PC kuciste pod NAPONOM

poruka: 39
|
čitano: 25.358
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
PC kuciste pod NAPONOM

Pozdrav svima.

 

Neznam jeli se jos ikome desio ovaj problem ali meni ovo stvarno nije jasno otkud napon od 100V AC po citavmo kucistu.

Opis problema:neki dan pukim slucajem kad sam se zavlacio pored kompa obrazom dodirnuo kut kucista od PC-a i osjetio jace peckanje.

Ja reko to se sigurno ispraznio staticki elektricitet,pogledam komp sve radi normalno ja reko da probam ponovo dodirnuti obrazom , a ono opet pecka,a ja onda jezikom da probam kad malo jace opali.Uzmem ja brifer kad ono svjetli lampica.Uzmem digitalni multimetar i spojim jednu pipalicu na kuciste a drugu na uzemljenje kad ono napon od 100V AC.Uzmem komad zice i spojim kuciste sa uzemljenjem kad ono malo iskri nastade pri dodiru zice s kucistem i napon pade na 0V i vise ne pecka,ali kad ospojim zicu opet vrati na 100V AC.

 

Dodirom prsta se ne osjeti peckanje samo obrazom,jezikom ili neki drugim osjetljivim djelom tijela.

Komp radi normalno bez poteskoca,samo me brine tako visok napon da ne osteti maticnu jel je ona povezana sa kucistem.

Sto bi mogao biti problem,ja sumnjam na napajanje ali nedavno sam ga kupio.

 

P.S. probajte i Vi "liznuti" kuciste pa vidite jel pod naponom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
PC kuciste pod NAPONOM

Komp i monitor MORAJU biti uzemljeni. Taj napon se javlja zbog filterskih kondezatora prema uzemljenju koje kod tebe vidi u zraku. Da li ti je komp na uzemljenoj utičnici? Da li ti je produžni kabel ispravan?

Naravno postoji mogučnost da je tvornička greška u napajanju i da uzemljenje nije spojeno na konektoru, ali u većini slučajeva bi komp imao uzemljenje preko neke uzemljene periferije (npr monitor), što često rezultira raznim smetnjama (šumovi u zvučnicima, smetnje na slici, ako nije DVI) i ne bi tresao. Ako je uzemljenje ispavno dovedeno do računala, a i dalje trese, onda bi moglo biti do napajanja.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2010 13:53 (MrBlc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: PC kuciste pod NAPONOM

Sve uticnice u stanu nisu uzemljne nego nulovane.Produzna "letva" u sebi ima zastitu od prenapona(kupljena u Conradu).

 

Sad mi nije jasno otkud napon od 100V AC . Ako je probilo na fazu trebalo bi biti 220V AC i nebi ovo imo tko pisati.

14 godina
neaktivan
offline
PC kuciste pod NAPONOM

otvori kompjuter i vidi napajanje mozda je ono problem.

ili je mozda ostecen kabal za napon.

BSU ( Baci Sestru Uvodu) USB je nesto drugo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC kuciste pod NAPONOM

ma samo ti njega uzemlji i oke

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC kuciste pod NAPONOM

ja nisam siguran ako tako radi celi mjesec ode struja i veci racun bolje resiti to nego da imas veliki racun

BSU ( Baci Sestru Uvodu) USB je nesto drugo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: PC kuciste pod NAPONOM
AIX 2.0 kaže...

Sve uticnice u stanu nisu uzemljne nego nulovane.Produzna "letva" u sebi ima zastitu od prenapona(kupljena u Conradu).

 

Sad mi nije jasno otkud napon od 100V AC . Ako je probilo na fazu trebalo bi biti 220V AC i nebi ovo imo tko pisati.

Nulovanje bi trebalo biti dovoljno. Kad mjeriš instrumentom, gdje dobivaš napon? Provjeri ima li napona između kućišta i uzemljenja na zaštitnoj letvi. Ako nema onda su napajanje i kabel od napajanja u redu. Ako ima pokušaj s drugim kabelom. Ako ni to ne pomogne, problem je u napajanju. Ako napon dok komp radi nema između kućišta i uzemljenja na letvi, ali ima između uzemljenja na letvi i uzemljenja na utičnici, onda je problem u letvi.

 

Gore sam ti već napisao za napon. Na ulazu u napajanje nula i faza imaju filter s kondezatorom prema uzemljenju. Kad je uzemljenje u zraku, ti kondezatori postaju dijelilo napona koje daje jako slabu struju, pa je potrošnja instrumenta dovoljna da napon pade sa 110-120 na 100 V. Također, kad ti takneš kućište taj napon pade ispod 50 V pa te samo pecne, bez težih posljedica.

 

GamerMaster2041 kaže...

otvori kompjuter i vidi napajanje mozda je ono problem.

ili je mozda ostecen kabal za napon.

  Kabel može biti oštečen. Koliko sam shvatio napajanje je novo tako da otvaranje napajanja nije opcija, a drugačije se ne može ništa zaključiti.

Jedino što se može viditi je kroz ventilator ili rešetku ako je žice od uzemljenja fizički odvojena od konektora ili pločice.

 

GamerMaster2041 kaže...

ja nisam siguran ako tako radi celi mjesec ode struja i veci racun bolje resiti to nego da imas veliki racun

  Ta struja je normalna i na propisno uzemljenom napajanju uvijek postoji.

Veći je problem sigurnost uzemljenja komadom žice, kao i to što zaštitna letva baš i ne štiti ako nije propisno uzemljena. Na ovaj način zaštitna letva može napraviti više štete nego koristi.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2010 16:43 (MrBlc).
15 godina
neaktivan
offline
PC kuciste pod NAPONOM

Kupi novo napajanje,

ali prvo provjeri dali ti se koja žica ili konektor dodiruje sa kučištem,

misilm na 12v konektore,

ja bi uzeo ispitivač i to sve ''ispipao''.

Pc snova: Ekstremna EVGA x2 i7 975 eed 12x corsair 2 gb 1866mhz 7x 5870 1gb 8x 2tb hdd
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC kuciste pod NAPONOM

uzemlji ga nekako ili stavi gromobran na njega.Cool

 

Nego dali si probao ga cunom pipnut pa javi ak jako peceSmijehmodovi nemojte se ljutit al morao sam.

Self Scientific Love Allah Feat Krondon Chase Infinite DJ Khalil Rap West HipHop The Self Science
Moj PC  
16 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: PC kuciste pod NAPONOM
the mir kaže...

Kupi novo napajanje,

ali prvo provjeri dali ti se koja žica ili konektor dodiruje sa kučištem,

misilm na 12v konektore,

ja bi uzeo ispitivač i to sve ''ispipao''.

Da li ti uopće čitaš. Kako konektor od 12V DC može dati 100 V AC? Koje se to napajanje ne bi ugasilo da se neki od DC naponskih vodova takne kućišta (kratki spoj)? Ako postoji mogučnost da je neispravan naponski kabel od 15 kn, novo napajanje je baš logična stavka za testiranje?

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
15 godina
protjeran
offline
RE: PC kuciste pod NAPONOM

Provjerio sam sve nacine spajanja multimetrom i briferom i na kraju dosao do krivca, brifer svjetli na uzemljenju (tj.nuli) uticnice na koju je prikljucen pc.Na nekim uticnicama u stanu  na uzemljenju(nuli) svjetli brifer a na drugim ne svijetli.Multimetar pokazuje napon od 100V AC,kao na kucistu kompa.
Ali ovaj napon na kucistu i uticnicama nije trajan nego nekad bude 1-2 sata pa onda nestane,pa opet se pojavi 5-6 sati i sve tako u neravnomjernim intervalima.

Pimpek ne koristim kao brifer nego njega samo stavljam u uticnice bez napona.

14 godina
neaktivan
offline
RE: PC kuciste pod NAPONOM
AIX 2.0 kaže...

Provjerio sam sve nacine spajanja multimetrom i briferom i na kraju dosao do krivca, brifer svjetli na uzemljenju (tj.nuli) uticnice na koju je prikljucen pc.Na nekim uticnicama u stanu  na uzemljenju(nuli) svjetli brifer a na drugim ne svijetli.Multimetar pokazuje napon od 100V AC,kao na kucistu kompa.
Ali ovaj napon na kucistu i uticnicama nije trajan nego nekad bude 1-2 sata pa onda nestane,pa opet se pojavi 5-6 sati i sve tako u neravnomjernim intervalima.

Pimpek ne koristim kao brifer nego njega samo stavljam u uticnice bez napona.

E ova ti je dobra

BSU ( Baci Sestru Uvodu) USB je nesto drugo
14 godina
offline
RE: PC kuciste pod NAPONOM

Ja Bih mu toplo preporučio da komp odmah odnese na servis sa strujom se nije igrati znaš kako ono kažu

VISOKI NAPON OPASAN PO ŽIVOT!! taj se lik baš igra sa strujom ima srece što je za sada napon samo 100V al da to poslje

nebih bilo kad primkne jezik i 220W ak napajanje kojim slučajom podivlja i promjeni svoju čud. LIK je baš Čudan. Zahvaljujem

mu na Hrabrosti koju želi testirati čak i svojim životom. Hmmmmmmmmmmmmm!!

16 godina
neaktivan
offline
RE: PC kuciste pod NAPONOM
Master Infirmiy kaže...

Ja Bih mu toplo preporučio da komp odmah odnese na servis sa strujom se nije igrati znaš kako ono kažu

VISOKI NAPON OPASAN PO ŽIVOT!! taj se lik baš igra sa strujom ima srece što je za sada napon samo 100V al da to poslje

nebih bilo kad primkne jezik i 220W ak napajanje kojim slučajom podivlja i promjeni svoju čud. LIK je baš Čudan. Zahvaljujem

mu na Hrabrosti koju želi testirati čak i svojim životom. Hmmmmmmmmmmmmm!!

WTF DID U SAY?

 

Probaj komp spojit direktno u uticnicu i izmjeri onda dali imas NAPON...

Probaj spojit pinove od napajanja (zelena/crna, ali vidi manual) pa vidi napon na kucistu napajanja

Ako imas: Probaj spojit komp u neku drugu prostoriju...

Ili ti je svaka uticnica u stanu/kuci bez uzemljenja (nemoguce) ili ti ne valja napajanje...

Probaj sa drugim napajanjem

 

 

Problem isti- servis ili garancija

potpis :D
15 godina
protjeran
offline
RE: PC kuciste pod NAPONOM

Dont worry, be happy.

 

Treslo je men i 400V DC((nezaboravno iskustvo svakom toplo preporucam jer ce onda vidjeti da 220V AC maciji kasalj)) pa sam osto ziv,tako da me 100V AC ne uzbuduje.Kao sto sam gore napisao nije problem u kompu nego u uticnicama, jer nekako pojavi 100V AC na nuli(uzemljenu).Sve uticnice u stanu nisu uzemljenje nego nulovane.Sve sto je spojeno(stednjak,glacalo...) na te uticnice,a ima (uzemljenje)  na kucistu tog uredaja je napon 100V AC.Struja tog napona 100V AC nije dovoljno velika da usmrti covjeka nego izaziva malo jace peckanje samo ako taknes obrazom ili jezikom.Dodirom prsta se ne osjeti peckanje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2010 22:55 (AIX 2.0).
14 godina
neaktivan
offline
PC kuciste pod NAPONOM

Tebi nesto gadno ne stima sa strujnim vodovima u kuci Smijeh Inace 100 V je dovoljno da ubije covjeka, pa to smo sad ucili iz fizike

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC kuciste pod NAPONOM
AIX 2.0 kaže...

Dont worry, be happy.

 

Treslo je men i 400V DC((nezaboravno iskustvo svakom toplo preporucam jer ce onda vidjeti da 220V AC maciji kasalj)) pa sam osto ziv,tako da me 100V AC ne uzbuduje.Kao sto sam gore napisao nije problem u kompu nego u uticnicama, jer nekako pojavi 100V AC na nuli(uzemljenu).

napravi kako sam napisao i nadam se da ti se nece grcit sve pa ces moc pisat :D

odi se igrat strujom pa javi do kuda smo dosli

jesi blizu di da pomognem :D

 

u potpisu:

"letac sa jedne na drugu stranu sobe"

potpis :D
15 godina
neaktivan
offline
PC kuciste pod NAPONOM

Probaj s drugim kabelom....

 

Ako je do napajanja nemoras ga mjenjat.

 

 

1. Otvori ga (ak nije pod jamstvom)

2. Provjeri dali je zuto-zelena zica zalemljena svugdje gdje treba

3. Ukoliko negdje ne stoji dobro ili je otkvacena,postat cu sliku s shemom gdje je trebas spojit.

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC kuciste pod NAPONOM
AIX 2.0 kaže...

 

Pozdrav svima.

 

Sto bi mogao biti problem,ja sumnjam na napajanje ali nedavno sam ga kupio.

 

xZero kaže...

1. Otvori ga (ak nije pod jamstvom)

2. Provjeri dali je zuto-zelena zica zalemljena svugdje gdje treba

3. Ukoliko negdje ne stoji dobro ili je otkvacena,postat cu sliku s shemom gdje je trebas spojit.

tako tesko procitat thead od 10 postova?

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
PC kuciste pod NAPONOM

nego ga ti istekaj iz stuje pa da vidimo kolko onda ima struje u njemu Namigiva

salim se samo kupi novi kabal za struju pa onda ustekaj kompjuter u struju sa novim ili samo kupi uticnicu za napajanje kompjutera pa je zamjeni

BSU ( Baci Sestru Uvodu) USB je nesto drugo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
PC kuciste pod NAPONOM

Ako se napon javlja na uzemljenju na utičnici na zidu, nema smisla rastavljati komp. Pozovi električara nek ti pregleda kompletnu instalaciju i riješi nešto dok netko ne strada. Ne mora se ni raditi o kompu, može ti stara stradat od štednjaka ako se kompletne instalacije tako ponašaju. Nije to nešto što ćeš po malo rješavat po savjetima sa foruma.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PC kuciste pod NAPONOM

Kod mene je bila ista stvar..samo sa malo manjim naponima, kad bih držao jednu ruku na kučištu

a drugom klizio po tlu osjetio bi lagane vibracije.

Problem je bio u jednoj utičnici koja izgleda nije bila dobro uzemljena.

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC kuciste pod NAPONOM
nidjo123 kaže...

Tebi nesto gadno ne stima sa strujnim vodovima u kuci Smijeh Inace 100 V je dovoljno da ubije covjeka, pa to smo sad ucili iz fizike

ne ubija (visina) napon(a) nego (jakost) struje.

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC kuciste pod NAPONOM
AIX 2.0 kaže...

Dont worry, be happy.

 

Treslo je men i 400V DC((nezaboravno iskustvo svakom toplo preporucam jer ce onda vidjeti da 220V AC maciji kasalj)) pa sam osto ziv,tako da me 100V AC ne uzbuduje.Kao sto sam gore napisao nije problem u kompu nego u uticnicama, jer nekako pojavi 100V AC na nuli(uzemljenu).Sve uticnice u stanu nisu uzemljenje nego nulovane.Sve sto je spojeno(stednjak,glacalo...) na te uticnice,a ima (uzemljenje)  na kucistu tog uredaja je napon 100V AC.Struja tog napona 100V AC nije dovoljno velika da usmrti covjeka nego izaziva malo jace peckanje samo ako taknes obrazom ili jezikom.Dodirom prsta se ne osjeti peckanje.

Nisam nikada lizao kuciste... no mora da je nezaboravno iskustvo Belji se

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
14 godina
offline
RE: PC kuciste pod NAPONOM
nidjo123 kaže...

Tebi nesto gadno ne stima sa strujnim vodovima u kuci Smijeh Inace 100 V je dovoljno da ubije covjeka, pa to smo sad ucili iz fizike

 Reci profesoru da ne ubijaju volti nego amperi

14 godina
protjeran
offline
RE: PC kuciste pod NAPONOM
Littlemanbeingerased kaže...
AIX 2.0 kaže...

Dont worry, be happy.

 

Treslo je men i 400V DC((nezaboravno iskustvo svakom toplo preporucam jer ce onda vidjeti da 220V AC maciji kasalj)) pa sam osto ziv,tako da me 100V AC ne uzbuduje.Kao sto sam gore napisao nije problem u kompu nego u uticnicama, jer nekako pojavi 100V AC na nuli(uzemljenu).Sve uticnice u stanu nisu uzemljenje nego nulovane.Sve sto je spojeno(stednjak,glacalo...) na te uticnice,a ima (uzemljenje)  na kucistu tog uredaja je napon 100V AC.Struja tog napona 100V AC nije dovoljno velika da usmrti covjeka nego izaziva malo jace peckanje samo ako taknes obrazom ili jezikom.Dodirom prsta se ne osjeti peckanje.

Nisam nikada lizao kuciste... no mora da je nezaboravno iskustvo Belji se

..heheheheh sto ljudi sto ćudi...Osmijeh.. definitivno su cure za to bolje...i deru sa 100 volta po jeziku...no šalu na stranu...samo moraš uzemljiti...ako niša drugo,na bužir žicu stavi "okca" ono što možeš vijkom pričvrstiti,spoji na masu kućišta ,drugi kraj na uzemljenje gdje ga imaš,nula nije uzemljenje,mada neki elektro-fušeri to rade,da bi uštedjeli materijal...dakle samo na uzemljenje,ne nulu...

15 godina
neaktivan
offline
PC kuciste pod NAPONOM

brijem da sam cudno izgledao dok sam lizao kuciste i nist se nije događalo, al tnx za upozorenje, nikad nisam provjeravao...

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: PC kuciste pod NAPONOM
AIX 2.0 kaže...

 

Pozdrav svima.

 

Neznam jeli se jos ikome desio ovaj problem ali meni ovo stvarno nije jasno otkud napon od 100V AC po citavmo kucistu.

Opis problema:neki dan pukim slucajem kad sam se zavlacio pored kompa obrazom dodirnuo kut kucista od PC-a i osjetio jace peckanje.

Ja reko to se sigurno ispraznio staticki elektricitet,pogledam komp sve radi normalno ja reko da probam ponovo dodirnuti obrazom , a ono opet pecka,a ja onda jezikom da probam kad malo jace opali.Uzmem ja brifer kad ono svjetli lampica.Uzmem digitalni multimetar i spojim jednu pipalicu na kuciste a drugu na uzemljenje kad ono napon od 100V AC.Uzmem komad zice i spojim kuciste sa uzemljenjem kad ono malo iskri nastade pri dodiru zice s kucistem i napon pade na 0V i vise ne pecka,ali kad ospojim zicu opet vrati na 100V AC.

 

Dodirom prsta se ne osjeti peckanje samo obrazom,jezikom ili neki drugim osjetljivim djelom tijela.

Komp radi normalno bez poteskoca,samo me brine tako visok napon da ne osteti maticnu jel je ona povezana sa kucistem.

Sto bi mogao biti problem,ja sumnjam na napajanje ali nedavno sam ga kupio.

 

P.S. probajte i Vi "liznuti" kuciste pa vidite jel pod naponom.

 

 

moje nije pod naponom :P

mozda ti je neki od kablova pokidan malo ili nesta slicno...skini "stranicu" kučista i vidi...

This town (is) like a great big puss.y just waiting to get fucke.d
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC kuciste pod NAPONOM
Fre3man69 kaže...
nidjo123 kaže...

Tebi nesto gadno ne stima sa strujnim vodovima u kuci Smijeh Inace 100 V je dovoljno da ubije covjeka, pa to smo sad ucili iz fizike

 Reci profesoru da ne ubijaju volti nego amperi

tj struja a ne napon... iako mu je to profesor objasnio ali je napon ipak veci od struje pa ono >D

potpis :D
15 godina
protjeran
offline
RE: PC kuciste pod NAPONOM

Pozvao sam elektricara i on je spojio uzemljenje(bilo je odspojeno) u razvodnom ormaricu i sad je sve u redu.

Hvala vam svima na pomoci.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice