Problem s pc-jem

poruka: 23
|
čitano: 3.398
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Hitno pomoc oko detekcije kvara molim vas!!!

Evo ovako imam problema sa pc-jem neznam sta cu vec pola godine probavam sve i svasta od novih komponenti novih i starih drajvera za graficku no sta god uradio pc mi se rusi svako malo

Za sad mi je stari cpu maticna i stara grafa ovo ostalo sve je novo

Svako malo mi komp baca bsod sumnjam na graficku sad molio bih tko ima vise iskustva u ovome i zna sigurno vise od mene da mi pomogne

Procesor je x4 965 phenom II

Maticna je asusova

A grafa je xfx 6870 stara 5 godina nikad clockana nikad problema do zadnjih pola godine.

Evo kak izgleda mi ekran nakon sto se podignu windowsi i par sekundi mi je na desktopu i onda mi se jednostavno zamulja slika na monitoru.

Pa ako zna itko o cemu je tu rijec bio bih mu jako zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem s pc-jem hitnoooo pomoc

Napajanje, memorija, grafička a moguće i matična.

 

Nemrem biti vidovit i znati ovako šta bi moglo biti, jer treba detaljno jednu po jednu komponentu testirati.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Problem s pc-jem hitnoooo pomoc

Pošto nemaš integriranu grafiku ne možemo vidjeti jel do grafičke, bar ne laičkim putem. Ne vidim fotografiju jer sam na mob, al savjetujem skidanje programa Bluescreen viewer i onda od tamo provati detektirati problem, tj. Što uzrokuje problem BSOD-a, pa onda dalje.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem s pc-jem hitnoooo pomoc

Novo napajanje staro 2 tjedna ram memorija nekih 5 mjeseci staro isto novo kupljeno a grafa i maticna staro 5 godina

 

Sad sam i ja na mobitelu i trenutno sam na poslu cim dodem kuci tamo iza 23 sata cu upload slike s monitora kako to izgleda a i probat cu uslikat bsod error kad se bude desio

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s pc-jem hitnoooo pomoc
mrki_tua kaže...

Pošto nemaš integriranu grafiku ne možemo vidjeti jel do grafičke, bar ne laičkim putem. Ne vidim fotografiju jer sam na mob, al savjetujem skidanje programa Bluescreen viewer i onda od tamo provati detektirati problem, tj. Što uzrokuje problem BSOD-a, pa onda dalje.

 hm mislim da cak ova maticna ima mi integriranu grafu

13 godina
neaktivan
offline
Problem s pc-jem

http://s18.postimg.org/3t896nas9/DSC_0229.gif

evo slike kako to izgleda mi na monitoru

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s pc-jem

Fragmenti - graficka, vjerovatno radi ok dok se ne zagije a onda baca plavi ekran.Po ovome na slici ovo je graficka krepala, jer nije klasicni plavi ekran nego baca fragmente po slici.

 

Probaj posudit grafu pa upiknut pa ces znati sigurno.

10 godina
offline
Re: Problem s pc-jem
marac1988 kaže...

http://s18.postimg.org/3t896nas9/DSC_0229.gif

evo slike kako to izgleda mi na monitoru

 Grafička najvjerojatnije ili matična ploča (mala vjerojatnost). Treće mi ne dolazi u obzir.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
13 godina
neaktivan
offline
Problem s pc-jem

Znaci ako je grafa u pitanju sto kazete ne preostaje mi onda nista drugo nego novu graficku uzet a ovoj staroj grafi da nema spasa kad kazete da je vrlo moguce da je dala svoje.

A i ovako i onako razmisljao sam si da je lako moguce da je do graficke samo nisam se nadao da je nesto ozbiljnije vec da je upitanju samo softverski problem a ono malo morgen do hardware je :/ ipak novo je novo a ovo je odsluzilo svoje

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2015 0:52 (marac1988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem s pc-jem
marac1988 kaže...

Znaci ako je grafa u pitanju sto kazete ne preostaje mi onda nista drugo nego novu graficku uzet a ovoj staroj grafi da nema spasa kad kazete da je vrlo moguce da je dala svoje.

A i ovako i onako razmisljao sam si da je lako moguce da je do graficke samo nisam se nadao da je nesto ozbiljnije vec da je upitanju samo softverski problem a ono malo morgen do hardware je :/ ipak novo je novo a ovo je odsluzilo svoje

 Ne mora biti da joj nema spasa, možda se to javlja kada se zagrije ili nešto treće, uglavnom čisto sumnjam da je isplativo popravljati. Nije definitivno grafička dok se ne ispita jel grafička. Može biti greška na matičnoj (mada sumnjam).

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s pc-jem

Ovako, posudis grafu, umetnes i vidjet ces jel to to.A najvjerovatnije da  jeste.Fino rastavis i skines sve plasticno sa grafe, i u pec pa ju malo baci na zar  salu na stranu imas tu na Bugu postupak pecenja grafe.Ali prije toga obavezno posudi graficku i probaj da si 100% siguran, kad budes siguran da je grafa u pec, ako proradi - proradila, ako ne nova.

13 godina
neaktivan
offline
Problem s pc-jem

Dump File : 070115-14398-01.dmp
Crash Time : 1.7.2015. 11:06:31
Bug Check String : NTFS_FILE_SYSTEM
Bug Check Code : 0x00000024
Parameter 1 : 00000000`001904fb
Parameter 2 : fffff880`03d6f218
Parameter 3 : fffff880`03d6ea70
Parameter 4 : fffff880`01303e61
Caused By Driver : Ntfs.sys
Caused By Address : Ntfs.sys+a8e61
File Description : NT File System Driver
Product Name : Microsoft® Windows® Operating System
Company : Microsoft Corporation
File Version : 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)
Processor : x64
Crash Address : ntoskrnl.exe+80640
Stack Address 1 :
Stack Address 2 :
Stack Address 3 :
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\070115-14398-01.dmp
Processors Count : 4
Major Version : 15
Minor Version : 7601
Dump File Size : 266.576
Dump File Time : 1.7.2015. 11:10:02

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem s pc-jem

Dump File : 062615-12760-01.dmp
Crash Time : 26.6.2015. 11:05:18
Bug Check String : IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Bug Check Code : 0x0000000a
Parameter 1 : 00000000`00026178
Parameter 2 : 00000000`0000000d
Parameter 3 : 00000000`00000000
Parameter 4 : fffff800`02cc7c41
Caused By Driver : ntoskrnl.exe
Caused By Address : ntoskrnl.exe+80640
File Description : NT Kernel & System
Product Name : Microsoft® Windows® Operating System
Company : Microsoft Corporation
File Version : 6.1.7601.17514 (win7sp1_rtm.101119-1850)
Processor : x64
Crash Address : ntoskrnl.exe+80640
Stack Address 1 :
Stack Address 2 :
Stack Address 3 :
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\062615-12760-01.dmp
Processors Count : 4
Major Version : 15
Minor Version : 7601
Dump File Size : 275.792
Dump File Time : 26.6.2015. 11:06:36

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hitno pomoc oko detekcije kvara molim vas!!!
marac1988 kaže...
Svako malo mi komp baca bsod sumnjam na graficku sad molio bih tko ima vise iskustva u ovome i zna sigurno vise od mene da mi pomogne

Skini i instaliraj Blue screen view, pokreni ga i sliku njegovoga prozora stavi na forum.

Optereti PC nečime i paralelno prati temp. sa HWmonitor, prema potrebi očisti prašinu i zamjeni termalnu pastu na CPU i GPU.

BSOD mogu uzrokovati i oštećene win datoteke, pokreni command prompt kao administrator, upiši komandu: sfc /scannow,

možeš probati naparaviti i reinstall windowsa, staviti sve ispočetka s novim driverima i programima.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
13 godina
neaktivan
offline
Problem s pc-jem
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 23:59 (marac1988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem s pc-jem

Malesu ti slike nista se ne vidi

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s pc-jem
dreadmoore kaže...

Malesu ti slike nista se ne vidi

 

http://cubeupload.com/im/4KfACB.jpg

http://cubeupload.com/im/yXv1AI.jpg

http://cubeupload.com/im/WULkWH.jpg

 

probaj sad dal je bolje

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 0:20 (marac1988).
13 godina
offline
Re: Problem s pc-jem
marac1988 kaže...
probaj sad dal je bolje

Probaj ovo sa sfc/ scannow.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s pc-jem
Valentin17 kaže...
marac1988 kaže...
probaj sad dal je bolje

Probaj ovo sa sfc/ scannow.

 s tim sfc/scannow nista nije nasao

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hitno pomoc oko detekcije kvara molim vas!!!
marac1988 kaže...

Evo ovako imam problema sa pc-jem neznam sta cu vec pola godine probavam sve i svasta od novih komponenti novih i starih drajvera za graficku no sta god uradio pc mi se rusi svako malo

Za sad mi je stari cpu maticna i stara grafa ovo ostalo sve je novo

Svako malo mi komp baca bsod sumnjam na graficku sad molio bih tko ima vise iskustva u ovome i zna sigurno vise od mene da mi pomogne

Procesor je x4 965 phenom II

Maticna je asusova

A grafa je xfx 6870 stara 5 godina nikad clockana nikad problema do zadnjih pola godine.

Evo kak izgleda mi ekran nakon sto se podignu windowsi i par sekundi mi je na desktopu i onda mi se jednostavno zamulja slika na monitoru.

Pa ako zna itko o cemu je tu rijec bio bih mu jako zahvalan.

 Ako možeš posudi grafičku karticu od nekoga i probaj s njom,ako se računalo ponovno "sruši" pogledaj temperaturu procesora s nekim programom (preporuka HWMonitor) ili u biosu računala.Ako se procesor pregrijava očisti prašinu iz računala i zamjeni termalnu pastu na procesoru. EDIT:Kolege su već to isto napisale,nisam pročitao sve postove.

Softwer
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 12:12 (Softwer).
14 godina
offline
Problem s pc-jem

Ja bih prije svega, za svaki slučaj, pustio MemTest86+ da odradi nekoliko sati. Čisto da bi bili sigurni da je RAM OK.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem s pc-jem

Evo ovako probao sam komponentu po komponentu ram-e cpu graficku i sve zasebno testiro pa sve skupa na drugoj maticnoj kod frenda i nema problema nikakvih fragmenata il da svako malo blue screen of death kaze da sve radi ok i sad je red da izvadim sve te komponente i stavim maticnu a ono ona ne reagira upikli proc od frenda znaci sve njegove komponente a moja maticna i nista ne reagira kad se upali nema signala to pise na monitoru a niti mis tipkovnica nereagiraju nesvjetle lampice clear cmos sam napravio i sve isto nema pomaka niti ono kad se pali da komp zapisti bas nista nereagira stoji na mjestu niti mogu u bios uci

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 18:13 (marac1988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem s pc-jem

Uspio sam nekako dobit sliku i upalit komp morao sam memoriju nastelat da rade na istoj frekvenciji al kad sam upikao u sva 4 slota ddr3 memoriju ukupno 20 gb maticna mi se pocela pregrijavat svi oni pasivni hladnjaci na maticnoj su tako vruci bili da nisi mogo drzat prste kolko je ta vrucina bila a komp nije radio ni 2-3 minute i izbacio error memory managment na win 8 procesor isto tako vruc ram-i isto tako.

Nemogu vjerovat da maticna moze tolko biti vruca stvarno nekuzim zasto nit je overcklokano sta sve na stock je radilo.

Vjerojatno je onda do maticne zbog tih pregrijavanja da mi je bacala errore i bsod-e

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 18:59 (marac1988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice