SCYTHE cooleri

poruka: 26
|
čitano: 5.139
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
SCYTHE cooleri

uskoro cu malo nadogradit komp, pa me zanima jel bolji SCYTHE Katana 3 ili Mugen 2 revB

 

katana 3 je 185kn, a mugen 339kn...to bas i nije tolko bitno, al ak su podjednake performanse onda je bolje uzeti jeftiniji...sta predlazete? planiram OC-ati ali ne previse...

...it's only business...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SCYTHE cooleri
themain.x kaže...

uskoro cu malo nadogradit komp, pa me zanima jel bolji SCYTHE Katana 3 ili Mugen 2 revB

 

katana 3 je 185kn, a mugen 339kn...to bas i nije tolko bitno, al ak su podjednake performanse onda je bolje uzeti jeftiniji...sta predlazete? planiram OC-ati ali ne previse...

performanse nemogu bit podjednake nikako...ja bit mugena uzeo uvijek,samo pazi da ti stane u case...ja imam mugena jedinicu bez venta i q6600 na 3ghz idle 40c...tak da ono

15 godina
offline
RE: SCYTHE cooleri
themain.x kaže...

uskoro cu malo nadogradit komp, pa me zanima jel bolji SCYTHE Katana 3 ili Mugen 2 revB

 

katana 3 je 185kn, a mugen 339kn...to bas i nije tolko bitno, al ak su podjednake performanse onda je bolje uzeti jeftiniji...sta predlazete? planiram OC-ati ali ne previse...

LOL

 

Imam ti ja mugena 2, to je mrcina i pol. Sa svojim 120mm ventom na 500rpm-a oladi ovog x3 720 na 3,4 i 3,6Ghz u loadu bez problema,a nečujan je što znači da nije tih nego se uopće nečuje (to vrijedi i kada je noć)

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2010 10:26 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
SCYTHE cooleri

Svakako Mugena 2 jer je bolji i kao što je rekao Hyperion stvarno je nečujan. Ja sam ga prije koristio i s njime se da dosta overklokirat CPU.

Razer_Copperhead
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: SCYTHE cooleri
seth kaže...
themain.x kaže...

uskoro cu malo nadogradit komp, pa me zanima jel bolji SCYTHE Katana 3 ili Mugen 2 revB

 

katana 3 je 185kn, a mugen 339kn...to bas i nije tolko bitno, al ak su podjednake performanse onda je bolje uzeti jeftiniji...sta predlazete? planiram OC-ati ali ne previse...

performanse nemogu bit podjednake nikako...ja bit mugena uzeo uvijek,samo pazi da ti stane u case...ja imam mugena jedinicu bez venta i q6600 na 3ghz idle 40c...tak da ono

evo otvorio sam temu sta planiram pa komentirajte..

 

Mala nadogradnja do 2000kn

...it's only business...
14 godina
online
SCYTHE cooleri

imam katanu 2,ne čujem ju...

get doooooown !!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SCYTHE cooleri

Mugen 2... Nesto rec kontra njega je vec bogohulno jer za te pare se ostali mogu slikat.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SCYTHE cooleri

Trebam pomoc planiram kupiti hladnjak za nvidia xfx gtx 275 xxx (aktivni) ali nista nisam uspio naci jedini hladnjak koji može na nju je artic cooling extreme al mi je on prevelik dali scythe ima  hladnjak za tu karticu ,jednio što sam našao je scythe musashi ali on nemože na tu karticu. Dali postoji još hladnjaka za tu karticu ali da su aktivni.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2010 14:20 (zeroname).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SCYTHE cooleri
zeroname kaže...

Trebam pomoc planiram kupiti hladnjak za nvidia xfx gtx 275 xxx (aktivni) ali nista nisam uspio naci jedini hladnjak koji može na nju je artic cooling extreme al mi je on prevelik dali scythe ima  hladnjak za tu karticu ,jednio što sam našao je scythe musashi ali on nemože na tu karticu. Dali postoji još hladnjaka za tu karticu ali da su aktivni.

scythe ima ali nije do nas još došao...zašto mjenjati vent? stock je sasvim oke

15 godina
protjeran
offline
RE: SCYTHE cooleri
Batista kaže...

Mugen 2... Nesto rec kontra njega je vec bogohulno jer za te pare se ostali mogu slikat.

ma daj nemoj prjetjerivat ima još dobrih hladnjaka i također tihi a i ako su bučni lako se zamjeni tihi vent

bitnije da hladnjak ima što više toplovodnih cjevi radi bržeg procesa hlađenja a vent uvjek moš zamjenit

I Jadantisi
15 godina
protjeran
offline
RE: SCYTHE cooleri
zeroname kaže...

Trebam pomoc planiram kupiti hladnjak za nvidia xfx gtx 275 xxx (aktivni) ali nista nisam uspio naci jedini hladnjak koji može na nju je artic cooling extreme al mi je on prevelik dali scythe ima  hladnjak za tu karticu ,jednio što sam našao je scythe musashi ali on nemože na tu karticu. Dali postoji još hladnjaka za tu karticu ali da su aktivni.

sori al samo AC proizvodi hladnjak za tu gtx 275 ja je imam i stavija san taj hladnjak je da košta 500 kuna ali i hladi bez muke tu grafu ma koliko ti nju kloka ili igra jednostavno se nemore ugrijat

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Hladnjak+ARCTIC+COOLING+Accelero+Xtreme+GTX+Pro%2C+za+VGA+nVidia+GeForce+GTX+260%2F275%2F280%2F285&option=artikl&id_kategorija=05090909&id_artikl=050.909.156

I Jadantisi
16 godina
offline
RE: SCYTHE cooleri
giga kaže...
Batista kaže...

Mugen 2... Nesto rec kontra njega je vec bogohulno jer za te pare se ostali mogu slikat.

ma daj nemoj prjetjerivat ima još dobrih hladnjaka i također tihi a i ako su bučni lako se zamjeni tihi vent

bitnije da hladnjak ima što više toplovodnih cjevi radi bržeg procesa hlađenja a vent uvjek moš zamjenit

Dobro, dobro i tvoj frezzer je ok. Osmijeh

14 godina
neaktivan
offline
SCYTHE cooleri

Evo danas dobio Katanu 3. Imam Intel Core 2 Duo E7300 i prije mi je temperatura u prime95 na max loadu bila oko 80 stupnjeva. Sad kad imam Katanu ne prelazi 43... A i onaj stock cooler nisam nikak mogo namjestit kak spada, ma u svakom slucaju preporucam Katanu 3.Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SCYTHE cooleri

ima li iko iskustva sa scythe samurai zz 3 ??

svidja mi se sto je lagan, moze se okrenuti da puse po regulatorima napona, i uz to najlaksa instalacija koju sam vidio..

samo kakve su performanse i buka..sluzit ce da hladi q9550 na 3.4 ili eventualno 3.6 GHz (necu nikad ic dalje..)

ploca ( koju takodje namjeravam uzet haha ) je dfi bi p45 t2rs elite, pa mozda znate sto mi je dobro sto moze puhat po regulatorima napona..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
SCYTHE cooleri

Šta je bolje Mugen 2 SMG2100 ili Zalman 9500?

http://www.speedtest.net/result/709101303.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: SCYTHE cooleri
ismar89 kaže...

ima li iko iskustva sa scythe samurai zz 3 ??

svidja mi se sto je lagan, moze se okrenuti da puse po regulatorima napona, i uz to najlaksa instalacija koju sam vidio..

samo kakve su performanse i buka..sluzit ce da hladi q9550 na 3.4 ili eventualno 3.6 GHz (necu nikad ic dalje..)

ploca ( koju takodje namjeravam uzet haha ) je dfi bi p45 t2rs elite, pa mozda znate sto mi je dobro sto moze puhat po regulatorima napona..

 

Pogledaj ovdje http://www.pcekspert.com/articles/739-2.html

14 godina
neaktivan
offline
SCYTHE cooleri

po ovome bas i nije nesto..necu ja clockati proc ni blizu 4GHz ali opet mi se cini preslab..

mislio sam mugen 2, ali bojim se da ce njegova tezina vise skodit nego sto ce pomoc hladjenju..maticna nije toliko masivna, i cak sam cuo da se nekome malo iskrivila pa se nije htjelo upalit, a kad stavi laksi cooler, radi..

nisam siguran jel to moguce i sve, ali mugen mi se cini kao previse..

ima li iko preporuku nekog drugog coolera za moje potrebe ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: SCYTHE cooleri
ismar89 kaže...

po ovome bas i nije nesto..necu ja clockati proc ni blizu 4GHz ali opet mi se cini preslab..

mislio sam mugen 2, ali bojim se da ce njegova tezina vise skodit nego sto ce pomoc hladjenju..maticna nije toliko masivna, i cak sam cuo da se nekome malo iskrivila pa se nije htjelo upalit, a kad stavi laksi cooler, radi..

nisam siguran jel to moguce i sve, ali mugen mi se cini kao previse..

ima li iko preporuku nekog drugog coolera za moje potrebe ?

Da probaš s Zalman 9500

http://www.speedtest.net/result/709101303.png
16 godina
offline
RE: SCYTHE cooleri

taj zalman nevalja ništ tj. zalman odavno već precijenjuje svoje coolere

[B] 188.72.226.232:28961 COD2 [NONO]Server 188.72.231.186:28960 COD4 [NONO]Server[/B]
14 godina
neaktivan
offline
RE: SCYTHE cooleri
seth kaže...

taj zalman nevalja ništ tj. zalman odavno već precijenjuje svoje coolere

koji bi mi ti preporucio ?

mugen 2 mi se cini i kao best buy i mislim da ima predobre performanse za cijenu..ali se bojim sto je prevelik, i mislim da ne bi bilo pametno bas stavit ga..

da mi je neki manji, jos ako je top down da mi hladi usput regulatore bilo bi extra..samo da eto malo bolje djeluje od ovog samurai-a..moze bit i malo skuplji..

jedino mi pada na pamet nocuta, al oni su mi preskupi..

 

jel se katana 3 moze nastimat da puse po regulatorima, i jel to uopste pametno buduci da se vazduh malo zagrije od heatsinka..

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2010 23:41 (ismar89).
15 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SCYTHE cooleri

katana 3,AC frezzer,mugen bilo koji...meni je svaki od scythe dobar...angle je isto oke

[B] 188.72.226.232:28961 COD2 [NONO]Server 188.72.231.186:28960 COD4 [NONO]Server[/B]
14 godina
neaktivan
offline
RE: SCYTHE cooleri

dobri jesu, ali svaki ma svoje mane i prednosti, ne samo cijene..

14 godina
neaktivan
offline
RE: SCYTHE cooleri

po ovom testu 

http://sobitza.com/portal/content/view/720/32/1/5/

definitivno katana..

po ovome ovde je veoma tiha http://www.rwlabs.com/article.php?cat=&id=183&pagenumber=6

freezer kod mene i onako nema za kupit (osim extreme koji sam cito da ne opravdava cijenu, i jako je los)

uz to mi moze dodatno hladit regulatore napona..sve u svemu izgleda kao stvarno super cooler za mene, za neki srednji clock i hladjenje proca i maticne..

i jeftinija od mugen, i to puno, i laksa, jednostavnija montaza..

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2010 0:37 (ismar89).
14 godina
neaktivan
offline
SCYTHE cooleri

samo jos jedno pitanje..kakva je pasta koja dodje sa katanom 3..?

ima li potrebe uzimati neku drugu, tipa Coolink Chillaramic Thermal Grease, Noctua NT-H1,Thermal Grease MANHATTAN..

ove iz razloga sto su mi najlakse dostupne..ako ce poboljsati tek za 1-2 stepena max, onda da ne trosim dzaba pare i stavim onu koja dodje sa katanom..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SCYTHE cooleri

Ja koristim originalnu koju sam dobio uz njega, odlicna jeNamigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice