Blu-ray format

poruka: 12
|
čitano: 4.878
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Blu-ray format

u kojem je formatu originalan blu-ray film?

pitam ovo jer radim prezentaciju.

life is short
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Blu-ray format

Možda ovo?

 

Također, ako pogledaš npr. ovaj film, možeš vidjeti "hijerarhiju" fileova na Blu-ray disku.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2009 17:12 (Random.).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-ray format

evo još jedno pitanje koja je razlika između mkv formata i MPEG-4 formata

life is short
15 godina
neaktivan
offline
Blu-ray format

Ukratko, koliko znam .mkv je kontenjer koji može sadržavati više tipova audio i video fileova, a mpeg4 je komprimirani video format.

 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Blu-ray format

.mkv ti je ripani Blu-ray,nekaj kaj je prije za DVD bil DivX

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-ray format
toma kaže...

.mkv ti je ripani Blu-ray,nekaj kaj je prije za DVD bil DivX

.mkv nije ripani BR!

16 godina
offline
Blu-ray format

.mkv je kontejnerski format (kao što je to, recimo .avi) koji može sadržavati video i audio kodiran različitim codecima (MPEG-4, VC-1, DTS, AC-3 i sl.).

Heal The World
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-ray format
vjeko kaže...
toma kaže...

.mkv ti je ripani Blu-ray,nekaj kaj je prije za DVD bil DivX

.mkv nije ripani BR!

Vjeko, .mkv jeste ripani blu-ray, imas u novom BUG-u na 93 stranici opisane kratice koje se koriste u video/audio svijetu.

 

Video File extenzije na Blu ray diskovima mogu biti razni, i to : .BDMV, M2TS, BSF. Sve su to video file-ovi na Blu ray diskovima, a zavisi s kojim je video koderom kodiran film.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-ray format
neopravdano_odsutan kaže...

Vjeko, .mkv jeste ripani blu-ray, imas u novom BUG-u na 93 stranici opisane kratice koje se koriste u video/audio svijetu.

Video File extenzije na Blu ray diskovima mogu biti razni, i to : .BDMV, M2TS, BSF. Sve su to video file-ovi na Blu ray diskovima, a zavisi s kojim je video koderom kodiran film.

Mkv je kontejner i možeš u njega stavljati što želiš, a popularni programi za ripanje koriste njega jer je open source..

Vido file na BDMV kao i na BDAV je u transportnom streamu koji uvijek ima ekstenziju *.m2ts bez obzira šta je u njemu, a najmanje ovisi o vrsti kodeka.. Ne lupetati molim..

 

Ako misliš na blu ray film 'original iz hollywoodske radionice', onda je to BDMV i može sadržavati mpeg2, mpeg4/h.264-avc ili vc1 video stream i ac3, ac3hd, dts, dtshd, lpcm i možda još pokoji audio format (pišem na pamet, ne čitam neke spec.). Ako imaš kameru ili snimaš video na BDR ili BDRE disk, tada možeš jedino u BDAV, odnosno varijantu bez meni-ja, ali je produkt opet transportni stream, a najčešće su varijante avc kompresije videa.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-ray format
bed kaže...

Mkv je kontejner i možeš u njega stavljati što želiš, a popularni programi za ripanje koriste njega jer je open source..

Vido file na BDMV kao i na BDAV je u transportnom streamu koji uvijek ima ekstenziju *.m2ts bez obzira šta je u njemu, a najmanje ovisi o vrsti kodeka.. Ne lupetati molim..

 

Ako misliš na blu ray film 'original iz hollywoodske radionice', onda je to BDMV i može sadržavati mpeg2, mpeg4/h.264-avc ili vc1 video stream i ac3, ac3hd, dts, dtshd, lpcm i možda još pokoji audio format (pišem na pamet, ne čitam neke spec.). Ako imaš kameru ili snimaš video na BDR ili BDRE disk, tada možeš jedino u BDAV, odnosno varijantu bez meni-ja, ali je produkt opet transportni stream, a najčešće su varijante avc kompresije videa.

 

Ne lupetam kolega, nego samo prenosim ono sto sam detaljno istrazio na netu. DA, upravo mislim na originalne filmske naslove koji izlaze iz filmskih studija (ne nuzno samo Hollywoodske filmske kuce). Razni filmske kuce koriste razlicite video kodeke za kodiranje svojih filmskih naslova (ne koriste sve kuce jedan te isti kodek), i EXTENZIJA video fajla na takvim naslovima nije UVIJEK BDMV, nego moze biti i BSF, M2TS.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-ray format
neopravdano_odsutan kaže...
vjeko kaže...
toma kaže...

.mkv ti je ripani Blu-ray,nekaj kaj je prije za DVD bil DivX

.mkv nije ripani BR!

Vjeko, .mkv jeste ripani blu-ray, imas u novom BUG-u na 93 stranici opisane kratice koje se koriste u video/audio svijetu.

 

Video File extenzije na Blu ray diskovima mogu biti razni, i to : .BDMV, M2TS, BSF. Sve su to video file-ovi na Blu ray diskovima, a zavisi s kojim je video koderom kodiran film.

.mkv je kontejner format i bilo koji format se može konvertirati u .mkv, a ne samo BR. Znači da .mkv može biti BR rip, ali i ne mora.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-ray format
neopravdano_odsutan kaže...

Ne lupetam kolega, nego samo prenosim ono sto sam detaljno istrazio na netu. DA, upravo mislim na originalne filmske naslove koji izlaze iz filmskih studija (ne nuzno samo Hollywoodske filmske kuce). Razni filmske kuce koriste razlicite video kodeke za kodiranje svojih filmskih naslova (ne koriste sve kuce jedan te isti kodek), i EXTENZIJA video fajla na takvim naslovima nije UVIJEK BDMV, nego moze biti i BSF, M2TS.

Kad si već detaljno istražio, mogao si i link staviti.

Kad sam rekao orig.hoolywood, rekao sam to zato da ne bi bilo zabune o čemu pričamo. Razne kuće koriste upravo ona 3 video kodeka koje sam spomenuo i niti jedan drugi. A znaš zašto?, Zato jer je to specificirano blu ray formatom. Pa potraži na netu, ali pokušaj ovaj puta s razumijevanjem. Extenzija video file-a NIKADA, ponavljam nikada nije *.bdmv, već je to ekstenzija info filea, kao što je play lista. I ne, ne može biti bsf, jer je video uvijek u transportnom stramu, odnosno m2ts ili ts ekstenzije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice