LAN how to

poruka: 11
|
čitano: 2.597
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
LAN how to

Znaci ima jedan komp koji je spojen na internet(t-com adsl) koji želi umrežit preko lana s laptopom.E sada što mi je potrebno i kako treba konfigurirati kompove?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: LAN how to

Malo vise informacija bi bilo pozeljno, a ovisno o tome ovisi i nacin povezivanja.

1. Koji modem/router si dobia od t-coma?

2. Kako ti je spojen na komp usb/mrezni kabel

3. Da li na kompu imas mreznu karticu 0/1/2kom

Ovisno o informacijama ili ces laptop spajat direktno na router, ili ces morat ic preko kompa.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: LAN how to

1.kasda 318 MUI 4 lan prikljucka  

2.mrezni

3.imam 1 utor na kompu za mrezni kabez pa brijem i 1 karticu

16 godina
neaktivan
offline
RE: LAN how to

Evo ti objasnjeno kako Kasdu stavit u router mod.

http://forum.bug.hr/forum/post/povezivanje_na_internet/kasda_i_ethernet_i_driver/11624.aspx

Ostatak se svodi na ustekavanje mreznog od lapa i kompa u 2 porta koji nisu maxtv (ili bilo koji od 4 ako je rijec o starijoj verziji Kasde)

Komp i lap ce automatski pokupit adrese od dhcp servera (stavis tcp/ip na automatic u komp i lapu).

Aktiviraj file&printer sharing na oba kompa.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: LAN how to

nemogu se spojiti na tu 192.168....

niti sa IE niti sa FF

edit:evo sad sam pokušao pingati i bio je 100% lost

znam i rješenje trebam nekakve ip adrese upisati al neznam gdje i koje ip.

help?

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.3.2008 9:53 (Royal'Kimi).
16 godina
neaktivan
offline
RE: LAN how to
Royal'Kimi kaže...

nemogu se spojiti na tu 192.168....

niti sa IE niti sa FF

edit:evo sad sam pokušao pingati i bio je 100% lost

znam i rješenje trebam nekakve ip adrese upisati al neznam gdje i koje ip.

help?

 Prvo sebi sredi network connection.
Open network connections - desni klik na Local Area Conn - Properties - Internet Protocol (TPC/IP) - Properties - Na kartici General oboje stavi Automatic, na kartici Alternate Configuration stavi User Configured redom:
192.168.1.10 (npr. moze od 2-254)
255.255.255.0
192.168.1.1
192.168.1.1
161.53.30.3
-
-
Ok, ok, ok...
Pokusaj sad http://192.168.1.1 i logiraj se raznim kombinacijama. Ukoliko ni tada ne radi, po svoj prilici Kasda ne radi kako triba... nista cudno...
16 godina
neaktivan
offline
RE: LAN how to

Nakon višesatnog razbijanaj mozga(jer kasda sam "pretvorio" u router,al kad spojim s laptopom nece mi uopće pokeazat local area connecton) napoon sam uspio.

 

THX;WIFI NA POMOĆICool

(u jeb*** koji izbor smajlića xD)

16 godina
neaktivan
offline
LAN how to

imam 2 kompa na lan-u spojeni preko routera i zanma ne da li je moguce na jednom ogranicit brzinu download-a. zvuci kao da ne usao sam u router ali tamo nema nikakve opcije za to naravno. u pitanju je speedtouch780i WL

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: LAN how to
jaro kaže...

imam 2 kompa na lan-u spojeni preko routera i zanma ne da li je moguce na jednom ogranicit brzinu download-a. zvuci kao da ne usao sam u router ali tamo nema nikakve opcije za to naravno. u pitanju je speedtouch780i WL

najjednostavnija opcija, ukoliko ne zelis nekoga prisiliti na sporiju vezu (jednostavno ubije program):

Reg: But apart from the sanitation, the medicine, education, wine, public order, irrigation, roads, the fresh-water system, and public health, what have the Romans ever done for us?
Xerxes: Brought peace?
Reg: Oh, pea-- Shut up!
16 godina
neaktivan
offline
RE: LAN how to

vec imam net limiter, to nije rjesenje problema. mislim da ne postoji rjesenje za to. npr. na oba kompa koji su spojeni na 1 router skida utorrent e pa ja bi na kompu br1 usporio komp br2  kojem  nemam  pristup!

16 godina
neaktivan
offline
RE: LAN how to

Koliko vidim, sa speedtouchom neces nista postic, jer sam router nema opcije kojima bi limitira brzine po odredjenom prikljucku/korisniku. Eventualno mozes sav mrezni promet preusmjeravat preko svog kompa, ali to nema smisla jer bi onda mora stalno bit upaljen.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice