Spajanje Viera TV na router

poruka: 8
|
čitano: 9.296
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje Viera TV na router

Imam Panasonic Viera TV i router  Thompson st 780i wl. Korisnik sam iskona (carneta). Probao sam etharnet kabelom spojiti Tv i router ali na Tv-u ispiše greška:Komunikacija s poslužiteljem prekinuta.

 

Da li bi mi netko mogao pomoći? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje Viera TV na router

I ja imam plasmu Viera,isto tako sam pokušavao spajati se na internet,ali bezuspješno.Dobio sam samo da je uspostava kabelom uspješna i dalje stoji.Navodno treba router dati sad ip adresu i sl...Nadam se da če netko znati.

11 godina
offline
Re: Spajanje Viera TV na router

trebaš upisati IP,DNS,subnet mask.U postavkama TV-a imaš cijelu stranicu.Ja sam nazvao helpdesk i ljudi su mi lijepo izdiktirali te podatke.

12 godina
neaktivan
offline
Spajanje Viera TV na router

Sve sam to pokušavao,a stigao sam samo do ovog.Samo mi je zadnji prozorčić u crvenom.

Ručno sam upisivao i sve je bilo ok.Negdje se potkrala sitna greškica {#}.

Probat ču i ja tako. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2012 19:02 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje Viera TV na router

Ključno je što koristiš Iskon Carnet uslugu, dakle na internet se spajaš putem PPPoE konekcije (dial-up). Televizor nema tu podršku, zato se ne može spojiti na internet.

 

Potencijalno rješenje je nabaviti još jedan router, u koji ćeš potom upisati korisničke podatke za spajanje na Carnet. Upute za to možeš pronaći u ovoj temi.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje Viera TV na router
macak kaže...

 dakle na internet se spajaš putem PPPoE konekcije (dial-up). Televizor nema tu podršku, zato se ne može spojiti na internet.

 

 

Da li to i za mene vrijedi.Ja koristim isto baš tu vezu PPPoE(novi-net),a sve sam ove kvačice dobio ručnim upisivanjem ip/dns adrese.Znači da isto trebam to složiti preko routera?

15 godina
offline
Re: Spajanje Viera TV na router
lukabo kaže...
macak kaže...

 dakle na internet se spajaš putem PPPoE konekcije (dial-up). Televizor nema tu podršku, zato se ne može spojiti na internet.

 

 

Da li to i za mene vrijedi.Ja koristim isto baš tu vezu PPPoE(novi-net),a sve sam ove kvačice dobio ručnim upisivanjem ip/dns adrese.Znači da isto trebam to složiti preko routera?

da. isti slucaj kod mene. trebas router koji ima mogucnost upisivanja imena i lozinke za tu konekciju. onda ces stalno biti vezan na net, vise se neces morati spajati (dial-up)

Ohne Audi geht es nicht..
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje Viera TV na router

Nešto ču onda iskemijati{#}.Imam jedan router Zyxcel,valjda če biti dobar.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice