Plavi ekran - your pc ran into a problem :(

poruka: 42
|
čitano: 7.782
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Plavi ekran - your pc ran into a problem :(
Ekipa, imam jedan problem koji me muči već nekoliko dana. Kompjutor mi se totalno bez veze sruši i pokaže mi sliku iz priloga. Nekad se dogodi kad ne radim ništa i nisam u blizini (skužim po tome što je restartan i traži me lozinku), a nekad dok nešto radim.
Updateal mi se windows neki dan, pa sam ga restoreao na zadnju točku i onda je bilo dva dana dobro i mislio sam da je problem riješen, al je opet počelo.
Ima netko kakav savjet?

Windows je 10 pro
CPU: FX 6300
GPU: GTX 960
RAM: 8gb DDR3 hyper d
Diskovi: SSD patriot blast 256gb i HDD wd 1 tb blue
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Plavi ekran - your pc ran into a problem :(

Whocrashed report je ovo:

crash dump file: C:\Windows\Minidump\011417-7953-01.dmp
This was probably caused by the following module: netio.sys (NETIO+0x10E28)
Bugcheck code: 0x3B (0xC0000005, 0xFFFFF800A6BB0E28, 0xFFFFD000216E4120, 0x0)
Error: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
file path: C:\Windows\system32\drivers\netio.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Network I/O Subsystem
Bug check description: This indicates that an exception happened while executing a routine that transitions from non-privileged code to privileged code.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

 

Iz nekog razloga mi neda editirati gornji post, pa sam morao napisati novi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Plavi ekran - your pc ran into a problem :(
daniel2809 kaže...
Ekipa, imam jedan problem koji me muči već nekoliko dana. Kompjutor mi se totalno bez veze sruši i pokaže mi sliku iz priloga. Nekad se dogodi kad ne radim ništa i nisam u blizini (skužim po tome što je restartan i traži me lozinku), a nekad dok nešto radim.
Updateal mi se windows neki dan, pa sam ga restoreao na zadnju točku i onda je bilo dva dana dobro i mislio sam da je problem riješen, al je opet počelo.
Ima netko kakav savjet?

Windows je 10 pro
CPU: FX 6300
GPU: GTX 960
RAM: 8gb DDR3 hyper d
Diskovi: SSD patriot blast 256gb i HDD wd 1 tb blue

 Mislim da je radi nekog programa, ili toola. Tipa nvidia network access manager ili kakvi alati od ploče. Koje imaš programe instalirane? Od tih pomoćnih, i alate?

14 godina
offline
Re: Plavi ekran - your pc ran into a problem :(
daniel2809 kaže...
Ekipa, imam jedan problem koji me muči već nekoliko dana. Kompjutor mi se totalno bez veze sruši i pokaže mi sliku iz priloga. Nekad se dogodi kad ne radim ništa i nisam u blizini (skužim po tome što je restartan i traži me lozinku), a nekad dok nešto radim.
Updateal mi se windows neki dan, pa sam ga restoreao na zadnju točku i onda je bilo dva dana dobro i mislio sam da je problem riješen, al je opet počelo.
Ima netko kakav savjet?

Windows je 10 pro
CPU: FX 6300
GPU: GTX 960
RAM: 8gb DDR3 hyper d
Diskovi: SSD patriot blast 256gb i HDD wd 1 tb blue

Daj mi uploadaj minidump fajlu na neki filesharing servis. Nešto povezano s mrežom radi gluposti.

7 godina
offline
Plavi ekran - your pc ran into a problem :(

Hm, pa tih alata imam stvarno dosta, kad god se pojavi neki problem i potreban mi je neki alat, skinem ga i nikad ne maknem, mislim si stalno da će mi možda nekad trebat. Imam CCleaner, CPU-Z, GPU-Z, SpeedFan, OCCT, HD Tune, inSSIDer i vjerojatno još brdo drugih na koje sam i zaboravio. Pada mi SysSecure na pamet koji mi se skoro svaki dan instalira sam i moram ga deinstalirat iz control panela, a dođe obavijest da nisu sve datoteke izbrisane. Skužim kad se instalira jer mi ne želi otvorit skoro nijednu stranicu na internetu. Upravo slijedim ove korake kako ga izbrisat. https://www.bleepingcomputer.com/virus-removal/remove-syssecure-policies2023-ads#self-help

Može on možda bit kriv?

 

Pokušavam na dropbox, al ne želi kopirat, veli da nisam autoriziran za te dokumente. Šta da radim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Plavi ekran - your pc ran into a problem :(
daniel2809 kaže...

Hm, pa tih alata imam stvarno dosta, kad god se pojavi neki problem i potreban mi je neki alat, skinem ga i nikad ne maknem, mislim si stalno da će mi možda nekad trebat. Imam CCleaner, CPU-Z, GPU-Z, SpeedFan, OCCT, HD Tune, inSSIDer i vjerojatno još brdo drugih na koje sam i zaboravio. Pada mi SysSecure na pamet koji mi se skoro svaki dan instalira sam i moram ga deinstalirat iz control panela, a dođe obavijest da nisu sve datoteke izbrisane. Skužim kad se instalira jer mi ne želi otvorit skoro nijednu stranicu na internetu. Upravo slijedim ove korake kako ga izbrisat. https://www.bleepingcomputer.com/virus-removal/remove-syssecure-policies2023-ads#self-help

Može on možda bit kriv?

 

Pokušavam na dropbox, al ne želi kopirat, veli da nisam autoriziran za te dokumente. Šta da radim?

Kopiraj iz Minidumpa na Desktop, zipaj i onda na DB.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Plavi ekran - your pc ran into a problem :(
meni se to isto desava al samo ako slucajno nogom taknem kuciste,baš čudno..
Poslano sa Lenovo Vibe K5
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Plavi ekran - your pc ran into a problem :(
xXTheLuka1998xX kaže...
meni se to isto desava al samo ako slucajno nogom taknem kuciste,baš čudno..

Statički elektricitet.

7 godina
offline
Plavi ekran - your pc ran into a problem :(
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Plavi ekran - your pc ran into a problem :(

Evo, opet se dogodilo, ali s drugim opisom greške. Imao sam prije problem da kad mi brzina interneta nekad dosegne nekakav maksimum (2,5mb do 3,5mb) mi prekine veza i onda se opet spoji (par puta na downloadu ok 10 giga).

Sad sam update-ao gta v i brzina interneta je pala na 0 i onda je došao plavi ekran s ovom porukom u slici.

Whocwashed analiza je ovo:

On Sun 15.1.2017. 16:20:16 your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\011517-7093-01.dmp
This was probably caused by the following module: wdf01000.sys (Wdf01000+0x9767)
Bugcheck code: 0x7F (0x8, 0xFFFFD001F489FAB0, 0xFFFFD001F48C8000, 0xFFFFF801C86E9767)
Error: UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
file path: C:\Windows\system32\drivers\wdf01000.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Kernel Mode Driver Framework Runtime
Bug check description: This bug check indicates that the Intel CPU generated a trap and the kernel failed to catch this trap.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

 

Stavio sam i minidump u folder na gornjem linku na dropbox pod nazivom "minidump 2".

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Plavi ekran - your pc ran into a problem :(
daniel2809 kaže...

Evo, opet se dogodilo, ali s drugim opisom greške. Imao sam prije problem da kad mi brzina interneta nekad dosegne nekakav maksimum (2,5mb do 3,5mb) mi prekine veza i onda se opet spoji (par puta na downloadu ok 10 giga).

Sad sam update-ao gta v i brzina interneta je pala na 0 i onda je došao plavi ekran s ovom porukom u slici.

Whocwashed analiza je ovo:

On Sun 15.1.2017. 16:20:16 your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\011517-7093-01.dmp
This was probably caused by the following module: wdf01000.sys (Wdf01000+0x9767)
Bugcheck code: 0x7F (0x8, 0xFFFFD001F489FAB0, 0xFFFFD001F48C8000, 0xFFFFF801C86E9767)
Error: UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
file path: C:\Windows\system32\drivers\wdf01000.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Kernel Mode Driver Framework Runtime
Bug check description: This bug check indicates that the Intel CPU generated a trap and the kernel failed to catch this trap.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

 

Stavio sam i minidump u folder na gornjem linku na dropbox pod nazivom "minidump 2".

 Mislim da je do drivera, probaj reinstalirat sve drivere, očisti nekim cleanerom i nanovo/načisto instaliraj, i izbriši nepotrebne programe, poput Asusovih od ploče i ostale utilitye.

Mada bi ja na tvom mistu, da se ne maltretiram oko toga, napravia nanovo instal Windowsa, jer ovako triba nagađat.

Probaj pobrisat sve drivere, pa nanovo instaliraj. Očito su neki driveri u konfliktu.

14 godina
offline
Re: Plavi ekran - your pc ran into a problem :(
daniel2809 kaže...

Evo, opet se dogodilo, ali s drugim opisom greške. Imao sam prije problem da kad mi brzina interneta nekad dosegne nekakav maksimum (2,5mb do 3,5mb) mi prekine veza i onda se opet spoji (par puta na downloadu ok 10 giga).

Sad sam update-ao gta v i brzina interneta je pala na 0 i onda je došao plavi ekran s ovom porukom u slici.

Whocwashed analiza je ovo:

On Sun 15.1.2017. 16:20:16 your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\011517-7093-01.dmp
This was probably caused by the following module: wdf01000.sys (Wdf01000+0x9767)
Bugcheck code: 0x7F (0x8, 0xFFFFD001F489FAB0, 0xFFFFD001F48C8000, 0xFFFFF801C86E9767)
Error: UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
file path: C:\Windows\system32\drivers\wdf01000.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Kernel Mode Driver Framework Runtime
Bug check description: This bug check indicates that the Intel CPU generated a trap and the kernel failed to catch this trap.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

 

Stavio sam i minidump u folder na gornjem linku na dropbox pod nazivom "minidump 2".


Probably caused by : rtwlanu.sys

Dakle, Realtekovi WLAN driveri rade sranja. http://www.carrona.org/drivers/search.php?id=rtwlanu.sys

7 godina
offline
Plavi ekran - your pc ran into a problem :(

Hvala, puno! :) To je za oba dvije vrste rušenja bio uzrok? Ne znam je li do mene, ali ne otvara mi link koji si dao, kaže mi "site cant be reached" :/ Našao sam na intelovoj stranici 32-bitni, al imam 64-bitni sustav, ima to veze? Jer ne mogu nać 64, možda ga ni nema? I piše "for yor your intel components", a imam amd...

 

LogicusMPS, slažem se da je najlakše reinstalirat windowse, al stvarno nemam volje sve skidat nanovo, podešavat i tako dalje, probat ću još koji dan vidjet...

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 12:37 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Plavi ekran - your pc ran into a problem :(

Meni stranica radi uredno...

14 godina
offline
Re: Plavi ekran - your pc ran into a problem :(
daniel2809 kaže...

Hvala, puno! :) To je za oba dvije vrste rušenja bio uzrok? Ne znam je li do mene, ali ne otvara mi link koji si dao, kaže mi "site cant be reached" :/ Našao sam na intelovoj stranici 32-bitni, al imam 64-bitni sustav, ima to veze? Jer ne mogu nać 64, možda ga ni nema? I piše "for yor your intel components", a imam amd...

 

LogicusMPS, slažem se da je najlakše reinstalirat windowse, al stvarno nemam volje sve skidat nanovo, podešavat i tako dalje, probat ću još koji dan vidjet...

Radi sve normalno meni. Ako ne možeš naći driver, pogledaj u msinfo koji model Realtekovog WLAN-a imaš, pa ćemo dalje.

7 godina
offline
Re: Plavi ekran - your pc ran into a problem :(

Link radi, al na samoj stranici mi ne želi otvorit link za download drivera. Skinuo sam drivermax, pa sam update-ao driver, nadam se da je sada u redu. Al za obje vrste rušenja je bio kriv taj driver? :)

7 godina
offline
Plavi ekran - your pc ran into a problem :(

Ljudi, problem se sad dešava po 5 puta na dan. Kad opteretim internet (skidam nešto više od 500mb po maksimalnoj brzini) onda se pojavi plavi ekran, a nekad i dok normalno surfam. Svi driveri su update-ani, šta da radim? Neću windows odmah izbrisat jer me brine da ću sve napravit isto i opet si nabit uzrok i u friško instalirani windows.

 

Ova greška se pojavljuje svaki put na Whocrashed:

On Tue 24.1.2017. 10:24:50 your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\012417-6390-01.dmp
This was probably caused by the following module: wdf01000.sys (Wdf01000+0x9767)
Bugcheck code: 0x7F (0x8, 0xFFFFD001235E9AB0, 0xFFFFD001235F8000, 0xFFFFF80155359767)
Error: UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
file path: C:\Windows\system32\drivers\wdf01000.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Kernel Mode Driver Framework Runtime
Bug check description: This bug check indicates that the Intel CPU generated a trap and the kernel failed to catch this trap.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

 

Evo i minidumpa: https://www.dropbox.com/s/g6g12u5fbd3s09r/minidump%203.zip?dl=0

 

Molim pomoć.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Plavi ekran - your pc ran into a problem :(
daniel2809 kaže...

Ljudi, problem se sad dešava po 5 puta na dan. Kad opteretim internet (skidam nešto više od 500mb po maksimalnoj brzini) onda se pojavi plavi ekran, a nekad i dok normalno surfam. Svi driveri su update-ani, šta da radim? Neću windows odmah izbrisat jer me brine da ću sve napravit isto i opet si nabit uzrok i u friško instalirani windows.

 

Ova greška se pojavljuje svaki put na Whocrashed:

On Tue 24.1.2017. 10:24:50 your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\012417-6390-01.dmp
This was probably caused by the following module: wdf01000.sys (Wdf01000+0x9767)
Bugcheck code: 0x7F (0x8, 0xFFFFD001235E9AB0, 0xFFFFD001235F8000, 0xFFFFF80155359767)
Error: UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
file path: C:\Windows\system32\drivers\wdf01000.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Kernel Mode Driver Framework Runtime
Bug check description: This bug check indicates that the Intel CPU generated a trap and the kernel failed to catch this trap.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

 

Evo i minidumpa: https://www.dropbox.com/s/g6g12u5fbd3s09r/minidump%203.zip?dl=0

 

Molim pomoć.

Ista stvar. Koji ti je model wifija? Skini ovo i uploadaj mi zip koji napravi.

Skini SDI Lite, pokreni ga i vidi nudi li on optimalniji driver.

7 godina
offline
Re: Plavi ekran - your pc ran into a problem :(

Kak misliš koji model? :D Router, ili? U kompjutoru je Realtek RTL8192CU

Evo link zipa: https://www.dropbox.com/s/e3t5zdhsowsx5ti/DESKTOP_HO9OQIR_24.1.2017._14_35_45.zip?dl=0

 

Ovaj program baš i ne kužim, nudi mi 49 driver packova, al samo na jednom piše "yes" na onom stupcu "for my pc" i to je "Indexes".

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 14:54 (daniel2809).
7 godina
offline
Plavi ekran - your pc ran into a problem :(

Evo, ovako to sad izgleda :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Plavi ekran - your pc ran into a problem :(

Probaj se spojit žicom, a ovu wifi karticu disejblat/ištekat/nešto, pa javi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Plavi ekran - your pc ran into a problem :(

Hm, to nije baš moguće jer sam dosta daleko kompjutorom od routera. Imamo doma i pojačivać wifi signala (koji ničemu ne služi, kad radi, internet je još sporiji), al sam probao njega uštekat blizu kompjutora i onda žicom povezat na njega, pa mi žicu uopće nije prepoznalo. Ne znam jel to samo zato jer je bila spojena na pojačivać ili nešto zbilja ne radi, mrežna kartica ili kaj već.

 

Al eto, neću coprat, otkad sam instalirao ove drivere na screenshotu gore, nije nijednom crashalo :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Plavi ekran - your pc ran into a problem :(
daniel2809 kaže...

Hm, to nije baš moguće jer sam dosta daleko kompjutorom od routera. Imamo doma i pojačivać wifi signala (koji ničemu ne služi, kad radi, internet je još sporiji), al sam probao njega uštekat blizu kompjutora i onda žicom povezat na njega, pa mi žicu uopće nije prepoznalo. Ne znam jel to samo zato jer je bila spojena na pojačivać ili nešto zbilja ne radi, mrežna kartica ili kaj već.

 

Al eto, neću coprat, otkad sam instalirao ove drivere na screenshotu gore, nije nijednom crashalo :)

Javi ako opet počne.

7 godina
offline
Plavi ekran - your pc ran into a problem :(

Može, hvala ti na svemu :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Plavi ekran - your pc ran into a problem :(

Evo, opet je počelo. Stavim nekoliko filmova na skidanje i svakih par minuta se sruši, stalno s istim opisom greške.

Ima još kakvih ideja šta bi moglo bit?

 

Nego, ako ću windowse ponovo instalirat, kako najbrže instalirat sve drivere? I kako se mogu osigurat da mi se neće instalirat isti koji me sad zafrkava? Ako je opće riječ o driveru naravno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Plavi ekran - your pc ran into a problem :(
daniel2809 kaže...

Evo, opet je počelo. Stavim nekoliko filmova na skidanje i svakih par minuta se sruši, stalno s istim opisom greške.

Ima još kakvih ideja šta bi moglo bit?

 

Nego, ako ću windowse ponovo instalirat, kako najbrže instalirat sve drivere? I kako se mogu osigurat da mi se neće instalirat isti koji me sad zafrkava? Ako je opće riječ o driveru naravno...

Promijeni torrent client.

Snappy Driver Installerom je najbrže ili ručno driver po driver sa stranice proizvođača. Ja i dalje mislim da tebi wifi kartica radi sranja. Probaj posudit neku drugi wifi. Ja imam Asus USB N-14 i za njega sam siguran da radi na 10x64.

 

7 godina
offline
Plavi ekran - your pc ran into a problem :(

Hm, a sad ne znam, nije mi se prije dešavalo. Imam TP Link WN822N već nekih 6 mjeseci i radilo je dobro do prije koji tjedan. Odnosno, prije mi se dešavalo da kad bi nešto doseglo neku višu brzinu skidanja (oko 3mb/s) da bi se internet odspojio i spojio. Dakle, kao da sam izbukao USB i opet stavio.

Jel može bit nešto na matičnoj? I na starom adapteru sam imao određene probleme, al neke druge vrste (loša konekcija).

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Plavi ekran - your pc ran into a problem :(

Evo, sad sam spojio adapter u kućište s prednje strane (prije je bio uštekan sa tražnje strane) i radi već sat vremena super, a skidam 5 torrenta paralelno. Kroz večer mi je sad crashao jedno 4-5 puta dok nisam zamjenio mjesto gdje je ukopčan.

Misliš da može biti greška u matičnoj ili da pitam to rađe u podforumu za hardver?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Plavi ekran - your pc ran into a problem :(
daniel2809 kaže...

Evo, sad sam spojio adapter u kućište s prednje strane (prije je bio uštekan sa tražnje strane) i radi već sat vremena super, a skidam 5 torrenta paralelno. Kroz večer mi je sad crashao jedno 4-5 puta dok nisam zamjenio mjesto gdje je ukopčan.

Misliš da može biti greška u matičnoj ili da pitam to rađe u podforumu za hardver?

Moguće da te port zeza. Meni recimo USB ne radi kad je spojen na prednje portove, a svi drugi stickovi normalno rade na prednjim. PC-evi su čudne biljke.

7 godina
offline
Plavi ekran - your pc ran into a problem :(

Eto, sad je crashao i na prednjem portu, očito nije greška u tome :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice