Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?

poruka: 24
|
čitano: 13.284
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?

kako se to može provijeriti tj i jel može kroz windows-e XP .. hvala

nema gaaa...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?
Comfort kaže...

kako se to može provijeriti tj i jel može kroz windows-e XP .. hvala

Skini free verziju hdtune-a i u njemu imaš opciju za skeniranje bad sectora, ima i u windowse integriran sličan alat no onaj je bolji i vjerovatno brži.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2009 19:01 (Hyperion).
14 godina
neaktivan
offline
Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?

Također možeš sa Tune Up

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2009 19:00 (mci).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?

 S HD Sentinel napravio sam skeniranje Seagete 320 gb diska star 4 godine ,našao je 44 bad sectora .Nakon toga sam ga prošao sa HD Regenertorom,no on nije našao ni jedan(rađeno opcijom scan and repair) bad sector.Ponovno sam skenirao sa HD sentinel i opet ista priča 44 bad sectora.Je li vrijeme za novi disk?Inače disk radi normalno,skenirao san ga usput dok sam provjeravao drugi disk od prijatelja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2013 0:21 (stipara).
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?
Comfort kaže...

kako se to može provijeriti tj i jel može kroz windows-e XP .. hvala

 Možeš preko check diska u windowsima, ako radiš provjeru na primarnoj particiji moraš restartati.

 Ili skini:

- HD Tune

- HDD Sential

- HDD Regenerator

12 godina
offline
Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?

Skenirao sam sa hd tune,ista priča 44 bad sectora,(navodi čak da su "zamjenjeni"i neku mogućnost greške na pogonu diska)  jedino mi nije jasno zašto hd regenerator ne nalazi ništa.Inače je disk proizveden 2008 god. kupljen u Vemil-a i na vrećici piše daje uvoznik Asbis te garancija 60 mjeseci.Ima li smisla tražiti kakvu zamjenu preko Seagate s obzirom na troškove transporta a i veličinu diska (320 gb)?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?

skini hdd regenerator, skini s filehipa neku stariju verziju jer se lakse nalazi serial key, napravi bootabilni cd i prodi njime, spasit ce ti disk iako ne zadugo, najbolje bi ti bilo napravit "zero fill" -proguglaj malo o tome

http://www.geekcro.herobo.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?
stipara kaže...

Skenirao sam sa hd tune,ista priča 44 bad sectora,(navodi čak da su "zamjenjeni"i neku mogućnost greške na pogonu diska)  jedino mi nije jasno zašto hd regenerator ne nalazi ništa.Inače je disk proizveden 2008 god. kupljen u Vemil-a i na vrećici piše daje uvoznik Asbis te garancija 60 mjeseci.Ima li smisla tražiti kakvu zamjenu preko Seagate s obzirom na troškove transporta a i veličinu diska (320 gb)?

Zasto Seagate ako je uvoznik Asbis?

12 godina
offline
Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?

Ne znam kako stvari idu,danas sam zvao Vemil u Zagrebu kod kojih sam u Splitu kupio disk, u međuvremenu su zatvorili trgovinu,oni su mi rekli da nemaju s tim ništa  da tražim preko Seagate-a  iako na vrećici od diska pišu podaci, između ostalog da je Asbis uvoznik.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?
stipara kaže...

Ne znam kako stvari idu,danas sam zvao Vemil u Zagrebu kod kojih sam u Splitu kupio disk, u međuvremenu su zatvorili trgovinu,oni su mi rekli da nemaju s tim ništa  da tražim preko Seagate-a  iako na vrećici od diska pišu podaci, između ostalog da je Asbis uvoznik.

Pa kontaktiraj njih, oni su uvoznik i snose odgovornost.

12 godina
offline
Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?

Sutra ću ih nazvati i čuti što kažu i  uopće  kakva je procedura.Nešto mi govori da će reći da je opet seagate  odgovoran,volio bih da sam u krivu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?

skeniraj sa hdd scan, i možeš formati sa low level format, privremeno ce ti riješit bad sectore.

''how yes no''
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?
stipara kaže...

Sutra ću ih nazvati i čuti što kažu i  uopće  kakva je procedura.Nešto mi govori da će reći da je opet seagate  odgovoran,volio bih da sam u krivu.

Na podrucju RH nikad nije odgovoran. Mijenjaju iz svoje dobre volje (citaj marketing). Asbis je iskljucivo odgovoran.

15 godina
odjavljen
offline
Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?

Bad sectori imaju naviku da se šire okolo po ispravnim sektorima. Repair i low-level pomažu samo ako ima dovoljno mjesta (prema kontroleru) za "isključivanje" bad sectora iz uporabe..

 

Najbolje rješenje je zamijeniti disk. Drugo najbolje je ulovit se nekog alata za skeniranje, zapisati LBA adrese gdje su sektori i onda sa gPartedom particionirati disk tako da oko bad sectora ima po par GB slobodnog prostora. Na kraju od npr. 320GB diska dobijete ~250 u par particija. Nije loše za privremeno spremanje gluposti (torrent i sl.).

 

To sam ja jednom pokušao ali disk je bilo toliko uništen da bi mi od 160GB ostalo jedva 20. Nije se isplatilo.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?

Evo, moj disk Fujitsu 160GB od 2006.-2007. još i dan danas radi. {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?

Asbis mi je zamijenio disk s diskom istog kapaciteta,čakje sata 3  za razliku od moga koji je bio sata 2,zbog obaveza nisam  ga odmah poslao u Asbis a i zbog činjenice da sam kupio veći  disk u međuvremenu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?

Ponovno problem sa zamijemjenim diskom ovaj put daleko više bad sectora i to za za dva mjeseca rada s diskom.Konataktirao Asbis rekli su da dostavim disk i da će ga opet zamijeniti.Disk koji su mi ranije dali u zamjenu proizveden je 2011 godine dakle već dvije godine star.Istina dali su mi  garanciju godinu dana pa ga mogu ponovno zamijeniti samo dokad  ovako ,dok ne isteče garancija onog prvog diska a to je kraj ove godine.Ima  li tko slična iskustva?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?
stipara kaže...

Ponovno problem sa zamijemjenim diskom ovaj put daleko više bad sectora i to za za dva mjeseca rada s diskom.Konataktirao Asbis rekli su da dostavim disk i da će ga opet zamijeniti.Disk koji su mi ranije dali u zamjenu proizveden je 2011 godine dakle već dvije godine star.Istina dali su mi  garanciju godinu dana pa ga mogu ponovno zamijeniti samo dokad  ovako ,dok ne isteče garancija onog prvog diska a to je kraj ove godine.Ima  li tko slična iskustva?

Hahaha, pa garancija tece ponovo kada ti daju novi disk.

Izgleda da te u Asbisu malo muljaju.

Što hladnije to bolje...
12 godina
offline
Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?

Vidim i sam ali što napraviti.Svaka dva tri mjeseca slati disk.Biće naprave  LL format i vozi.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?
Mene muci jedan problem s TOSHIBA 2.5" 320 GB 5400 rpm diskom iz lap, stavo sam si ga u komp, S.M.A.R.T prijavljuje gresku, windows kaze da napravim backup i zamjenim disk, bad sectora nema barem hd tune kaze tako, iso sam na najsporiju provjeru, low format također ali nista, a u hd tunu stoji nesto sa sektorima problembpod greske. Neznam sta je s tim diskom, cist normalno radi jedino windows tubi tamo napise da zamjenim disk, a u biosu sam da ne moram f1 iskljucio smart da ne prijavljuje gresku. Susreo se netko s tim?
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?

Probaj sa  programom HD Sentinel ,provjerI vezu diska (sata kabel) s pločom.Nikako nije dobar znak poruka Windowsa da zamijeniš disk bez obzira što si isključio SMART.Meni je bila slična stvar sa diskom pa ga je Asbis zamijenio,ali kako je kolega ranije rekao izgleda da me malo vozaju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?
Kabel sam mjenjo, probo i ovaj sto mi je sistemski disk spojen di he sve ok. Jos cu probat s tim programom.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?

Vozaju te, spomeni odvjetnika, novine i zakon o zastiti potrosaca pa ce te prestati vozati. {#}

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2013 1:23 (Praedator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako na HDD provjeriti Bad sector-e?

Danas iz ASBIS-a mi dostavili WD blue 320 GB orginal zapakovan u vrećici,za razliku  od Seagate,ovaj je proizveden 3 mjesec 2013 i piše dvije godine garancije.Valjda će trajat  više od one prve zamjene.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice