Problem sa Kingston USB flesom

poruka: 3
|
čitano: 2.767
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa Kingston USB flesom
Kingstonov usb od 16 GB ne mogu vise da koristim.Ne moze vise da se otvori, trazi format, ali ne mogu da ga formatiram.Kompjuter ga vidi, prepoznaje, ali je nedostupan.Kad ga prikljucim na kompjuter, odmah izbaci da ga treba formatirati i prikaze ga pod nekim slovom.Mnogi ce, mozda, reci da se on vise ne moze popraviti i da ja za baciti sto ja u to ne vjerujem. Razlog tome je sto sam imao isti problem sa drugim USB-om od isto giga ali od firme Transced.Sve isto bilo, isto se ponasao.Odem na njihovu sranicu gdje imaju svoje softvere za regeneraciju flesova.Nadjem tip i broj flesa, skinuo program, pokrenuo i vratio u zivot USB.Medjutim na Kingston stranici oni to nemaju.Ima jedna stvar, bar tako mislim, USB fles nije HDD.Kod diska moze biti fizicko ostecenje od same njegove glave i tad vise on nije za upotrebu, ali u USB-u je cip koji je softverski programiran.I sad ako se njemu ne moze prici, znaci da to do njegovog softvera.Ako je on ostecen, mora biti program koji to moze obnoviti.Bas kao sto ima firma Transced.Zato od sada kupujem samo njihove flesove. Nasao sam i koji je to cip, ali alat za njegovu regeneraciju ne mogu da pronadjem na internetu.Da li je neko imao isti problem i da li ga je uspio rijesiti.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa Kingston USB flesom

Vidim da niko, mislim na one koji su procitali temu, nisu poznavaoci ovog problema.Vjerovatno se ne razmislja o reparaciji flesa, kad ne radi, baci se i kupi novi.Oni vise nisu toliko ni skupi.Mogao sam i ja da ga bacim i nabaviti sebi novi, ali nije stvar u tome, nije stvar u parama.Ima nesto sto se zove znanje, njegovo unapredjenje, a i neki inat koji me tjera da popravim nesto.Ako je neko upotrijebio pamet da napravi, u ovom slucaju USB fles, onda onda isto ta pamet moze i da ga regenerise.Jedino ako je elektronika izgorila, tu se ne moze nista osim zamjene, ali ako je ona u funkciji, a ostalo je do softvera, znaci da ima lijeka.E, ja sam uspio naci taj lijek s kojim sam izlijecio bolesnika.Samo treba malo truda, volje i ono sto ljudi zovu INAT.I sad kad sam popravio USB, meni je vazniji moj uspjeh i sto sad nesto vise znam, nego sam uredjaj.

Pozdrav forumasima. 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa Kingston USB flesom

Kada je potrebno popravljati USB flash drive?

 

U dva slučaja:

1. Bitni su ti podatci

2. Nemaš jamstvo

 

1. Slučaj:

- Nemaš backup

 

Riješenje? Glup si. Držati JEDINU kopiju na flash driveu je neznanje - neznanje je izliječivo

 

2. Slučaj:

- Nemaš jamstvo

 

Riješenje? Zamjeni USB stick sa novim. Kingston ima jamstvo od 60 mjeseci. Ako je nakon 5 godina odapeo - dao je svoje.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice