Problem s grafom ili nest drugo?

poruka: 15
|
čitano: 1.464
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem s grafom ili nest drugo?

pojavljuju mi se artefakti na ekranu cijelo vrijeme, samo u 3d aplikacijama. uz to komp mi se par puta smrznul i/ili resetiral sam od sebe...e pa sad me znaima dal je to do graficke il je jos nest otislo - cudi me ovo resetiravanje kompa? grafa radi na 60 stupnjeva non-idle, tak da nije zbog pregrijavanja. temp proca i ploce su isto tak ok...napon mi se cini ok, ima odstupanja al nist izvan granica....pa eto ak ko ima kakvu ideju

 

e da, grafa je Gainward Bliss 7900GS

Hiper 580W type R

ASUS M2N32-SLI

AMD Athlon64 X2 4600+ EE AM2

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s grafom ili nest drugo?

standardna pitanja... jesi overclocko? koje drivere imas? sta ovo znaci "non-idle", to je kao full load ili?

***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s grafom ili nest drugo?

nist nije bilo overclockano, driveri su jedni od zadnjih, nisam siguran, ali isprobaval sam sa vise novijih verzija i ista stvar. a non-idle, da, tokom igranja

 

evo par screenshotova kak to izgleda:

http://img510.imageshack.us/my.php?image=12717738ki6.jpg

http://img261.imageshack.us/my.php?image=eve4rl6.jpg

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.7.2008 22:52 (Schism).
16 godina
neaktivan
offline
Problem s grafom ili nest drugo?

Ovo izgleda kao softverski problem prije nego hardverski. Si probao karticu na drugom računalu? Svježim driverima? Resetiranjem drivera na default?...

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s grafom ili nest drugo?

nebi reko da je softverski problem, jer nebi bilo ovog resetiranja kompa, nema ni BSOD niti neke druge greske, samo reset. a i probal sam stvarno dosta verzija drivera, sto najnovije, sto malo starije.  na kraju krajeva sve je ok radilo neko duze vrijeme bez da sam ista mijenjal (drivere ili bilo kakav drugi software) prije nego sto su se poceli pojavljivat ti artefakti.

 

karticu nisam probal u drugom kompu jos, vis vis to je sljedece kaj budem napravil :)

15 godina
neaktivan
offline
Problem s grafom ili nest drugo?

nosi to na garanciju ako je još imaš...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem s grafom ili nest drugo?

ne znam baš za nvidiu jer imam ati-evu graficku ali jesi li možda instaliral kakav drugi program za promjenu opcija na grafi osim toga koji je s driverima?ja sam tak napravil za svoju i počel mi je blokirati kompjuter ,proc je uvijek bio na 100% i onda se je zamrzaval i gasil.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s grafom ili nest drugo?

nope, nis drugo osim onog nvidia control panela, ak se tak zove, uglavnom dolazi s driverima.

 

a garanciju nemam vise, vec bi bilo to u servisu pa da se oni bakceju s tim a ne ja :S

15 godina
neaktivan
offline
Problem s grafom ili nest drugo?

probaj na dxdiag testirati direct3d.javi kak bu proslo

 

kad su meni bile čudne texture bila mi je za dx8 i dx9 ovakva slika

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2008 19:15 (Black Vision).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s grafom ili nest drugo?

proslo sve bez problema i direct3D i directDraw

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s grafom ili nest drugo?
što god da je problem je u software-u
instaliraj najnoviji direct x i probaj najnovije forceware i beta drivere
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s grafom ili nest drugo?

ok skinul budem najnoviji directx. kaj tocno mislis pod forceware i beta drivere? zapravo ako uhvatim vremena kroz vikend budem reinstaliral i windoze sa svim ostalim.

e i zasto si tak siguran da je problem u softwareu, mislim super ako je jer to bi znacilo da se da sredit bez da moram kupovat nest, samo me zanima?

16 godina
neaktivan
offline
Problem s grafom ili nest drugo?

koje win! imas??? Vista ima problema s nVidijinim driverima...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s grafom ili nest drugo?

xp 64-bit imam

 

neznam, nije da sam nest mijenjal...komp s ovaim softwareom koji je instaliran je radil bez problema nekih godinu - godinu i pola, vrteci sve te 3d aplikacije koje i sad vrtim....tak da mi je cudno da je do drivera/directx/OS-a

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2008 23:19 (Schism).
15 godina
neaktivan
offline
Problem s grafom ili nest drugo?

Sigurno si instaliral  nesto kaj je pokvarilo drivere. ak bus instaliral windows i ak nije problem u hardware-u to se bude sigurno rjesilo

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice