PC gašenje, on se upali

poruka: 74
|
čitano: 35.319
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
PC gašenje, on se upali

evo jedan cudan nazovimo ga "problem" , prije 2 dana idem spavat ugasim komp na shut down i on se ugasi normalno i legnem u krevet nakon 10 minuta kompjuter se upali o.O ?? jucer legnem spavat ugasim ga tjekom noci se dignem na wc kompjuter upaljen, bez da ga je itko palio.. ništa prčkano po BIOSU, niti nešto u vezi s tim samo od sebe, a što se tice prvog puta kad se upalio dok sam bio u krevetu, iscupo sam produzni iz struje nije mi se dalo dizat gasit i ujutro zelim upalit.. ništa.. nece kao da nije ustekan u struju... i nakon 10 minuta pokusaja paljenja se upalio, zasad sto se tice paljenja radi normalno, cudni su ti problemi a računalo je novo staro par mjeseci. 

Sačuvaj me bože HR kulture i srpskog junaštva
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC gašenje, on se upali
CroatianRacer kaže...

evo jedan cudan nazovimo ga "problem" , prije 2 dana idem spavat ugasim komp na shut down i on se ugasi normalno i legnem u krevet nakon 10 minuta kompjuter se upali o.O ?? jucer legnem spavat ugasim ga tjekom noci se dignem na wc kompjuter upaljen, bez da ga je itko palio.. ništa prčkano po BIOSU, niti nešto u vezi s tim samo od sebe, a što se tice prvog puta kad se upalio dok sam bio u krevetu, iscupo sam produzni iz struje nije mi se dalo dizat gasit i ujutro zelim upalit.. ništa.. nece kao da nije ustekan u struju... i nakon 10 minuta pokusaja paljenja se upalio, zasad sto se tice paljenja radi normalno, cudni su ti problemi a računalo je novo staro par mjeseci. 

Možda imaš duha u sobi :O???

 

Možda da probaš backup sistema napravit?

15 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali

-WOL, opcija u BIOSu (i OSu), paljenja preko mreže, USB, tipkovnica, miš... pa i timerom, ili dolaskom (nakon nestanka) struje. 

-Podesi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2011 23:51 (ihush).
13 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali

hahahha to mi je sestra rekla hahhaha.... pa u biosu odem stavit sve ono tvornicke postavke 

Sačuvaj me bože HR kulture i srpskog junaštva
12 godina
protjeran
offline
Re: PC gašenje, on se upali
CroatianRacer kaže...

hahahha to mi je sestra rekla hahhaha.... pa u biosu odem stavit sve ono tvornicke postavke 

..napravi kak Ti je ihush rekao ali i provjeri startup postavke sistema,da ne bi koji program slučajno "palio" računalo...ili ako puniš smart preko usb-a..odnosno,što god imaš priključeno na USB,PS2 itd.

PC je kanta, a windowsi smeće u njoj!!
13 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali

Provjerit cu sve to sutra poslje skole, nemam vremena sada, pa cu vam javit hvala!

Sačuvaj me bože HR kulture i srpskog junaštva
13 godina
neaktivan
offline
PC gašenje, on se upali

Identična stvar se dešava i meni, jučer spavam i čujem neki zvuk i vidim komp se pali, jedino kad ištekam utičnicu se ne pali al onda ujutro kad ga hoću upalit niš već moram sačekat neko vrijeme. Rješenje nisam našao.

balkan-gaming.net - za sve pes igrace voljni sudjelovati u organiziranim ligama.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC gašenje, on se upali

Imao par takvih slučajeva - u svima je zamjena napajanja riješila problem...

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC gašenje, on se upali

Nije istina, ja sam imao gigabyteicu plocu koja je odmah nakon shut downa napravila kao da sam odabrao restart i nista nije pomoglo osim update biosa....

13 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali

mislim ja imam garanciju na sve dijelove tako da ako je problem u nekom djelu da ja to odmah mjenjam.. jer zasto bih ja iskopcavao računalo totalno iz struje ja sam platio taj proizvod i ocekujem najbolje od njega.

Sačuvaj me bože HR kulture i srpskog junaštva
15 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali
ihush kaže...

-WOL, opcija u BIOSu (i OSu), paljenja preko mreže, USB, tipkovnica, miš... pa i timerom, ili dolaskom (nakon nestanka) struje. 

-Podesi.

 

CroatianRacer kaže...

mislim ja imam garanciju na sve dijelove tako da ako je problem u nekom djelu da ja to odmah mjenjam.. jer zasto bih ja iskopcavao računalo totalno iz struje ja sam platio taj proizvod i ocekujem najbolje od njega.

 -što si napravio od nabrojanog?

-Računalo se pali, postoji nekoliko načina paljenja, još jedan ako imaš TV karticu s MCE daljinskim.. Podesi.

-Nemaš što reklamirati (bar dok ne provjeriš).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali

ja od onoga sta si ti napiso gore ne kuzim nista nit mogu to zapamtit nit nac u biosu xd, opet sam ga "na tvornicke postavke" al sam ga nocas isteko iz struje, veceras cu ga pustit ako se upali obavijestit cu te.

Sačuvaj me bože HR kulture i srpskog junaštva
15 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali

-tvorničke postavke ne znače ništa, vjerojatno je defaultno uključena opcija za paljenje.

-za svaku pojedinu (nepoznatu) riječ googleom u trenutku dobiješ odgovor. (npr WOL=WakeOnLAN)

-s novim PCjem si dobio i teh.knjižicu MBO, u njoj detaljno pišu opcije BIOSa i postavki za paljenje. npr Timer da se pali u određeno vijeme, dolaskom struje itd.

-Možda uopće nije stvar PCa (BIOSa), nego npr Windowsa tj možda nije ugašen nego u sleep-hybernate modu.

 

Nema smisla reklamirati dok to ne provjeriš, jer i zamjenjeno-jednako računalo ili komponenta će se ponašati jednako.

S druge strane ako je stvarno greška trebaš reklamirati. Upravo zato trebaš provjeriti sve te opcije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali

aj ti dodi to provjeri xd haha :) provjerit cu veceras poslje treninga pa ti javim. hvala.

Sačuvaj me bože HR kulture i srpskog junaštva
12 godina
protjeran
offline
Re: PC gašenje, on se upali
CroatianRacer kaže...

aj ti dodi to provjeri xd haha :) provjerit cu veceras poslje treninga pa ti javim. hvala.

..čuj,ak se upali i nakon što si ga isključio iz struje,definitivno ga mijenjaj! xD ..ili ga prodaj Area51 na proučavanje.. LOL!

PC je kanta, a windowsi smeće u njoj!!
13 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali

U biosu sam bio i trazio  te neke tajmere i nema nista u njmeju (asrock 770 extreme3 ) evo imam tu slike: naime, preko noci se opet upalio i ja sam ga jutros ugasio i iza sklopku stavio na 0, dosao sam sad doma i htio ga upalit, i on se upali na 1 sec i ugasi se, ja stiscem tipku i nece i nakon 30 sekundi stisnem tipku za paljenje i upali se i na ekranu mi se pojavi "slika 1", zatim sam dosado procitat ove informacije za BIOS, otiso prcko po biosu i nista nisam nasao pa sam ga opet na "tvornicke postavke" i zatim "slika2" neznam šta se događa s ovim ludim Pc-om. hvala.

slika1 slika1
slika2 slika2
Sačuvaj me bože HR kulture i srpskog junaštva
13 godina
neaktivan
offline
PC gašenje, on se upali

Identična stvar, identična ploča. Eto, suzili smo problem :D

balkan-gaming.net - za sve pes igrace voljni sudjelovati u organiziranim ligama.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali

šta ploca? pa nije valjda -.-

Sačuvaj me bože HR kulture i srpskog junaštva
15 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali
CroatianRacer kaže...

U biosu sam bio i trazio  te neke tajmere i nema nista u njmeju (asrock 770 extreme3 ) evo imam tu slike: naime, preko noci se opet upalio i ja sam ga jutros ugasio i iza sklopku stavio na 0, dosao sam sad doma i htio ga upalit, i on se upali na 1 sec i ugasi se, ja stiscem tipku i nece i nakon 30 sekundi stisnem tipku za paljenje i upali se i na ekranu mi se pojavi "slika 1", zatim sam dosado procitat ove informacije za BIOS, otiso prcko po biosu i nista nisam nasao pa sam ga opet na "tvornicke postavke" i zatim "slika2" neznam šta se događa s ovim ludim Pc-om. hvala.

-računalo treba (pravilno) podesiti. ''Stiskanje tipki'' i ''prčakanje po BIOSu'' je neznanje, tako nećeš napraviti ništa dobrog.

-zbog isključivanja (skopka), BIOS autamtski obavlja svoje 'safe-check' rutine, najgore je u tom trenutku 'stiskati tipke'.. -zato se pojavila poruka windowsa..

-pročitaj manual od MBO, ako negdje zapne pitaj. (smisao foruma?) -postavi konkretno pitanje i čekaj odgovor.

 

btw, nisi ni tražio ili razumio postavke, timeri i automatsko paljenje sigurno postoji (ili je tvoja MBO izuzetak).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2011 22:31 (ihush).
15 godina
offline
PC gašenje, on se upali

To je AsRock kvaliteta.Oduvijek sam imao averziju prema tom brendu...

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
3 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali

ma nisam tolki nub nisam prčkao po biosu mislim trazio sam taj tajmer nisam nasao pa sam se tako izrazio.. hmm stiskanje tipki? pa mislim ja uredno sam ujutro kad sam se dignuo vidio da komp radi samo otisao na shut down, a kad sam ga htio upaliti upalio se na jednu sec, pa ugasio, pa sam par puta pokusao upaliti i nakon 3-4 puta se upalio...  ma nije nikakav izuzetak nego ja i bios smo dva razlicita svijeta :S i strah me tamo nesto prckat da ne sje** nesto pa da ostanem i bez ovoga sto imam xD

Sačuvaj me bože HR kulture i srpskog junaštva
13 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali

radioaktivna ploca haha

Sačuvaj me bože HR kulture i srpskog junaštva
15 godina
offline
PC gašenje, on se upali

-.. a da promjernimo temu u sadnju matovilca? (jer ništa konkretnog se ne dešava...) lock ili next step?

 

- računalo se ne pali samo od sebe (ni po duhu svetom), nego zbog neke postavke. Koje? Vidi u BIOSu, prolistaj manual. Ako je problem jezik, tad postoji google translate ili postaviš pitanje.

- ako netko ima identičnu ploču, može ti dati detaljne upute, ali za to su male šanse. Zadovolji se s ovakvim (polu)odgovorima.

- Ako je windows u standbyu ili sleepu-hybernaciji umjesto shutdowna, ista stvar, podesiti ili ugasiti.

- za provjeru, ako se PC pali zbog mreže, probaj islkučiti mrežni kabel i vidi dali će se upaliti, jednsotavna potvrda ili eliminacija. Ista stvar je za USB uređaje.

Sve te opcije spadaju pod power settings, razni nazivi za istu stvar.

 

-pored nekoliko (normalnih) razloga, postoji i mogućnost da je stvarno problem u računalu (tad je prvi sumnjivac MBO) ili problem sa strujom (utičnica i sl.) ali za to su male šanse.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PC gašenje, on se upali

promjeni bateriju{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali

evo ovako. skinuo sam s neta user manual od ploce, i otisao pod bios i apsolutno ili ja nevidim ili ne pise nista o tim tajmerima... našao sam samo ovo Power Down Enable

Use this item to enable or disable DDR power down mode. i napravio sam restart biosa pomocu baterije.. pod power options je sve kako spada... sad cu vidjet jos ovu noc ako ce se ukljucit pa cu postepeno svaku noc promatrat i iskljucivat sve polako, jednu noc Lan drugu usb kolko ih ima... ako t mozes pogledat user guide od 770 extreme o biosu pa ako nades taj tajmer pa mi kazes da i to pogledam sve cu kontrolirat.. pa cemo vidjet sta nevalja i dal ce se uopce vise to događat. hvala na tvom trudu.

Sačuvaj me bože HR kulture i srpskog junaštva
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2011 23:31 (CroatianRacer).
15 godina
offline
PC gašenje, on se upali

Asrock 770 EXTREME3 user manual. Od str 34. BIOS ...

- str 43. (3.4) Advanced Screen - 3.4.3 ACPI Setings (paljenje..)

Nakon izmjena 'Save Changes and Exit'..

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali
promjenio sam taj rtc alarm stavio na disable, a to bi znacilo da vise nece se palit po ovome "A real time clock alarm is a feature that can be used to allow a computer to 'wake up' after shut down to execute tasks every day or on a certain day"
Sačuvaj me bože HR kulture i srpskog junaštva
15 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali

-čemu čuđenje? To je obična budilica... Samo je kod tebe (iz nekog nepoznatog razloga) bila uključena.

-Da, to bi trebalo rješiti, ako je samo ta postavka, postoje i druge...

 

btw, ne diraj prčkaj postavke RAMa.

- Najkonkretnije, učitaš BIOS default, podesiš potrebno (ili je sve OK) i snimiš. (ali recimo da za sad nije potrebno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali
ja jedino sta u biosu radim je namjestim ventilator na 5 leve, da mi ne buci jer imam stock, i nista drugo, a cuj ova neka cudna budilica :S, nadam se da ce to biti ti :) jos jednom hvala ti :) ako bude jos nekih slicnih gluposti javim.
Sačuvaj me bože HR kulture i srpskog junaštva
13 godina
offline
Re: PC gašenje, on se upali
hop..jucer navecer se opet upalio sam od sebe :S
Sačuvaj me bože HR kulture i srpskog junaštva
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice