Problem s reprodukcijom HDR sadržaja

poruka: 4
|
čitano: 1.678
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Problem sa reprodukcijom HDR sadržaja

Pozdrav svima na forumu.Imam mali problem što se tiče reprodukcije HDR sadržaja na laptopu.Laptop je Asus 16x pro Oled,Windows 11.Za reprodukciju HDR sadržaja koristim PotPlayer i MPC.

Oba programa rade sasvim ok u HDR modu ali kad pomaknem kursor sa kontrolne trake ili prijeđem na full screen mode HDR se isključi.Znači moram držati kursor na gornjoj ili donjoj traci playera da bi HDR ostao aktivan.

Da li je ko od vas imao možda sličan problem.HDR je uključen u postavkama Windowsa stalno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa reprodukcijom HDR sadržaja

Pozdrav.Vidim da ste čitali post prije ali vjerojatno nitko od vas nije imao slična iskustva.Googlajući sam naišao na samo jedan isti takav problem za koji nisu ponudili rješenje kako ga riješiti.Problem je bio (najvjerojatnije) u K-Lite Codec pack-u,kompletu audio i video kodeka

koji sam instalirao uz MPC HD player.Sada je to u redu,K-Lite sam deinstalirao a HDR videa gledam preko VLC ili PotPlayera koji sam koristio i ranije i koji imaju već ugrađene kodeke za HDR mada nisam u potpunosti zadovoljan slikom(oštrina i kontrast)koji

daju ta dva playera u HDR-u pogotovo na zaslonu kakav ima ovaj laptop uz ostatak hardvera.

 

Tražeći po netu iskustva ostalih ljudi koji gledaju HDR sadržaj došao sam do zaključka da bi to išlo bolje uz MadVR video renderer,mislim na oštrinu slike,kontrast,peak osvjetljenje itd.Zato sam instalirao MadVR,Lav Filter audio i video decodere.

Nakon pažljive instalacije MadVR-a uz video tutoriale na Youtube-u  i nakon namještanja svih tih postavki i detalja sve izgleda sjajno dok ne dođem do jednog 4K videa.

Tada slika počinje zapinjati odnosno frame rate ili broj sličica u sekundi drastično pada.

Ulazim u Grafičke postavke na laptopu i mijenjam postavke aplikacije MPC HD i PotPlayera iz "lets Windows decide" u "high performance".

Isto tako na Display properties mijenjam iz integrirane grafike(Radeon Vega 8) u Nvidia RTX 3050 koja je puno jača,mislio sam da je u tome problem mada iskreno ta integrirka je više nego dovoljna za postavke koje sam namjestio na MPC HD i MadVR.

Zatim ponovno pokrećem isti 4Kvideo i pratim stanje u Task manageru na performansama grafike.Nvidia skače odmah na 100% opterećenja ,isto koliko je bila i  Vega 8 na istom videu i naravno slika i dalje sa vrlo niskim frame rate-om.

Čačkam po postavkama playera i video renderera i pokušavam naći problem ali jednostavno ne ide i na kraju se odlučujem na deinstalaciju MadVR-a jer je očito negdje u njemu uzrok.

Isti video pokrećem ponovno nakon deinstalacije i sve radi glatko sa opterećenjem grafike do 30%.

E sada pitanje za znalce kojih vjerujem ima dosta i koji su ovo ili slično radili u čemu bi točno mogao biti problem,Hardware decoder,DXVA2(copy back)?ili nešto drugo?

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2022 17:15 (ghibli7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Problem sa reprodukcijom HDR sadržaja

Vlc player za mene odrađuje posao s hdr videom odlično. 

Nisam sad doma ali pogledam kad dođwm doma koju točno verziju imam. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Problem sa reprodukcijom HDR sadržaja
Pegaz2507 kaže...

Vlc player za mene odrađuje posao s hdr videom odlično. 

Nisam sad doma ali pogledam kad dođwm doma koju točno verziju imam. 

 Ma nema sumnje u to i kod mene je isto,VLC i PotPlayer rade u HDR modu bez ovog MadVR video renderera.

 Ali ako se može u nijanse bolje sa ovim MadVR-om i MPC HD zašto ne.Zato bih molio ako tko ima iskustva sa njima da ih podijeli.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2022 18:03 (ghibli7).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice