Riknila grafička?

poruka: 31
|
čitano: 6.445
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Riknila grafička?

Jel to meni rikava grafička? Problem se očituje u čudnim uzdužnim pravilnim crtama, koje su "on the top" desktopa. (Znači podignem neki program, crte su preko svega) Radi se o Radeonu 9800 XT. Monitor i grafička su normalno spojeni (tj. konektori su stegnuti, nisu labavi) Monitor je Samsung SyncMaster 920N.

 

Evo i PrtScr (screenshot je iz Linux-a ali ista stvar je i u XP-u)

http://i214.photobucket.com/albums/cc262/Mate555/Problem_1.jpg

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Riknila grafička?

Jesi je slucajno overcloka????

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2008 18:12 (maky).
16 godina
neaktivan
offline
Riknila grafička?

Ne, sve je default.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Riknila grafička?
jer ima aktivno ili pasivno hlađenje?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Riknila grafička?

Aktivno, ali nije njen original već Artic Cooling (koji radi 100 % ispravno) već godinama. Bolje se hladi s tim hladnjakom nego s originalnim. Probao štekati monitor i u drugi izlaz, ista stvar.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Riknila grafička?
možda je nešto u njoj riknulo,možda je pregorilla jesi igaro crysis na very high
LOL
16 godina
neaktivan
offline
Riknila grafička?

inače se amaterski bavim servisiranjem osobnih računala i već sam nekoliko puta naletio na radeonovu XT seriju koja ima isti problem kao i tvoj također na linuxu pokušao sam prebacivanje na windowse i sve je bilo u redu a slika čista ko suza međutim kad mi ni to nije uspjelo vlasniku sam preporučio zamjenu kartice ili servis It's your decision. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Riknila grafička?

Hm, kvragu treba sad skupit lovu za novu karticu... A ploča je AGP. Nema veze naći ću nešto u oglasima kad skupim lovu...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Riknila grafička?
bolje si kupi novu ploću i grafičku AGP ti je prošla generacija
jednostavno nije dobra
16 godina
neaktivan
offline
RE: Riknila grafička?
unknown kaže.
možda je nešto u njoj riknulo,možda je pregorilla jesi igaro crysis na very high
LOL
 
Eh, ta ti je dobra... Iako je vjerojatno riknila - tj ovo meni izgleda kao problem s njenim RAM-om - iznenadio bi se koliko je odradila novih igara na very high. Recimo zadnja igra  bila je The Witcher - J_biga, bila je to dobra kartica... Probat ću joj flashat BIOS, možda proradi, ako ne - ode u kutiju sa kompjuterskim kršom...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Riknila grafička?
ali ako baš očeš ima ti jedna dobra za 1628kn
ATI Radeon HD3850 s 512MB
16 godina
neaktivan
offline
RE: Riknila grafička?

Ok, thnx. Bit će - kad kapne lova.

14 godina
neaktivan
offline
Riknila grafička?

Pomoć grafička mi vrisnula
Pozdrav

imam pc:

Intel E4400  (2,4Ghz)

intel matična (775 socket)

2 GB DDR2 (577)

i imam grafičku ATI RADEON 1950 PRO koja mi se pokvarila.

Za vrijeme igranja mi se nekakvi poligoni pokazuju preko ekrana, da mi na kraju zašteka.

Zna li ko neki program da testiram grafičku ili što bi drugo možda mogo biti.

Hvl unpij.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Riknila grafička?

Dali se ti poligoni javljaju stalno ili samo u igrama?

Ako stalno onda je vjerovatno memorija na grafi u banani.

A ako je u igrama moze bit do drivera ili pregrijavanja.

Pogledaj na download from Guru3D.com - ima puno korisnih stvari

IdEš
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Riknila grafička?
molim vas pomoć, hitno je, pišem s mobitela, kada upalim komp samo mi monitor pokazuje no video input, probao sam sve, sve komponente rade, svi ventilatori, sada cu probati napraviti clear Cmos, mozda mi sta pomogne, to mi se pocelo javljati poslje flashanja biosa, da nije grafička crkla (9800 gtx)?? HITNO je
Mjenjam demonoid pozivnicu za thr pozivnicu...
16 godina
offline
RE: Riknila grafička?
mind_challenge kaže...
molim vas pomoć, hitno je, pišem s mobitela, kada upalim komp samo mi monitor pokazuje no video input, probao sam sve, sve komponente rade, svi ventilatori, sada cu probati napraviti clear Cmos, mozda mi sta pomogne, to mi se pocelo javljati poslje flashanja biosa, da nije grafička crkla (9800 gtx)?? HITNO je

sumnjam da bios moze prekinuti rad graficke... no clear ti je jedino sto mozes... ako imas integriranu grafiku na ploci, izvadi GTX 9800 pa onda probaj pokrenuti

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2010 16:05 (igy).
14 godina
offline
RE: Riknila grafička?
mind_challenge kaže...
molim vas pomoć, hitno je, pišem s mobitela, kada upalim komp samo mi monitor pokazuje no video input, probao sam sve, sve komponente rade, svi ventilatori, sada cu probati napraviti clear Cmos, mozda mi sta pomogne, to mi se pocelo javljati poslje flashanja biosa, da nije grafička crkla (9800 gtx)?? HITNO je

A clearaj cmos za početak..

Posudi grafu od nekog pa probaj s njom.

Ako imaš integriranu grafu spoji na nju..

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
15 godina
offline
RE: Riknila grafička?
ok, jesam ga i vađenjem baterije i prije toga jumperom, a nemam od koga posudit graficku, niti integriranu, pa ce to malo biti problem
Mjenjam demonoid pozivnicu za thr pozivnicu...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Riknila grafička?
igy kaže...
mind_challenge kaže...
molim vas pomoć, hitno je, pišem s mobitela, kada upalim komp samo mi monitor pokazuje no video input, probao sam sve, sve komponente rade, svi ventilatori, sada cu probati napraviti clear Cmos, mozda mi sta pomogne, to mi se pocelo javljati poslje flashanja biosa, da nije grafička crkla (9800 gtx)?? HITNO je

sumnjam da bios moze prekinuti rad graficke... no clear ti je jedino sto mozes... ako imas integriranu grafiku na ploci, izvadi GTX 9800 pa onda probaj pokrenuti

BIOS može prekinuti rad grafičke. Dovoljno je da je ne inicijalizira kad se komp upali.

14 godina
offline
RE: Riknila grafička?

Znači clear-o si cmos i nema učinka?

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
16 godina
offline
RE: Riknila grafička?
indig0F10w kaže...

BIOS može prekinuti rad grafičke. Dovoljno je da je ne inicijalizira kad se komp upali.

ma znam (moja nespretna izjava), mislimo sam reci da je tesko da bi bila takva greska u biosu, prije je nesto krenulo po zlu s flashom

15 godina
offline
RE: Riknila grafička?
DamageHigh kaže...

Znači clear-o si cmos i nema učinka?

  evo ga sad radi nakon drugog clear-anja c-mosa, a izgleda da je i flash uspio, jer pise da imam tu verziju na koju sam flashao

Mjenjam demonoid pozivnicu za thr pozivnicu...
14 godina
offline
RE: Riknila grafička?

Meni to izgleda kao da si stavio premali napon na proc, pa se nije htio probuditi...aj super da sada radi.

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
15 godina
offline
RE: Riknila grafička?
nisam nista underclockao, jer ova moja maticna to ni ne moze
Mjenjam demonoid pozivnicu za thr pozivnicu...
14 godina
neaktivan
offline
Riknila grafička?

A da ti nije baterija slaba pa te gnjavi? Mene je tako na P4 taman kad sam stavio drugu polovnu grafu.

Bilo neugodno i meni i tipu što mi ju je prodo

IdEš
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Riknila grafička?

Hey, samo u igrama mi se poligoni pojavljuju i onda mi zašteka ili ugasi igru. Nekad se pojavi plavi ekran sa onim upozorenjem.

Igram COD6, Crisys, uglavnom FPS. Što konkretno na GuruD??

Thanks...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Riknila grafička?
cvite kaže...

Pomoć grafička mi vrisnula
Pozdrav

imam pc:

Intel E4400  (2,4Ghz)

intel matična (775 socket)

2 GB DDR2 (577)

i imam grafičku ATI RADEON 1950 PRO koja mi se pokvarila.

Za vrijeme igranja mi se nekakvi poligoni pokazuju preko ekrana, da mi na kraju zašteka.

Zna li ko neki program da testiram grafičku ili što bi drugo možda mogo biti.

Hvl unpij.

 Hey, samo u igrama mi se poligoni pojavljuju i onda mi zašteka ili ugasi igru. Nekad se pojavi plavi ekran sa onim upozorenjem.
Igram COD6, Crisys, uglavnom FPS. Što konkretno na GuruD?? Nakon nekog vremena igranja mi se to događa, možda se grije previše ili memorija grafičke??
Thanks...

16 godina
offline
RE: Riknila grafička?
cvite kaže...

 Hey, samo u igrama mi se poligoni pojavljuju i onda mi zašteka ili ugasi igru. Nekad se pojavi plavi ekran sa onim upozorenjem.
Igram COD6, Crisys, uglavnom FPS. Što konkretno na GuruD?? Nakon nekog vremena igranja mi se to događa, možda se grije previše ili memorija grafičke??
Thanks...

nađi najnovije drivere za tu grafu, probaj onda igre, instaliraj hwmonitor, provjeri temperature za vrijeme iganja

14 godina
neaktivan
offline
Riknila grafička?
ovome sta ima crte po ekranu moze biti veliki postotak da mu je memorija osla na grafi a i moze da se desio hladni lem .... ako ti se pojavljuje jos vise imas dva nacina za rijesiti prvi kupi novu grafičku i ovu baci ili uzmi ovu skini cooler s nje i sve plastike i stavi je u pecnicu ili ako imas onaj fan za skidanje boje onda s njime grij lagano po memoriji i okolnim dijelovima samo pazi an kondenzatore... neznam sada dali ste culi za pecnicu ali u zadnje vrjeme je jako uspjesna jer grafička kada se pregrije rastopi lem i kada se ohladi desi se takozvani hladni lem i memorija nema vise dobar kontakt i desavaju se ti artfakti grjanjem se to popravlja ako ne uspijes grijanjem popraviti kupuj novu :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Riknila grafička?

Znači kad se zagrije stane... Provjeri temperaturu GPUa memorije i regulatora napona, kako stoji hladnjak.

Ako je normalna onda probaj s fenom zaskidanje boje samo ne jako da ne odvališ vodove ili razliješ lem pa napraviš kratki spoj.

Ugl. pripremi se za novu grafu jer bez znanja o tome nemožeš puno napravit.

IdEš
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice