Komp ne prepoznaje ni jednu particiju?

poruka: 12
|
čitano: 5.150
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Komp ne prepoznaje ni jednu particiju????

Dragi stručnjaci, molim Vas za pomoć, budući da imam slabo znanje o ovome...

 

Igrao sam PES 2011 i odjednom mi se smrznuo komp, pa sam napravio restart. To je čisto za info da znate kako je došlo do problema.

 

E sad, nakon što sam napravio restart, više mi se windowsi ne dižu (Windows 7, not genuine!, no mislim da to nije utjecalo na to), kao da nema ništa na kompu. Napiše mi poruku da napravim reboot i ubacim cd kako bi instalirao windowse.

 

Ubacim dvd s drugim windowsima 7 da ih instaliram, i krene instalacija super onako kako treba, ali kad dođe do onog koraka gdje trebam izabrati particiju na koju da instaliram win. kaže mi kako nema ni jedne particije na kompu, tako da ne mogu ni jednu izabrati. Imao sam C: particiju na kojoj su windowsi i d: na kojoj su mi svi ostali programi i dokumenti.

 

nakon toga ugasim totalno komp kao da se malo ohladi (30 min do 1 sat), upalim ga i windowsi se podignu kao sve po starom, ali čim napravim restart opet mi ne može prepoznati particije, tako da ne mogu ni pokrenuti komp ni instalirati nove windowse.

 

 

Komp mi je:

Intel Core 2 2,5 GHz

2 GB RAM

250 HDD

nVidia 1 GB

 

ne znam jesam li jasno objasnio, ali bih svakako cijenio Vašu pomoć. unaprijed zahvaljujem!!

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Komp ne prepoznaje ni jednu particiju????

 u instalaciji windowsa u ovome koraku mi ne pokazuje ništa samo prazan prozor.....

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2011 23:48 (Ian_64).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Komp ne prepoznaje ni jednu particiju????
Ian_64 kaže...

 

 

 

u instalaciji windowsa u ovome koraku mi ne pokazuje ništa samo prazan prozor.....

Slika se ne vidi,premala je.Je li komp čist od gamadi?

Piracy lives forever!!!
15 godina
neaktivan
offline
Komp ne prepoznaje ni jednu particiju????

Jel ti disk sata?

Moguće je da ti trebaju sata driveri da bi ti disk prilikom instalacije bio prepoznat.

Probaj u biosu sata kontroler podesit da radi u ide modu pa probaj pokrenut instalaciju i vidi da li će ga repoznat.

World Championships: 7, GP started: 275, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,455
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Komp ne prepoznaje ni jednu particiju????
Ian_64 kaže...

 

 

 

u instalaciji windowsa u ovome koraku mi ne pokazuje ništa samo prazan prozor.....

  HDD ne valja. Ako (kako kazes) nakon hladenja ide sve "bez problema" onda to upucuje samo na kvar HDD-a. Jos jedino da otvoris bocnu stranicu i provjeris kablove.

 

U svakom slucaju skini i sprzi Hirens Boot CD da bi testirao disk od gresaka.

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp ne prepoznaje ni jednu particiju????

probat ću to napraviti (trebat će mi malo više dok pohvatam sve te pojmove i gdje se šta nalazi jer nisam stručan u tome), ali napominjem da je komp radio uredno sve do danas i toliko puta sam na njemu instalirao windowse bez problema, ali očito više ne ide....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp ne prepoznaje ni jednu particiju????
softwaremaniac kaže...
Ian_64 kaže...

 

 

 

u instalaciji windowsa u ovome koraku mi ne pokazuje ništa samo prazan prozor.....

Slika se ne vidi,premala je.Je li komp čist od gamadi?

 pa mislim da je, imam Nod 32, uredno radi, ništa ne javlja....

15 godina
neaktivan
offline
Re: Komp ne prepoznaje ni jednu particiju????
Ian_64 kaže...

probat ću to napraviti (trebat će mi malo više dok pohvatam sve te pojmove i gdje se šta nalazi jer nisam stručan u tome), ali napominjem da je komp radio uredno sve do danas i toliko puta sam na njemu instalirao windowse bez problema, ali očito više ne ide....

Onda je lako moguće da ti je disk na izdisaju.

Za svaki slučaj provjeri kabel (sata, pata) od harda kako ti je LL rekao i testiraj disk recimo HD Tuneom kojeg imaš na Hirens Boot CD-u..

World Championships: 7, GP started: 275, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,455
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp ne prepoznaje ni jednu particiju????
F1-IVO kaže...
Ian_64 kaže...

probat ću to napraviti (trebat će mi malo više dok pohvatam sve te pojmove i gdje se šta nalazi jer nisam stručan u tome), ali napominjem da je komp radio uredno sve do danas i toliko puta sam na njemu instalirao windowse bez problema, ali očito više ne ide....

Onda je lako moguće da ti je disk na izdisaju.

Za svaki slučaj provjeri kabel (sata, pata) od harda kako ti je LL rekao i testiraj disk recimo HD Tuneom kojeg imaš na Hirens Boot CD-u..

 probam sutra pa Vam javim.... a ako je na izdisaju ili je krepao disk da li se mogu spasiti podaci koje imam na njemu??'

15 godina
neaktivan
offline
Re: Komp ne prepoznaje ni jednu particiju????
Ian_64 kaže...

probam sutra pa Vam javim.... a ako je na izdisaju ili je krepao disk da li se mogu spasiti podaci koje imam na njemu??'

Čuj ako je elektronika na disku otišla možda bi se mogla zamjeniti sa istom sa ispravnog diska mada meni to nije uspjelo a da disk daš profesionalcima da ti spase podatke oderali bi te ko ovcu.

Preskupo osim ako nemaš dokumente od životne važnosti:)

World Championships: 7, GP started: 275, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,455
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp ne prepoznaje ni jednu particiju????
F1-IVO kaže...
Ian_64 kaže...

probam sutra pa Vam javim.... a ako je na izdisaju ili je krepao disk da li se mogu spasiti podaci koje imam na njemu??'

Čuj ako je elektronika na disku otišla možda bi se mogla zamjeniti sa istom sa ispravnog diska mada meni to nije uspjelo a da disk daš profesionalcima da ti spase podatke oderali bi te ko ovcu.

Preskupo osim ako nemaš dokumente od životne važnosti:)

 

Imam profesionalce na poslu koji bi to trebali znati pa ću pitati nih da mi to naprave za badava.. :)

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Komp ne prepoznaje ni jednu particiju????
F1-IVO kaže...

Čuj ako je elektronika na disku otišla možda bi se mogla zamjeniti sa istom sa ispravnog diska mada meni to nije uspjelo 

  Odavno ne pali fora sa promjenom elektronike. Ne znam zasto (mogu samo nagadati) ali jednostavno ne radi.

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice