Komp zasteka cak i u BIOS -u

poruka: 11
|
čitano: 2.814
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Komp zasteka cak i u BIOS -u

Ovak, komp (vidi moj pc) se prije par tjedana poceo zastekavat. Ono surfajuci jednostavno zasteka, a u zvucnicima se cuje 5 sekundi trrrrrrrrrrrrrrrrrr. Prije se gasio jednom na dan a sad svakih 30 sekundi. Ne mogu tocno objasniti jer je uvijek drugacije, jednom se restarta, jednom nestane slike, pa nekad se izbaci BSOD itd itd. Jednom mi je prilikom paljenja izbacilo da je voltaza ili frekvencija procesora previsoka, ali ja sam prije par dana upoznao rijec overclocking. Cak sam isao u BIOS provjeriti temperature, ali je zastekalo (jednostavno se nisam mogao micati kroz onaj izbornik). Ono bas sve se zasteka ali se ne restarta uvijek. To se dogadja uvijek, ima neki vremenski rok neovisno o tome sto radim na kompu...

 

Svaki savjet je dobrodosao.

PUC GA MEDO
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Komp zasteka cak i u BIOS -u

Jesi overclockirao?

Probaj napraviti clear cmos!

Ako ni to ne pomogne problem je u nekoj komponenti.

Mrzim svoj nadimak!!!
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Komp zasteka cak i u BIOS -u

Nisam overclockao, kazem pred par dana sam saznao za to ali nisam nikad probao. Kak da restartam CMOS bez da izvadim bateriju

PUC GA MEDO
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Komp zasteka cak i u BIOS -u

Ovdje.

 

Iskreno sumnjam da će nešto pomoći, no nije na odmet pokušati. Mislim da je do napajanja.

Mrzim svoj nadimak!!!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Komp zasteka cak i u BIOS -u

Ovak, sad se sve cesce restarta i nemoguce mu je bootati windows, nekad se na samom bootanju ili cak pri provjeri IDE devices restarta ili zasteka.

 

Evo dan prije speedfan je pokazao ovako: Temp 1 - 30 C

                                                                    Temp 2 - 53 C

                                                                    Temp 3 - 45 C

                                                                    HDD - 41 C

                                                                    Core - 30 C

 

pisem sa starog kompa pa neznam gdje su oznake za stupnjeve i slova s kvacicom

PUC GA MEDO
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2011 20:52 (jurek95).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Komp zasteka cak i u BIOS -u

Za pocetak probaj od nekog posudit napajanje pa vidi kaj se bu desilo pa bumo dalje vidli.

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Komp zasteka cak i u BIOS -u
jurek95 kaže...

Nisam overclockao, kazem pred par dana sam saznao za to ali nisam nikad probao. Kak da restartam CMOS bez da izvadim bateriju

skini od maticne upute i nadi jumper za reset biosa...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
13 godina
neaktivan
offline
Komp zasteka cak i u BIOS -u

Ovak, nekim cudom sam nasao kutiju od maticne u kojoj su papiri i od svih drugih komponenata, i jos 20 dana mi traje garancija (2 godine), jel bi oni sta rekli tamo, naljepnica za garanciju je na vrhicu malo odljepljena, ali je cijela gore i nije potrgana.Nece biti problem ako imam instalirane piratske windowse ? Koliko bi kostao popravak ili novo napajanje i jel se isplati nositi u servis ili moze to sused koji je nekad imao firmu,a do sad mi je uvijek uspjesno popravio,rjesit besplatno (osim cijene novog napajanja) ?

 

I jel ste sigurni da je napajanje problem?

PUC GA MEDO
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komp zasteka cak i u BIOS -u
jurek95 kaže...

Ovak, nekim cudom sam nasao kutiju od maticne u kojoj su papiri i od svih drugih komponenata, i jos 20 dana mi traje garancija (2 godine), jel bi oni sta rekli tamo, naljepnica za garanciju je na vrhicu malo odljepljena, ali je cijela gore i nije potrgana.Nece biti problem ako imam instalirane piratske windowse ? Koliko bi kostao popravak ili novo napajanje i jel se isplati nositi u servis ili moze to sused koji je nekad imao firmu,a do sad mi je uvijek uspjesno popravio,rjesit besplatno (osim cijene novog napajanja) ?

 

I jel ste sigurni da je napajanje problem?

Ako imaš garanciju nosi u servis. šta imaš razmišljat.

Samo jl garancija samo na matičnu 2 godine, a na napajanje? Proc? Grafu? rame?

Ili ej sve zajedno kao konfa 2 godine garancije?

16 godina
offline
Komp zasteka cak i u BIOS -u

Testiraj memoriju.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Komp zasteka cak i u BIOS -u

Pa valjda je na sve zajedno, ok, nosit cu u servis di je kupljen, ako kazete da se nece bunit onda super {#}

 

EDIT: evo cijelu noc sam ostavio komp odstekan i kad sam ga upalio vec radi sat vremena...

PUC GA MEDO
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 13:10 (jurek95).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice