Performanse u igrama

poruka: 17
|
čitano: 3.089
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Performanse u igrama
pitanje

bok

danas sam kupio novi komp..sve složeno, driveri updateani, gore je vista ultimate..

e sad pitanje

zašto imam JEDNAKE performanse s HD4850 AMD 7750 BE i 4 gb ram, i s dual coree2180, hd4670 i 3 gb ram...

npr cod4.. ISTI config sve isto...i isto fps-a, čak i manje

xFire-->ddoxy When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Performanse u igrama

Koja ti je matična?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Performanse u igrama

Jesi otkljuco COD 4?

Ako nisi,odma u konzolu:

/com_maxfps 800,tab,enter

*AMD Athlon 64 X2 3800+ *Micron 3071 MB 667MHZ DDRII *BFG GeForce 7500 LE *Seagate Barracuda 250GB *Sound Blaster X-Fi *ASUS A8M2N-LA
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Performanse u igrama
autorov komentar

ma config je složen s maxfps , cvarovim i to .. nisam konj, znam to

 

matična je asrock a780gm-le

ima onboard grafiku 3200... da možda to nije uključeno??? kako da to uključim

p.s. u biosu sam stavio primary graphic na PCI Express....jel moram još kaj???

 

kaj je ono share memory?

xFire-->ddoxy When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Performanse u igrama

skini najnoviji BIOS

za tu matičnu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Performanse u igrama

ti ovo zoveš ploćon a koji proc imaš

MB-Gigabyte-EP35-DS3P-Q9450 4×2.66-Crosair Dominator 4×1GB DDR-2,1066Mhz-HDD-2×SAGATE 31000340as 2×1-TB-plus vanjski hd Maxstor-500gb NVIDIJA GF 8800 Gts 512-Thermaltake W0131R,850W-Samsung T220P 1920×1200,ful HD Revoltec tipkovnica miš-Predator gejmer laser 3300dpi kućište HELLGATE-3000
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Performanse u igrama
autorov komentar
giga kaže...

ti ovo zoveš ploćon a koji proc imaš

 ?
ti mislip s pametovanje riješit problem?
kakve veze ima proc s onboard grafikom?

i kakav flash biosa...majko božja

ONBOARD GRAFIKU kako riješit????????????????????? to me zanima

xFire-->ddoxy When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace
15 godina
neaktivan
offline
RE: Performanse u igrama
giga kaže...

ti ovo zoveš ploćon a koji proc imaš

 Nema ploca toliko veze,nije u pitanju phenom2 vec najobicniji athlon,posto si uzeo BE,nije mi malo jasno to u vezi ploce,nego natrag na temu..
Jesi podesio memoriju u biosu,dual chanel mozda?Tesko mi je povjerovat da ti je fps manjiViče
Edit:on.board grafiku stavi na disable u BIOS-u i problem rijesen.
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.2.2009 21:41 (Lion King).
15 godina
protjeran
offline
Performanse u igrama

zar se ne iskljuci automatski onboard grafika cim imas grafu u slotu?

Intel C2Q q8200 @3 GHz/Gigabyte EP35-DS3/ Sapphire HD 4870 512 Mb/ 4GB OCZ Platinum @ 1000MHz/ HDD Seagate 500 GB,7200.10, 32Mb /OCZ StealthXStream 500W/ Chieftec midi tower BH-02B-B-B/ Samsung SM2233BW
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Performanse u igrama

Gle Giga ne želim se svađat al sam vidio već puno tema u kojima ti sudjeluješ i par puta kada si vrijeđao u smislu ponižavanja i omalovažavanja, pa te molim da na forumu se suzdržiš od svojih podbadačkih komentara tipa "ti ovo zoveš pločom" ak imaš problema s time postoje liječnici sve se to da sredit. Kao znak toga da se ne želim svađat kaj od da napišeš neću odgovorit. Evo neznam koje je riješenje pitanja al ne mislim tak spuštat ljude. Ponovno napominjem da cilj ove poruke nije bio taj da se pokrene neka svađa nego samo poruka drugom članu...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------- Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Performanse u igrama

Odi na stranicu od matične i skini najnoviji bios i flashaj ga. Imao sličnih problema sa 4870 na gigabaytovom pločom i nakon flasha biosa grafička proradila kako spada. A koliko ja znam on board grafika se automatski isključi kada se stavi grafička kartica unutra.

pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju http://doktor1.blog.hr/
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.2.2009 21:51 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Performanse u igrama
doxy kaže...
giga kaže...

ti ovo zoveš ploćon a koji proc imaš

 ?
ti mislip s pametovanje riješit problem?
kakve veze ima proc s onboard grafikom?

i kakav flash biosa...majko božja

ONBOARD GRAFIKU kako riješit????????????????????? to me zanima

 a nije pametovanje nego je ta ploća vrlo loša imao sam slićan problem na asroku samo drugi tip momak kupija ploću sa grafon na sebi i kad bi utikali normalnu grafu ploća je nebi pripoznala pa je lipo ploću vratija i uzeja drugu bez intergrirane grafe i rješija problem a zašto si opće kupija ploću sa grafon a imaš već grafu tribasi kupit ploću bez grafe
MB-Gigabyte-EP35-DS3P-Q9450 4×2.66-Crosair Dominator 4×1GB DDR-2,1066Mhz-HDD-2×SAGATE 31000340as 2×1-TB-plus vanjski hd Maxstor-500gb NVIDIJA GF 8800 Gts 512-Thermaltake W0131R,850W-Samsung T220P 1920×1200,ful HD Revoltec tipkovnica miš-Predator gejmer laser 3300dpi kućište HELLGATE-3000
15 godina
protjeran
offline
RE: Performanse u igrama
autorov komentar
doktor1 kaže...

Odi na stranicu od matične i skini najnoviji bios i flashaj ga. Imao sličnih problema sa 4870 na gigabaytovom pločom i nakon flasha biosa grafička proradila kako spada. A koliko ja znam on board grafika se automatski isključi kada se stavi grafička kartica unutra.

 a to sam pročital...i u biosu je isključena i u device manageru je nema više...
ali zašto onda imam jako jako loše performanse?
mislim..užas... isto mi je ko na starom kompu...čak i malo lošije
xFire-->ddoxy When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace
15 godina
neaktivan
offline
Performanse u igrama

Vidim da ti preporucuju flash bios-a,ako ti se to neda raditi(ili neznas) onda radis bench jedne po jedne komponente(cpu,gpu,pa brzinu pisanja i citanja memorije...) i suporedujes,kad nades krivca,onda blizu rijesenja problema.Usporeduj rezultate na poznatijim stranicama za review hardvera(guru3d,tom's hardware..)Neodlučan

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Performanse u igrama
doxy kaže...

bok

danas sam kupio novi komp..sve složeno, driveri updateani, gore je vista ultimate..

e sad pitanje

zašto imam JEDNAKE performanse s HD4850 AMD 7750 BE i 4 gb ram, i s dual coree2180, hd4670 i 3 gb ram...

npr cod4.. ISTI config sve isto...i isto fps-a, čak i manje

 Koliko fps-a i koja reza? Ako je reza 1280x1024 ili niža onda ti je proc kriv, trebas ga clockat na 3,2 barem,ali ide oni i više.
Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz /HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr Windows 7 x86
15 godina
protjeran
offline
Performanse u igrama
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

alo!!!!!

imam iste performanse ko na staroj konfi..to znači da nekaj treće ne valja

 

ovaj proc po defaultu je dalek ojači od starog ...

sa starim kompom na nekim medium low postavkama imao sma 250 lock...a s ovim nemogu ni 200

 

cod4 je u pitanju

crysis šteka gadno

sutra probavam ostale

far cry2 idući na redu

 

xFire-->ddoxy When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Performanse u igrama

ja sa konfom u potpisu nemogu u cod 2 nikak dobit 250 fpsa a stavim ono com_maxfps 250 tab enter i nis 200 mu je maximum na rezi 1280x1024, a imam najnovije drivere za grafu

phenom II x3 720, 4 GB DDR2, GA-MA78G-DS3H, HD 4870
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice