Umrežavanje preko access pointa...

poruka: 8
|
čitano: 3.944
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Umrežavanje preko access pointa...

Pozdrav svima!

Evo imam jedno pitanje, problem, probam najvise pojednostaviti...

U firmi imamo mrežu od 20-ak računala koji su žično spojeni na server... u svom uredu imam dodatni bežični router tp-link koji glumi access point kako bih mogao na internet preko mreže sa svojim laptopom i to mi radi... međutim zanima me kako da što konfiguriram kako bih mogao vidjeti i računala koja su u mreži i ona mene... na laptopu imam win 7...

 

Hvala na pomoći

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Umrežavanje preko access pointa...

Najbolje da pitaš svog IT guy-a.

Mi baš ne volimo da nam se dr*a po opremi iza leđa.

 

Uostalom ako imaš net preko wifi-a a ne vidiš ostale u mreži možda je tako onaj tko održava infrastrukturu.

Da li ti ne znaš kako vidjeti druge u mreži ili znaš a ne vidiš druga računala u mreži?

 

 

Remember, remember...
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Umrežavanje preko access pointa...

pa znao bih da nema tog mog routera... problem je kaj je it guy kreten i s njim nemozes razgovarat... ne mislim po serveru nis dr*at... želim zapravo dijelit podatke između mog privsatnog lapa i mog službenog računala...

evo postavke koje sam podesio da bih imao net...

na svim računalima u mreži su TCP/IP postavke slijedeće: IP 192.168.1.--- (neki broj) na mom računalu je 111, subnet je 255.255.255.0, default gateway je 192.168.1.254, primary dns je 195.29.150.3, secondary dns je 195.29.150.4... u WAN postavkama mog rutera sam upisao iste ove podatke... adresa mog rutera je 192.168.0.1, na lapu sam upisao slijedeće IP 192.168.0.155, subnet je 255.255.255.0, default gateway 192.168.0.1, primary dns je 195.29.150.3, secondary 195.29.150.4.

 

Dakle samo hocu printati s lapa na printer koji je spojen na moje računalo a šeran je i hocu djelit podatke između lapa i kompa.

 

 

hvalaa!!

16 godina
offline
Umrežavanje preko access pointa...

Ne ne ne.

Ako je router samo AP onda mora biti u AP modu ako ima ta postavka.

WAN pusti na miru tj. ugasi opciju WAN, možda piše internet.

 

Koji je to router uopće.

Remember, remember...
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Umrežavanje preko access pointa...

tp link TL-MR3220

16 godina
offline
Re: Umrežavanje preko access pointa...

Dakle ti imaš stolno računalo i prijenosno računalo.

Stolno je spojeno kablom gjde?

Prijenosno je wirelessom na AP?

Remember, remember...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Umrežavanje preko access pointa...

tako je... stolno je od firme i spojeno na server umrezeno s ostalih 20 računala u firmi... lap je wirelessom na ap... a ap je opet kablom ubaceno u tu mrezu u firmi... na lapu mi net radi ali mi nije lap umrezen s ostatkom firme

16 godina
offline
Re: Umrežavanje preko access pointa...

Da li ti je računalo od firme u domeni a lap nije?

DNS-ovi su ti od T-Com-a i u pravilu se ne postavljaju na taj način nego idu od DNS severa koji može biti i router.

 

Ukoliko ti je komp u domeni a lap nije moguće da zbog toga ne vidiš mrežu, također ako je na AP-u podešen da WLAN ne vidi LAN ili Client isolation onda zbog toga ne vidiš druga računala, printere itd.

 

Koji su to OS-evi?

Remember, remember...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice