Problem sa zvukom

poruka: 12
|
čitano: 2.746
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
odjavljen
offline
Problem sa zvukom

Dobar dan.Znaci imam ovakav problem sa zvukom(zvucnici pod moj pc).Kad igram recimo COD BO2 zvuk mi se stisava i pojacava.Recimo ako je glazba u igri glasna ona ce se stisat da bi se cuo mikrofon nekog tipa u igri.Kako da to sprijecim?I da se razumijemo to nije samo u ovoj igri nego i kad se slusa youtub i tako.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Problem sa zvukom

Valjda ti je uključen Loudness Equalization kod postavki zvučnika.

10 godina
odjavljen
offline
Problem sa zvukom

Provjerio sam to odma i nije bio ukljucen.Stvarno ne znam.Je li ima mozda neke veze u koji je prikljucak na maticnoj ukljucen zvucnik?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa zvukom
IvanDado kaže...

Provjerio sam to odma i nije bio ukljucen.Stvarno ne znam.Je li ima mozda neke veze u koji je prikljucak na maticnoj ukljucen zvucnik?

 evo jesi ovo probao?

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
10 godina
odjavljen
offline
Problem sa zvukom

Yep,i to sam probo.Nego imam neki vrag ukljucen i zove se "immediate mode".Ne znam sto to znaci.Jer to ima mozda neke veze?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Problem sa zvukom
IvanDado kaže...

Yep,i to sam probo.Nego imam neki vrag ukljucen i zove se "immediate mode".Ne znam sto to znaci.Jer to ima mozda neke veze?

To u okviru Enhancements? Immediate mode u pravilu znači da se uključivanje/isključivanje, odnosno promjene parametara efekata odmah čuju, a ako ti ta opcija nije uključena, promjene će se čuti tek nakon što klikneš na Apply.

 

 

Situacija ti je ovakva. Da su u pitanju samo igre, onda bih posumnjao da je riječ o samoj igri ili o softveru za komunikaciju unutar igara (TeamSpeak). S obzirom da kažeš da ti se isto događa i kod gledanja YouTubea (gdje očito nije da mikrofon stišava trenutno aktivan zvuk), razlog je u nekom filtru/efektu koji služi smanjivanju dinamike zvuka (tzv. compressor ili normalizer). Takvi filtri mogu recimo biti korisni kod gledanja filmova, da ti se ne događa da moraš pojačati zvuk da bi čuo razgovor, a da ti onda neka eksplozija u filmu ili neki drugi glasni zvuk ne probije bubnjiće. A sad - kako ti se to aktiviralo ili "uselilo" - to će sad biti malo problem dijagnosticirati. Je li možda u pitanju samo neka opcija drivera za zvučnu karticu? Jesi li možda instalirao kakav program koji ti to radi na razini Windowsa? Možda bi trebao smanjiti glasnoću na računalu pa pojačati zvučnike (zvučnici na ulazu mogu raditi svoju kompresiju)? Ako recimo spojiš mobitel na zvučnike i gledaš YouTube, događa li ti se to isto?

10 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa zvukom
mbaksa kaže...

To u okviru Enhancements? Immediate mode u pravilu znači da se uključivanje/isključivanje, odnosno promjene parametara efekata odmah čuju, a ako ti ta opcija nije uključena, promjene će se čuti tek nakon što klikneš na Apply.

 

 

Situacija ti je ovakva. Da su u pitanju samo igre, onda bih posumnjao da je riječ o samoj igri ili o softveru za komunikaciju unutar igara (TeamSpeak). S obzirom da kažeš da ti se isto događa i kod gledanja YouTubea (gdje očito nije da mikrofon stišava trenutno aktivan zvuk), razlog je u nekom filtru/efektu koji služi smanjivanju dinamike zvuka (tzv. compressor ili normalizer). Takvi filtri mogu recimo biti korisni kod gledanja filmova, da ti se ne događa da moraš pojačati zvuk da bi čuo razgovor, a da ti onda neka eksplozija u filmu ili neki drugi glasni zvuk ne probije bubnjiće. A sad - kako ti se to aktiviralo ili "uselilo" - to će sad biti malo problem dijagnosticirati. Je li možda u pitanju samo neka opcija drivera za zvučnu karticu? Jesi li možda instalirao kakav program koji ti to radi na razini Windowsa? Možda bi trebao smanjiti glasnoću na računalu pa pojačati zvučnike (zvučnici na ulazu mogu raditi svoju kompresiju)? Ako recimo spojiš mobitel na zvučnike i gledaš YouTube, događa li ti se to isto?

 

Da,u okviru Enhancements je.Znaci immediate mode je nista sto bi me trebalo zanimat?Onda neka stoji kako je.

 

Jedine programe koje sam instaliru su oni koje sam dobio na CD-u uz maticnu.Imam neki Sound Blaster Cinema i Realtek HD Audio Manager.

 

Probo ukljucit i na mobitel i tamo radi normalno koliko vidim.

16 godina
moderator
online
Re: Problem sa zvukom
IvanDado kaže...
Imam neki Sound Blaster Cinema i Realtek HD Audio Manager.

Zaviri u njihove kontrolne panele - ne znam kako sad izgleda Realtekov, no u starijima se moglo svašta uključiti - recimo simulacija prostora. Ako ne uspiješ ništa iz njih identificirati, probaj ih deinstalirati pa onda vidi. Ako ne pomogne, idi na stranice proizvođača i skini najnovije verzije. Jednostavno moraš obaviti te stvari i nadati se da ćeš metodom pokušaja i pogrešaka pronaći uzročnika.

 

Ovo ti inače može biti pouka za budućnost - ne istaliraj sve što se nalazi na CD-u koji dobiješ s matičnom, nego samo ono što je prijeko potrebno. Recimo mislim da drivere za Realtekove zvučne i mrežne kartice Windowsi imaju sami po sebi, pa ako stvari rade bez instalacije drivera s matične ploče, onda je bolje jednostavno ne instalirati te stvari.

 

IvanDado kaže...
Probo ukljucit i na mobitel i tamo radi normalno koliko vidim.

Znači da je onda riječ o problemu s kompjuterom, ne sa zvučnicima kao takvim.

10 godina
odjavljen
offline
Problem sa zvukom

A nista isprobat cu sve sto si naveo gore.Smijesno zapravo zato sto sam se trudio ne instalirati sve sa CD-a,ali kvragu kad ne znam sta trebam instalirat,a sta ne.Ali bez obzira na sve hvala ti na pomoci.Javim kak je proslo.

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Problem sa zvukom

Maknuo  Sound Blaster Cinema i radi.Thank God i jos jednom hvala svima!

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Problem sa zvukom
IvanDado kaže...

Maknuo  Sound Blaster Cinema i radi.Thank God i jos jednom hvala svima!

Gledam sad screenshotove Sound Blaster Cinema 2 (ti si imao jedinicu? gledam ovu jer samo za nju postoje screenshotovi tih opcija) i vidim tamo dvije zanimljive opcije:

  • Smart Volume intelligently minimizes abrupt volume changes by automatically adjusting the loudness of your audio playback.
  • Dialog Plus intelligently enhances voices in music and movies for drastically clearer vocal range.

Vjerujem da je u tvom slučaju uzrok u jednoj od njih, ili zapravo vjerojatnije u obje.

10 godina
odjavljen
offline
Problem sa zvukom

Mislim da sam imao jedinicu.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice