Dual boot, XP i 7, driveri?

poruka: 9
|
čitano: 2.919
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Dual boot, XP i 7, driveri?

Dobar dan,

e ovako, imam par pitanja....Imao sam XP na C:/ particiji i napravio sam još jednu i instalirao Win7 na E:/ particiju....E sad, kada uđem u Windows 7 zanima me GDJE da instaliram potrebne drivere? Na E:/ disk ili na neki drugi...I zanima me dali npr. mogu koristiti Office 2007 i na XP i na 7 bez da ga instaliram na oba widowsa...ili je to ipak malo glupo pitanje, neznam...?

 

Hvala unprijed!

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dual boot, XP i 7, driveri?

Koje drivere? Sedmica obično sama povuče s interneta i nainstalira sve drivere osim za grafičku i eventualno ako imaš kakav egzotični hardver ,no za to su dobri i driveri od Viste ili XP-a. Njih instaliraš sam. I to nađi i skini najnovije verzije sa proizvođačevih stranica.

 

Gdje?? Sve to windowsi instaliraju na svoje mjesto ,bez da ti moraš stavljati putanje.

 

Office se mora instalirati na oba sistema!!

 

A inače ,daj si malo vremena pa pročitaj postove u Windows 7 - Dojmovi ,a ako imaš problema ima Windows 7 - Problemi .

 

 

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2009 0:52 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dual boot, XP i 7, driveri?

Pa nisam bio spojen na internetu pa mi zato nije skinio sam....A što se tiče pitanja gdje???? Još uvijek mi nisi odgovorio zato što nisi pročitao moje pitanje...Ja sam pitao npr.kada instaliram neru ili takav neki program na win7 koji je na E particiji dali neu tada instaliram na E ili na C particiju??? To je moj pitanje....

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dual boot, XP i 7, driveri?

Da ,pročitao i odgovorio ti!!! Ti pitaš gdje da instaliraš drivere! Programe instaliraš u Program Files Sedmice ,znači na E u tvom slučaju!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
offline
RE: Dual boot, XP i 7, driveri?
dr.House2222 kaže...

Pa nisam bio spojen na internetu pa mi zato nije skinio sam....A što se tiče pitanja gdje???? Još uvijek mi nisi odgovorio zato što nisi pročitao moje pitanje...Ja sam pitao npr.kada instaliram neru ili takav neki program na win7 koji je na E particiji dali neu tada instaliram na E ili na C particiju??? To je moj pitanje....

 

To možeš bez problema instalirati na koju god particiju hoćeš...ti si čovjeka zbunio s pitanjem jer si napisao drivere a to tipa Nera ili slično nisu driveri nego programi...

15 godina
offline
Dual boot, XP i 7, driveri?

-fizički na E: 'psihički' (jer 7 mapira disk) na C, ali to nije 'onaj c'... zapravo, pitanje je suvišno, driver idu u sys, programi u program files-32/64.. naravno, program može i bilo gdje drugdje. Može i na isto mjesto (nekad sam koristio tu opciju, ali to ima smisla za iste/slične OSeve, dok su XP i 7 dovoljno različiti da stvaraju probleme. Na taj način program mora biti instaliran posebno u svakom OSu, ali zauzima jedno zajedničko mjesto, problem je samo s programima koji konfiguracijske fileove ne drže u sys/reg. nego u svojem folderu.. - danas potrošnja diskova odnosno većilina jednostavno isključuje tu potrebu. Ako je stvar u nekim velikim instalacijama (kao nove igre) onda je problem obično u zaštiti... -ne isplati se...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dual boot, XP i 7, driveri?

A ljudi jeste svi nabrijani.....Svejedno, hvala vam svima na odgovorima!

 

P.S. Zar vi mislite da soba koja zna napraviti dual boot nezna koja je razlika između nekog drivera i softvera!!! Malo čudno razmišljenje imate!

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2009 20:46 (dr.House2222).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dual boot, XP i 7, driveri?
dr.House2222 kaže...

A ljudi jeste svi nabrijani.....Svejedno, hvala vam svima na odgovorima!

 

P.S. Zar vi mislite da soba koja zna napraviti dual boot nezna koja je razlika između nekog drivera i softvera!!! Malo čudno razmišljenje imate!

 

Dual boot u većini slučajeva se i sam generira ako se radi o sustavima poput 2 windowsa, ali dobro :)

 

Što se tiče razlike, krivo te shvatio i čovjek prije a i ja al eto, valjda je to sad rješeno...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Dual boot, XP i 7, driveri?
mrxa1 kaže...
dr.House2222 kaže...

A ljudi jeste svi nabrijani.....Svejedno, hvala vam svima na odgovorima!

 

P.S. Zar vi mislite da soba koja zna napraviti dual boot nezna koja je razlika između nekog drivera i softvera!!! Malo čudno razmišljenje imate!

 

Dual boot u većini slučajeva se i sam generira ako se radi o sustavima poput 2 windowsa, ali dobro :)

 

Što se tiče razlike, krivo te shvatio i čovjek prije a i ja al eto, valjda je to sad rješeno...

Ma ok....Riješeno je....Uspio sam sve napraviti i hvala vam na savjetima....Ispričavam se svima koji su me krivo razumjeli.....

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice