Resetiranje routera

poruka: 20
|
čitano: 24.158
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Resetiranje routera
pitanje

Treba mi link koji resetira router, bia sam jedan dva puta neletia na njega ali sad nikako da ga nadjem

 

Router je Thomson Speedtouch 780WLi

 

Nesto bi mi trebalo resetirat router da mi promijeni ip, nakon toga opet da ucini isto i tako svako otprilike 4 min, ako je moguce podesit, ako ne imam vec jedan slican program

 

Ako nista od toga ne moze onda ako moze samo link

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Resetiranje routera

Evo:

http://www.informatika.buzdo.com/s932.htm

i jos naredne tri stranice.

Ukratko, na poledjini je rupica izad koje je prekidac kojeg treba

aktivirati cackalicom.

Pozdrav 

Have a nice day - Compa
15 godina
neaktivan
offline
RE: Resetiranje routera
autorov komentar

hvala ovo ce mi mozda koristit u buducnosti no meni treba samo link koji resetira router iz IE ili firefoxa, ...

 

ako shvacas, meni treba samo taj link koji ce mi resetirat router, tj da ga izgasi i ponovno upali te da mi tako promjeni ip, inace hvala zanimljiv clanak,

 

 

ako ko ima link jel ga moze postat

16 godina
neaktivan
offline
RE: Resetiranje routera
prihvaćeno rješenje
Have a nice day - Compa
15 godina
neaktivan
offline
RE: Resetiranje routera
autorov komentar

neznam kako bih zahvalia ovo ce mi puno pomoc

 

jos nesto, dali routeru steti sto ga resetiram svako jedno 5 minuta

16 godina
neaktivan
offline
RE: Resetiranje routera

Probajte:-)

Pazite, treba mu dosta vremena dok opet uspostavi konekciju.

Pozdrav

Have a nice day - Compa
15 godina
neaktivan
offline
RE: Resetiranje routera
autorov komentar

hvala jos jednom

 

meni cirka 15 sekunda triba da uspostavi konekciju

AATF DarkSons.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.11.2008 13:06 (Cokaric).
15 godina
neaktivan
offline
Resetiranje routera
iMac 20" - C2D 2.4GHz/2GB/320GB Mac OS X Leopard 10.5.5 ... Laborare non amo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Resetiranje routera

Ovako igram Rust, budem na internetu, bilo sta radim sa mrezom, no uvijek u 22:00 mi padne net, a to me strasno zivcira, jel onda da udjem u igricu trebam cekat red po 2h ispred 60-90 ljudi. 

 

Ko zna to fixat da mi javi, prije mi se stalno svaki dan resetirao u 19:28. 

 

 

To je kao neko odrzavanje, al volio bi to stavit u jutarnjim satima kada nisam na kompu a ne znam to popravit. 

 

 

HVALA !!!!! 

 

 

Hitno 

13 godina
offline
Re: Resetiranje routera
d0m4c kaže...

Ovako igram Rust, budem na internetu, bilo sta radim sa mrezom, no uvijek u 22:00 mi padne net, a to me strasno zivcira, jel onda da udjem u igricu trebam cekat red po 2h ispred 60-90 ljudi. 

 

Ko zna to fixat da mi javi, prije mi se stalno svaki dan resetirao u 19:28. 

 

 

To je kao neko odrzavanje, al volio bi to stavit u jutarnjim satima kada nisam na kompu a ne znam to popravit. 

 

 

HVALA !!!!! 

 

 

Hitno 

Pucanje interneta u isto vrijeme je zapravo promijena IP adrese (najčešće se mijenja svaka 24h). Rješenje je vrlo jednostavno, resetiraj modem u vrijeme kada ne koristiš internet i od tada će ti se IP adresa mijenjati u isto vrijeme. Ja sam router restartao u 3 ujutro i tada mi se mijenja IP adresa.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Resetiranje routera

Brisi post, nez obrisat, trebo sam citirat. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2016 20:54 (d0m4c).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Resetiranje routera
Marko :D kaže...
d0m4c kaže...

Ovako igram Rust, budem na internetu, bilo sta radim sa mrezom, no uvijek u 22:00 mi padne net, a to me strasno zivcira, jel onda da udjem u igricu trebam cekat red po 2h ispred 60-90 ljudi. 

 

Ko zna to fixat da mi javi, prije mi se stalno svaki dan resetirao u 19:28. 

 

 

To je kao neko odrzavanje, al volio bi to stavit u jutarnjim satima kada nisam na kompu a ne znam to popravit. 

 

 

HVALA !!!!! 

 

 

Hitno 

Pucanje interneta u isto vrijeme je zapravo promijena IP adrese (najčešće se mijenja svaka 24h). Rješenje je vrlo jednostavno, resetiraj modem u vrijeme kada ne koristiš internet i od tada će ti se IP adresa mijenjati u isto vrijeme. Ja sam router restartao u 3 ujutro i tada mi se mijenja IP adresa.

 Hvala na odgovoru, al nekad mi padne net tj ruter se ugasi, ( primjerice u 15:00 ) i isti taj dan opet padne u 22:00, zasto to? 

13 godina
offline
Re: Resetiranje routera

Router se ugasi skroz ili ti samo padne internet? Ako ti se router ugasi skroz može biti kvar na routeru. Ako ti internet puca više puta dnevno, nazovi službu za korisnike.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Resetiranje routera
Marko :D kaže...

Router se ugasi skroz ili ti samo padne internet? Ako ti se router ugasi skroz može biti kvar na routeru. Ako ti internet puca više puta dnevno, nazovi službu za korisnike.

 A padne ono kraj toga u 22:00 jos mozda jednom il dvaput al se odma digne net cca kroz 10 sekundi, a ne ugasi se ruter. xd 

 

 

Samo ona lampica rikne i nestane interneta            .              

13 godina
offline
Re: Resetiranje routera
d0m4c kaže...
Marko :D kaže...

Router se ugasi skroz ili ti samo padne internet? Ako ti se router ugasi skroz može biti kvar na routeru. Ako ti internet puca više puta dnevno, nazovi službu za korisnike.

 A padne ono kraj toga u 22:00 jos mozda jednom il dvaput al se odma digne net cca kroz 10 sekundi, a ne ugasi se ruter. xd 

 

 

Samo ona lampica rikne i nestane interneta            .              

Kontaktiraj službu za korisnike, oni će znati najbolje.

9 godina
offline
Re: Resetiranje routera
d0m4c kaže...

 A padne ono kraj toga u 22:00 jos mozda jednom il dvaput al se odma digne net cca kroz 10 sekundi, a ne ugasi se ruter. xd 

Samo ona lampica rikne i nestane interneta            .              

 Ako samo lampica rikne i to traje tih 10ak sekundi to je oke, to je to resetiranje veze svako 24 sata. Neznam na kojem si operateru, na HT-u imas u moj.hrvatskitelekom ispis spajanja pa ako ti je po jedno spajanje dnevno sve je u redu i napravi kako ti je predlozeno. Sam "resetiraj" router nekad kad ga ne koristis i odtad ce se sam u te sate resetirat. Znaci ulogiras se u router i imas "reboot" ili tako nesto ovisi koji ti je router i to napravi u neku lijevu uru i bit ce sve oke, od tad ce se uvijek tad resetirat veza.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Resetiranje routera
sandokan111 kaže...
d0m4c kaže...

 A padne ono kraj toga u 22:00 jos mozda jednom il dvaput al se odma digne net cca kroz 10 sekundi, a ne ugasi se ruter. xd 

Samo ona lampica rikne i nestane interneta            .              

 Ako samo lampica rikne i to traje tih 10ak sekundi to je oke, to je to resetiranje veze svako 24 sata. Neznam na kojem si operateru, na HT-u imas u moj.hrvatskitelekom ispis spajanja pa ako ti je po jedno spajanje dnevno sve je u redu i napravi kako ti je predlozeno. Sam "resetiraj" router nekad kad ga ne koristis i odtad ce se sam u te sate resetirat. Znaci ulogiras se u router i imas "reboot" ili tako nesto ovisi koji ti je router i to napravi u neku lijevu uru i bit ce sve oke, od tad ce se uvijek tad resetirat veza.

 Kako se ulogirat u ruter ne znam? Daj mi to pojasni, hvala. 

9 godina
offline
Re: Resetiranje routera
d0m4c kaže...

 Kako se ulogirat u ruter ne znam? Daj mi to pojasni, hvala. 

 U browseru upises adresu routera (192.168.1.1, 192.168.0.1 ili 192.168.2.1 najcesce). Pojavi ti se interface za username/password. Upises username i password koji si dobio od isp-a. Ovo opet ovisi koji si ISP i koji router imas. Da se ne zaje*ajes puno, zovni podrsku svog ISP-a i reci da bi se htio ulogirat u router da podesis WiFi al da neznas kako se ulogirat i onda ce ti oni objasnit, a ti kad se ulogiras ces moc resetirat router :P

Ili vidi koji je router pa potrazi tu po forumu tocno za njega proces. Imas i ovdje neke ceste routere ali username/password kombinacija je vjerojatno drugacija http://www.kitz.co.uk/adsl/frogstats.php

12 godina
neaktivan
offline
Re: Resetiranje routera
Ovo gore ti je adresa za ht .... za iskon je 192.168.5.1 ... a za amis 192.168.1.254 ... ostalo kao sto je napisano u postu iznad ... ili ti je pass na modemu ... tj ispod njega ili si ga dobil od isp-a na papiru .. lp
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Resetiranje routera

Najjednostavnije je otvoriti cmd, upisati ipconfig i stisnuti enter te pogledai što piše pod Default Gateway.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice