Download & Run problem

poruka: 19
|
čitano: 3.225
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Download & Run problem

rabim norman online scan i sve je bilo ok do danas, kad kliknem na download link nema više run opcije, a kad kliknem save nakon što ga skinem na lap ne mogu ga pokrenuti javlja nepoznati file. zna li netko u čemu je problem.

inače laptop mi je čist.

evo linka

http://www.norman.com/support/support_tools/58732/

  

fotka - umjesto run piše mi find fotka - umjesto run piše mi find
karma slijepom daje vid
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2010 14:15 (karakteran).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Download & Run problem
čini se da sam uspio riješit problem: skinuo sam file i dodao .exe
radi
pitanje: zašto sve druge fileove kad skidam skinem s exe ekstenziijom, a ovaj ne?
karma slijepom daje vid
14 godina
neaktivan
offline
RE: Download & Run problem

Problem je taj što je onaj tko je stavio taj fajl na net ili zaboravio ili namjerno nije stavio .exe .Nije ništa strašno, samo ti je to prva stvar koju moraš provjeriti...

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
14 godina
protjeran
offline
RE: Download & Run problem

ali ekipa iz švicarske i engleske javlja mi da ga oni bez problema skidaju s .exe ekstenzijom. kako je to moguće? a evo meni i sad piše find umjesto run, dakle nije operabilan. čudno.

svejedno hvala na savjetu, cijenim to. već sam mislio da mi je laptop opet zaražen, jedva sam ga očistio.

karma slijepom daje vid
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Download & Run problem
dr.House2222 kaže...

Problem je taj što je onaj tko je stavio taj fajl na net ili zaboravio ili namjerno nije stavio .exe .Nije ništa strašno, samo ti je to prva stvar koju moraš provjeriti...

  Ili u imenu datoteke je ostavljao prazan prostor umesto da koristi crtice ...nesto kao  super_file.exe  ili  super-file.exe.  I tako...browser jednostavno "ignorira" ekstenziju i dobijes file bez ekstenzije koju moras stavljati sam

 

 

 

[edit]

 

Nemas frke. Zna se desiti, nemas zaraze. Jesi li probao sa drugim web browserima? (cisto iz radoznalosti)

-Ništa ne znam, a đe da znam?- Ekrem Jevrić
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2010 15:29 (Lazarus Long).
14 godina
protjeran
offline
RE: Download & Run problem
pa evo da ti budem iskren ja sam die hard IE8 fan.
probao sam prije nekoliko mjeseci s mozillom hvale je do neba a rbi je 5% korisnika pa reko da probam i skoro sam dobio nervni slom. jako je komplicirana za rukovanje pa sam je ubrzo skinuo. šteta izgubio sam za pola sata bakćanja 10 godina života, htio sam se ubit kolko je komplicirana.

no jedno je zanimljivo: kad skidam bilo koji .exe file s IE8 (nemam drugog browsera na lapu) skine mi ga bez problema, samo ovaj norman zeza.
karma slijepom daje vid
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Download & Run problem

Potpuno razumjem tvoju naviku da koristis IE8 i mislim da to radis zbog ergonomije IE-a koju ti pruza. Moj savjet sto se tice IE-a, a vidim da zelis ostati zasticen, je da koristis Sandboxie.

 

Idi na www.sandboxie.com ili potrazi recenziju na BOL-u. Pojednostavljeno...taj program ti nudi svojevrsnu izolaciju i virtualizaciju browsera (i ne samo browsera) tako da sve sto nehotice "pokupis" na neku stranu (toolbar, lazni antivirus itd.) biva obrisano gasenjem tako izlorianog browsera a sto se tice skidanja fileova preko sandbox browsera bit ces priupitan sta zelis ciniti ...spremis kod tebe ili ga ostavis tako izoliranog. Isto tako dusu dalo za privatnost...gasis browser i nema istorije.

 

Ipak budimo iskreni IE nije bas dobar odabir za korisnike koji ne koriste minimum mozga kada surfaju na "sumnjive" strane..... Svako malo MS otkrije propust vezan uz IE...uostalom izbor je tvoj.

 

Ja bih ti preporucio da isprobas Operu, bit ces preporoden sto se tice ergonomije. Nije prenatrpana dodacima, svi add-oni koji imaju korisnici FF-a za skidanje su vec ugradeni i to diskretno. Baratanje sa bookmarksima i downloadanje su naprosto savrseni.

-Ništa ne znam, a đe da znam?- Ekrem Jevrić
14 godina
protjeran
offline
RE: Download & Run problem

e majkumu napisah ti odgovor na tri stranice i sad ga nema.
ne da mi se više tipkat pa ću ga skratit na tri reda:
sandboxie - najveće zlo u povijesti čovječanstva. imao sam ga dva dana na lapu. nikad više. zlo kakvog nema. nepraktičan, nema svrhe, nemože primit file veći od 50 MB ne može otvorit razne fileove. katastrofa. izbjegavati svakako. nikad neće zaživjeti za masovnu upotrebu. nikad!
opera: imao sam je dvije godine na starom pc-ju prije nego sam kupio novi lap. puna nedostataka u odnosu na IE. ružna, ne primaju je neki forumu za živi link, komplicirana za rukovanje. daleko od idealnog.

 

sorry što ti ovako šturo odgovaram, u prijašnjem postu sam sve u tančine objasnio, kliknuo objavi i posta nigdje arrrggghhh

uglavnom sve sam ja to odavno isprobao i moja preporuke je za sve ne koristiti!

kako sam promijenio sigurnosne postavke nema virusa ni spywarea ni malwarea, čist ko suza, a idem na stranice kojeg god poželim. pogledaj screenshot gore da ti sad ne pišem koja mi je zaštita, sve ti je dole desno (tray icons).

 

optimizacija mi je vrhunska, od reva do light on system optimizatora, komp je brz ko da je nov.

lijep pozdrav i sve najbolje, hvala na pomoći cijenim to.

karma slijepom daje vid
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2010 16:43 (karakteran).
14 godina
neaktivan
offline
Download & Run problem

Evo da se i ja malo nadovežem. U jednom djelu se sa stobom slažem, a to je da sam i ja konkretno probao sve žive pretraživače i niti jedan mi u potpunosti ne odgovara, trenutno sam na Modzzili jer od svih nijh je ona jednostavno najmanje loša. Ne bi sada ovdje pisao plusove i minuse od svakog pretraživača jer bi se tada ova tema pretvorila u neku opću raspravu a to nije cilj ove teme, cilj je sasvim nešto drugo što smo utvrdili odavno što je problem. Što se mene tiče može lock!

 

Pozdrav svima!

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Download & Run problem
karakteran kaže...

 
sandboxie - najveće zlo u povijesti čovječanstva. imao sam ga dva dana na lapu. nikad više. zlo kakvog nema. nepraktičan, nema svrhe, nemože primit file veći od 50 MB ne može otvorit razne fileove. katastrofa. izbjegavati svakako. nikad neće zaživjeti za masovnu upotrebu. nikad!

  Za sve si u pravu osim za Sandboxiea. Ali....izbor je tvoj pa kako hoces

-Ništa ne znam, a đe da znam?- Ekrem Jevrić
14 godina
protjeran
offline
RE: Download & Run problem

upamti što sam ti rekao: apsolutno nesuvisao program, bez praktične primjene. nikada neće zaživjeti za masovnu uporabu. samo za "experte". testirajući ga nisam naišao niti na jednu jedinu bitnu pozitivnu praktičnu stranu. zaista ne znam kakva mu je svrha kad je toliko kompliciran i pun problema prilikom rukovanja.

karma slijepom daje vid
15 godina
neaktivan
offline
RE: Download & Run problem
karakteran kaže...

upamti što sam ti rekao: apsolutno nesuvisao program, bez praktične primjene. nikada neće zaživjeti za masovnu uporabu. samo za "experte". testirajući ga nisam naišao niti na jednu jedinu bitnu pozitivnu praktičnu stranu. zaista ne znam kakva mu je svrha kad je toliko kompliciran i pun problema prilikom rukovanja.

za sandboxie ne znam ali jel ti to imaš malwarebytes u rezidentnoj zaštiti?
koji av imaš?

14 godina
protjeran
offline
RE: Download & Run problem

da imam mbam, mse, threatfire i online armor.

karma slijepom daje vid
15 godina
neaktivan
offline
RE: Download & Run problem
karakteran kaže...

da imam mbam, mse, threatfire i online armor.

ajde mse i firewall ,ali čemu ovo drugo?
kao da ne vjeruješ mse-u..

14 godina
protjeran
offline
RE: Download & Run problem

očekivao sam da si neki stručnjak kad se upuštaš u diskusiju.

najradije ne bih komentirao tvoj upit...

karma slijepom daje vid
15 godina
neaktivan
offline
RE: Download & Run problem
karakteran kaže...

očekivao sam da si neki stručnjak kad se upuštaš u diskusiju.

najradije ne bih komentirao tvoj upit...

ma ja sam glup šta se uopće petljam,mislim da si već prosuo dosta bisera

14 godina
protjeran
offline
RE: Download & Run problem

navedi jedan.

boli te ono za sandboxie? šta ću ti ja smeće ostaje smeće da išta vrijedi rabilo bi ga više od 5 korisnika u hr.

karma slijepom daje vid
15 godina
neaktivan
offline
RE: Download & Run problem
karakteran kaže...

navedi jedan.

boli te ono za sandboxie? šta ću ti ja smeće ostaje smeće da išta vrijedi rabilo bi ga više od 5 korisnika u hr.

ma zaboravi,otvaraš teme,pitaš kao za savjete a onda pametuješ.."smeće ovo,smeće ono"
u to se svatko može uvjeriti,dovoljno je pogledati tvoje poruke..

14 godina
protjeran
offline
RE: Download & Run problem

slušaj, ako me već prozivaš za bisere daj molim te stavi ovdje šta sam krivo rekao!

drugo kad ja kažem da je nešto smeće onda se moraš malo zamislit jer ja nikad nisam nizašta rekao da je smeće bez da sam to prvo probao.

jedino sam mali previd napravio za wot za IE, nije loš, rekao sam to više u šali...za sve ostalo stojim kod toga što sam rekao.

sandboxie, kakvo razočarenje. zaživit će za masovnu upotrebu nikad, jesi se zapitao zašto?

 

a što se tiče moje zaštite, zašto bih vjerovao kako ti to kažeš mse pa tko se još normalan u potpunosti oslanja na av? virusi su u padu, a malware su u porastu zato sam i stavio mse jer ima bolju detekciju malware od recimo tolko hvaljenog najnovijeg avasta (uvjerio se na svojoj koži!!!) a mbam pro je dobar dodatak jer sigurnosti nikad dosta, a i lagan je svega 4,10 MB, a mse 14 mb na hard drive, dok je avast usporavao komp sa skoro 100 mb. na kraju krjeva av nudi oko 50% sigurnosti ostalo je an tebi da izbjegavaš nesigurne stranice. ono tvoje pitanje pa zar ne vjeruješ mse kao jesam ja normalan što sam dodao mbam, šta mi je usporio sam komp ili šta si htio reć...

 

a usput rečeno, kad si ovdje već toliki stručnjak za security issues daj mi molim te reci što je threatfire kad si na sto čuda sa mojim dodacima mse-u. utipkaj threatfire u google, nađi site, lijepo pročitaj sve ti piše, možda promjeniš mišljenje.

 

lijep pozdrav

karma slijepom daje vid
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice