Doge coin rudarenje-how to?

poruka: 257
|
čitano: 114.009
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
koorpa kaže...

ne isplati se to vise na taj nacin, sad moras imat asic za skriptu ako se želiš nadat nekom profitu, gpu i skripta više neidu jedno s drugim

 

za cca 200$ dobiješ asic od 3,6Mh/s koji troši 110W struje, neusporedivo s gpu

 

kad sam kupovao grafičke plaćao sam ih 300-350$, svaka daje recimo 750kh/s i troši 300W undervoltano

 

tako 5 komada daju nešto preko 3,6Mh/s, troše 1,5kW struje i koštale su 1500$ u najboljem slučaju - ne računajući ostatak hardwarea za upogoniti to sve.

 

ako ces skriptu onda asic ili cloud mining, a gpu jos moze nesto zaradit na x11/x13 ali i to je sića 

 

Kolika je prosjecna zarada sa jednim asic minerom u jednom danu ili mjesecu? Sto je s njim najbolje kopat? Bitcoin? Sto ti kopas?

Mrzim kada ležim na plaži i pojede me dinosaur.
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

ja kopam btc, ali razmisljam i o nabavci asica za scryptu - cekam da izadju ovi famozni titani od knc-a i konkurencije, oni bi mogli podignut diff dosta pa ce valjda i cijene opreme spast. trenutno kopanje btc-a ima neki roi dok kopanje skripte i dalje nema. a gpu su na x11/x13/x15 kako je kad sta profitabilno

 

zarada ovisi koliko ulozis u opremu, trenutno je roi 3-4 mjeseca, ovisno o diff koji raste nesto sporije nego inace ali to se mijenja iz sata u sat

i7 power!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 14:49 (koorpa).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?

grid seed blade nešto 5.2MH,dali to išta valja i koliko uopce vridi tako nesto,i dal je uopce isplativo kopati s time nečim,dali če čovjek isplatit uopce svoju lovu ulozenu unutra??

13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?

 

valja, gridseedi troše najmanje struje po mh od svih asica

max 200$ rabljeni

nije isplativo, čak i da je struja džaba po projekcijama rasta težine kopanja nećeš imat roi

možeš se nadati, kao valjda i svi mineri, da će cijena tog što kopaš jednog dana biti puno veća

 

krozi idućih mjesec, dva, bi na scenu trebali doći preorderani knc i alpha kopači, kapaciteta 250-750mh/s, već za početak iduće godine u najavi su 1gh/s kopači tako da gridseed od 5mh je goli k...

 

evo ti lijepi kalkulator

 

http://www.vnbitcoin.org/litecoincalculator.php

 

niti jedna oprema se ne isplati trenutno ali se svejedno kupuje, ili netko zna nešto što drugi ne znaju ili su svi ludi.

za sada profitiraju jedni trgovine s lopatom, kao i uvijek kroz povijest u sličnim situacijama

i7 power!
12 godina
neaktivan
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Dogehouse will close on the 1st of September due not having enough funds to keep it running unless we hit 450Mhash. So i guess this is the end.

 

Dakle .... ovo što sam ja kopao se zatvorilo.... gdje dalje kopati?

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Čini mi se da ništa od dogecoin ... svi valleti se gase jedan po jedan, poolovi se gase ...

 

Ima tko ideju što dalje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Neznam ljudi nisam bas u toku ali to kopanje sa grafickim karticama se bas vise i ne isplati  jer je i to jedna vrsta kocke.Moje misljenje je ovako izgleda da je bolje npr kupiti 1-2 bc i svaki dan gledati burzu i vidjeti kakve su vrijednosti.Mozda ti se i posreci pa ga prodas za duplu cijenu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Ja kopam na poslu, pa se sve isplati ... samo što je najbolje?

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

ja kopam na multipool.us

 

koliko znam dogecoin ce se forkat da bi se kopao s litecoinom

 

http://www.cryptocoinsnews.com/news/dogecoin-merge-mine-litecoin/2014/08/03

 

tako da nije kraj, ali ja ga ionako ne kopam vec dugo pa nisam u toku.

 

puno isplativije je kopat urocoin ili darkcoin nego doge.

 

ova opcija kupovine btc-a pa čekanje da naraste cijena je vjerojatno najbolja opcija ali to je dosadno {#}

i7 power!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Problem je u tome kaj dok je izašao taj bitcoin u vjestima, ljudi su naglo počeli rudariti to. Sad kad su skužili da njihov pc nema šansi naspram tih minera, naglo je pala vrjednost. Zato više nema šansi da opet naraste vrjednost. Isplati se samo ako imate besplatnu struju.

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Pa znalo se od pocetka da Dogecoin nikad nece ništa vrijedit jer je cjela stvar pocela kao sprdacina na redditu. Po meni se ne isplati ništa mineat na pcu. Jedini koji uzimaju novce na ovome su likovi sa ASIC farmama.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

ma pare uzimaju tvornice asica baš kao što su u doba zlatne groznice pare uzimale trgovine lopatama i krampovima

i7 power!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

pa kad čovjek logički razmisli, zašto bi te tvornice prodavale te minere kad bi oni sami na taj način mogli imati milijune na računu. Svako pametan bi skužil da tu ne profitira korisnik već ta tvornica

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?

možda jer gledaju na to kao na lutriju,nikad ne znaš kome ce se posrecit,pa možda san baš ja taj??!valjda su zato i lopate kupovali prije 150 godina...

13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

pa dobro jel itko vidio kakve pare od ovog kopanja? :)

Mislim od nas tu na Bug-u ili pozna nekoga.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

nije uopce problem vidjet pare od kopanja, problem je sto neces vidjet onoliko koliko ces ulozit. barem ne odmah, i to je ono sto je netko napisao post dva prije, mnogi kopaju i cuvaju btc u nadi da ce cijena narast pa ce im se kopanje isplatit.

 

idealno ti je da zivis negdje kraj potoka pa spojis vodenicu i pravis si struju {#}

inace, u evropi je struja preskupa za taj sport

i7 power!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

da je struja besplatna opet ti treba pola godine da si isplatiš taj miner u nadi da ti ne rikne do onda

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice