Prebacivanje Win 7 na drugi disk

poruka: 10
|
čitano: 5.568
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Prebacivanje Win 7 na drugi disk

Kako da prebacim komplet Win 7 instalaciju na drugi disk vec instaliran na racunalu na kojem ima puno podataka. trenutni disk gdje je windows je 40Gb i skoro je pun a drugi disk je 1TB i napola je zauzet vaznim podatcima. Znaci to su fizicki diskovi a ne particije.

Probo sam s EasyUS partition managerom ali mi javi da destinacijski disk mora biti prazan ! 

Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Prebacivanje Win 7 na drugi disk
skip kaže...

Kako da prebacim komplet Win 7 instalaciju na drugi disk vec instaliran na racunalu na kojem ima puno podataka. trenutni disk gdje je windows je 40Gb i skoro je pun a drugi disk je 1TB i napola je zauzet vaznim podatcima. Znaci to su fizicki diskovi a ne particije.

Probo sam s EasyUS partition managerom ali mi javi da destinacijski disk mora biti prazan ! 

Hvala

 Kloniraj sa AOMEI Backupper Standard.

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
10 godina
odjavljen
offline
Prebacivanje Win 7 na drugi disk
Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prebacivanje Win 7 na drugi disk
skip kaže...

Kako da prebacim komplet Win 7 instalaciju na drugi disk vec instaliran na racunalu na kojem ima puno podataka. trenutni disk gdje je windows je 40Gb i skoro je pun a drugi disk je 1TB i napola je zauzet vaznim podatcima. Znaci to su fizicki diskovi a ne particije.

Probo sam s EasyUS partition managerom ali mi javi da destinacijski disk mora biti prazan ! 

Hvala

 Onda ne kloniraš cijeli disk, nego particije - sa EaseUS-om napravi prazan prostor na početku diska, recimo 80 - 100 gb, i kloniraj na taj prostor prvo System Reserved (ako ju imaš), pa onda sistemsku particiju.

 

I sad na kraju, moraš popraviti boot - ugasi PC, otvori kućište, obavezno isključi stari 40 gb disk i bootaj PC sa instalacijskim diskom Windowsa ili (ako nemaš instalacijski) sa Repair diskom koji možeš napraviti u Control Panelu, pod Backup and Restore.

Startup Repair

 

Ako to ne radi, morat ćeš to napraviti manualno.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2015 20:25 (kizo2703).
12 godina
protjeran
offline
Prebacivanje Win 7 na drugi disk

Samo ti savjetujem da skineš ISO repair diska i onda zapržiš jer je ovaj kroz Control panel meni uništil CD, odnosno loše ga je zapržil.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prebacivanje Win 7 na drugi disk

Kad pokusam kopirat System Reserved particiju na disk 2 particiju X javi mi da moram odabrati unallocated space ! Ista stvar i kad pokusam windows boot particiju kopirati na disk 2 particiju X.

Evo slike u prilogu

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 15:32 (skip).
15 godina
offline
Re: Prebacivanje Win 7 na drugi disk
skip kaže...

... trenutni disk gdje je windows je 40Gb i skoro je pun a drugi disk je 1TB i napola je zauzet vaznim podatcima...

-što je to SSD 40GB? Ako je, zaboravi na muvanje.. jer je 'neisplativo'. Počisti disk, muvni temp, download, dokuments.. na 'veliki-radni' HDD i to je to.

Ako je 'običan' (uz čudo da još radi, da je SATA?) tad ga treba eliminirati. Problem je trenutno stanje velikog diska, rizik..

-pripremiti npr easeusom (free-home part.manager) ili s live medija kao ubuntu.. resizanjem-movanjem-oslobađanjem početnog dijela diska (da bude prazan), kopiranje (kloniranje) particije preko tog dijela, + resizanje na željeno (koliko si oslobodio) npr 100GB, + boot particija, + MBR/GPT boot itd.

Optimalnije, samo osloboditi doljni (početni) dio velikog diska i napraviti clean install.

 

uvjek postoji rizik, ako su podaci važni, backup ili ne diraš..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Prebacivanje Win 7 na drugi disk

Pa to i radim. Znaci hocu komplet operativni sistem s diska 1 (40GB) prebaciti na ovu X partijicu velikog diska. Znaci pokusavam kopirati US easusom ali mi neda da kopiram nego kaze da moram odabrati unallocated space !!!     A particija X na velikom disku je prazna, logical i formatirana

10 godina
odjavljen
offline
Prebacivanje Win 7 na drugi disk

Probaj Aomei Backupper . Clone / Clone Partition.

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prebacivanje Win 7 na drugi disk
skip kaže...

Pa to i radim. Znaci hocu komplet operativni sistem s diska 1 (40GB) prebaciti na ovu X partijicu velikog diska. Znaci pokusavam kopirati US easusom ali mi neda da kopiram nego kaze da moram odabrati unallocated space !!!     A particija X na velikom disku je prazna, logical i formatirana

 Mora biti prazan prostor, bez particija, bez ičega - PC ti sam govori ''unallocated space''!

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 17:02 (kizo2703).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice