SSD problem sa 100% usage (frozen)

poruka: 26
|
čitano: 3.924
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
SSD problem sa 100% usage (frozen)

Pozdrav svima imam problem sa SSD-om Patriot Burst 480gb. U pc-u imam 2 SSD-a Patriot (sistemski wind 10) i Crucial 960gb. Pc nije diran 2 godine tj. nije bilo kvara ni nadogradnje niti reinstalacije windowsa da bi mi se neki dan dok sam igrao igru PC smrznuo i nisam mogao nista

pokusao sam ici na shut down pomocu task managera ali uzalud. Ostavio sam PC nekoliko minuta mozda dodje sebi, al nista. Ugasio sam ga prisilno i nakon par minuta upalio ali vise nije htio bootat. Pokusao je pokrenuti windows repair ali svaki puta bi se restartirao i tako u nedogled

. Pokusao sam windows bootat preko usba ali je sve usporeno toliko usporeno da mu sat vremena treba da prodje onu gigabyte logo od biosa, te sam odustao. Kupio manji ssd od 240crucial stavio windows na njega bez problema i sve instalirao i kad spojim ovaj Crucial problematicni ssd opet uspori PC i u task manageru vidim da je disk usage 100posto. Pokusao sam prebacit neke bitne stvari sa tog ssd-a ali uzalud jednostavno nece otvorit datoteku i zbog nekog razloga windows key mi prestane radit , nemogu uopce normalno radit kad je tajj ssd spojen. kad ga odspojim pc leti ko avion. Ako netko zna u cemu je kvaka ili savjet neki unaprijed hvala ili ako ima odgovor na ovakvu temu neka proslijedi a tema nek se obrise. LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SSD problem sa 100% usage (frozen)

Očito mu je došao kraj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)

Safe mode isto ne ide? Ako u safe mode ide onda je možda don malwareio

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
neaktivan
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)

Ak mu je kraj sam me zanima dali postoji neki nacin da se potvrdi da je 100posto kraj, da ga nebi bacio pa kasnije trazio, jer kak sam citao po ovim starim forumima neki su uspjeli rijesit slican problem al nerazumijem bas engleski pa neznam sta treba radit

14 godina
neaktivan
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)

De me podsijeti kak se ide u safe mod jer ja kada upalim pc sa samo jednim ssd-om (tim problematicni) pojavi se gigabyte logo te se nakon pol sata restartira ali mogu uci u bios samo treba cekat

10 godina
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)

Huhh van windowsa ne znam. Ako možeš u win onda Shift+restart>advanced options i onda najbolje F4 without networking.

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
neaktivan
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)

Pokusat cu u safe mod al to jedino sa ovim novim ssdom na kojem sve radi normalno, jer na ovom starom ssdu nemogu nista bootat samo repair, ali kad spojim oba sistemska ssda i bootam ovaj ispravni sve je usporeno al probat cu pa javim

15 godina
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)

Čekaj, koji te SSD zeza? Patriot 480 GB ili Crucial 960 GB?

7 godina
protjeran
offline
SSD problem sa 100% usage (frozen)

Dva savjeta:

1. Promjeni za pocetak SATA kablove (podatkovne)

2. Patriot radi srot SSD-ove (2.5")

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)

patriot burst 480

14 godina
neaktivan
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)

ma jesam sve sam promjenio i sata portove i kablove, negdje sam procitao da taj ssd nekad zna nest pocet radit neki task sam od sebe i dok to ne odradi disk usage mu je 100 posto al nema transfera podataka

10 godina
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)

Nema smisla onda u safe mode ako je drugi Win na tom hddu koji ne radi. Spoji ga kao sekundardni i probaj formatirati, ali prije toga probaj disableat Superfetch ili po novom SysMain u registryu.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 17:34 (D3lBoy).
15 godina
offline
SSD problem sa 100% usage (frozen)

Čim ne možeš ništa kopirati s njega, to je gotova priča. Možeš vidjeti hoćeš li uspjeti što izvući preko nekog Live CD-a, ali to je to. Riknuo je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)

preko kojeg live cd-a sto da napravim zanima me samo dali mogu izvuc par datoteka koje su mi bitne i onda moze u kantu za smece

14 godina
neaktivan
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)

Pokusao sam ga formatirat ali nije se nista desilo sve je isto

8 godina
neaktivan
offline
SSD problem sa 100% usage (frozen)

99% disk pred umiranjem, imao sam iste simptome sa starijim Mushikinom i novijim Kingstonom A400.. moja preporuka ubuduće izbjegavati jeftinjake od SSDova. 

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)
baranjacMAN kaže...

preko kojeg live cd-a sto da napravim zanima me samo dali mogu izvuc par datoteka koje su mi bitne i onda moze u kantu za smece

 Ima ih puno. Biraj. Meni poznati su Ultimate Boot CD (sadrži razne programe), Windows PE, pa ima i Bart PE... Isto tako Trinity Rescue Kit (također skup programa) i Parted Magic. Ma, ima ih masa.

14 godina
neaktivan
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)

Jel to mora na cd ili moze preko USB-a

15 godina
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)

Svi bi trebali moći funkcionirati i sa USB-a. Moraju imati nekakve upute gdje je navedeno i to može li se i kako urediti da se učita sa sticka. Moguće da se to (pokretanje sa sticka) da riješiti sa Rufusom.

5 godina
offline
SSD problem sa 100% usage (frozen)

taj ssd ti je gotov. imao sam takav i isti problem, samo je meni krenilo sa BSOD do jednog dana kad vise nije dizao ni win

ako je u garanciji (mislim da ima 3 god) reklamiraj i dobijes ili novi ili za tu lovu sto si platio uzmi neki drugi

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
SSD problem sa 100% usage (frozen)

Bootaj neki Linux (live USB Ubuntu) i prati ove upute (obrisat će sve sa SSD-a):

 

https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase

 

Kad si već u Linuxu, prije secure erasea probaj nešto iskopirati s njega.

 

Možda nije umro nego je samo ušao u failsafe jer se popunio 100%. ATA secure erase obično pomogne u takvim situacijama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)
To ti je tako kad se kupi jeftini SSD
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)
baranjacMAN kaže...

...

Kupio manji ssd od 240crucial stavio windows na njega bez problema i sve instalirao i kad spojim ovaj Crucial problematicni ssd opet uspori PC i u task manageru vidim da je disk usage 100posto.

...

 Ok, zasad je Crucial kriv.

 

Izzy kaže...

Čekaj, koji te SSD zeza? Patriot 480 GB ili Crucial 960 GB?

 

baranjacMAN kaže...

patriot burst 480

Plot twist. 

 

 

Ne kontam, typo u prvom postu or what?

Logičan odgovor bi bio Patriot al ovaj prvi post zvuči vrlo "kvaka 22".

 

logic sense of no sense.
15 godina
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)

To je i mene bunilo i zbog toga sam ga pitao koji SSD stvara problem. U biti on sa tom čudnom formulacijom rečenice ne želi reći da je Crucial problematičan, nego u kombinaciji tog SSD-a sa neispravnim Patriotom mu računalo uspori. Kada spoji isključivo taj neispravni Patriot, e onda mu ne "boot-a".

14 godina
neaktivan
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)

Ispricavam se sto sam vas zbunio XD toliko dugo nisam otvarao kuciste da sam zaboravio sta uopce unutra imam, i pobrko sam marke 

Patriot Burst 480Gb je bio sistemski SSD i on je oso kvragu u smislu da nece uci u windows znaci dok sam igrao igru PC se zaledio i morao sam prisilno ugasit pc.. prvo sam pomislio da je glupavi windows 10 u pozadini radio update (dok sam igrao igru pa se zaledio ) pa kad sam ga ugasio na silu windows je ostao bez nekih bitnih fajlova. Zato sam instalirao windowse na ovaj manji crucial 240 i sve radi, te sam mislio prebacit neke datoteke sa patriota 480gb i formatirat ga, ali ne mogu jer je usage 100posto na tom disku i usporava mi pc, kad ga odspojim pc leti, kad ga spojim toliko je sve usporenu da mu treba 10 minuta da zaobidje gigabyte logo

10 godina
offline
Re: SSD problem sa 100% usage (frozen)
baranjacMAN kaže...

Ispricavam se sto sam vas zbunio XD toliko dugo nisam otvarao kuciste da sam zaboravio sta uopce unutra imam, i pobrko sam marke 

Patriot Burst 480Gb je bio sistemski SSD i on je oso kvragu u smislu da nece uci u windows znaci dok sam igrao igru PC se zaledio i morao sam prisilno ugasit pc.. prvo sam pomislio da je glupavi windows 10 u pozadini radio update (dok sam igrao igru pa se zaledio ) pa kad sam ga ugasio na silu windows je ostao bez nekih bitnih fajlova. Zato sam instalirao windowse na ovaj manji crucial 240 i sve radi, te sam mislio prebacit neke datoteke sa patriota 480gb i formatirat ga, ali ne mogu jer je usage 100posto na tom disku i usporava mi pc, kad ga odspojim pc leti, kad ga spojim toliko je sve usporenu da mu treba 10 minuta da zaobidje gigabyte logo

 Kolko je durao ? Ak je bilo godinu dana onda si jos dobro i prosao  Inace za sistem uvijek uzmes neki bolji SSD, makar imao 240gb umjesto 480gb.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice