Monitor se gasi

poruka: 11
|
čitano: 8.613
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Monitor se gasi

Pozdrav,naime imam jedan problem sa gasenjem monitora bez raazloga. znaci monior se ugasi bez ikakvog upozorenja ili zvuka :S i onda sve je crno ali kuciste kao da radi svijetli i onda ga nmgu izgasit moram ga iz struje!! Primjetio sam da mi je ventilator na procesoru veoma tih,a prije tog problema mi je zadavao glavobolje jer se cuo veoma glasno i svako 3-5 sec bi propuhao malo jace. Eh sad jel jeli to do procesora ili mozda graficke jer kao sto znamo iz graficke ide onaj kabal u monitor... 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Monitor se gasi

Koji monitor?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor se gasi

SAMSUNG SyncMaster 152s,primjetio sam kod mnogih koji imaju problem sa ovim da imaju samsung monitor. ali ipak zbog monitora nebi trebao ventilator da se gasi :S

14 godina
moderator
online
Re: Monitor se gasi

Nema to veze sa monitorom.

 

Monitor se gasi jer mu grafička kartica više ne šalje sliku (signal).

Vjerojatno problem s pregrijavanjem procesora ili grafičke (iliu obojeg). Provjeri da li ti se ventilatori uopće vrte.

 

Za početak počisti hladnjake i zamijeni termalnu partu.

 

Ako neznaš -> servis.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
15 godina
offline
Re: Monitor se gasi

vjerojatno nije krivac monitor = šansa 8%

- nego PC (vga=80%, ostatak 10%).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor se gasi
XXX-Man kaže...

Nema to veze sa monitorom.

 

Monitor se gasi jer mu grafička kartica više ne šalje sliku (signal).

Vjerojatno problem s pregrijavanjem procesora ili grafičke (iliu obojeg). Provjeri da li ti se ventilatori uopće vrte.

 

Za početak počisti hladnjake i zamijeni termalnu partu.

 

Ako neznaš -> servis.

Vrti se ventilator ali slabije,nije kao prije. ono vise je zujio a sad je nekako miran,jel to nesto znaci :S

12 godina
offline
Monitor se gasi

Moraš provjerit dio po dio, najbolje bi bilo spojit monitor na drugi komp ili laptop, pa onda spojit drugi monitor na tvoj komp, da vidiš jel kriv monitor ili komp. Pokazuje li ti se na monitoru ona poruka no signal kad iskopčaš kabel iz grafičke, ili i to nestane nakon par sekundi, ako to nestane onda je vjerojatno monitor kriv. Poruka ko na ovom ekranu.
Iako je jako čudno to sa ventilatorima, ali ipak odi po redu.

http://d-u-d.deviantart.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2013 18:11 (Dud).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor se gasi

provjerio sam to sa monitorom i isti problem opet. da da pokazuje no signal kad iskopcam kablove ali tako i ostane. meni ti ekran pocrni i ventilator na procesoru prestane radit :S sveo sam na graficku ili procesor.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2013 18:17 (dzajony).
12 godina
offline
Re: Monitor se gasi
dzajony kaže...

provjerio sam to sa monitorom i isti problem opet. da da pokazuje no signal kad iskopcam kablove ali tako i ostane. meni ti ekran pocrni i ventilator na procesoru prestane radit :S sve sam na graficku ili procesor.

Da ako ti ova poruka stoji duže vrijeme kad je iskopčan onda je monitor ok, znači da je krivac grafička ili nekaj drugo nažalost. Iako to sa ventilatorom da se sporije vrti, mi miriši na ploču ili napajanje čak. Možda nešto sa strujom koja dolazi na ploču ili sa samom pločom,  ja sam jednom napravio kratki spoj na jednom pinu za ventilatore. Prvo mi se komp nije htio uopće upalit a kad i je na tom pinu se ventilator sporije vrtio. Ne znam nagađam sad bezvze, ali probaj kablove malo potiskat na matičnoj. A na kraju ti preosatje ono najteže pogotov ako nemaš dijelove, isprobavat jedno po jedno.  :/

http://d-u-d.deviantart.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2013 18:21 (Dud).
14 godina
moderator
online
Re: Monitor se gasi
dzajony kaže...

Vrti se ventilator ali slabije,nije kao prije. ono vise je zujio a sad je nekako miran,jel to nesto znaci :S

Sve sam ti napisao...

Provjeri temperature i kreni s čišćenjem ako su visoke.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor se gasi

A mos mislit bilo je do nekog dodatka ne znam ni ja kako se zove PCI ja mislim. odnesem ga u servis i lik kaze da mi je do rama a nije uopste bilo do njeg :S a uzeo mi pare bot :S

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice