Windows boot menager

poruka: 15
|
čitano: 4.181
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Windows boot menager

kod svakog paljenja moram cekati da mi odbroji d kraja pa da pokrene windows. saad sam neki dan instalirao nowi i taj je ovaj prvi, kako izbrisat ovaj drugi i maknut to odbrojavanje??

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows boot menager

zna neko?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows boot menager

u polje Run upiši naredbu msconfig pa klik na boot. Uradi screenshot pa stavi na forum da vidimo šta dalje. Alternativna opcija je popravak boot sectora sa Windows Recovery Diskom i pokretanjem cmd pod njim. http://tips4pc.com/articles/computer%20troubleshooting/how_to_repair_a_damaged_boot_sec.htm

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows boot menager
phoenix2003 kaže...

u polje Run upiši naredbu msconfig pa klik na boot. Uradi screenshot pa stavi na forum da vidimo šta dalje. Alternativna opcija je popravak boot sectora sa Windows Recovery Diskom i pokretanjem cmd pod njim. http://tips4pc.com/articles/computer%20troubleshooting/how_to_repair_a_damaged_boot_sec.htm

 

12 godina
neaktivan
offline
Windows boot menager

Stavi u polje "timeout" sek po želji i ok.Mislim da je najmanje što se može staviti 3 sek.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows boot menager

Malo me zbunjuje što ti default OS nije na C: particiji....provjeri na kojoj particiji se nalaze sistemski fajlovi 7-ce koju koristiš pa javi da li je ti I: ili C: Da li se to u stvari radi o dva različita HDD ili dvije particije na istom HDD?

Inače da se sistemski fajlovi ne nalaze na C: particiji, trebao bi označiti onu donju 7-cu sa screeshot-a i klik na Delete ali sačekaj malo.....

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows boot menager
phoenix2003 kaže...

Malo me zbunjuje što ti default OS nije na C: particiji....provjeri na kojoj particiji se nalaze sistemski fajlovi 7-ce koju koristiš pa javi da li je ti I: ili C: Da li se to u stvari radi o dva različita HDD ili dvije particije na istom HDD?

Inače da se sistemski fajlovi ne nalaze na C: particiji, trebao bi označiti onu donju 7-cu sa screeshot-a i klik na Delete ali sačekaj malo.....

imao sam win 7 na starom hardu, sad kad sam uzeo novi hard instalirao sam  ponovo windowse  al na njega . znaci oba harda su jos u kompu. {#} 

15 godina
neaktivan
offline
Windows boot manager
phoenix2003 kaže...

Malo me zbunjuje što ti default OS nije na C: particiji....provjeri na kojoj particiji se nalaze sistemski fajlovi 7-ce koju koristiš pa javi da li je ti I: ili C: Da li se to u stvari radi o dva različita HDD ili dvije particije na istom HDD?

Inače da se sistemski fajlovi ne nalaze na C: particiji, trebao bi označiti onu donju 7-cu sa screeshot-a i klik na Delete ali sačekaj malo.....

Zato jel nije napravil clean install ,nego upgrade. Boot Manager je ostal na drugom disku.

 

Sada mu je boot manager na I:\ ,a sistem na C:\.

I ne može izbrisati ni jednog ,barem ne iz samih Windowsa.

marxone kaže...

imao sam win 7 na starom hardu, sad kad sam uzeo novi hard instalirao sam  ponovo windowse  al na njega . znaci oba harda su jos u kompu. {#} 

EasyBCD ,idi na BCD deployment i tu prvo namjesti C: particiju i klik na ''Install BCD'' i zatim klik na ''Write MBR''.

Zatim idi na Edit Boot Menu i pogledaj imaš li sada Windows u boot meniju.
 Tu možeš odrediti i vrijeme čekanja. Nakon svake promjene OBAVEZNO klik na ''Save Settings''.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 18:12 (kizo2703).
11 godina
protjeran
offline
Windows boot menager

Upravo tako kizo2703,i ja vec 3.godine,koristim Easy BCD,stvarno najbolji program,sigurno nece pogrjesiti!{#}

Bug je najjači
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows boot menager

Možeš slobodno izbrisati donju 7-cu prikazanu u opciji boot i to bi trebalo riješiti problem.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows boot manager
kizo2703 kaže...
phoenix2003 kaže...

Malo me zbunjuje što ti default OS nije na C: particiji....provjeri na kojoj particiji se nalaze sistemski fajlovi 7-ce koju koristiš pa javi da li je ti I: ili C: Da li se to u stvari radi o dva različita HDD ili dvije particije na istom HDD?

Inače da se sistemski fajlovi ne nalaze na C: particiji, trebao bi označiti onu donju 7-cu sa screeshot-a i klik na Delete ali sačekaj malo.....

Zato jel nije napravil clean install ,nego upgrade. Boot Manager je ostal na drugom disku.

 

Sada mu je boot manager na I:\ ,a sistem na C:\.

I ne može izbrisati ni jednog ,barem ne iz samih Windowsa.

marxone kaže...

imao sam win 7 na starom hardu, sad kad sam uzeo novi hard instalirao sam  ponovo windowse  al na njega . znaci oba harda su jos u kompu. {#} 

EasyBCD ,idi na BCD deployment i tu prvo namjesti C: particiju i klik na ''Install BCD'' i zatim klik na ''Write MBR''. Zatim idi na Edit Boot Menu i pogledaj imaš li sada Windows u boot meniju.  Tu možeš odrediti i vrijeme čekanja. Nakon svake promjene OBAVEZNO klik na ''Save Settings''.

 

sistemski fajlovi su na i:

prvi koraka sam napravio al meni pod tim drugim korakom ne izbacuje nista{#} kad hocu iaci iz programa izbacuje mi sliku 2

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2012 16:33 (marxone).
13 godina
offline
Windows boot menager

slike

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2012 16:29 (marxone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows boot manager
marxone kaže...

 

sistemski fajlovi su na i:

prvi koraka sam napravio al meni pod tim drugim korakom ne izbacuje nista{#}

 

I onda dodaj boot entry: idi na ''Add New Entry'' i ako veliš da ti je sistem na I:\ ,namjesti drive I:\ i klik na Add Entry!

Sada provjeri u Boot Menu ,i ako ti je tamo Windows 7 ,restart da isprobaš.

 

Ali ,ako ti je sistem na I:\ ,trebaš i boot manager tu premjestiti!!

Onda moraš ponoviti korake iz mog prethodnog posta i zapisati BCD i MBR na I: particiju.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2012 16:40 (kizo2703).
13 godina
offline
Re: Windows boot manager
kizo2703 kaže...
marxone kaže...

 

sistemski fajlovi su na i:

prvi koraka sam napravio al meni pod tim drugim korakom ne izbacuje nista{#}

 

I onda dodaj boot entry: idi na ''Add New Entry'' i ako veliš da ti je sistem na I:\ ,namjesti drive I:\ i klik na Add Entry! Sada provjeri u Boot Menu ,i ako ti je tamo Windows 7 ,restart da isprobaš.

 

Ali ,ako ti je sistem na I:\ ,trebaš i boot manager tu premjestiti!!

Onda moraš ponoviti korake iz mog prethodnog posta i zapisati BCD i MBR na I: particiju.

rijeseno, hvala

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice