Pregrijavanje 6870

poruka: 19
|
čitano: 3.356
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje 6870

Pozdrav.

 

Imam problem složio sam novi komp Cpu AMD FX(tm)-8120 Eight-Core Processor, 3100 Mhz, 8 Core, matična Gigabyte GA-990XA-UD3, Ram G-skill Ripkaws X serija 8 Gb a Grafička je iz stare konfiguracije Sapphire HD 6870 1GDDR5....dok je grafička bila u staroj konfiguraciji temperatura se nije dizala nikada iznad 50-55 stupnjeva s obzirom da koristim ATI eyfiniti tada sam imao ploču Gigabyte X38 i CPU E 8200 a kućište je Cooler Master 690 II elite te u njemu nekoliko ventilatora radi boljeg protoka zraka....

 

.... sada kako sam sve složio i instalirao drivere primjetio sam da mi se grafička grije, dok ništa ne radim temp mi je 55 a fan speed na 26% u Control centru kada stavim na manulano i podignem vrtnju ventilatora GPU-a na 50-60 posto ventilator postaje bučan a temp se spusti na 48-49 dok na 90% se spusti na 44 a ventilator mislim da će poletjeti

 

....do sada mi se to nikada nije događalo s tim da sam prao igre na High sa eyfiniti!

 

MOLIM POMOĆ!


 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje 6870

ma malo je vjerojatno da se u igrama nikad nije penjala preko 55 stupnjeva. u idleu možda i nije, zato sad  u ccc-u provjeri kakve su ti frekvencije u idleu. u idleu bi se trebale automatski smanjiti, a nekada se dogodi da su iste kao i u 3D aplikacijama.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje 6870
Gle GPU CLOCK mi je na 300MHz a MEMORY CLOCK 1050mHZ...dali je to normalno?
13 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje 6870

Sve ti je normalno sta se brines. Cak ti je nekako predobro.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje 6870

meni je vtx6870 konstantno na 55-60 stupnjeva,jer su spojena 2 fullhd monitora(300/1050Mhz),a kad ištekam video kabel od jednog mon.iz grafe spusti se temp.na 40-45 stupnjeva,a frekvencija na 300/300Mhz. Grafička kada bi imala 2gb memorije radila bi na nižoj temperaturi,navodno.

pozdrav iz Slavonije
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje 6870

Zabrinjava me to što sam i do sada sa starim komponentama bio na dva monitora ali temp u idleu nisu bile toliko visoke ni približno....probao samo sa starijim gpu driverima i isto je....znam da temp gpu-a može ići do 80 bez problema.

 

sada sam ostavio ukopčan samo jedna monitor i tem mi je drastično opala na čak 38 stupnjeva :-)

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 15:03 (zmegati).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje 6870

Inastaliram sada Crysis 2 pokrenm igu samo na jdenom monitoru a na drugom ostavim da vidim temperatura, rezolucija 192x1080 na ultra detaljima i temp gpu skoči na 90 i zablokira komp to talno...

 

...igrao sam prije Crysis 2 na oba monitora i ništa ovako mi se nije desilo!!!!

 

Instalirao sam FurMark ali kod pokretanja mi napiše da ati driver prestaje raditi i da je uspješno opet pokrenut a FurMark se ne pokreće! :-(

 

SADA SAM POPRILIČNO ZABRINUT!!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje 6870

možda si podesio brzinu ventilatora proizvoljno, pa se ne mijenja po potrebi.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje 6870

Brzina ventilatora je na automackom a sada je temp 55 a Fan speed 26%...nisam ništa oko toga čačkao....to mi se pojavilo nakon instalacije friških Wina i drivera za grafičku!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 21:06 (zmegati).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pregrijavanje 6870
zmegati kaže...

Brzina ventilatora je na automackom a sada je temp 55 a Fan speed 26%...nisam ništa oko toga čačkao....to mi se pojavilo nakon instalacije friških Wina i drivera za grafičku!

Jesi stavio driver sa cd-a ili si skinuo nove

12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje 6870

Stavio sam nove one 11.11 i kada sam vidio što se dešava onda sam ih maknuo i stavio 11.10 preview3 koji su mi bili prije micanja Wina i opet ista stvar

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pregrijavanje 6870
zmegati kaže...

Brzina ventilatora je na automackom a sada je temp 55 a Fan speed 26%...nisam ništa oko toga čačkao....to mi se pojavilo nakon instalacije friških Wina i drivera za grafičku!

presporo ti se vrti ventilator za 55 celzija. (trebao bi biti već na 45% pri toj temperaturi-automatski)

možda je načet ležaj ventilatora.

 

predložio bih ti da skineš ventilator, sve dobro očistiš, naročito lopatice ventilatora, pregledaj ležaj, promijeni pastu za CPU, i tako to.

sve sklopi pa probaj opet.

 

ne mogu driveri pravit takve probleme.

Prof.dr.sc glazbeni producent, (bez sluha)
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 21:02 (Skot).
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje 6870

He he to sam i napravio prije slaganja kompa....očistio kompletnu grafičku, čak sam mislio da sam nešto smrdao kada sam to radio ali nisam

 

evo da vidite temp "leru"

http://img821.imageshack.us/img821/5140/grafikaj.jpg

 

Ostaje mi jedina opcija da nešto nije u radu sa grafičkom ali to ću vidjeti nakon što ću sada ponovo probati staviti win i drivere onde 11.10....ako ni to nebude ferceralo onda spojiti sve na staru ploču, proc i sve kako je bilo pa pustiti u rad ako tamo bude radilo onda nešto nije uradu po meni ili sa biosom ili sa pločom...ako se bude dešavalo isto onda je grafulja...to je moja pretpostavka!

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 21:09 (zmegati).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Pregrijavanje 6870

vidiš, po toj tvojoj slici je elementaran problem rotacija ventilatora koja je nedovoljna za temperaturu od 55 C

ventilator ti se na HD 6870 treba vrtiti na 45-50% i to je amen, to je znanost, bez obzira u kojem bila kućištu.

 

ako si sve napravio što si rekao, reklamiraj karticu (ako imaš garu) jer je riknuo ili nosač ležaja ili ležaj ventilatora koji pri većim temperaturama ne dozvoljava ventilatoru da se vrti brže.

 

tu ti je sva magija.

Prof.dr.sc glazbeni producent, (bez sluha)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje 6870

Znači bez obzira što ja ako stavim na manual fan control on se počne vrtiti brže da je riknula?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Pregrijavanje 6870

problem je u automatskoj regulaciji ležaja ventilatora.

 

 

Prof.dr.sc glazbeni producent, (bez sluha)
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 22:08 (Skot).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pregrijavanje 6870
kolega ako i garancija ne pomogne kupi si afttermarket cooler a ako to ne pomogne prodaj..
GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje 6870

Evo samo da kažem da sam prije tjedan dana odnesao grafičku u ADM i ekipa je tamo više nego odlična i susretljiva...zaprimili su je poslali na servis i za tjedan dana su me zvali da je popravljena....reko popravljena...kaže lik mene ma ne nego je zamjenjena i dobili ste novu :D

 

Tako da sam taj problem riješio na svu sreću.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje 6870

....

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 23:41 (Almin94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice