Problem sa kablom

poruka: 2
|
čitano: 2.248
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Problem sa kucnom mrezom

Pozdrav svima,imam problem sa lan kablom koji sam sam napravio,kroz kucu je provuceno cat5e kablo do razvodnog ormara.Na fasadi kuce mi je doslo kablo od internet antene koje ima poe napajanje.Za spajanje kabla koristim ovo čudo na prvoj slici.Problem je taj kad spojim dva lan kabla,to dolazno kablo od antene i ovaj koji zavrsava u razvodnom ormaru koji dalje spajam na ruter i poe nemam interneta.Pise da nema internetske veze(nije povezano sa internetom).Dok kada spojim ruter i poe direktno na dolazno kablo od antene imam  internet,i dalje kada spojim jedan kraj kabla (koji je sproveden u razvodni ormar) u ruter na izlazni port a drugi u laptop imam internet i sve je ok.Nije do ovog zutog dijela (coupler) jer radi ok i kada ga direktno testiram.Mozda sam pogresno spojio rj45 konektor?,da li je neko imo slicnih iskustava.prilozit cu i  skicu kako to sve izgleda

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem sa kucnom mrezom

Kao prvo napajanje preko PoE adaptera nije za antenu ( antene ne trebaju napajanje) već se vjerovatno radi o uređaju koji je u kućištu sklopa antene .

To što ne radi LAN je možda do razlike u spajanju po standardu A ili B na RJ45 utikačima.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice