Maticna ploca problem

poruka: 26
|
čitano: 3.027
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Maticna ploca problem

Pozdrav

 

Nisam dugo bio aktivan pa neznam dali je netko imao ovakav problem.Znaci pukao mi je pin na maticnoj ploci na koji ustekam gumb od kucista.

Mene zanjim da li je to ikako moguce popravit i dali se isplati.

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Maticna ploca problem

a što je taj pin za "gumb" od košulje ili nešto drugo.....vidi na manualu...možda je masa (GND) pa iskoristiš neki pin od slobodnih, a ako nije masa onda se može zalemiti , a nikako bacat ploču ako je ispravna.

10 godina
neaktivan
offline
Maticna ploca problem

Zalemi žicu direknto ja mjesto gdje je bio pin.

Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
offline
Maticna ploca problem

Ako ne želiš ići u servis radi toga podesi u BIOS-u da pališ računalo na tipkovnicu.

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Maticna ploca problem

Hvala vam puno na pomoci.Neznam na koji nacin da zalemim kad mi jedan dio ostao unutra

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Maticna ploca problem

uzmi komadic bakrene zice to mozes zalemit na tu rupu nekako i drugi komadic bakrene zice spojis na ovaj drugi pin. Kako bi upalio pc samo kratko spojis te obe zice. Ajde probaj to valjda ces uspjet.

12 godina
offline
Maticna ploca problem

Budem probao,jel mogu nekako napravit da palim pc preko gumba na kucistu a ne preko tipkovnice

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca problem
cic kaže...

Budem probao,jel mogu nekako napravit da palim pc preko gumba na kucistu a ne preko tipkovnice

 

 

Samo lemljenjem ;)

10 godina
neaktivan
offline
Maticna ploca problem
Trebam pomoc ljudi, ovako imam maticnu XFX nvidia nforce 780 SLI
problem je sljedeci jer netko je po meni ocito imao ukljuceno na njoj vise grafika, znaci ubacim u prvi slot sljedecu grafiku xfx ati radeon hd 4890 i dobije dugacki bip te na kraju on ucita sve ali slike nema, ubacis msi grafiku hd 5770 i sve ok, dakle prva grafika ima 2x 6 pinsko napajanje a druga ima 1x6 pinsko napanje i mislim da je tu do necega, obje grafike su ispravne testirane u drugom kompu a imam jos jednu grafiku isto sa 2x6 pinskim napajenjm i ona nece da da sliku, a recimo kad jednu od tih ubacim u drugi slot dobijel ovu poruku: a single graphich card is detected in slot PCIE x16_2 or PCIE x16 _3 Please move the graphics gard to PCIE_1 slot for non-sli operation
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Maticna ploca problem

Mislim da ta ploča ne podržava CrossFire. Neka me neko ispravi ako griješim...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca problem
brta86 kaže...
Trebam pomoc ljudi, ovako imam maticnu XFX nvidia nforce 780 SLI
problem je sljedeci jer netko je po meni ocito imao ukljuceno na njoj vise grafika, znaci ubacim u prvi slot sljedecu grafiku xfx ati radeon hd 4890 i dobije dugacki bip te na kraju on ucita sve ali slike nema, ubacis msi grafiku hd 5770 i sve ok, dakle prva grafika ima 2x 6 pinsko napajanje a druga ima 1x6 pinsko napanje i mislim da je tu do necega, obje grafike su ispravne testirane u drugom kompu a imam jos jednu grafiku isto sa 2x6 pinskim napajenjm i ona nece da da sliku, a recimo kad jednu od tih ubacim u drugi slot dobijel ovu poruku: a single graphich card is detected in slot PCIE x16_2 or PCIE x16 _3 Please move the graphics gard to PCIE_1 slot for non-sli operation

a koje napajanje imas? 4890 je ogromni potrosac

Potpis
10 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca problem
Be quiet! Dark Power Pro 530W modularno napajanje, nije do napajanja jer na drugoj ploci mi radi sa istim napajanjem bez problema
10 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca problem
Ma ne mora nista podrzavat samo me zanima kako da rijesim problem da ubodem koju hocu grafiku, 99% sam uvjeren da je do nekakvih postavki do kojih ja ne znam doci
14 godina
neaktivan
offline
Maticna ploca problem

U koji PCI-E slot si ih spajao?

Pitam zbog one poruke koju ti izbacuje!

 

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca problem
to kad ubacim u drugi slot tu 4890 onda mi pokaze i naravno ne mogu nista raditi a kad ubacim u prvi slot onda nemam slike
10 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca problem
brta86 kaže...
to kad ubacim u drugi slot tu 4890 onda mi pokaze i naravno ne mogu nista raditi a kad ubacim u prvi slot onda nemam slike

a znaci kad u prvi slot ubavio ovu 5770 onda radi imam slike,  ne znam dali je moguce da je netko prije toga imao u sli dvije grafike pa je klokao pa je maticna to zapamtila?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca problem
brta86 kaže...
brta86 kaže...
to kad ubacim u drugi slot tu 4890 onda mi pokaze i naravno ne mogu nista raditi a kad ubacim u prvi slot onda nemam slike

a znaci kad u prvi slot ubavio ovu 5770 onda radi imam slike,  ne znam dali je moguce da je netko prije toga imao u sli dvije grafike pa je klokao pa je maticna to zapamtila?i da jos nadovezem da imam dugacki bip kad tu 4890 ubacim a citao sam na stranici od ploce da je ona nesto overklokano

11 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca problem
brta86 kaže...
to kad ubacim u drugi slot tu 4890 onda mi pokaze i naravno ne mogu nista raditi a kad ubacim u prvi slot onda nemam slike

Nisi napisao imas li najnoviji BIOS na MB, ako nemas flashaj na najnoviji, pokusaj reset CMOS-a i ucitaj defaultne postavke za BIOS. 

14 godina
neaktivan
offline
Maticna ploca problem

1.) Ne znam da li ti kako utječe na ostale PCI kartice (ako ih imaš: mrežna, zvulna, USB, itd.), ali ako ne, grafičku spajaj na prvi PCI-E x16 slot (jer koristiš samo jednu)

2.) Budući da se ne izražavaš precizno, napomenut ću i ovo iako ne znam idem li u pravom smjeru, HD5770 i HD4890 ne možeš koristiti u CrossFireu!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca problem
godo kaže...

1.) Ne znam da li ti kako utječe na ostale PCI kartice (ako ih imaš: mrežna, zvulna, USB, itd.), ali ako ne, grafičku spajaj na prvi PCI-E x16 slot (jer koristiš samo jednu)

2.) Budući da se ne izražavaš precizno, napomenut ću i ovo iako ne znam idem li u pravom smjeru, HD5770 i HD4890 ne možeš koristiti u CrossFireu!

 Nisi citao postove, kada HD4890 stavi u prvi PCI-E x16 slot nikako nema slike, u istom slotu HD5770 ima sliku.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca problem

nismo se razumjeli, ja ne stavljam kartice boje da bi radile istovremeno nego svaku zasebno dakle jednostavano je u prvom slotu kad stavim HD5770 radi sve kao podmazano,  a kad ocu staviti u isti slot hd 4890 dobivam dugacki bip nema slike uopce.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca problem

e sad nisam siguran koji je bios, iskreno malo mi ga je i poteze naci, navodno ploca ima dva biosa a ja u taj drugi ne znam uci, pokusao sam reset narpraviti i ucitati na defaultane postavke ali nista opet isto, evo probao sam i safirku isto 4890 i isto radi dakle nesto je namjesteno sigurno u biosu a ja ne znam sta, a recimo ako ubodem 4890 u drugi slot dobijem sliku i sve ali onda mi izbaci onu poruku sto sam napisao.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca problem
brta86 kaže...

e sad nisam siguran koji je bios, iskreno malo mi ga je i poteze naci, navodno ploca ima dva biosa a ja u taj drugi ne znam uci, pokusao sam reset narpraviti i ucitati na defaultane postavke ali nista opet isto, evo probao sam i safirku isto 4890 i isto radi dakle nesto je namjesteno sigurno u biosu a ja ne znam sta, a recimo ako ubodem 4890 u drugi slot dobijem sliku i sve ali onda mi izbaci onu poruku sto sam napisao.

Pokusaj na ovaj nacin, stavi samo jednu karticu HD5770 u prvi PCIEx16 slot (koji kažeš daje sliku) i ukljući računalo i pusti da se Win podigne. Ukoliko su driveri za chipset uredno instalirani otvori "Nvidia Control panel" u advanced view načinu i redom iz izbornika odaberi i učini sljedeće:

  • Nvidia Control Panel > Performance > Dynamic BIOS Acess > u izborniku "Aviable BIOS Pages" odaberi "Chipset Features I" zatim klikni na "Restore current page defaults"

nakon toga izađi iz panela i restartaj računalo, zatim računalo isključi (svakako i iz električne mreže) i pokušaj VGA u prvom  PCIEx16 slotu dakle HD5770 zamijeniti sa HD4890.

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca problem
hvala ti bas citam sada o tome sto si napisao i mislim da ce to biti samo jedan problem ja ne mogu naci glupe drivere za windows 7 64 bit za taj chipset
11 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca problem
brta86 kaže...
hvala ti bas citam sada o tome sto si napisao i mislim da ce to biti samo jedan problem ja ne mogu naci glupe drivere za windows 7 64 bit za taj chipset

 Evo driveri za nForce 780i SLI  link ili nForce 780a SLI link nisi napisao koju verziju MB imaš, pretpostavljam potonju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2014 1:37 (Hardwhelper!!!).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Maticna ploca problem
to sam i nasao samo kad otvorim nvidia control panel imam adjust enthernet setting
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice