PC se zablokira kada se upali

poruka: 8
|
čitano: 1.617
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
PC se zablokira kada se upali

Pozdrav svima,

 

 

imam problem nakon bootanja kompjutera.

Kada upalim PC nakon ''welcome''se zablokira.

Samo se vrti onaj plavi krug za čekanje,i koliko got da čekam on je i dalje zablokiran i onda ga moram resitirati.

To se počelo događati prije par dana.

Zna li netko u čemu bi mogao biti problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC se zablokira kada se upali

Možeš li u Safe mode? Ako uđeš, pogledaj Event Viewer. Možda ima zabilježena neka korisna informacija.

 

EDIT: Što si sve zadnje instalirao malo prije nego se to počelo događati? Možda neki program koči pravilno učitavanje (podizanje) OS-a. A može biti i da neki virus sprječava podizanje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2016 18:13 (Izzy).
11 godina
offline
Re: PC se zablokira kada se upali
Izzy kaže...

Možeš li u Safe mode? Ako uđeš, pogledaj Event Viewer. Možda ima zabilježena neka korisna informacija.

 

EDIT: Što si sve zadnje instalirao malo prije nego se to počelo događati? Možda neki program koči pravilno učitavanje (podizanje) OS-a. A može biti i da neki virus sprječava podizanje.

 Mogu ući u safe mode.

Dogodila se ista stvar kao i ovih dana,znači sad sam upalio  PC i sve je normalno (bez safe mode-a) ali siguran sam da će se ponovo dogoditi.

Inače priložio sam sliku da vidiš Event Viewer (nadam se da sam dobro uslikao jer mi je ovo prvi put da koristim  taj program).

Što mi je činiti da se to ne ponovi?

 

13 godina
offline
Re: PC se zablokira kada se upali

Ne znamo još jer imamo premalo informacija. Otvori Reliability Monitor.

11 godina
offline
Re: PC se zablokira kada se upali
Marko :D kaže...

Ne znamo još jer imamo premalo informacija. Otvori Reliability Monitor.

Evo jesam.

Evo slika koje sam snimio sa Snippingom.

Prilično sam siguran da to nije ono što ti treba,ali ne znam ni taj program :/

Reci što trebaš pa ću dati sve od sebe da napravim.

15 godina
offline
Re: PC se zablokira kada se upali

Pogledaj u Event viewer > Windows logs > Applications

 

I nije loše skenirati računalo da vidiš ima li što malwarea koji bi mogli raditi probleme Windowsima. Standardno dobri su Malwarebytes i Super anti spyware. Nije loše ni izraditi log (bilješku) sa Hijackthisom. Čisto da dobiješ dublji uvid u sustav.

11 godina
offline
Re: PC se zablokira kada se upali
Izzy kaže...

Pogledaj u Event viewer > Windows logs > Applications

 

I nije loše skenirati računalo da vidiš ima li što malwarea koji bi mogli raditi probleme Windowsima. Standardno dobri su Malwarebytes i Super anti spyware. Nije loše ni izraditi log (bilješku) sa Hijackthisom. Čisto da dobiješ dublji uvid u sustav.

 Evo,prije koji sat mi je kolega Marko ušao u PC preko TeamViewera i izbrisao log jer je bilo previše erorra,pa mi je rekao da mu se javim ako se ponovi problem i kažem mu točno vrijeme kad se dogodilo.

Za sad PC radi,a i skenirat ću ga danas ili sutra.

PS

još jednom hvala Marko,stvarno si dobroćudan i spreman pomoći

15 godina
neaktivan
offline
PC se zablokira kada se upali

Još jedna varijanta ti je vraćanje sistema (system restore) iz "safe moda". Vratiš operativni sistem na najbliže vrijeme kada je radio bez problema.

Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice