Nema slike preko DVI-a

poruka: 5
|
čitano: 2.372
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Nema slike preko DVI-a

Help!

Matična GIGABYTE MB AMD 690G/SB600 GA-MA69GM-S2H
Monitor GNR TS2200W
 

Problem je što nemam nikakve slike preko DVI ulaza na monitoru (ni kod POST-a).

Radi samo preko VGA ulaza. Kabel je DVI-D kao što bi i trebao biti. Probao sam spojiti drugi monitor (LG) sa istim kabelom i sve radi ok.

U servisu je ovaj gnr radio i preko DVI-a, a kod kuće ne!?

Probao sam prebaciti ručno na dvi ulaz preko tipki na monitoru ali ne pomaže. U biosu imam samo odabir između on board grafike ili pci (koje nemam) i količine rama koju grafika zauzima sto ne utjece na problem. U windowsima nema mogućnosti odabira izlaza za grafiku.

 

Što bi mogao biti problem?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nema slike preko DVI-a

Da li je u servisu na tvoju konfiguraciju sa tvojim kablom bio spojen tvoj monitor i sve je radilo?

Ili je neka komponenta bila drugačija?

Ako je sve bilo identično onda su u servisu nešto ipak podesili ili na monitoru ili u BIOS-u.

 

Ukoliko su pak u servisu koristili neke druge komponente, a samo taj monitor....

 

Pozdrav

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nema slike preko DVI-a

Nažalost u servisu je bio samo monitor sa njihovim kablom (ali isti po pinovima) i na njihovom kompu.

Zaključak bi bio da monitor radi sa drugom grafikom(matičnom) i da moja matična radi sa drugim monitorom, ali da se ovaj monitor i ova matična ne slažu.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nema slike preko DVI-a

Tvoja grafika je integrirana na ploču.

Da li dok spajaš monitor sa DVI priključkom imaš ukopčan i VGA kabel u ploču/grafiku?

Naime u tom slučaju vjerojatno signal ide VGA putem.

 

Možda da ipak probaš sa drugim kablom...

 

Ako je sve doista prema pravilima, onda mi je žao, ja više nemam ideja osim da provjeriš na

webu specifikacije ploče, pitaš servis za te ploče kod nas ili možda netko ovdje ima ideju.

 

Pozdrav

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nema slike preko DVI-a

Spajam DVI posebno, ali sam probao i oboje pa ručno na monitoru odabrati DVI ali ne prima.

Probao sam spojiti DVI sa ukljucenim kompjuterom i spojenim VGA kablom. Kad spojim slika nestane na crno i vrati se na VGA za par sekundi.

 

Ni ja nemam vise ideja (osim onih skupih kao sto je nabava novih komponenti ili kabla).

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice