Restartanje racunala

poruka: 48
|
čitano: 6.995
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
samostalno restartanje racunala

evo prvo ovako...

 

Intel Core2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz (i veliki zalmanov ventilator)
3,0GB RAM nemogu staviti cetvrti zbog   kopce od zalmanovog ventilatora...smeta )
NVIDIA GeForce 7600GT

maticna- Gigabyte (neznam tocno koji model)

 

mislio sam da se radi o kakvim virusima ili   obicnim windows problemima kad se nakrca, pa sam nanovo   instalirao  (formatirao C: disk ) vistu  i service pack 1 i 2 (sa bug-ovog dvd-a)

no komp mi se sam restartao bez upozorenja i bez plavog ekrana kao i prije nove instalacije ..

kad se dignu windowsi i windows explorer se restarta pa predpostavljam da se radi o hardware-u

sumnjam da se nesto od viste update-alo bez mog znanja jer mi je u postavkama da odlucim sto ce se skinuti i instalirati

ima li tko slican problem i kako je to rijeseno?

ne dogadja se stalno nego cca svakih par sati

hvala unaprijed

schime

 

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 10:53 (D-Style).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: samostalno restartanje racunala
D-Style kaže...

evo prvo ovako...

 

Intel Core2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz
3,0GB RAM
NVIDIA GeForce 7600GT

maticna- Gigabyte (neznam tocno koji model)

 

mislio sam da se radi o kakvim virusima ili   obicnim windows problemima kad se nakrca, pa sam nanovo   instalirao  (formatirao C: disk ) vistu  i service pack 1 i 2 (sa bug-ovog dvd-a)

no komp mi se sam restartao bez upozorenja i bez plavog ekrana kao i prije nove instalacije ..

kad se dignu windowsi i windows explorer se restarta pa predpostavljam da se radi o hardware-u

sumnjam da se nesto od viste update-alo bez mog znanja jer mi je u postavkama da odlucim sto ce se skinuti i instalirati

ima li tko slican problem i kako je to rijeseno?

ne dogadja se stalno nego cca svakih par sati

hvala unaprijed

schime

 

 

Vjerojatno napajanje. Kakvo koristiš?! Kolike su ti temperature na CPU/matičnoj/HDDu?!

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 10:54 (Smooth Operator).
15 godina
neaktivan
offline
RE: samostalno restartanje racunala

napajanje je XILENCE POWER 550W

kuciste mi je preko ljeta otvoreno iako je kuciste sa ogromnim bocnim ventilatorom na poklopcu

kako da izmjerim temperature?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 10:59 (D-Style).
15 godina
protjeran
offline
RE: samostalno restartanje racunala

napajanje ti je dobro za ovu komfu....pogledaj temperature...ako meni izdrzi napajanje od 400w MSI a moj komp je pod Moj PC

15 godina
neaktivan
offline
RE: samostalno restartanje racunala

neznam kako da izmjerim?

to sam imao na staroj konfi od abitove maticne .. a sad neznam kako

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
16 godina
neaktivan
offline
RE: samostalno restartanje racunala
D-Style kaže...

napajanje je XILENCE POWER 550W

kuciste mi je preko ljeta otvoreno iako je kuciste sa ogromnim bocnim ventilatorom na poklopcu

kako da izmjerim temperature?

Program se zove Everest.On ti očita temperature komponenata.

15 godina
neaktivan
offline
RE: samostalno restartanje racunala

ah... znam za everest, nisam znao i da cita temperaturu komponenata..

budem sad procunjao... kad instaliram javim se

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 11:06 (D-Style).
15 godina
neaktivan
offline
RE: samostalno restartanje racunala

evo ovako...

 

Informacije o senzoru:
Tip senzora ITE IT8718F (ISA 290h)
Tip GPU senzora Driver (NV-DRV)
Kućište je otvoreno Da

Temperatura:
Matična ploča 30 °C (86 °F)
1. CPU / 1. jezgra 34 °C (93 °F)
1. CPU / 2. jezgra 34 °C (93 °F)
GPU 60 °C (140 °F)
Seagate ST3160827AS 45 °C (113 °F)
WDC WD5000AAKS-00YGA0 47 °C (117 °F)

Hladnjaci:
CPU 1464 RPM

Naponi:
CPU jezgra 1.20 V
+2.5 V 1.84 V
+3.3 V 3.38 V
+5 V 4.95 V
+5 V Standby 5.13 V
Debug Info F 01CD FFFF FFFF 0000 0000
Debug Info T 201 30 255
Debug Info V 4B 73 D3 B8 00 00 4B (7F)

 

 

 

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
Restartanje racunala

cini mi se sve uredu...?

al kako vidi da je kuciste otvoreno :)

zadnji put mi se restartao kad sam koristio WWT (World Wide Telescope od microsoft-a)

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 11:27 (D-Style).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Restartanje racunala

temperature su ti ok

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Restartanje racunala

jedva da stignem napisati poruku ovdje... u zadnjih 10 minuta barem 15 putra se restartao ??

a da se nije vezano za SP1 ili SP2 windozi su znate kakvi vec...(skupi za nas obicne)

al ne cini mi se tako jer bi dao kakvo upozorenje... ovo mi se cini vise kao da je nestanak struje... samo pufff... pa "nesto" na brzaka pa "start windows normaly "

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 13:27 (D-Style).
16 godina
offline
Restartanje racunala

Poigraj se memorijskim modulima. Izvadi jedan pa vidi kako se ponasa. I tako u krug.

... ...sine spe
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Restartanje racunala

Jesi pogledao stanje kondenzatora na matičnoj ploči? Možda ti oni prave problem?  Mada, ako imaš negdej napajanje viška probaj ga ubaciti mjesto ovog dosadašnjeg, barem ćeš eliminirati tu mogućnost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Restartanje racunala

pozz ovako...posto ti nije ni napajanje, niti temperatua onda je vjerojatno memorija...

 

skini memtest 86 verzija 3.5 napravi boot up cd i pusti neka se vrti kada restartas komp...neka napravi dva ili tri puta testove i javi dali imas kakav error...

 

koja ti je memorija (takt, proizvodac...)???

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Restartanje racunala

hm.. moguce da je memorija... iako mi se cini da ako je problem sa memorijom komp bi jednostavno zamrznuo al se nebi restartirao... al nisam bas siguran....

dajem da je uzrok 85% memorija

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Restartanje racunala
ovako drustvo... nakon memtest-a je sve bilo uredu jucer cjeli dan ... tek sada se opet restartao,
sumnjam da je memorija jer sam sad prije rusenja igrao prototype na rezi od 1024x768 srusio se nakon 2 sata igranja
no neda se dignuti normalno pa vam ovo sad pisem iz safe mod-a
obratio sam paznju na startanje racunala..
znate kad prilikom startanja prolete ona bjela slova? e ..bude to ali bude jos nesto sto prije nisam vidio..
reseting boot drive... i jos nesto ne stignem nista procitati jer je brzo, da bi tek sad komp sam od sebe nakon tog resetiranja boot drive-a, napravio checking file system on C:

neka ideja?
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
14 godina
neaktivan
offline
Restartanje racunala

ja sam bio ziher da je memorija...jer se meni komp nasumicno restartao radi memorije...pa sam to rijesio...

 

da probas hard testirat... skini HDtunepro i skeniraj hard radi errora...

 

koje windowse koristis??

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Restartanje racunala

hmmm...

Baš mi se ćini kao memorijska greška... ukoliko ništa drugo ne pomogne probaj module u drugom kompu (prijatelj, susjed) pa javi restarta li se i njemu...

No ipak, provjeri nekim programom (TuneUp, HDD tune) disk... također pogledaj jesu li SVI kablovi u kučištu dobro pospajani, da ti negdje kabel ne gubi kontakt... obavezno ih učvrsti...

nakon toga probaj s drugim procom ili grafom... ako ni tu ništa ne nađeš onda je 100 % matična ili napajanje... probaj s drugim...

 

možda pomogne i flash biosa

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Cro+Warrior
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Restartanje racunala
U onom izborniku gdje pita safe mode,start windows normally...imas i disable system failure(ili nešto slično),stisni to pa će ti se kod sljedećeg restarta pojaviti plavi ekran i pisat će ti problem.Ti sve prepiši pa javi
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Restartanje racunala

start/desni click na my computer/properties/advanced/startup and recovery/settings/odznaci automaticly restart pod system failure

 

isto tako: start/desni click my computer/manage/event viewer/system-imas li kakvih errorova tamo i koji je event id??

 

daj nam neke informacije o kompu....

 

tocno koja je maticna, procesor memorija...to sve everest pokazuje...

 

ja jos uvijek mislim da je memorija pogotovo ako se nasumicno restarta...

 

dali ti je memorija u dual channel modu??

 

jesi li probao vrtit 3dmark06, aquamark, videocard stabiliy test, furmark?

 

provjeri sve kablove, neka ti samo grafa bude spojena na jedan 12V rail ako ih imas vise...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: samostalno restartanje racunala

evo izvijesce od everest-a napravio sam kompletno izvjesce pa je malo dugacko za postat ovdje..
  rapid share link : za skinuti 9.2KB     http://rapidshare.com/files/272927006/everest-report.rar.html  
danas necu nista isprobavati jer idem frendu u svatove ..

 

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2009 11:28 (D-Style).
15 godina
neaktivan
offline
Restartanje racunala

Čovječe, temperatura GPU-a ti je 85 C!!! Nije ni čudo da ti se restarta kad ti grafa prži.... obavezno očisti venitilator grafičke od prašine,i onda javi temperaturu... također ako to ne bude dosta kupi neki ventilator ili zaseban hladnjak za grafu...

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Cro+Warrior
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Restartanje racunala

definitivno se grafa pregrijava...ako imas garanciju na nju nosi ju i reklamiraj jer to neces moc sredit...

 

moj savijet...REKLAMACIJA...

 

u mirovanju 85??? to jos nisam vidio...

 

probaj skinut videocard stability test za svaki slucaj i vidi koliku ti on temperaturu pokazuje pri maksimalnom koristenju GPU-a...

 

javi---

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Restartanje racunala

Tako je, nosi to na reklamacije ako možeš...

 

Možda mu se zaštopao vent od grafe, obavezno to provjeri i stavi ga na max. pomoću ATI Tray Toolsa, onda javi temp.

Ovo je najlogičnije - ako mu se vent ne okreće grafa se brzo ugrije i pregrije, a u Safe modeu ima manje detalja pa duže traje...

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Cro+Warrior
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2009 13:04 (RoyalBlood).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Restartanje racunala

e da...ako ti je stariji komp mozda je i pun prasine pa se grafa i zato dodatno grije, pregledaj je pa ako mozes ocisti...ako nista...eeee probaj nabavit novu ako ces to uspijet...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Restartanje racunala

evo sad sam graficku izvadio ocistio od prasine i vratio, prasine je bilo, sad kad sam je vratio   ukljucio komp isagnem se malo i vidim da se ventilator ne vrti... nego se trza kao da nema snage vrtiti pa neznam dal se u normali vrti konstantno ili se sam po potrebi ukljucuje?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2009 7:25 (D-Style).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Restartanje racunala
D-Style kaže...

evo sad sam graficku izvadio ocistio od prasine i vratio, prasine je bilo, sad kad sam je vratio   ukljucio komp isagnem se malo i vidim da se ventilator ne vrti... nego se trza kao da nema snage vrtiti pa neznam dal se u normali vrti konstantno ili se sam po potrebi ukljucuje?

Eh da, onda je to uzrok... mora se stalno vrtit...probaj je li kabel dobro prićvršćen (od ventilatora na grafi)

ako možeš nosi u servis... ili probaj pomoću Ati Tray Toolsa postavit da se vrti na maksimumu...imaš opciju overclock i tamo u drugom tabu hlađenje

možda je neki komadić plastike ušao i blokira vrtnju...

 

U najgorem slučaju ćeš morati kupiti ili novu grafu ili novi hladnjak za nju (zalmanov košta oko 165 kn)

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Cro+Warrior
14 godina
neaktivan
offline
Restartanje racunala

dali imas dodatni 12V konektor koji ide u grafu ili je samo spojena na AGP slot??

 

isto tako mogao si rucno probat vrtit vent kada je mokp ugasen da budes siguran da ga nesto drugo ne blokira...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Restartanje racunala
daemon kaže...

dali imas dodatni 12V konektor koji ide u grafu ili je samo spojena na AGP slot??

 

isto tako mogao si rucno probat vrtit vent kada je mokp ugasen da budes siguran da ga nesto drugo ne blokira...

Koliko znam da je Nvidia 7600 GT PCI-E :)

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Cro+Warrior
15 godina
neaktivan
offline
Restartanje racunala
aaa vrti vrti... vjerojatno sam po potrebi...
sad cu malo zakantat..
sto bi bilo zahtjevnije za grafu... sins of a solar empire ili prototype?
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice