Računalo se pali samo od sebe

poruka: 151
|
čitano: 47.399
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
rebelsy kaže...

''jesu te seznuli''

 

ne kuzim?

pa ak su ti zamjenili xD

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

6870 je unutra ... gtx 460 su izvadili ...

 

 

^^

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe

dobro si proso na kraju! jel sad napokon sve radi normalno?

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

sad sam stavio gore x64 win7, instalirao drivere za maticnu, catalyst ...

 

nadam se da ce sve biti uredu ;D

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
rebelsy kaže...

sad sam stavio gore x64 win7, instalirao drivere za maticnu, catalyst ...

 

nadam se da ce sve biti uredu ;D

probaj malo puhat po komponentama, da vidimo hoće li se probuditi spirit grafičke i uključit komp abnormalnim silama xD

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
13 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

ej bilo bi dobro da pogledaš film "The Crazies" {#}

u slučaju da se to ponovi! a i ovako pošto se več desilo... ;)

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
pbandov kaže...
rebelsy kaže...

sad sam stavio gore x64 win7, instalirao drivere za maticnu, catalyst ...

 

nadam se da ce sve biti uredu ;D

probaj malo puhat po komponentama, da vidimo hoće li se probuditi spirit grafičke i uključit komp abnormalnim silama xD

  mislim da se vise nece usudit to radit :)

Postoje samo 10 vrste ljudi - oni koji razumiju binarni sustav i oni koji ne razumiju binarni sustav.
13 godina
protjeran
offline
Računalo se pali samo od sebe

Tražio sam po netu rješenje samopaljenja računala i naletim na ovu temu.

Ploča je isto Asrock i imam je dva mjeseca.

 

Evo već peti dan kako se vratim s posla a računalo uključeno, uključilo se samo od sebe {#}

Inače, po danu i navečer se ne uključuje nego samo dok sam na poslu i zato ne znam u koliko sati. U biosu sve ok, nikakvi wake up i slične gluposti nisu uključene .

 

To se počelo događati od kad sam promijenio pržilicu. I prijašnja je bila sata i ova je sata i ubodena na isti sata konektor tako da ne vidim u tome problem.

 

Zna li itko rješenje bio bih zahvalan i pohvalio bih ga u 10 postova. {#}

 

btw:

Glupi Asrock (sad vidim da je taj problem 99% na Asrock pločama) a lijepo su mi ljudi govorili da kupim Asus {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 16:34 (Okolosam).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

Meni je pomogao reinstall windowsa, update biosa na najnoviju verziju ...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
rebelsy kaže...

Meni je pomogao reinstall windowsa, update biosa na najnoviju verziju ...

A bem mu, probat ću i ja ali mi nije jasno kako je 2 mjeseca radila OK i sad se počela paliti ?

Čitao sam da je tebi pomogao reinstal, ali realno kakve bi veze trebali imati windowsi sa "samouključivanjem" računala ?

 

Windowsi su tu sekundarni po privilegiji power linije.

 

Idem sad ručati, pa ću otvoriti bočnu stranicu da mi nije koji konektor koji spaja kućište i matičnu  skliznuo dok sam mijenjao pržu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
Okolosam kaže...
rebelsy kaže...

Meni je pomogao reinstall windowsa, update biosa na najnoviju verziju ...

A bem mu, probat ću i ja ali mi nije jasno kako je 2 mjeseca radila OK i sad se počela paliti ?

Čitao sam da je tebi pomogao reinstal, ali realno kakve bi veze trebali imati windowsi sa "samouključivanjem" računala ?

 

Windowsi su tu sekundarni po privilegiji power linije.

 

Idem sad ručati, pa ću otvoriti bočnu stranicu da mi nije koji konektor koji spaja kućište i matičnu  skliznuo dok sam mijenjao pržu.

Kad se komp u gasi, probaj šakom udarit na stol ako se pali znači da možda neispravna sklopkica kod prednje kučišta di se pali komp. Jednom je frendu kad palio a on sam gasi i pali i tako stalno. Frend mislio nabavit drugu ploču al srećom nije pa me zamolio da popravim. Njegovu ploču sam testirao da je bila sve ok i bez ijedne greške. Posumnjao sam nešto ima veze u pc kučište pa sam naredio da donese. I kad donio i ja sve poslago i tu problemi počeli. Jedini bizaran problem je bila greška na sklopkici na prednjem kučište pa sam  lako promjenio. A frend zapanjio kako je zeznula sama sklopkica. Sklopkica se normalno istrošila.

Nenad, sam svoj majstor za sve vrste računala. :)
13 godina
protjeran
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
Nello kaže...

Kad se komp u gasi, probaj šakom udarit na stol ako se pali znači da možda neispravna sklopkica kod prednje kučišta di se pali komp. Jednom je frendu kad palio a on sam gasi i pali i tako stalno. Frend mislio nabavit drugu ploču al srećom nije pa me zamolio da popravim. Njegovu ploču sam testirao da je bila sve ok i bez ijedne greške. Posumnjao sam nešto ima veze u pc kučište pa sam naredio da donese. I kad donio i ja sve poslago i tu problemi počeli. Jedini bizaran problem je bila greška na sklopkici na prednjem kučište pa sam  lako promjenio. A frend zapanjio kako je zeznula sama sklopkica. Sklopkica se normalno istrošila.

Jesam, sad mi riknul hard {#}

 

Zekim se, nije do prekidača, ispitao sam to još prije, a kućište sam platio 800 kn u 12 mj prošle godine pa ne vjerujem da bi se moglo tako brzo istrošiti.

Svi konektori i kablovi su na svom mjestu, do jutra ga mogu paliti i gasiti 100 puta, neće se sam upaliti.

 

Dešava se isto kao kad sam prije imao Gigabyte na socketu 775 pa sam mogao lijepo namjestiti buđenje računala u točno vrijeme, npr u 2h u noći (zbog torrenta).

Tako se sad pali izgleda u točno određeno vrijeme u jutro.

 

Sad sam napravio clear cmos pa ću vidjeti do subote. Probuditi ću se kao kad idem na posao u 6,45 i buljiti u računalo cijelo prije podne da vidim kad će se upaliti. {#}

Izvadio sam i dva produžna kabela za vanjske Usb diskove sa stražnjeg panela.

 

Ranije mi se na stražnjem panelu računalo znalo upaliti čim bih upiknuo usb stick ili produžni kabal, no to sam skontao čitajući ploču, premjestio jumper s 2-3 na 1-2 i više ta dva usb porta ne služe za buđenje iz hibernacije. (piše da u toj poziciji za to služe).

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
Okolosam kaže...

Jesam, sad mi riknul hard {#}

 

Zekim se, nije do prekidača, ispitao sam to još prije, a kućište sam platio 800 kn u 12 mj prošle godine pa ne vjerujem da bi se moglo tako brzo istrošiti.

Svi konektori i kablovi su na svom mjestu, do jutra ga mogu paliti i gasiti 100 puta, neće se sam upaliti.

 

Dešava se isto kao kad sam prije imao Gigabyte na socketu 775 pa sam mogao lijepo namjestiti buđenje računala u točno vrijeme, npr u 2h u noći (zbog torrenta).

Tako se sad pali izgleda u točno određeno vrijeme u jutro.

 

Sad sam napravio clear cmos pa ću vidjeti do subote. Probuditi ću se kao kad idem na posao u 6,45 i buljiti u računalo cijelo prije podne da vidim kad će se upaliti. {#}

Izvadio sam i dva produžna kabela za vanjske Usb diskove sa stražnjeg panela.

 

Ranije mi se na stražnjem panelu računalo znalo upaliti čim bih upiknuo usb stick ili produžni kabal, no to sam skontao čitajući ploču, premjestio jumper s 2-3 na 1-2 i više ta dva usb porta ne služe za buđenje iz hibernacije. (piše da u toj poziciji za to služe).

 

A eto, barem si čitao upute od matične pa si lako skužio problem i tako riješava problem, pa ako se ponovno jave tj. da se sam pali ali može bit da negdje u windowsu skriven opciju koji je podešen  da se ono  upali a i moguće da preko rutera koji je upaljen non stop pa ako netko s druge mreže (daljinsko upravljanje) moguće da ti je netko poslao podatke i skrije u nepoznatom fileu. Znam jer al nemogu se točno sjetit ali negdje da sam pročitao. A i moguće da osoba koji je napravio šalu kad se komp iznenađeno pali onako ko iz šale "da ti je duh došao da ti pali komp".

Nenad, sam svoj majstor za sve vrste računala. :)
13 godina
offline
Računalo se pali samo od sebe

Meni se tako komp palio kada sam upiknuo Firewire u matičnu, isto tako kada sam lupio jače po stolu se komp palio itd. itd., dok nisam razmislio što se promijenilo prije tih događaja u skužio da sam to ugradio i lijepo izvadio van i problem riješen. {#} Možda nekome u budućnosti pomogne ova informacija.

Choose your excuse: 1. Lag | 2. Reg | 3. Cheats | 4. Bad Server | 5. Bullshit | 6. Mouse | 7. Fps lag | 8. All of The Above
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

Očito mu nije dosta igranja...

Maky
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
rebelsy kaže...

Meni je pomogao reinstall windowsa, update biosa na najnoviju verziju ...

Riješio sam problem, našao sam na Webu.

Ipak su windowsi, zato si i riješio problem reinstalom.

 

control Panel---System and Security--Power options---change plan settings (bez obzira na kojoj vam opciji stoji točka podešenja, meni je na Balanced.) ----change advanced power settings i onda podesiti kao na slikama.

 

Alow wake timers

 

S enable na disable.

 

 
 

...........i sad se sjetim da sam čačkao po tim opcijama prije par dana {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 22:23 (Okolosam).
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

Nezz kako ti je to rjesilo problem... meni je to sad trenutno postavljeno na Enable ...i komp mi se nije palio...


Nije do toga... kad instaliras windowse to ti je default namjesteno na Enable ...

 

:S

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 22:25 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Računalo se pali samo od sebe

Je, default, ali tako objašnjenje sam našao na internatu.

Sad valja li vidjet ću sjutra {#}

 

Sad bi tek mogao i sken računala s MB, Ad aware i avirom {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 22:47 (Okolosam).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Računalo se pali samo od sebe

Sinoć sve iskenirao, nema ni jedne jedine zločestoće.

 

Vratio se ja s posla i računalo ugašeno.

 

E sad ili su stvarno duhovi ili je onaj savjet s weba upalio, a koliko se meni čini, jest.

 

Bitno je da nisam reinstalirao windowse i problem je nadam se riješen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Računalo se pali samo od sebe

I drugi dan sve OK.

Računalo se nije uključilo "samo od sebe" bez naredbe.

Demokracija je kad dva idiota nadglasaju genija !
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

Evo ovako i mene je od jucer počeo zezati ovaj problem. Ugasim komp oko 12 sati navecer, probudim se ujutro ono kompjuter radi. Ajde pomislio sam zaboravio sam ga ugasiti. Drugi dan sam malo pripazio i primjetio da se upalio 3 sata nakon gašenja. Računalo je staro 5 mjeseci. Konfiguracija je napisana u profilu. Imam istu matičnu kao i ovaj 770 Extreme. Napajanje Crosair CX500. Grafika gtx 460. Evo bas cu probat napraviti to kao ti pa ču vidjet hoce li mi pomoči. Jeli se tebi to više dešavalo od onda?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

''Inače, po danu i navečer se ne uključuje nego samo dok sam na poslu i zato ne znam u koliko sati.''

 

''sad mi je crko hard''

 

...

 

ja se stvarno ispričavam na nekonstruktivnom postu ali nisam se u životu tolko nasmijao na hakerskim forumima.

 

Nadam se da ste uspijeli srediti probleme.

Go for the eyes Boo, yaaar!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2011 12:11 (Bartender).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe

meni se PC bio sam palio par noci zaredom, a sad nece uopce da se upali(ako se i upali, izgasi se za max 3sekunde)
1 x     Asrock 770 EXTREME3 - AMD 770, AMD SB710, ATX, FSB 2600, Dual Ch
1 x     Procesor AMD Phenom II X4 955 Black Editon, socket AM3, BOX,C3
2 x     DDR3 2048Mb ( 2Gb ) Corsair, 1333MHz, CL9, COR-VS2GB1333D3
1 x     Sapphire HD 5850, 1GB GDDR5 256bit, Dual DVI + HDMI, PCI Ex
1 x     HDD SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB cache Serial ATA II-300, F3
1 x     Napajanje SEASONIC 520W, SS-520GB, S12 II, aktivni PFC
1 x     DVD upisivač LG GH22NS, DVD±RW, 22x DVD±R ,8x DL , 40x CD-R
1 x     Thermaltake V4 Black Edition, VM30001W2Z, Middle Tower, 4,5 kg

to je konfiguracija

PC je prije mjesec dana bio na servisu jer je bio prebucan i rekli su da graficka nevalja i stavili su novu 

14 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

koju grafu si imal unutra? 460GTX? .. interesira me..

ako nemas naljepnicu na kompu, probaj sve iskopcati i spojiti ponovno, probaj premjestiti rame u razlicite utore, probaj s jednom plocicom...

ako ne bude radilo, salji na servis.. moguce da je otisla maticna ili napajanje...

komp prebucan? naravno, amd stock coleri su uzas..pogotovo na phenomima... kod mene je isto pocelo dosta buciti cim su porasle temperature ...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2011 16:40 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Računalo se pali samo od sebe

CMOS prepikavanje jumpera i riješeno. Ako nezna što je to,neka ne dira.

Dosadilo mi čitati forum 3 godine onako na OFF,pa sam se pridružio. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe

imam naljepnicu 

stara graficka je bila Sapphire HD 5850, mislim da je nova MSI 6850

btw sad mi se pc upalio dva puta zaredom iz prve :)

15 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

6850 je slabija od 5850

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

ova tema i video na prvoj stranici su mi uljepšali dan, kako to nisam prije vidio?!?!?  {#}

edit: sry na offtopic

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2011 18:36 (Mikovic_xD).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe

Ima sam sličan problem.

 

Stvar je bila u CM 500W napajanju, kojem je +5V SB u stand by-u davalo 3.5V, i nakon nekom vremena PC se sam uključi (napajanje izazove PG signal na ploči).

 

Eto...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

Meni se je stari komp zano sam upalit kad sam mrdao kableove od routera (ethernet kabel).

F.C LIVERPOOL
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice