Kompjuter se jako grije!!

poruka: 35
|
čitano: 25.474
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se jako grije!!

Nedavno sam kupio komp i u zadnje vrijeme sam primjetio da se jako grije i to kad ne radim nešto jako zahtjevno........Kad ga upalim nakon 10-15 minuta, kućište,kad ga dotaknem, bude dosta vruće.....

moja konfa:

CPU AMD Phenom II X4 940 B.E. 3.0Ghz

MB Gigabyte MA770-UD3 AMD770

Sapphire HD4850 512MB PCI-e

DDR2 3,25GB Kingmax(1066Mhz)

SilverStone Power 560W ST56F

DVD+RW/-RW LG GSA Dual Layer

HDD Hitachi 1TB Sata300 32MB

Frontier Cosmos ExtraMidi(Trendsonic)

 

Ne znam u čemu je problem,je li netko možda imao sličnih problema?Što savjetujete?

 

HVALA unaprijed na svakoj pomoći!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se jako grije!!
nido kaže...

Nedavno sam kupio komp i u zadnje vrijeme sam primjetio da se jako grije i to kad ne radim nešto jako zahtjevno........Kad ga upalim nakon 10-15 minuta, kućište,kad ga dotaknem, bude dosta vruće.....

moja konfa:

CPU AMD Phenom II X4 940 B.E. 3.0Ghz

MB Gigabyte MA770-UD3 AMD770

Sapphire HD4850 512MB PCI-e

DDR2 3,25GB Kingmax(1066Mhz)

SilverStone Power 560W ST56F

DVD+RW/-RW LG GSA Dual Layer

HDD Hitachi 1TB Sata300 32MB

Frontier Cosmos ExtraMidi(Trendsonic)

 

Ne znam u čemu je problem,je li netko možda imao sličnih problema?Što savjetujete?

 

HVALA unaprijed na svakoj pomoći!

 

Sa programom koji se zove Everest očitaj temperature i tu ih napiši(postaj, zalijepi)... Jer je tvoje zapažanje možda subjektivne prirode...

16 godina
offline
Kompjuter se jako grije!!

Provjeri temperature sa ovim programom tj skini 1.14 Zip 32 bit verziju i samo ga otvori ta verzija nema instalacije. Jel imas na kucistu straznji ispusni ventilator od 12 cm recimo to bi bilo idealno a isto tak i onaj naprijed na kucistu  treba bit da imas propuh kroz kuciste onda ce bit sigurno puno manje temperature kompa!Cool

 

http://www.cpuid.com/hwmonitor.php

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Kompjuter se jako grije!!

Cek,ti kuciste dotaknes i kuciste je jako vruce? Pa sta je unutra,rostilj? peces slaninu?

Aj skini programe sta su ti gore ljudi rekli pa javi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se jako grije!!

temperatura CPU 44

1.jezgra  51

2.jezgra 51

3.jezgra 51

4.jezgra 51

temperatura Gpu dioda(dispIO) 60

GPU dioda(MemIO) 60

GPU dioda(arnyalo) 58

Ventilator Cpu 3.4

Ventilator Gpu 2.0

napon cpu jezgra 1.3

TEMPERATURA MATIČNA PLOČA 46

 

EVEREST

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2009 20:31 (nido).
14 godina
offline
RE: Kompjuter se jako grije!!
nido kaže...

temperatura CPU 44

1.jezgra  51

2.jezgra 51

3.jezgra 51

4.jezgra 51

temperatura Gpu dioda(dispIO) 60

GPU dioda(MemIO) 60

GPU dioda(arnyalo) 58

Ventilator Cpu 3.4

Ventilator Gpu 2.0

napon cpu jezgra 1.3

TEMPERATURA MATIČNA PLOČA 46

 

EVEREST

 

 

Ako je to u idleu(mirovanju) to je onda previse..Dali imas kakav ispusni ventilator ? i Dali ima prasine kod ventilatora ili slicno vec? ...Mozda pomogne kupnja aftermarket cpu ventilatora i mjenjanje paste(termovodljive,ne za zube Smijeh)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se jako grije!!

Ma novi komp prije par dana kupio nema prašine........Nema  ispušnog ventilatora....!!!

14 godina
offline
RE: Kompjuter se jako grije!!
nido kaže...

Ma novi komp prije par dana kupio nema prašine........Nema  ispušnog ventilatora....!!!

Moguce ako ti je neki serviser ga slagao da nije dobro stavio pastu ili namontirao hladnjak...Jel ti imas garanciju na komponente ili na cijelo kuciste?

Ako imas na cijelo kuciste,odmah ga nosi da vide kaj je dok nebude kasno.

14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se jako grije!!

Onda bi trebao otići u najbliži dućan i kupiti 120mm ventilator(jako jeftini),otvorit komp,prišerafit ga sa stražnje strane i uštekat u napajanje.

 

Aha sad vidim da je novi komp,odnesi u servis neka to srede,pronto!

oko za oko,pasta za zube
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2009 20:46 (dncrmt).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se jako grije!!

Garanciju imam na komponente........Sutra ga onda nosim na pregled!

HVALA!

14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se jako grije!!

možda je zbog napajanja koje imaš?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Kompjuter se jako grije!!
RPG vs TENK kaže...

možda je zbog napajanja koje imaš?

Kakve veze ima napajanje s temperaturom??

 

Btw ,netrebas pisat HVALA neg kliknes hvalaSmijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se jako grije!!
nido kaže...

temperatura CPU 44

1.jezgra  51

2.jezgra 51

3.jezgra 51

4.jezgra 51

temperatura Gpu dioda(dispIO) 60

GPU dioda(MemIO) 60

GPU dioda(arnyalo) 58

Ventilator Cpu 3.4

Ventilator Gpu 2.0

napon cpu jezgra 1.3

TEMPERATURA MATIČNA PLOČA 46

 

 

Mislim da su te temperature ok ako igraš po cijele dane....

ako si ga dotakao na mjestu napajanja...straga...

Ugrađene komponente se po defaultu dosta griju...

pogotovo HD4850 sa defaultnim hladnjakom....

Još ako ti prostor u kojem se nalazi računalo nije klimatizirano....(i još bočna stranica zatvorena)

i još ako nema ispušni vent pa se zagrijani zrak skuplja....

doplati još jedan vent da stave na stražnju stranicu....

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2009 21:11 (Penryn).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se jako grije!!

Baš i ne igram igrice više radim u 3d programima i tak......gdje god ga dotaknem vruće al ok sutra ću kupit jedan dodatni vent.....

Hvala!

15 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se jako grije!!

Mislim da je temp ok pogledajte tek moje

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se jako grije!!
zeroname kaže...

Mislim da je temp ok pogledajte tek moje

Ma za vrijeme ljetnih vručina uz uvjete koje sam gore naveo ništa nije čudno....

Zato svi jedva čekamo da zahladiOsmijeh pa da nam se komponente smrzavaju(brrr)...pa i mi ...Smijeh

14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se jako grije!!

Ovo je nakon igranja crysis warhead 10 min na enthusiast postavkama......je li to normalna temp. ili?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2009 22:16 (nido).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se jako grije!!

ne bi se trebao tako zagrijavat, provjeri sa nekim programom(speedfan, amd overdrive) kolko ti se brzo vrti vent za procesor, postavi ga na max ako nije

a onda sam se probudio...
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Kompjuter se jako grije!!

Pa procesor nije prošo ni 60 stupnjeva ne vidim što je tu problemNeodlučanProbaj igrat crysis warhead jedno sat-dva pa onda vidi(al aktivno igraj nemoj pauzirat i ić jestBelji se)Ak temperature budu ovak iste to je sasvim ok(uzmi u obzir da su stock hladnjaci,ljetne vrućine,nema dodatnih hladnjaka u kučištu)Najednostavnije ti započetak ugradit ventove na kučištu(po mogučnosti ciljaj na što veće-ovisi koliko velike kučište može)obično mogu od 12cm al neki mogu i od 14cm koji su malčice sukplji al su bolji.Također pogledaj dal možeš na bočnoj stranici montirat usisni vent(ak možeš vrlo preporučam jer će ti drastično ohladit grafu,naravno gledaj da vent ima filter na sebi da te prašina ne bi mučila).Ako kučište ne dozvoljava ovakve promijene,onda preporučujem stavljanje aftermarket coolera na proc i grafu koji bi dosta ohladili ali efekt nije učinkovit ako kučište nije prozračno.

 

Evo mog primjera:Na grafi sa zalman fanom koji sam dobio na grafi,grafa se grijala u crysisu do 94 stupnjeva(kučište zatvoreno samo od iza jedan ispušni vent)Kad sam stavio cooler scythe musashi temperature se smanjila za samo nekih 10-ak stupnjeva te se sad pekla na nekih 80-85 stupnjeva.Kad sam uzeo novo kučište(koje ima veliki 23cm bočni ventilator)grafa(sad još i dosta klokirana)u crysisu i svim igrama nije prešla 55 stupnjeva(čak ni s ovim vručinama)tak da je prozračnost kučišta važnija od samih coolera na komponentama i puno će poboljšat hlađenje a time produžit njihov vijek i otvorit mogučnosti clockanju.Eto malo poduži post al nadam se da sam pomogao i objasnio par stvariNamigiva

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: Kompjuter se jako grije!!
Fake_Alert kaže...
nido kaže...

Ma novi komp prije par dana kupio nema prašine........Nema  ispušnog ventilatora....!!!

Moguce ako ti je neki serviser ga slagao da nije dobro stavio pastu ili namontirao hladnjak...Jel ti imas garanciju na komponente ili na cijelo kuciste?

Ako imas na cijelo kuciste,odmah ga nosi da vide kaj je dok nebude kasno.

tako si i ti moga odnit kod servisera da vidi je si dobro okrenija cpu hladnjak xd

I Jadantisi
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se jako grije!!
nido kaže...

Ovo je nakon igranja crysis warhead 10 min na enthusiast postavkama......je li to normalna temp. ili?

 

Temperature su sasvim u normalni i nemoraš se ništa brinuti.

16 godina
offline
RE: Kompjuter se jako grije!!
nido kaže...

Ovo je nakon igranja crysis warhead 10 min na enthusiast postavkama......je li to normalna temp. ili?

To nisu normalne temperature uopce mora napravit propuh kroz kuciste sa ugradnjom straznjeg i prednjeg ventilatora bez toga nema nist od dobrog hlađenja. Disk mu je 48 i proc je isto previse zagrijan kod mene je recimo disk 39 sa protokom zraka kroz kuciste. Ljudi zaboravljaju da je straznji ventilator obavezan na kucistu a pogotovo po lijeti pa ko ga nema mora ga ugradit definitivno!Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se jako grije!!

Ali,  svejedno ću  staviti još jedan ventilator na stražnju stranicu???NeodlučanDa budem siguran!Smijeh

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se jako grije!!
rambox kaže...
nido kaže...

Ovo je nakon igranja crysis warhead 10 min na enthusiast postavkama......je li to normalna temp. ili?

To nisu normalne temperature uopce mora napravit propuh kroz kuciste sa ugradnjom straznjeg i prednjeg ventilatora bez toga nema nist od dobrog hlađenja. Disk mu je 48 i proc je isto previse zagrijan kod mene je recimo disk 39 sa protokom zraka kroz kuciste. Ljudi zaboravljaju da je straznji ventilator obavezan na kucistu a pogotovo po lijeti pa ko ga nema mora ga ugradit definitivno!Cool

Pa u normali su po ovim vrućinama i u kučištu bez pravilnog protoka zraka. Da mu se smanje može otvoriti kučište i staviti da mu piše klima ili onaj veliki ventilator :)

 

No nema razloga za brigu. Niš ti se neće zeznuti ili pregoriti ;)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se jako grije!!
bnnido kaže...

temperatura CPU 44

1.jezgra  51

2.jezgra 51

3.jezgra 51

4.jezgra 51

temperatura Gpu dioda(dispIO) 60

GPU dioda(MemIO) 60

GPU dioda(arnyalo) 58

Ventilator Cpu 3.4

Ventilator Gpu 2.0

napon cpu jezgra 1.3

TEMPERATURA MATIČNA PLOČA 46

 

EVEREST

 

to je normalna temp jer ti je u sobi vjerojatno povisena temperatura otvori kuciste i stavi na stol i radi 15 min kako i inace pa onda javi temp.

[url=http://"http://www.mybannermaker.com/link.php?nurl=http%3A%2F%2Fbelisce-gaming.ucoz.com%2F"][img width=400 height=49]http://img3.imageshack.us/img3/8711/mybanner4a32b4bfe5e10.png[/img][
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se jako grije!!

evo kako si rekao!!

15 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se jako grije!!

Ok su temperature za ove vruće dane. Moglo bi svakako i bolje, sa nekim "non stock" hladnjacima i pravom protoku zraka u zatvorenom kučištu, no šta je tu je :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Kompjuter se jako grije!!

Hmm. Kako ti je CPU temperatura toliko niza od pojedine jezgre ?!?!

I preko 4K okretaja na CPU ?!?! Nesto su mi cudne ove tvoje 'statistike'.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2009 0:19 (Mrgud Veliki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kompjuter se jako grije!!

Jel to 5.0.1 verzija everesta? Daj screenshot

 


Uključi u biosu smart fan, to će ti smanjit broj okretaja na ventu od proca na 1000-1500 okr/min

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se jako grije!!

Rješeno.......stavio sam novi ventilator na stražnju stranicu i sad je sve ok....Osmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice