
protjeran
offline
RE: Naplata izrade web stranice
alankish kaže...
jazika kaže...

parsto kn..

 

Ovakvih sa parsto kn mi je pun k.Dođe vodoinstalater, popravi cijev, gotov je za sat-dva i uzme ti parsto kunu.Ili susjedova mala, koja ide u školu za to, pa imam 4 sata pitanja, zašto se ne vidi, kako da ona to stavi na net, pa zašto to nije u sredini...

@hacker-ri; ovisi što želiš od web stranice.Ako želiš stranicu sa domenom tipa luka.000webhost.free.com i ine domene, sa besplatnim hostom, to "naklikaš" sam, bez uvrede.Ukoliko želiš site koji će tražilice uredno indeksirati, koje će imati vizaulni identitet, logo i ostale elemente koji odlikuju neki brand onda je to druga priča.Kontakt forma je isto zahebana stvar, najmanji je problem napraviti kontakt formu, radiš samo njen izgled u (X)HTML-u, ali želiš i da radi nešto, ne?

kolko sam skuzio on bi napravio, il vec je...

A ti umjesto da baljezgas gluposti daj procjenu..

 

Za neku pozadinu,gotovu kontakt formu, 3-4 obicne html stranice, okvir neki, nebi smjelo izac vise od 400kn..

15 godina
neaktivan
offline
RE: Naplata izrade web stranice
Ja bi to besplatno napravio čovjeku...

Ali uzmi mu 150 - 200 kn... jer prema meni za takvo nešto jednostavno sramota je više...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
14 godina
odjavljen
offline
RE: Naplata izrade web stranice
jazika kaže...

kolko sam skuzio on bi napravio, il vec je...

A ti umjesto da baljezgas gluposti daj procjenu..

 

Za neku pozadinu,gotovu kontakt formu, 3-4 obicne html stranice, okvir neki, nebi smjelo izac vise od 400kn..

Jedino tko tu baljezga gluposti si ti.Kakvi okviri?Imao sam takvih "klijenata", običnu stranicu da si malo predstavi firmu i tako to.Onda je za svaki heading htio pozadinu, sa uzorcima, transparentnošću, linijama.OK, nacrtao sam sve i posložio.Pa je na navigaciji htio gumbe sa animacijom-fadeIN-OUt na hover.Nema problema, JavaScript.Pa je htio da stranica uvijek popunjava cijeli prozor, da je footer uvijek na poziciji 0, nema problema.Galerija, rekoh napravi ću tablicu i u nju popikati slike.Ne, on hoće onako kako to Apple ima, rekoh nema problema, napravim to bez ikakvih plugina u Flashu, malo AS 3.0, napucam slike u XML file i voila.Kontakt formu sa validacijom u JS-u i ine gluposti, jednostavno?

Da ne zaboravim, još sam cijelu FLASH galeriju morao stavljati u overlay na pozvanje iste.

@EPhoenix, hoćeš li mi ti za 200 kn napraviti jednostavnu socket chat aplikaciju u C-u?Naravno želim da ima GUI, dovoljno je da radi u LANu-?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.1.2011 10:55 (alankish).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Naplata izrade web stranice
alankish kaže...
jazika kaže...

parsto kn..

 

Ovakvih sa parsto kn mi je pun k.Dođe vodoinstalater, popravi cijev, gotov je za sat-dva i uzme ti parsto kunu.Ili susjedova mala, koja ide u školu za to, pa imam 4 sata pitanja, zašto se ne vidi, kako da ona to stavi na net, pa zašto to nije u sredini...

 

Slažem se s ovim :)

 

Prije nego tražiš ponudu za takvo nešto, moraš napomenut neke neke osnovne stvari:

- da li imaš pripremljen dizajn ili treba izdizajnirat stranicu?

- imaš li već zakupljenu domenu i server?

 

Ovisno o odgovorima na ovo pitanje ti ovisi i cijena, ali ovisi što ti treba...  Ako ti nije bitno kak to sve izgleda, kako je napisan kod i slično, onda ti je najbolje da nađeš nekog "od susjeda malog" koji želi biti web designer, pa mu daš da ti to napravi za vježbu.

 

14 godina
odjavljen
offline
RE: Naplata izrade web stranice
Base.hr kaže...
alankish kaže...
jazika kaže...

parsto kn..

 

Ovakvih sa parsto kn mi je pun k.Dođe vodoinstalater, popravi cijev, gotov je za sat-dva i uzme ti parsto kunu.Ili susjedova mala, koja ide u školu za to, pa imam 4 sata pitanja, zašto se ne vidi, kako da ona to stavi na net, pa zašto to nije u sredini...

 

Slažem se s ovim :)

 

Prije nego tražiš ponudu za takvo nešto, moraš napomenut neke neke osnovne stvari:

- da li imaš pripremljen dizajn ili treba izdizajnirat stranicu?

- imaš li već zakupljenu domenu i server?

 

Ovisno o odgovorima na ovo pitanje ti ovisi i cijena, ali ovisi što ti treba...  Ako ti nije bitno kak to sve izgleda, kako je napisan kod i slično, onda ti je najbolje da nađeš nekog "od susjeda malog" koji želi biti web designer, pa mu daš da ti to napravi za vježbu.

 

Konačno, neko tko kuži problematiku.Zaboravio sam napomenuti, da sam morao napraviti cijelo malo istraživanje "tematike" i pisanje teksta.BTW. skoro sam kupio DSL jer nikako nisam mogao dobre slike napraviti.

14 godina
neaktivan
offline
Naplata izrade web stranice

Ne isplati se osim nekom studentu raditi web stranice ispod 1000kn.

Od takvih stranica nitko i nema nekakvu korist.

To su web sadržaji koji su totalno nekorisni u današnje doba kad se stranice moraju optimizirati za google i moraju biti vrhunski kvalitetne.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Naplata izrade web stranice
Elektron kaže...

Ne isplati se osim nekom studentu raditi web stranice ispod 1000kn.

Od takvih stranica nitko i nema nekakvu korist.

To su web sadržaji koji su totalno nekorisni u današnje doba kad se stranice moraju optimizirati za google i moraju biti vrhunski kvalitetne.

I to što kažeš.U tom slučaju je web stranica samoj sebi svrha.Vidio sam na tisuće takvih stranica koje izgledaju kao da su rađene i zadnji put održavane tamo između 1996. - 1999. dok je bila dot.com sapunica.

16 godina
neaktivan
offline
Naplata izrade web stranice

ma, zanima me jer mi je kolega dobio ponudu (tj trazio je) da mu se napravi stranica za firmu, sa nekoliko tih klikabilnih stvari i kontakt forma...

nista po meni pretjerano...

nekoliko slika, tekst u svaki taj odjeljak i kontakt forma, cisto da ima nesto da bi stavio kao stranica firme...

 

i to sve za 600 kuna, sta mu trenutno i nije puno.

Pretpostavljam da je to decko koji je zadnji put to radio na web tecaju, ali jel to tako tesko napravit da mora bit neznam kakav profesionalac?

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Naplata izrade web stranice
Hacker-ri kaže...

ma, zanima me jer mi je kolega dobio ponudu (tj trazio je) da mu se napravi stranica za firmu, sa nekoliko tih klikabilnih stvari i kontakt forma...

nista po meni pretjerano...

nekoliko slika, tekst u svaki taj odjeljak i kontakt forma, cisto da ima nesto da bi stavio kao stranica firme...

 

i to sve za 600 kuna, sta mu trenutno i nije puno.

Pretpostavljam da je to decko koji je zadnji put to radio na web tecaju, ali jel to tako tesko napravit da mora bit neznam kakav profesionalac?

Ja pretpostavljam da je to dečko koji je možda trgovac, pa je na TV vidio da web dizajneri i developeri zarađuju po 2k Eur mjesečno, završio je osnovni tečaj i sad pokušava napraviti nešto.Ako mu je to prvi projket, a sudećo po cijeni, moglo bi suza biti.Takva web stranica izgleda kao loš word dokument, u biti cijelu takvu stranicu napraviš u wordu za 10 minuta.

 

Da li je tebi svejedno da li će ti automobil popravljati ovlašteni serviser, konkretno kočnice i ABS sustav, ili će ti to popravljati od susjeda malo koji voli po motorima šrafati?

Svaka iole ozbiljnija tvrtka, tražit će specificiranu ponudu i za svoj novac vrhunski proizvod/uslugu.Web  je logički  dio vizualnog identiteta, zamisli da kupuješ medicinski Proizvod1 od prozvođača TVRTKA, čiji web izgleda kao da je napravljen u 30 minuta i u browseru se raspada?

Za 600 kuna nemožeš uzeti iole ozbilniji hosting + domena.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Naplata izrade web stranice
alankish kaže...
Da li je tebi svejedno da li će ti automobil popravljati ovlašteni serviser, konkretno kočnice i ABS sustav, ili će ti to popravljati od susjeda malo koji voli po motorima šrafati?

Svaka iole ozbiljnija tvrtka, tražit će specificiranu ponudu i za svoj novac vrhunski proizvod/uslugu.Web  je logički  dio vizualnog identiteta, zamisli da kupuješ medicinski Proizvod1 od prozvođača TVRTKA, čiji web izgleda kao da je napravljen u 30 minuta i u browseru se raspada?

Za 600 kuna nemožeš uzeti iole ozbilniji hosting + domena.

trenutno je vrijeme takvo da ljudi moraju platit zaposlenike, a 2.000 kuna za web nema...

tako da ce imati "nesto" da popuni formu, a na ljeto kad posao procvate ce razmisljati o ozbiljnom webu...

trenutno mu treba samo kako bi u mailu poslao neku stranicu na kojoj nesto pise (doslovno to)...

on ima jaku klijentelu, ali trenutno je tek prebacio sve sa jedne firme koja se raspala, na sebe, pa tako da tek na ljeto raste lova, jer je tada i posla...

 

potpis :D
15 godina
offline
Naplata izrade web stranice

za svaku smislenu stranicu i dobar dizajn treba biti profesionalac :)

ako 2 covjeka rade stranicu (html/js/programer i dizajner), a jos nisam upoznao dobrog programera i dizajnera, i da su kvalitetni ne vjerujem da bi ih 600 kn zadovoljilo.

za jednog koci ce napraviti nesto OVAKVO i 50kn je previse...

 

www.prijevodi-online.org
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Naplata izrade web stranice

Je li tebi primarna djelatnost i osnovni izvor prihoda za "kruh" izrada web stranica?

 

Ako jest onda nemaš šta pitati ovdje, cijena se zna...

Ako nije onda bi bilo fer da tom za koga se interesiraš predložiš nekog tko to profesionalno radi.

 

Iskreno, zbog "susjeda koji će meni to napraviti džaba" oni koji sa tim zarađuju svoj kruh su u banani.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Naplata izrade web stranice

@hacker-ri, to mi je jasno, no onda zna da nemože očekivati dobar proizvod.Ako treba nešto da stavi u memorandum,  posjetnicu i potpis u mailu.Onda je to zadaovoljavajuće riješenje.Htio si čuti mišljenja, eto kako situacija stoji.A ponekad i za samog web designera/developera je problematično pronaći prvi projekt, pa se za ovaj prvi potrudi više neog za onaj 30 koji će koštati 15k kuna.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Naplata izrade web stranice

on mi je poslao stranicu ovu ali bez ovo flasha i da ove klikabilne (kako se to inace zove?) ne skacu vec samo poplave kad se na njih dode misem...

 

ne bi volio nekoga uvrijedit, ali meni se to cini dovoljno jednostavno da valjda to nauce na tecaju (ili je to toliki trash)

 

potpis :D
14 godina
odjavljen
offline
RE: Naplata izrade web stranice
Hacker-ri kaže...

on mi je poslao stranicu ovu ali bez ovo flasha i da ove klikabilne (kako se to inace zove?) ne skacu vec samo poplave kad se na njih dode misem...

 

ne bi volio nekoga uvrijedit, ali meni se to cini dovoljno jednostavno da valjda to nauce na tecaju (ili je to toliki trash)

 

Ako je bez flasha, onda može proći za te novce.Pitanje je koliko dobro mu ide dizajn, da grafičke elemente nacrta.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Naplata izrade web stranice
alankish kaže...

Ako je bez flasha, onda može proći za te novce.Pitanje je koliko dobro mu ide dizajn, da grafičke elemente nacrta.

ma ono sta se od njega trazi, moze ispunit...

barem po stranicama koje je prije radio (trenutno ih nemam ovdje)...

ali je radio za turisticke zajednice i razne apartmane pa se valjda uhvatio prakse za stavit 5 slika ...

meni to i dok pisem zvuci prejednostavno da ne bi znao ... cak i da zna samo osnove :p (izvinite ako grijesim)

potpis :D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Naplata izrade web stranice
A gle... ja znam da za takvo nesto ne bi platio... I site builderi po meni imaju bolje template... također ima hrpa boljih besplatnih dizajna...


Ali kad bi isao (a uskoro moram) onda bi mi budžet bio poveći...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naplata izrade web stranice
EnlightenedPhoenix kaže...

Ali kad bi isao (a uskoro moram) onda bi mi budžet bio poveći...

kad ti imas 5 radnika koji ti od 11-04 mjeseca nista ne rade, ne mozes orjentirat financije na (gluposti)...

on mora u sezoni zaradit za cijelu godinu jer je to takav posao, a kad uleti sa strane dobro uleti...

ja mu savjetujem da da otkaz ljudima i u doba sezone uzme praktikante ili nekog na ta 3,4 mjeseca ali nece da slusa... a to je sirovi biznis, tako da mora srezat troskove...

 

potpis :D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Naplata izrade web stranice
Hacker-ri kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

Ali kad bi isao (a uskoro moram) onda bi mi budžet bio poveći...

kad ti imas 5 radnika koji ti od 11-04 mjeseca nista ne rade, ne mozes orjentirat financije na (gluposti)...

on mora u sezoni zaradit za cijelu godinu jer je to takav posao, a kad uleti sa strane dobro uleti...

ja mu savjetujem da da otkaz ljudima i u doba sezone uzme praktikante ili nekog na ta 3,4 mjeseca ali nece da slusa... a to je sirovi biznis, tako da mora srezat troskove...

 

  To se definitivno slažem...

 

Ako samo u sezoni radiš onda sezonski zaposljavas...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
offline
RE: Naplata izrade web stranice
Evo iskustvo nekoga ko je prosa slicnu situaciju.

NEMOJ OVO RADIT. To sta ces napravit ce bit definitivno podplaceno i ocajno ces se osjecat. I razmisli malo, koliko dobro uopce znas radit? Pusti sad ego i sve, budi iskren. Ako mislis da radis za 200KN, onda mu naplati toliko. Inace, tog majmuna sezonca uputi na ljude kojima je to posao i makni se od tih LOW poslova zauvik.
DUMP udruga mladih programera
15 godina
odjavljen
offline
Naplata izrade web stranice

Sve ovisi koliko ti treba tih par stotina kuna, jer ce on sigurno pronaci drugoga za te novce.

Nema nicega losega raditi i 'projekte' za par stotina kuna, ako nisi u guzvi. Bolje ista raditi nego blejati.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Naplata izrade web stranice
Fearless kaže...
Evo iskustvo nekoga ko je prosa slicnu situaciju.

NEMOJ OVO RADIT. To sta ces napravit ce bit definitivno podplaceno i ocajno ces se osjecat. I razmisli malo, koliko dobro uopce znas radit? Pusti sad ego i sve, budi iskren. Ako mislis da radis za 200KN, onda mu naplati toliko. Inace, tog majmuna sezonca uputi na ljude kojima je to posao i makni se od tih LOW poslova zauvik.

?

16 godina
neaktivan
offline
Naplata izrade web stranice

imam ga pune dvije godine,origigi.

http://www.wysiwygwebbuilder.com/

 

isplatio ga preko 1o puta do sada.

probao trajl i odusevio se rezultatima.

 

poznanicima nista ne naplatim,osim ako nemaju ebanking,daju mi lovu za placanje domene i hostera.

sa bilderom nezahtjevnu stranicu kao stoje pokretac teme opisao okruglo 200kn,ni vise ni manje.

 

domena i mini paketic kod fiuhosta mu dodje 180kn + mojih 200...posteno,ima info sajt za kunu dnevno.

indexirt ce mu se gkroz google kroz 10 dana.

 

ovo sam prije dvije godine sam procackao i kada se uhodas to leti.

ovaj bilder je godinama najbolji u ponudi na trzistu.

brdo brdo brdo opcija.

 

p.s.

naravno respect pisacima koji to marljivo rade bez bildera,neka onda i naplate.

Pc.1 @ Avira IS + Emsisoft Mamutu = 3years Pc.2 @ OA++ =1year ko je kome kriv sto nemoze! btw comodo je vjeciti BETA shit na kvadrat. Fanovi su im tek fantomi svoje vrste :))
 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Naplata izrade web stranice
torrente kaže...

 

p.s.

naravno respect pisacima koji to marljivo rade bez bildera,neka onda i naplate.

Hvala, ne kažem da su loši ti (online) builderi, nego kažem da problemi nastaju kod specifičnih zahtjeva.Recimo trenutno cackam po Joomli, i niti jedan od templatea me ne zadovoljava.Sad idem u izradu vlastitog templatea, a Joomla je trenutno toliko kompleksna da ću više vremena izgubiti na izradu templatea nego da za svoje potrebe napravim malu CRUD/CMS aplikaciju koja će služiti za objavu novosti na web stranici.A ostale komponente ja lako embedam u stranicu.

15 godina
offline
RE: Naplata izrade web stranice
Hacker-ri kaže...

pozz...

zanima me koliko se naplacuje neka osnovna izrada web stranice?

nekoliko slika, kontakt forma, 2,3 klikabilne tipke ?

 

 

1000 kn. Ja toliko naplacujem projekte od stranice dvije, custom design, cisti HTML. Nitko se ne zali na cijenu.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
16 godina
neaktivan
offline
Naplata izrade web stranice

2500-3000 kn ako si ozbiljna firma. Ako radiš u fušu koliko god možeš/želiš.

A.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Naplata izrade web stranice
jazika kaže...

parsto kn..

 

 

Pokvare se vrata na frizideru, dodje majstor, popravi u 20 min i uzme 200 kn. Dodjes kod frizerke, sjednes na 10 min i uzme ti 40-50 kn.

 

Inzinjeri i priuceni su ekonomski idioti, sami sebe ruse cijenu i obezvredjuju svoj rad.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice