HP ProBook 4535s boot sa DVDa

poruka: 4
|
čitano: 1.873
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
HP ProBook 4535s boot sa DVDa

Pozdrav ljudi,

 

imam problema sa reinstalacijom windowsa na navedenom laptopu. Ne mogu nikako u BIOSu namjestiti da se boota sa DVDa, tj. te opcije u BIOSu ni nema. Jedino sto nudi je USB CD-ROM.

Na slikama se vidi kako izgledaju postavke BIOSa.

F9 otvara boot opcije i nude se ove tri opcije vidljive na zadnjoj slici. Na internetu su ljudi pisali da im boota sa DVDa ako odaberu Notebook Upgrade Bay, ali meni to ne radi.

 

Neki savjet kako srediti da se boota sa DVDa?

 

PS:

- DVD je dobro napravljen, testiran je na drugom laptopu i radi sve oke, problem je u BIOSu ovog HPa

- Nemam USB za ovu potrebu

 

Hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 17:14 (wrathchild).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HP ProBook 4535s boot sa DVDa
wrathchild kaže...

Pozdrav ljudi,

 

imam problema sa reinstalacijom windowsa na navedenom laptopu. Ne mogu nikako u BIOSu namjestiti da se boota sa DVDa, tj. te opcije u BIOSu ni nema. Jedino sto nudi je USB CD-ROM.

Na slikama se vidi kako izgledaju postavke BIOSa.

F9 otvara boot opcije i nude se ove tri opcije vidljive na zadnjoj slici. Na internetu su ljudi pisali da im boota sa DVDa ako odaberu Notebook Upgrade Bay, ali meni to ne radi.

 

Neki savjet kako srediti da se boota sa DVDa?

 

PS:

- DVD je dobro napravljen, testiran je na drugom laptopu i radi sve oke, problem je u BIOSu ovog HPa

- Nemam USB za ovu potrebu

 

Hvala :)

Je li pod tabom Security isključen Secure Boot?

14 godina
neaktivan
offline
Re: HP ProBook 4535s boot sa DVDa

Citao sam da je problem taj Secure Boot, ali opciju nigdje ne pronalazim.

 

Evo kako izgleda Security tab

15 godina
offline
Re: HP ProBook 4535s boot sa DVDa

već par godina, medij može biti u uefi(gpt) i/ili legacy(mbr) boot modu. Ovisno kako napraviš medij (to što radi na drugom ne znači ništa.. tj koji mod).

-tad ostale postavke, uefi, sec.boot, fastboot, razni win8-10 modovi-opcije u biosu, treba podesiti ovisno o željama, mediju.. pa i flashati noviji bios (česte igre proizvođača poticane od MSa).

 

postavke ordera u biosu su nevažne (važno samo da nešto nije disejblano).

-koristi quickbootmenu (f9..). tad vidiš boot medij i odabereš u kojem modu bootaš ako je ispravno napravljen (noviji), ako ga ne vidi, tad imaš problem s medijem-playerom.. (napravi usb).

-za izradu dvd-ili-usb imaš ms alat, sve na njihovom siteu (ne iz domaće kuharice ili s torrenta).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice