Pristup webu i win 7 problem

poruka: 4
|
čitano: 1.712
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Pristup webu i win 7 problem

Pozdrav, 
Trebam pomoc, ostao sam bez ideja što dalje probati pa da pitam pametnije od sebe.

Znaci simptomi su da nemogu pristupiti nekim stranicama, a nekima mogu.
Ista stvar je u Chrome, Opera, Firefox, i probao sam iz CommandPrompa pingat stranice, i nemam odaziv.

Radi se o Win 7 Ultimate, A1 je internet provider

 

Probao sam:
- Resetirati postavke neta ( netsh winsock reset, netsh winsok reset catalog, netsh int IP u CMDproptu)
- rucno ubaciti DNS adrese, ( probao par varijanti, od A1, i jos neke sta sam iskopao na netu, do sad je bilo na automatic i radilo je sve)
- Host file je čist, nema nista u njemu sta bi blokiralo pristup
- Firewall sam iskljucio

- preko CMDa,  ipconfig /flushdns, ipconfig /relese, ipconfig /renew

 

Problem se pojavio u petak, a u toku tjedna je sve radilo.
Zna se dogodit nakon reseta, sve radi par min, onda ponovo neke stranice ne rade, neke rade.

Sa drugog računala normalno pristupam netu, i mobiteli također kad se preko Wlana prikljuce rade normalno.

Sinoc sam preko HirenBootCDa ostavio da skenira antivirus, jer sam ostao bez ideja sta i kako dalje, pa da vidim da nije neki virus.

 

p.s.

Ne ocekujem riješenje iz rukava, ali neku ideju šta probati, pa cu sam dalje kopati.

 

Hvala! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pristup webu i win 7 problem

Neki firewall ili av prestrikno slozen blokira izlaz?

15 godina
offline
Re: Pristup webu i win 7 problem
Red_Guy kaže...

..

 

Problem se pojavio u petak, a u toku tjedna je sve radilo.
Zna se dogodit nakon reseta, sve radi par min, onda ponovo neke stranice ne rade, neke rade.

Sa drugog računala normalno pristupam netu, i mobiteli također kad se preko Wlana prikljuce rade normalno.

Sinoc sam preko HirenBootCDa ostavio da skenira antivirus, jer sam ostao bez ideja sta i kako dalje, pa da vidim da nije neki virus.

..

 -čačkanje kao flushdns ili ručno dns-gw.. po opisanom ne mogu pomoći, tj to može biti točno ili pogrešno i tad radi ili ne radi.. tebi malo radi malo ne.. nije taj tip uzroka-posljedica, čačkanje na pogrešnom mjestu može samo dodatno pokvariti ono što je ok..

 

-kad si već bootao hirens, probaj surfati (av je skoro beskorisno na taj način za starisnke viruse ok, ne za novo + pošto ništa nisi pronašao ili popravio jasno da je to gubljenje vremena) :)

.. bilo koji liveos, hirens-minipe, linux.. i vidiš kako radi. Ako radi tad je problem u računalu, kvar-mreža-driver-soft-postavke hw-ili-sw u računalu, recimo soft. Ako je jednako-problem tad nije u računalu tj može biti hw-kvar, mrežna+kabel.. ili izvan, modem-linija.. ali po navedenom ostali uređaji nemaju problem. .. problem, to vrijedi za klasu radi-neradi, kad malo radi malo ne.. možda ne vidiš problem ali tad po live zaključiš da npr nije driver ili postavka nego nešto kao kvar-hw, recimo kabel-kontakt ili mrežna crkava.

-može biti problem linija-operater, a to što s drugim uređajima radi.. radi ponekad i na računalu, tj možda ne koristiš dovoljno da vidiš problem a tad nije u računalu nego u liniji-opremi npr modem ili radovi na centrali, pogotovo što to obično obavljaju vikendom zbog poslovnjaka .. itd.

 

-eliminacija, tek tad kad nešto izoliraš možeš zaključiti gdje je uzrok, obrnuto, da bi radilo sve mora biti 100% .. + sve se kvari a problem može biti banalno-žica-kabel..

 

-resetiraj modem, resetiraj mrežnu, najzgoodnije deinstall drivera-kartice pa install.. i ne žuri, jer sve mrežno treba nekoliko minuta da vidiš da radi ili problem i ako žuriš tad promašiš .. tad pogrešno tražiš na pogrešnom mjestu npr bez routera mreža može raditi 5-10-15min.. dok ne zatraži svježe dns podatke itd... računala bi se u tom vremenu normalno vidjela-shareala i sl. a tek kasnije bi počela nestajati mreža ovisno kad koji uređaj zatraži svježe podatke.

 

-podsjetnik od prije par tjedana pad facebooka+servisi, kao i google-nedostupnost pa neće ni gmail itd. kao primjer kad nije stvar u računalu, čak ni liniji-operateru.. nego 'internet' i tad nešto radi nešto ne radi i ne možeš ništa popraviti nego čekati.. a čačkanje tad može samo pokvariti tj trebaš znati sve vratiti na početno stanje koje je u pravilu-većinom ok.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Pristup webu i win 7 problem

Pozdrav,
Evo da dam i riješenje problema.

Jedan kolega mi je preporucio da napravim update vremena i datuma. Provjerio ih, bili su OK i nastavio sam dalje čačkat i pokušavat popravit na sve druge moguce nacine.
Onda sam se vratio i ipak kliknuo sync, i sve je proradilo!!!
Iako je bio ukljucen autosync, iako je vrijeme i datum uredno prikazivalo, očito nešto nije bilo uredu!!

 

Pouka, probaj sve, ma koliko god blesavo i prejednostavno izgledalo...

 

Kolegi veliko hvala!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice