Novi diskovi, tisuće radnih sati

poruka: 26
|
čitano: 5.827
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Novi diskovi, tisuće radnih sati

Ovako, kupio sam nedvno novo gotovo složeno računalo u jednoj informatičkoj trgovini.

Mene zanima kako je moguće da  S.M.A.R.T pokazuje za HDD i SSD nešto više od 3300 radnih sati za svaki posebno. Mjerio sam s alatima HWiNFO64 i CrystalDiskInfo.

HDD je Toshiba HDWD110,  a SSD Kingston, OS je Win 11 Home.

Ne bi trebalo biti samo nekoliko radnih sati na diskovima? Što se mene tiče i računala, instlirao sam windowse i to je to.

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Novi diskovi, tisuće radnih sati

Pa ocigledno nisu "novi"

Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati
Očito su ti uvalili rabljene komponente, samo ne znam čemu ovo "jednoj informatičkoj trgovini"
Napiši o kojoj se radi da se i drugi ne opeku.
Moj PC  
19 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati

Koja gamad. Napiši naziv trgovine.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati

ma zbog nekog razloga mislim da programi ne očitavaju točno,

sad sam mjerio sa Hard Disk Sentinel i piše Power on time: 137 dana, 22 sata.

Ne znam što da mislim.

3 godine
offline
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati
mem11blast kaže...

ma zbog nekog razloga mislim da programi ne očitavaju točno,

sad sam mjerio sa Hard Disk Sentinel i piše Power on time: 137 dana, 22 sata.

Ne znam što da mislim.

 Ma dobro nije to nista, imas ionako full garanciju!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati

 I šta sad da radim, da tražim nove diskove...?

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2022 1:14 (mem11blast).
3 godine
offline
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati
mem11blast kaže...

 I šta sad da radim, da tražim nove diskove...?

 Uputi im mail, pa vidi sto ce ti javiti.

18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati
IME TRGOVINE??!
11 godina
offline
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati
Uskoro bi trebao uzeti 2 hdd-a pa me sad baš zanima koliko će imati napisanih radnih sati odmah iz dućana.

Razumljivo mi je da imaju nekoliko sati zbog testiranja ali da imaju baš toliko...
I trebalo bi testirati barem sa 3 neovisna alata.

Ili možda recikliraju elektroniku sa starih pa ostanu zapisani radni sati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati
mem11blast kaže...

ma zbog nekog razloga mislim da programi ne očitavaju točno,

sad sam mjerio sa Hard Disk Sentinel i piše Power on time: 137 dana, 22 sata.

Ne znam što da mislim.

 pa 137 dana je 3300 sati :D

NULL!=NULL
7 godina
offline
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati
meni je tako novi ssd s ebaya pokaziva isto, prodavac kaze ma ne novi je nema sanse, na kraju vjerovatno refurb disk koji se pokvari nakon par mjeseci laganog koristenja.

nek ti posalju nove diskove nemoj ni slucajno to prihvatit.
Moj PC  
9 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati
SaintGriz kaže...
IME TRGOVINE??!

Možda je Futura.. ? 

 

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
6 godina
offline
Novi diskovi, tisuće radnih sati

also, 137 dana je pun kuki - uzmi u obzir da po defaultu (vrlo vjerovatno) ti komp radi 6h/dan sto znaci da su diskovi stari 550 dana ako je tako (treba se vidjeti start/stop count) - a ako nije je jos gore jer to znaci da je disk bio upaljen 137 dana 24/7.

 

Trazi novo.

 

Da je nekakav WD Gold ili tako nes to i ne bi bio faktor jer su to dobri diskovi, ali sve sto nije enterprise znaj da je napravljeno da krepa...

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati
dabar_solta_V2 kaže...
meni je tako novi ssd s ebaya pokaziva isto, prodavac kaze ma ne novi je nema sanse, na kraju vjerovatno refurb disk koji se pokvari nakon par mjeseci laganog koristenja.

nek ti posalju nove diskove nemoj ni slucajno to prihvatit.

Ako i je tvornički repariran SMART tablica je resetirana, odnosno svi brojači su na nuli, a često je i ona cijela naljepnica na disku drugačija (kupovao sam refurbished Hitachijeve Ultrastar, Seagateove IronWolf ili Exos).

 

Generalno, ništa strašno da disk (HDD/SSD) ima nešto radnih sati ali to onda treba biti jasno istaknuto i uz osjetan popust tako da je ovo svakako za osudu.

 

8 godina
offline
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati
Cuj, oduvijek (a vrijeme racunanja za mene pocima tamo negdje 85-86te), u gotove konfiguracije je bilo utrpavano sve i svasta.....

I od tada, uvijek kupi-otvori kutiju-slozi, nista gotovo, ni unaprijed sastavljeno.....

Mozda postoji razlog da bas svaki program pogresno ocitava, no, nije na tebi da dokazujes, vec prepusti to trgovini, nek oni dokazu da su to lazna ocitanja....

U najgorem slucaju, ako je kupljeno preko weba, sve vrati, i novce odnesi kod nekog drugog....

I da, ime trgovine je bitan podatak, bez toga, cijela prica je u rangu "komsija komsijinog komsije od mog komsije"....

Iako kuzim, mozda ne zelis javno dok ne rijesis problem, no svakako se naknadno sjeti napisati kako je proslo, i gdje se sve to desavalo.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati
mem11blast kaže...

ma zbog nekog razloga mislim da programi ne očitavaju točno,

sad sam mjerio sa Hard Disk Sentinel i piše Power on time: 137 dana, 22 sata.

Ne znam što da mislim.

 -programi točno očitavaju..

-uvalili su ti polovno računalo, tj po radnim satima to možeš znati za disk, no za ostatak računala se može jednako pretpostaviti, to je tad prevara, prodaja polovnog pod novo bez posebnog isticanja-napomene, bez recimo popusta (većeg) itd. ..

-par radnih sati je ok, objašnjivo, par stotina ne, par tisuća = polovno.

-za ssd (čipove) je to izuzetno važan podatak, tj ovisno o načunu-režimu rada 'jamstvo' može biti potrošeno tj rezervni clusteri-sektori za TRIM a po radnim satima ovo računalo (disk) je staro cca godinu dana (prosječno korištenje, kućno-uredsko do 8 sati dnevno).. tj može biti 24 sata u radu ili 4 sata a tad je proizvođačko jamstvo-starost diska +2g. već isteklo i u slučaju kvara možeš očekivati probleme-otezanje od trgovca jer zna da nema zamjenu, tj to je tad njegov trošak bez klasičnog jamstvenog lanca (gdje se to prenosi na distributera-proizvođača).

-kupljeno je računalo, čitavo, tad je to proizvod-roba.. i tad su stvari malo drugačije, tj tad je trgovac-proizvođač i on određuje-daje jamstvo (dok istovremeno korisit jamstvo po komponentama ako postoji)... takve trgovine treba zaobilaziti, odnosno ne mora biti krivac 'trgovina' može i sam djelatnik (koji to radi) no to je stvar trgovine-kontrole..

-preporuka, vratiti računalo, tražiti povrat novca (koji će nakon početnog otezanja i prijave na mingo trgovac vratiti)..

-kao kupac ne smiješ dozvoliti takvo ponašanje trgovca, štetiš sad primarno sebi, jamstvo i platio si novo a dobio polovno.. + dok se to ne prijavi radit će i dalje idućem kupcu a najvažnije, takav trgovac tad ima razlog (interes) osporavati popravak po osnovi jamstva, oteže-kemija i ako može odbije jamstvo glupim izgoovrom, jer naprosto ima konkretan interes, npr nema jamstvo (potrošeno-isteklo).. i time on 'mora' ići džonom na kupca, jer 'kriza je' itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati

Što sad sa aktivacijom win, jer su aktivirani na sadašnju konfu. Dobiti ću kompletno novo računalo. Win je OEM. Koja je procedura?

Mogu li ja sam re-aktivirat win ili mi to u MS ne budu dozvolili obzirom da je OEM verzija.

Ponudili su mi u dućanu da mi sami instaliraju windowse, no imam MS account.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2022 12:55 (mem11blast).
15 godina
offline
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati

-problem treba riješiti onaj tko ga je stvorio, trgovina (prodajom polovnog računala).. no realno ti imaš problem, .. koji možda i nije problem, tj dok je zec u šumi ne trebaš ražanj.. ili prevedeno, ako će biti problem aktivacija tek tad ga riješavaš ali naravno to prvo napomeneš trgovcu i tražiš da on to riješi. Nakon tog ako ne riješe, nazoveš ms-tel 0800300300... i oni ti daju upute-aktivaciju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Novi diskovi, tisuće radnih sati

Napiši koje su ostale komponente, i koliko je točno koštao taj SSD, a koliko HD. 

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2022 18:00 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati
Zaporožac kaže...

Napiši koje su ostale komponente, i koliko je točno koštao taj SSD, a koliko HD. 

 

 

Asus prime h510m-a(matična) , amd radeon rx 560(grafička), + dva diska + kućište-msgw+ 16GB ram+650watt psu+procesor (i3-10100f). To je glavni komp, jedinstvena cijena kao gotovo računalo-ne znam koliko su diskovi svaki posebno.

Periferiju sam sam birao (monitor, zvučnici, miš, tipkovnica, eksterni dvd snimač)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2022 20:37 (mem11blast).
2 godine
offline
Novi diskovi, tisuće radnih sati

Napiši na pm ljudima koja je to firma, jer ovdje ima dosta ljudi kojima je posao vezan s tim firmama, pa ti možda netko pomogne, da se ne moraš mučiti.

To je njihova krivica, nisi ti kriv, da bi bio malodušan.

To moraš shvatiti.

 

Imao sam problem kad sam kupio monitor u Futuri jer je imao vrlo izraženo probijanje PO

Odmah sam ih prije slanja mail-a ocrnio na forumu, odn. samo sam rekao što su mi uvalili, i da vidiš kako prate ovaj forum, isti momenat su me nazvali, em ispričavaju se, doći će sami po monitor, te ovo, te ono..

 

To su tvoji novci, da je i 100 kn..i nemaš se čega plašiti, možeš samo proći bolje.

Nikome više ne daj da ti slaže "gotova" računala, već pitaj tu nekoga na forumu tko živi u tvojoj blizini, za sitne novce može ti sve pojedinačne komponente složiti.

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Novi diskovi, tisuće radnih sati

A da napišeš više gdje si kupio komp da se tu ne nagađa koja je trgovina?

 
6 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Novi diskovi, tisuće radnih sati
Texpi kaže...

A da napišeš više gdje si kupio komp da se tu ne nagađa koja je trgovina?

 Lik je nevjerojatan!

9 godina
offline
Novi diskovi, tisuće radnih sati

Meščini da je netko plotao chiu u skladištu

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi diskovi, tisuće radnih sati

Ne lazu ptogrami ja svoje pratim godinama. Fino rondaju sate.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice