Virus trojanac / ne zeli u safe networking mode

poruka: 21
|
čitano: 14.986
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Virus trojanac / ne zeli u safe networking mode

Doso mi je virus u kompjuter (Win 7) onaj od ''Mupa'' kao da moram platit neku kaznu, cim pokrenem racunalo dode mi bijeli ekran i ne mogu nista, znaci virus blokira desktop i upravitelj zadatka i jedino mi preostaje da preko safe moda stavim antivirus da maknem ovaj virus, ali kad mi se kom pali drzim f8, odaberem safe networing mode i pise mi dobrodosli i odma iza toga odjava, znaci gasi se odma kompjuter, sta da radim, a imam vazne podatke na hdd? 

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Virus trojanac / ne zeli u safe networking mode

Skini Kaspersky Rescue Disk, pa sprži ga na CD, boot s CDa, pa proskeniraj računalo.

 

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2012 13:47 (Smooth Operator).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Virus trojanac / ne zeli u safe networking mod

Pa plati kaznu  {#}

- salim se naravno!

 

Ono kaj mi prvo pada na pamet je vadi hdd van i odi do nekog frienda i spoji na njegov komp hdd. S tim da prije toga stavite na friendov komp neki dobar antivirus i anti trojan (mozda comodo ili nesto drugo).
I dalje logicno - spoji se hdd, skenira ga se sa antivirusom i napravi backup podataka. I ak to ne resi problem, onda reinstalacija Windowsa.

Pravi programeri programiraju binarno!
11 godina
neaktivan
offline
Virus trojanac / ne zeli u safe networking mode

okej skidam ga, kad probam javim 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Virus trojanac / ne zeli u safe networking mode

Nije da reklamiram, ali jedan forumaš je to pošteno objasnio {#}

A i vodi odličan blog {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Virus trojanac / ne zeli u safe networking mod
rooswelt1991 kaže...

Nije da reklamiram, ali jedan forumaš je to pošteno objasnio  {#}

A i vodi odličan blog  {#}

Svaka cast tome kolega, ali kad bi svi imali napravljeni restore point, onda bi ovaj forum bio 80% manji. Barem po pitanju tema naslova "Win nece bootat, sta sad?"  {#}

Pravi programeri programiraju binarno!
15 godina
offline
Re: Virus trojanac / ne zeli u safe networking mod
Pentium100 kaže...
rooswelt1991 kaže...

Nije da reklamiram, ali jedan forumaš je to pošteno objasnio {#}

A i vodi odličan blog {#}

Svaka cast tome kolega, ali kad bi svi imali napravljeni restore point, onda bi ovaj forum bio 80% manji. Barem po pitanju tema naslova "Win nece bootat, sta sad?" {#}

Pa microsoft po defaultu pravi restore point-ove svako par dana, ako se ne varam. Ako postoje oni heroji koji ga isključe, onda takvi "hakeri" ovakve viruse riješavaju bez problema...

Mislim, takvim ljudima koliko je teško spržiti neku live distru na usb, i spremiti potrebne podatke na vanjski disk. To može napraviti bilo koja osoba koja je malo stručnija sa računalima, problem je što večina "majstora", da ih ne nazovem drugim imenom, nemaju pojma čemu služi restore point, ali kakvi bi oni onda "hakeri" bili, kad nebi isključili sve moguće zaštite {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Virus trojanac / ne zeli u safe networking mod

Pa microsoft po defaultu pravi restore point-ove svako par dana, ako se ne varam. Ako postoje oni heroji koji ga isključe, onda takvi "hakeri" ovakve viruse riješavaju bez problema...

Mislim, takvim ljudima koliko je teško spržiti neku live distru na usb, i spremiti potrebne podatke na vanjski disk. To može napraviti bilo koja osoba koja je malo stručnija sa računalima, problem je što večina "majstora", da ih ne nazovem drugim imenom, nemaju pojma čemu služi restore point, ali kakvi bi oni onda "hakeri" bili, kad nebi isključili sve moguće zaštite  {#}

Uh, gadno smo vec u Offtopicu, ali nadam se da nam niko nece zamjerat.
Da Win radi automatski restore point, ali korisnik sam treba napraviti prvi put. Isto ko i kad otvoris novi Word dokument moras prvi put save-at i onda ti on dalje sam. To je slucaj kad si sam instaliravas Windowse, ak si kupio komp sa vec predinstalirnim, onda je taj "nulti" restore point u pravilu vec napravljen.
A za ostalo se u potpunosti slazem s tobom.

Pravi programeri programiraju binarno!
12 godina
protjeran
offline
Virus trojanac / ne zeli u safe networking mode

Novi Windowsi ! samo to ce ti rjesit problem - obavezno format svega - to sam i ja imao prije nekoliko godina

Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Virus trojanac / ne zeli u safe networking mod
virus se pojavio prije mjesec dana a ti ga imao prije nekoliko godina xD
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Virus trojanac / ne zeli u safe networking mod
PR0MATRAC kaže...

Novi Windowsi ! samo to ce ti rjesit problem - obavezno format svega - to sam i ja imao prije nekoliko godina

Znači odustat od popravka i jednostavno sve reinstalirati? Gdje je zabava u tome?

0xBADC0DE
16 godina
offline
Re: Virus trojanac / ne zeli u safe networking mod

Isti problem sam rijesio na slijedeći način.

Startaj komp u safe natworking modu.
Prije nego ti se pojavi desktop moras pritisniti ctrl+alt+del. Start task manager i kliknes na tablicu processes. E sada dolazi onaj tezi dio. Moraš biti brz i ugasiti onaj proces koji ti komp gasi ili blokira desktop. Dakle najbitnije je biti brz, i naci pravi proces. Kad ugasiš taj proces moći ćeš normalno sve updatat i očistiti komp. Sretno

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2012 18:05 (AlterEgo).
12 godina
protjeran
offline
Re: Virus trojanac / ne zeli u safe networking mod
rustweaver kaže...
PR0MATRAC kaže...

Novi Windowsi ! samo to ce ti rjesit problem - obavezno format svega - to sam i ja imao prije nekoliko godina

Znači odustat od popravka i jednostavno sve reinstalirati? Gdje je zabava u tome?

zabava je u tome sto ce covjek moci uskoro koristit svoj kompjuter

14 godina
neaktivan
offline
Re: Virus trojanac / ne zeli u safe networking mod
PR0MATRAC kaže...

zabava je u tome sto ce covjek moci uskoro koristit svoj kompjuter

Ti se čudno igraš{#}

 

@Autor: možeš vjerojatno recovery konzolom vratiti neku od starijih kopija registryja (iz vremena dok nisi bio zaražen) tako se trojan neće pokretati na startupu.

 

EDIT: evo ti i korak po korak uputstvo, nadam se da se ne plašiš konzole.

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 2:49 (rustweaver).
12 godina
protjeran
offline
Re: Virus trojanac / ne zeli u safe networking mod
rustweaver kaže...
PR0MATRAC kaže...

zabava je u tome sto ce covjek moci uskoro koristit svoj kompjuter

Ti se čudno igraš{#}

 

 

PR0MATRAC kaže...

 

{#}

10 godina
neaktivan
offline
Virus trojanac /

Imam uzb od 4 gb a na njemu mi 2 gb virusa i ima trojanski konj.Probo sam to rijesiti sa antivusima ali nijedan to nije mogu rijsit samo mi zastopa cijeli racunar.Pa bi vas moli da bi dadnete preporuku za to posto mi taj uzb treba.

Muki
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Virus trojanac /
Mumkaa kaže...

Imam uzb od 4 gb a na njemu mi 2 gb virusa i ima trojanski konj.Probo sam to rijesiti sa antivusima ali nijedan to nije mogu rijsit samo mi zastopa cijeli racunar.Pa bi vas moli da bi dadnete preporuku za to posto mi taj uzb treba.

Čisti puni format sticka ne pomaže?

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
Re: Virus trojanac /

Probo sam ga i formatirat i kaze The disk is write protected.Ikad ga odma ubacim dode mi error The disk cannot be written to because it is write protected.Please remove the write protection from the volume MUKI in drive /Device/Harddisk/DR11.

Muki
12 godina
protjeran
offline
Virus trojanac / ne zeli u safe networking mode

Jesi li ga probao formatirati iz cmd (Run as administrator) ili s nekim bootabilnim rescue CD-om kao što je Kaspersky ?

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2013 9:02 (Budokai).
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Virus trojanac / ne zeli u safe networking mod

Probo sam formatirati cmd nemoze isto mi pise kad ga na obicni nacin formatiram a sa ovim nisam probo tj Kaspersky

Muki
14 godina
offline
Re: Virus trojanac / ne zeli u safe networking mod
Mumkaa kaže...

Probo sam formatirati cmd nemoze isto mi pise kad ga na obicni nacin formatiram a sa ovim nisam probo tj Kaspersky

Ma digni neku linux distru i formatiraj preko GParteda. Ja sam imao identičan slučaj i ništa drugo mi nije pomoglo.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice