UPS - Radni vijek

poruka: 4
|
čitano: 3.643
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
UPS - Radni vijek
pitanje

Pet godina upotrebljavam UPS od 400VA i 400W. Do sada mi je odlično služio, ali sam za vrijeme nedavne bure i nekoliko kratkotrajnih ( treptaj oka ) isključenja struje primjetio da više ne radi. Držao sam ga uvijek uključenog. Zanima me je li 5 godina normalni radni vijek, i treba li UPS gasiti kada se isključuje računalo da bi mu se trajnost produžila? Molio bih i preporuku za dokazano kvalitetni UPS.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
UPS - Radni vijek
prihvaćeno rješenje

Ako ti je bio neki no name UPS onda ti je služio sasvim dobro. U njemu je baterija, koja kao i svaka druga (punjiva) baterija ima svoj vijek trajanja. APC-ovi UPS-ovi su ti dobar izbor, a ni Belikin nije za bacit. Ja osobno, kad mi računalo ne radi kompletno ga ištekam iz zida, uključujući UPS. E sad, da li to utječe ili ne utječe na trajnost  UPS-a, ne bih ti znao kazati.


Kad vidiš nekoga da se odmara, pomozi mu!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: UPS - Radni vijek
prihvaćeno rješenje

Ako je 5 godina bio non-stop uštekan u struju i uključen, onda je bit će dao svoje. Rekao bih da je nekih 5-7 godina realni vijek trajanja jednog prosječnog UPSa. (naravno, tu sad ovisi i kvaliteta komponenata u njemu, te snaga i namjena)


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
offline
RE: UPS - Radni vijek
yamaban kaže...

Pet godina upotrebljavam UPS od 400VA i 400W. Do sada mi je odlično služio, ali sam za vrijeme nedavne bure i nekoliko kratkotrajnih ( treptaj oka ) isključenja struje primjetio da više ne radi. Držao sam ga uvijek uključenog. Zanima me je li 5 godina normalni radni vijek, i treba li UPS gasiti kada se isključuje računalo da bi mu se trajnost produžila? Molio bih i preporuku za dokazano kvalitetni UPS.

 Nista cudno, najvjerojatnije baterija crkla (posebno ako je bilo kakvih toplinskih ekstrema - preko 25C u prostoriji), no kako je baterija ionako potrosni materijal treba vidjeti da li je samo treba zamijeniti.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice