Spor komp

poruka: 18
|
čitano: 4.294
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Spor komp

imam dosta nov komp par mjeseci ( quad core,4gb ram...)

ali mi je dosta spor u zadnje vrijeme, defragmentiram disk,ocistim sa (malwerbytes i eset 5 (trial)) samo jednom su nasli nesto......ali i dalje bude onako sporiji malo..moze jos neki savjet sta da napravim? osim formatiranja

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2012 16:35 (lbuj).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Spor komp

Reinstall windowsa je najbolje čišćenje koje budeš našal.

Valentin
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spor komp
Valentin17 kaže...

Reinstall windowsa je najbolje čišćenje koje budeš našal.

Reinstall windowsa bi trebala biti zadnja opcija. Dakle bilo bi pametnije prvo nači na računalu sve programe, demo igrice te ostale stvari koje ti nisu ključne te ih pobrisati.

Nakon što si ih pobrisao defragmirati disk/ove, te ako hoćeš skiniti CCleaner te očistiti računalo te registry. I da, ako imaš više antivirusa, ukloni ih (po mom iskustvu, neki dosta usporavaju računalo pri pokretanju) jer je jedan dobar sasvim dovoljan. Također pogledaj koji ti se programi otvaraju pri startanju računala. To učini tako da upišeš msconfig u startu te klikneš enter. Kada se otvori program odaberi startup te isključi nepotrebno.

Zeppe :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spor komp
Zeppe kaže...
Valentin17 kaže...

Reinstall windowsa je najbolje čišćenje koje budeš našal.

Reinstall windowsa bi trebala biti zadnja opcija. Dakle bilo bi pametnije prvo nači na računalu sve programe, demo igrice te ostale stvari koje ti nisu ključne te ih pobrisati.

Nakon što si ih pobrisao defragmirati disk/ove, te ako hoćeš skiniti CCleaner te očistiti računalo te registry. I da, ako imaš više antivirusa, ukloni ih (po mom iskustvu, neki dosta usporavaju računalo pri pokretanju) jer je jedan dobar sasvim dovoljan. Također pogledaj koji ti se programi otvaraju pri startanju računala. To učini tako da upišeš msconfig u startu te klikneš enter. Kada se otvori program odaberi startup te isključi nepotrebno.

bilo mozda nekad.. danas je to brzo gotovo i bez pol muke... ja cu radje lupit friske win u par sati neg se hebat cijeli dan da skuzim kaj je..

xfact
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spor komp
=xfact= kaže...
Zeppe kaže...
Valentin17 kaže...

Reinstall windowsa je najbolje čišćenje koje budeš našal

bilo mozda nekad.. danas je to brzo gotovo i bez pol muke... ja cu radje lupit friske win u par sati neg se hebat cijeli dan da skuzim kaj je..

Očito drukčije mislimo. Ja bi rađe riješio problem uz malo mozganja nego reinstallom. Svatko na svoj način, sve poštujem.. ;)

 

Zeppe :D
12 godina
neaktivan
offline
Spor komp

definitivno je zadnja opcija reinstall windowsa (najvise vremena uzme, backup, programi ovo ono..)

 

ako je računalo novo pogledaj koliko programa ti je stalno upaljeno i koliko ih se pali pri startup-u, ocisti registre i slicno. za to bi ti najbolje bilo kupit tune up utlities 2012 ili neki slican program.

 

Support the software developers. If you like their products buy them !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spor komp
cecenac kaže...

definitivno je zadnja opcija reinstall windowsa (najvise vremena uzme, backup, programi ovo ono..)

 

ako je računalo novo pogledaj koliko programa ti je stalno upaljeno i koliko ih se pali pri startup-u, ocisti registre i slicno. za to bi ti najbolje bilo kupit tune up utlities 2012 ili neki slican program.

 

 zakaj bi bil problem-reinstal windowsa?brže bu gotov nego kaj bu sad kemijal z optimizacijom windowsa-skeniranje raznim programima-više bu vremena potrošil na to nego na frišku instalaciju win....

tak i ja radim-i za komplet instalaciju win-sa instalacijom svih  programa(koje koristim) izgubim maximalno sat vremena..kad je ssd u kompu to je milina raditi{#}

Bahrija
15 godina
offline
Spor komp

Na ovom starijem PC-u

MB: ASUS P5W DH DELUXE
CPU: Core2Duo E6300 1,86 GHz
GPU: Sapphire x1950 Pro Ultimate 256 MB
RAM: 4x 1 GB DDR2 RAM PC-6400 Kingmax Mars 800 MHz
HDD: 2x 320 GB Maxtor RAID 0 + WD Green 2 TB
DVD+/-RW: LG GSA-H20L
PSU: Chieftec 550W
OS: Windows 7 x64 Ultimate

mi nekad kad klinci igraju Team Fortres 2 dolazi do zastajkivanja slike (pogotovu kad je više akcije), pa me zanima sljedeće:

 

Da li temperatura komponenti (CPU/GPU) može utjecati na brzinu prikaza slike?

Do Bnet-a ne bi smjelo biti imam 12 Mbps, a ping mi ide do max. 35ms, uglavnom je do nekih 15-20ms.

Što bi moglo bottleneck-ati PC - ideje?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spor komp
Matozan kaže...

Na ovom starijem PC-u

MB: ASUS P5W DH DELUXE
CPU: Core2Duo E6300 1,86 GHz
GPU: Sapphire x1950 Pro Ultimate 256 MB
RAM: 4x 1 GB DDR2 RAM PC-6400 Kingmax Mars 800 MHz
HDD: 2x 320 GB Maxtor RAID 0 + WD Green 2 TB
DVD+/-RW: LG GSA-H20L
PSU: Chieftec 550W
OS: Windows 7 x64 Ultimate

mi nekad kad klinci igraju Team Fortres 2 dolazi do zastajkivanja slike (pogotovu kad je više akcije), pa me zanima sljedeće:

 

Da li temperatura komponenti (CPU/GPU) može utjecati na brzinu prikaza slike?

Do Bnet-a ne bi smjelo biti imam 12 Mbps, a ping mi ide do max. 35ms, uglavnom je do nekih 15-20ms.

Što bi moglo bottleneck-ati PC - ideje?

Grafa je slaba, a moguce je i da CPU throttla (smanjuje takt) zbog zagrijavanja.

Ofc.
14 godina
offline
Spor komp

Provjeri koliko programa računar podiže zajedno sa sistemom pa sve nepotrebne isključi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spor komp
phoenix2003 kaže...

Provjeri koliko programa računar podiže zajedno sa sistemom pa sve nepotrebne isključi.

Ima ih dosta, ali to ne bi trebao biti uzrok.

Čak sam promijenio i stock cooler za Artic Freezer 7 (koristio sam pastu što mi je ostala od Scythe Mugen-a),

ali su mi temperature ostale iste (visoke preko 50°C zimi,

a sad kad je toplije/vruće preko 60°C).

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spor komp
Matozan kaže...

Ima ih dosta, ali to ne bi trebao biti uzrok.

Čak sam promijenio i stock cooler za Artic Freezer 7 (koristio sam pastu što mi je ostala od Scythe Mugen-a),

ali su mi temperature ostale iste (visoke preko 50°C zimi,

a sad kad je toplije/vruće preko 60°C).

Cooler nije dobro instaliran ili si stavio previse paste, jedno od toga je defenitivno.

Ofc.
15 godina
offline
Re: Spor komp
mate960 kaže...
Matozan kaže...

Ima ih dosta, ali to ne bi trebao biti uzrok.

Čak sam promijenio i stock cooler za Artic Freezer 7 (koristio sam pastu što mi je ostala od Scythe Mugen-a),

ali su mi temperature ostale iste (visoke preko 50°C zimi,

a sad kad je toplije/vruće preko 60°C).

Cooler nije dobro instaliran ili si stavio previse paste, jedno od toga je defenitivno.

Pasta - stavio veličinu zrna riže i razmazao kreditnom karticom prije stavljanja cooler-a.

Cooler - čvrsto sjedi na procu, sve 4 kopče su zaključane.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spor komp
Matozan kaže...

Pasta - stavio veličinu zrna riže i razmazao kreditnom karticom prije stavljanja cooler-a.

Cooler - čvrsto sjedi na procu, sve 4 kopče su zaključane.

 

Pokusaj drugom metodom, da samo stavis cooler bez razmazivanja te paste. Kad se cooler pritisne on ju ravnomjerno rasporedi.

Ofc.
15 godina
offline
Re: Spor komp
mate960 kaže...
Matozan kaže...

Pasta - stavio veličinu zrna riže i razmazao kreditnom karticom prije stavljanja cooler-a.

Cooler - čvrsto sjedi na procu, sve 4 kopče su zaključane.

 

Pokusaj drugom metodom, da samo stavis cooler bez razmazivanja te paste. Kad se cooler pritisne on ju ravnomjerno rasporedi.

To će mi biti zadnja opcija, ali tek kad završi škola i klince predam bakama/djedovima na čuvanje

tj. kad se PC oslobodi na malo duže vrijeme da ga mogu skroz rastaviti, a možda (najvjerojatnije) reinstaliram Windows-e.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spor komp
Matozan kaže...

To će mi biti zadnja opcija, ali tek kad završi škola i klince predam bakama/djedovima na čuvanje

tj. kad se PC oslobodi na malo duže vrijeme da ga mogu skroz rastaviti, a možda (najvjerojatnije) reinstaliram Windows-e.

Nema sto drugo biti, jedino ako nisi prckao po BIOSu i naponima.

Ofc.
15 godina
offline
Re: Spor komp
Matozan kaže...

Na ovom starijem PC-u

MB: ASUS P5W DH DELUXE
CPU: Core2Duo E6300 1,86 GHz
GPU: Sapphire x1950 Pro Ultimate 256 MB
RAM: 4x 1 GB DDR2 RAM PC-6400 Kingmax Mars 800 MHz
HDD: 2x 320 GB Maxtor RAID 0 + WD Green 2 TB
DVD+/-RW: LG GSA-H20L
PSU: Chieftec 550W
OS: Windows 7 x64 Ultimate

mi nekad kad klinci igraju Team Fortres 2 dolazi do zastajkivanja slike (pogotovu kad je više akcije), pa me zanima sljedeće:

 

Da li temperatura komponenti (CPU/GPU) može utjecati na brzinu prikaza slike?

Do Bnet-a ne bi smjelo biti imam 12 Mbps, a ping mi ide do max. 35ms, uglavnom je do nekih 15-20ms.

Što bi moglo bottleneck-ati PC - ideje?

Da se ponovo vratim na temu.

Evo prilažem i sliku od HWMonitor-a, da vidite sa čime imam problema.

Vaše mišljenje/dijagnoza i prijedlozi?

 

EDIT: Dodao sam i slike iz Everest-a i CPU-z-a

Zašto mi procesor radi na 1,6 GHz umjesto 1,86 GHz?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 15:16 (Matozan).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice