Kućna mreža

poruka: 7
|
čitano: 6.049
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kućna mreža

Imam komp na LANu i laptop na WLANu. Zelim ih umreziti na način da mogu prebacivat stvari s jednog na drugi, jer ima nekoliko GB za prebaciti, znaci, obicni drag and drop mi treba ili nešto slično.

 

Naravno, to smije biti omogućeno samo kad se dozvoli, po defaultu ta opcija treba biti isključena.

 

Ja sam neš mrdao public, home mreza, ali nisam uspio to omogućiti.

 

Imam Cisco Bnet ruter.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kućna mreža

jednostavno  povežeš komp i laptop na ruter zajedno , skineš program za ftp server i kad složiš ftp server možeš na drugom kompu spojiti. samo trebaš znati IP adresu od kompa na kojem ti je ftp server.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kućna mreža

ili ih spojis mreznim (RJ-45) i podesis si postavke u Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings na oba racunala (stavi povezivanje bez lozinke, nekad zna biti problema sa tim). Ono sto zelis slati sa PC1 stavis u folder Public (folder za share-anje) i pristupis preko PC2 i obrnuto :). (Ne zaboravi vratiti postavke nakon zavrsenog transfera {#}).

Ako ti ne ide supanje po ruterima i slicno, ovo je nabezbolniji nacin.

The quieter you become, the more you are able to hear...
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2011 9:56 (cerberus).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kućna mreža

Sve mi se čini da ću ja USB stick uposliti. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kućna mreža

desni klik na neki folder, properties, Share->advanced sharing->share this folder->ok->ok...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kućna mreža
U windowsima podesi home mrežu. Stavi oba računala u isti homegroup i uključi upnp opciju na routeru. Računala bi ti se trebala vidjeti bez problema. Sada odaberi fileove koje želiš dijeliti, desni klik - share with homegroup i to je to.
13 godina
neaktivan
offline
Kućna mreža

da ne otvaram drugu temu iskoristit ću ovu...

čitajući druge teme nisam uspio naći/skužiti što trebam napraviti tj. podesiti na konfi..

 

naime živim u kući katnici (ja sam na katu kuće), a u prizemlju kuće mi je ruter..

 

ja gore imam WLAN karticu u kompu i spajam se na tcom-ov ruter dolje radi interneta..

 

također imam AP ruter koji je na balkonu kuće (spojen utp-om u moj komp)koji koristi za spajanje na lokalnu mrežu (share mrežu), dakle vanjski AP ruter nema nikakve veze sa internetom

 

ja bi sada htio da se mobom spajam na taj vanjski AP ruter tj da mi odašilje internet

 

samo što znam da za takav pristup moram imat komp upaljen i da mobitelom moram biti u dometu male omnice koju imam na AP-u (koji je na balkonu kao što sam već rekao)

 

kako to sve podesiti?????

kupujem novije naslove...origigi naravno :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice