No video input, entering sleep mode

poruka: 26
|
čitano: 19.952
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
No video input, entering sleep mode shit

Ljudi pomagajte,

prije nekoliko mjeseci komp nikako da upali i od tada počinje moja Odiseja. Isprva sam mislio da je napajanje, kupio u linksa corsair 650 tx, posudio u frenda drugo napajanje i sve ok, neki sitni problema je bilo ali računalo radi. U linksa mi kažu da je napajanje ispravno i kod frenda isto radi kao raketa. Spojim sve nazad, ali startam neku igru npr. mass efect 3, wot, modern warfare 3 iznenada mi se monitor zacrni i krene poruka "no video input entering sleep mode" ali sve radi, čujem zvukove iz igre ali dok ne restartam komp ništa, i taj proces se stalno ponavlja. Odnesem u linksa i matičnu ploču asrock 770 extreme 3 da je testiraju (kod njih kupljena, kao i sve ostale komponente) kad ona ispravna. U Integre mi isključe s3 sleep mod i komp radi 2-3 mjeseca, a zatim ponovno isti problemi. Na forumima vidim da ljudi imaju dosta problema s ovom pločom i ja već lagano ispaljen od ovog pakla, odmarširam u linksa i kupim novu mb asus m5a97 pro, prije dva tjedna. sve super, ja sritan ko mala beba do danas kad opet isti problem "no video input entering sleep mode" a komp RADI. isključim hibernaciju, sleep mode, sve na power managmentu ali jedina promjena je da kad uđem u igru komp nako 15 min se uredno restarta i ponovno upali. Inače dok sam na netu, čitam ili gledam štogod nema beda ali čim nešto zaigram problem. Molim vas ako išta znate ili ste imali sličnih iskustava pomagajte.

Unaprid vam hvala.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: No video input, entering sleep mode shit

zaboravio sam stavit ostatak konfiguracije, amd phenom II 555 box black edition, gainward 9800 green edition 1gb ddr3, 2x2 ddr3 4gb gskill ripjaw.

12 godina
neaktivan
offline
No video input, entering sleep mode shit

sad googlo i sa tom istom grafom ljudi imaju problema da im nema slike na monitoru...al nemora bit grafa iskreno neznam pa ti necu nis govorit

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2012 0:09 (Damir1908).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: No video input, entering sleep mode shit

Svakako ti hvala, svaka ideja je dobra, osim da zapalim komp i pobjegnem u brda :)

 

12 godina
neaktivan
offline
No video input, entering sleep mode shit

Eh, uspilo mi bit jo i luđe, za probu stavim gainward nvidia 210 1 gb ddr3 čisto da vidim da li je grafička problem, sve isto. Prominio i kabele na monitoru, isto ali ovi put umisto no video drilanja u mozak dočeka me restart uz poruku check your cable connection, sve provjerio, gleda i čovik koji je serviser i vidno zbunjen ne zna što bi otprilike moglo bit. Šlag na kraj, sad komp uopće neće da upali, radi napajanje, ventilator, procesor i grafulja ne mrdaju a matična javlja nekakvo kratko bipkanje, barem 3 ili 4 puta. U opisu biosa to stoji za no vga detection i hardware failure. ovo mi se u startu problema već dogodilo, nako dan ili dva komp pali ka da ništa nije bilo.

Sad već vidno uzrujan zvrcnem links da oni to riješe, budući da su sve komponente osim kućišta kupljene kod njih, srićom garancija još na ništa mi nije istekla, iako pošto sam sam sastavlja komponente moram platit 200kn dijagnostiku. Sve ok samo da mi ustanove koji se vrag događa, inače nikad mi se ovo nije dogodilo a do sada sam sastavio barem 30-ak pc-a (hej koja kuna uvik dobro dojde) i nikad za ovakvo nešto nisam čuo. Samo teško sam razočaran, inače sam iz Sinja, komp nosim u st da bi ga u zagreb poslali na servis???? Pa zar je Split tolika vukojebina da ni pošten servis nema?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: No video input, entering sleep mode shit

jel ti grafička dobro legla u utor?

jesi probao neku drugu grafičku osim gainwardovih?

12 godina
neaktivan
offline
No video input, entering sleep mode shit

kratko bipkanje? ramovi meni se juce to desilo.. RAMOVI valjda ...da je maticna nikakav zvuk ti nebi dolazio 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
No video input, entering sleep mode shit

Provjerio sam to više puta, obje grafičke su dobro sjele u utor, najsmješnije od svega je da kod frenda ram radi, kad sam ga odnio da pogleda. Možda ovo već pomalo ludo zvuči, kako bi isključio i neke nako bezveze probleme, mjerio sam u kući napon voltmetrom, otac i stric elektrotehničari, stric i rođak inžinjeri (obiteljski biznis :)), napon u granici gradske mreže 225 (idealno 220) kažu da je to normalno. Zašto sam ovo radio? Pa kad sam googla nekad čak i struja može biti problem, čak sam kupio novi produžni kabel kako bi isto eliminira neke probleme. Trenutno koristim stari komp koji radi kao raketa, ali nikako mi nije drago ovo što se događa, čak sam pa u depru malo radi toga, em novci em ne zna što se događa. Drugom frendu skoro isti problem, sve kupio isto u linksa, vraćali 3 puta, sve radi a njemu stalno isto i tek 4 put kažu ošla matična i prominili. Sad sve radi, ali nadam se da neće doć do toga. Što se tiče grafa, već mi ih ponestaje za testiranje a i neda mi se gnjavit prijatelje, nekako se nadam da će na servisu otkrit što je i to otklonit. Hvala vam na savjetima, samo javljajte ako imate kakvu ideju, komentar, svaka pomoć je dobrodošla, a i lakše mi je kad se malo izjadam {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: No video input, entering sleep mode shit
BrotherBobo kaže...

Provjerio sam to više puta, obje grafičke su dobro sjele u utor, najsmješnije od svega je da kod frenda ram radi, kad sam ga odnio da pogleda. Možda ovo već pomalo ludo zvuči, kako bi isključio i neke nako bezveze probleme, mjerio sam u kući napon voltmetrom, otac i stric elektrotehničari, stric i rođak inžinjeri (obiteljski biznis :)), napon u granici gradske mreže 225 (idealno 220) kažu da je to normalno. Zašto sam ovo radio? Pa kad sam googla nekad čak i struja može biti problem, čak sam kupio novi produžni kabel kako bi isto eliminira neke probleme. Trenutno koristim stari komp koji radi kao raketa, ali nikako mi nije drago ovo što se događa, čak sam pa u depru malo radi toga, em novci em ne zna što se događa. Drugom frendu skoro isti problem, sve kupio isto u linksa, vraćali 3 puta, sve radi a njemu stalno isto i tek 4 put kažu ošla matična i prominili. Sad sve radi, ali nadam se da neće doć do toga. Što se tiče grafa, već mi ih ponestaje za testiranje a i neda mi se gnjavit prijatelje, nekako se nadam da će na servisu otkrit što je i to otklonit. Hvala vam na savjetima, samo javljajte ako imate kakvu ideju, komentar, svaka pomoć je dobrodošla, a i lakše mi je kad se malo izjadam {#}

http://www.computerhope.com/beep.htm eto pogledaj sta ti znace tih 3-4 bipa ...

12 godina
neaktivan
offline
No video input, entering sleep mode shit

Hvala na linku, taman iz Splita, bio kod linksa, ljudi uredno zaprimili sve, opisa sam im što se događa, kaže momak koji se zaprima pc da mu to nikako nije drago imat takve kvarove, navodno najgori, opis "sve radi a ništa ne radi", da će to istestirat, srićom garancije mi još vride pa se nadam da će uspit to rješit, živo me zanima što je. Inače uredno vam javljam sve daljnje avanture zaj.... pc-a i njegovog već ispaljenog vlasnika. Nadam se što god bilo da će ovo još kome pomoć, izgleda da su ovakvi kvarovi u zadnje vrime učestaliji kad se pogledaju forumi, tech stranice itd.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: No video input, entering sleep mode shit

Ti imaš problema sa tvrdim diskom.

 

Na njemu vjerovatno na nekom mjestu imaš bad sektore,

i tu taman OS zapisuje dok ode u sleep - te se ne može probuditi.

 

Dakle nije problem ni u ploči, ni u procesoru, ni u napajanju,

ni u grafici. Sve što si mjenjao do sada - je bilo OK.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
neaktivan
offline
Re: No video input, entering sleep mode shit

S obzirom da je u integre serviser mi spominja bad sectors na hardu moguće je i to, iako mi je rečeno da je hard u pitanju znali bi odma. Oni su posumljali u matičnu asrock 770 extreme 3 koja inače ima problema ove prirode. isključio sam  s3 sleep mod pa mi je pc neko vrime je radio odlično. To mi se događalo i sada iako je hibernacija i sve ostalo bilo isključeno. Međutim, s novom matičnom ausu m5a9 pro, pc mi je uredno ulazio u sleep mode i izlazio iz njega, dok se surfa, čita ili gleda nešto sve ok, čim zaigram nešto 10 min pc javi entering sleep mode no video input, pc radi čujem zvukove igre, restart ne reagira, tek shut down i sve ispočetka, prominio vga kabel na monitoru, isključio hibernaciju, sleep mode, računalo se uredno resetira poruka check cable connection do jučer kad je sve ošlo k vragu. A sad kad si mi spomenio ovo s hardom moguće je i do njega problem.

12 godina
neaktivan
offline
No video input, entering sleep mode shit

mom frendu se isto desava da muu nestane slika na ekranu dok igra igru..sta bi to moglo bit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: No video input, entering sleep mode shit

Koliko sam ja shvatio do sada, najčešći problem je ili u matičnoj ili u grafičkoj. Nekad zna bit do napona ali rijetko ili čak hard disc

 

12 godina
neaktivan
offline
No video input, entering sleep mode shit

Evo novi update, zvali me iz Linksa jučer, kažu da kad su primili računalo da nije ništa radilo, javljalo cpu eror (crvena lampica na mb-u), radilo samo napajanje i ventilatori.

Da su sve rastavili i ponovno složili i da komp već nekoliko dana uredno radi, da su ga testirali i uredno opteretili. Ja sam im odgovorio da je tako i kod mene 14-ak dana sve super, a zatim problemi navale. Pitali su me i za napon pa sam im uredno objasnio koje sam mjere poduzima (ponovo), a zamolio ih da testiraju još koji tjedan i provjere hard disk koji ima neke bad sektore, a vi ste me uputili na to da je možda i to potencijalni problem, hvala vam ekipa, spasili ste me. Sad čekam što će dalje biti. Slobodno javljajte komentirajte.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: No video input, entering sleep mode shit

Nakon mjesec dana, možda malo više, skupio sam komp iz linksa, oni govore da je sve super, da su ga opteretili, testirali i njima sve radi. Komp skupio u četvrtak 30. 8., danas opet isti problem petak 31. 8., usred igre računalo se resetira, te nastavi radit normalno. Već lud ka šiba, posudim drugi hard disk, izvadim svoj i stavim ovaj western digital. Reinstaliram win 7, i malo zaigram da vidim hoće li se opet isto dogodit i nakon 1 sata i s novim hardom isti problem. Sad ili ovi iz linksa muljaju pa nisu ništa niti pogledali ili moj komp je totalna banana. Trenutno sve radi ali pitanje do kada. Poslao sam mail linksu da me kontaktiraju, vidit ću još koji dan jel sve u redu, iako sumnjam, pa im vraćam komp nazad i dok to ne riješe da mi ne vraćaju ga nazad. Sve je pod garancijom pa neka minjaju sve živo. Mislim uredno platim 200kn dijagnostike???, nije mi žao novca (dobr,o je..) samo da to riješe, ali ovo mi je totalno neprofesionalno, ovo se već vuče urednih 6 mjeseci.

12 godina
neaktivan
offline
No video input, entering sleep mode shit

e mom frendu se to isto desilo.. rijesili smo tako da sam pookrenuo burn in test od pass marka na 15 min ( pro verzije 32 il 64 bit ) ugl odaberes u postavkamama da testira cpu,ram,2d,3d , hdd i sve komponente a ono da ti testira usb i ostalo nemoj samo da ti sve bude na sto posto stavi a ne na 50 i onda ga pusti da odradi i onda idi igrat i igru i reci dal se ugasio .. jer na frendiovom nijedan error nije doso proso je i kad smo otvorili igru sve normalno bilo nakon pola sata nije bilo problema...javi ako si uspio

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: No video input, entering sleep mode shit

Damire, napravio sam što si rekao, hard disk mi je od frenda, i nikakav eror ne javlja, za sad sve radi super, ali ću staviti i svoj hard, ponovit isto i vidit. Nadam se da je ovo rješenje problema, s veseljem ću malo sačekati {#}. Vidim da dosta ljudi ovo čita, samo javljajte ideje, do sada je svaka ideja dobra bila, eliminira sam bar neke potencijalne probleme. Ako ništa, dat ću računalo opet u linksa, a ako opet budu inzistirali da njima sve radi a meni problem, tražit ću da mi slože sve novo budući da garancije vride, a meni ovo već polako kida živce, stalno čekam kad će pc opet počet ludovanje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: No video input, entering sleep mode shit

Testirao sam i svoj hard disk, isto sve ok, cpu, memorija grafika, ali sam ubacio i usb test i javlja mi could not detect usb loopback plug. Ima li to ikakve veze s mojim problemom? Sad ću još probati instalirati win 7 64bit, navodno da i to ponekad riješi problem, instalirati smartfan i provjeriti i ventilatore, nadati se najboljem.

 

12 godina
neaktivan
offline
No video input, entering sleep mode

Niti 4 dana nakon preuzimanja pc nikakva napretka. Napravio sam burn in test na cpu, ramu, hardu, 2d, 3d, sve ok. Ali računalo se uredno restartira svako 5 do 10 min. U linksa mi savjetovali da prominem miša i tipkovnicu, ali ni to ne daje rezultata. Danas uša u wot, pc bruji, slike nestane, na matičnoj se upali crveno svjetlo vga led, procesor radi, grafulja vrti ali slike ni za lijek. Mb javi jedan dugi i dva ili tri kratka beepa, nisam siguran, uglavnom u mb uputama piše da je to ako su jedan dugi i dva kratka beepa da to znači da ne detektira memoriju, tri beepa no vga detected. Nakon te kratke epizode, uredno svaki put restart nakon 5 do 10 min, čak i ako odem na net. Spakira sam komp, sutra opet ga nosim u linksa, a spojio ponovno stari pouzdani komp, dobar za internet i pokoju igru. U linksu sam im reka da mi ne vraćaju pc dok to ne riješe, ili da minjaju dilove. Razočaran sam s linksom, opet 200kn dijagnostike, još mi kažu da je serviser u skoro misec dana (3-4tjedna, nemam više ni pojma koliko je bio kod njih) radio 25h na pc-u. Ukratko skinili cpu, memoriju i grafulju i spojili sve nazad i svaki dan palili ga po sat vrimena. Još im reka da sam i ja to napravio al ništa od tog. A od reinstalacija win mi već muka dolazi. Šlag na kraj, danas kupujem miša, znanac koji radi u dućanu ko serviser mi govori da je on u linksa 4 puta vraća pc (problem s matičnom) i tek 4 put su uvažili kvar. Frend mi ima isti problem, isto nakon 4-puta i prijetnje novinama, potrošačkim kodom, i udrugom za zaštitu potrošača minjali matičnu i problem riješen. Nadam se da neće doći do takvih situacija, već sam živčan od ovog svega, a pljuska me i po džepu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
No video input, entering sleep mode

Jučer odnio pc u Linksa, ugodno se iznenadio. U Splitu inače radi u linksa ok ekipa, ako ništa ne moram plaćati ponovno dijagnostiku, jer kvar nije otklonjen.

Ponovno sam im reka da vrijeme nije imperativ, da ustanove što je točno problem i rješe to. Čim saznam što je u pitanju, javim vam jer ovo mi je em neobično em frustrirajuće iskustvo. ako ništa naučio sam hrpu novih stvari, + novi miš i tipkovnica, kabeli {#}.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
No video input, entering sleep mode

ma maticna je sto posto jer moj frend imo problem s time ali mi smo ga sa stress testom rijesili... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
No video input, entering sleep mode

Rješeno.

 

Nakon nekoliko mjeseci mozganja, u linksu su napokon skužili da je problem bio u napajanju iako su to prvo isključili i rekli da su provjerili, sad sve štima dobio sam zamjensko isto corsair tx650 napajanje i sve radi. Napokon gotovo. Ekipa puno vam hvala na savjetima i idejama Pozdrav!

 

 
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: No video input, entering sleep mode shit

I meni se stalno dešava,igram ja Skyrim možda 10 minuta,a možda ni toliko,i od jednom ekran crn,piše "NO VIDEO INPUT,ENTERING SLEEP MOD" i ugasi mi se ekran,zvučnici "ispuštaju neke čudne zvukove".
I onda ništa,nemogu da ga restartujem,jednostavno neće,nego moram na dugme da ga ugasim,i onda ga opet upalim,ne krči,brzo se pali,sve savršeno,i onda upalim Skyrim,i opet ista priča...
Neznam više šta da radim,šta god da pokušam,ništa.{#} {#} 

11 godina
neaktivan
offline
No video input, entering sleep mode

ljudi trebam pomoć. jučer sam sa prijateljem slagao konfiguraciju, i sve dobro na pravimo , idemo paliti kompjuter i na ekranu mi piše : No video input, entering sleep mode ...

zanima ma me u čemu je problem ? koje su šanse da je neka od komponenti tvornički neispravna ? a našao sam na stranici od matične listu podržavane ram memorije : http://www.asrock.com/mb/AMD/FM2A88X%20Extreme6+/?cat=Memory , a on je kupio http://www.links.hr/artikl-051.210.355 mushkinov kit 2×4gb a te nema na listi ...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
No video input, entering sleep mode

Prvi puta sam na ovom forumu i imam jedan problem; kada sa yt pustim video na full screen računalo prelazi u sleeping mode,također i kada se aktivira igrica. U device manager sam upisao opciju"nikada" za stavljanje računala u mirovanje,no ostaje isti problem.U mogućim odgovorima molim uzeti u ubzir moj nadimak i avatar što se tiče naprednije računalne pismenosti. 

Falcon Patrol najbolja igrica ikad
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice