Komp trci pocasni krug

poruka: 10
|
čitano: 1.682
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Komp trci pocasni krug
pitanje

molim za pomoc: danas kad sam ukljucio komp bootao se do onog ekrana ms windows xp, tu se kakti punila ona crta i onda se ekran zacrnio i...jovo nanovo, resetira se, boota se, dodje do ekrana gdje se bira hocu li safe mode ili normally ili bla bla i sad bez obzira sto odabrao u windowse ne ulazi nego se opet resetira i tako u krug...

 

e lazem, ipak ima jedna razlika, kad se odabere safe mode, pojavljuje se nekakav...ha tekst, ugl zastane na nekoj tipa c>blablabla....agp 040 ili 400 ili tako nesto i tu malo odmori i onda se resetira pa se pokrene u normalnom modu i tako sve dok nisam ugasio napajanje...

 

uglavnom, sad moj vjerni komp skuplja prasinu kao konceptualna umjetnina nasred sobe i ceka da ja dobijem pametan savjet od vas ljudi. u principu je komp star i nije da mi je nes posebno zao ako ode na vjecna lovista, samo bi htio spasiti podatke s hdd-a.

 

pomagajte, sta mu je? sta? sta?

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp trci pocasni krug
Ja sam to rjesio tako da sam terminirao HDD-ove.
Viva La Vida
15 godina
neaktivan
offline
Komp trci pocasni krug

Ako ti je samo do podataka ubaci u neki drugi komp svoj hdd i prebaci podatke....

A sad što mu je?

Neznam ali vjerujen da bi mu reinstalacija windowsa pomogla ili ako imaš volje reparacija (press r to repair windows)....

Ako ne pomogne onda je nešto hardversko kao krivo postavljen bios ili neka komponenta tipa grafičke (vjerojatnije) ili memorije ( naravno ne isključujem ni ostale dijelove kompa ali oni vjerojatno nisu odgovorini e i ako imaš modem u kompu odmah ga IŠTEKAJ!!!!)

Tikviči vladaju svijetom!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2008 17:25 (Tale).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Komp trci pocasni krug

Sta si zadnji put kada si mogao uci na komp radio?

Čini mi se da je problem u RAM-ima. Vidi da se nije koji "keks" izvukao.

"An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field." - Niels Bohr
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Komp trci pocasni krug

Kao što reče Tale, hard u drugi komp pa prebaci ono što ti je bitno.

 

Što se osatka tiče, mene je ovo jako podsetilo na problemkoji sam imao nedavno, u pitanju je bilo praktično identično ponašanje, a u pitanju je bilo to što grafička izgleda nije baš najbolje "sela" posle poslednjeg čišćenja kućišta. Takođe, možeš probati sa nekom live distribucijom Linuxa, ako sve radi kako treba, pre je softverski nego hardverski problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp trci pocasni krug

U dijagnostici ima neki red koji treba postovati.

Da sad ne idem u detalje evo najbitnije.

 

1.) Provjeriti stanje baterije maticne ploce, nakon cca 3 godine je neupotrebljiva

     sto se najcesce primjeti kada pocne 'bucati' sat.

2.) Uci u BIOS u postaviti 'Load BIOS defaults' ili nesto slicno pod tim imenom

     kako bi se postavke BIOS-a namjestile optimalno. BIOS ce funkcionalno povezati

     osnovne sklopovske komponente racunala (procesor, memoriju, disk...)

3.) Kada se racunalo ukljuci odradjuje POST proces i ako ima neka greska

     u tijeku analize sklopovlja oglasi se BEEP kodom. S interneta treba

     preuzeti BEEP kodove za BIOS ploce (neke ploce imaju i signalne LED-ove).

4.) Ako je sve navedeno u redu ucitava se operativni sustav s diska koji

     koristi upravljacke programe koji omogucavaju ucinkovit 'promet' kroz racunalo.

5.) Ako se racunalo rusi izbjeci upravljacke programe u SAFE MODE.

6.) I SAFE mod koristi osnovni dio operativnog sustava te je dobro racunalo

     probati pokrenuti sa samostartajucim OS-om.

     Na CD-ovima BUGA i Mreze zna biti samostartajuci 'Knoppix Linux'

     ili treba izraditi samostartajuci Windows CD prema

     http://www.informatika.buzdo.com/pojmovi/bartpe.htm

7.) Ovi CD-ovi imaju genericke (osnovne) drivere i ako racunalo krene s jednim od njih

     treba pokusati ostvariti pristup disku.

8.) Ako se moze pristupiti disku i po njemu pisati racunalo je najvjerojatnije ispravno.

9.) Instalirati OS bez drivera prvotno nevaznih sklopova (glazbena, graficka, mrezna itd.)

     i vidjeti da li racunalo radi a potom rjesavti upitnike i usklicnike jedan po jedan.

     Ne smije biti niti jedan upitnik ili usklicnik u popisu uredjaja prema

     http://www.informatika.buzdo.com/s709.htm

     Ako prilikom instalacije drivera dodje do nestabilnosti probati s driverom koji je starije verzije.

     Nebi bilo prvi put da npr. graficka kartica ne radi dobro s najnovijim driverom,

     ili nekim starijim izdanjem drivera koji je dosao uz prvotni CD proizvodjaca uredjaja izradjen na brzinu.

     Pokusati se drzati procedure instalacije ukratko opisane na

     http://www.informatika.buzdo.com/prilozi/p045.htm

10.) Ako je u bilo kojoj od navedenih tocaka doslo do greske racunalo mora u servis.

 

Mogao bi se ovaj popis i dopunjavati pa da se opise jedan dijagnosticki mehanizam, bilo ovdje ili

kroz neku namjensku temu u forumu za ovu svrhu.

I obicna BOOT disketa moze dobro posluziti.

 

Bit ce mi drago ako sam bio od pomoci.

 

Pozdrav

 

15 godina
neaktivan
offline
Komp trci pocasni krug
autorov komentar

veliko hvala svima na odgovorima. da krenem redom:

 

@unknown: "terminirao"?

@tale: nemam modem, laik sam za hardver utoliko sto nikad u zivotu nisam dirao nis osim kucista tastature misa i monitoraSmijeh

 

@blacknight: nisam radio nis posebno, surfao, slusao mjuzu u winampu, ovako odokativno izgleda sve na svome mjestu ali samo odokativno (vidi gore)

 

@ivan: ja isto sumnjam na grafulju Osmijeh

 

@drradic: najcjelovitiji odgovor koji sam ikad dobio na nekom forumu, zahvaljujem na trudu.

 

update o sudbini kompa

buduci imam laptop koji je sposoban za sve svakodnevne zadace osim igranja, manje vise bezbolno prezivljavam period bez "pravog" kompa. mislim da ga necu ni popravljat niti se posebno (citaj: uopce) trudit da saznam kaj mu bi. unazad godinu dana krepavali su redom przilica, napajanje, hdd, sad izgleda grafa ili stavec...ne da mi se ulagat u staru ragu. za koji mjesec cu si kupit novi, a onda cu na novom pdf davit za savjete oko kupovine novog kompaSmijeh. do tada se citamo preko laptopa (koji je inace donirala punica kad je zadnji put krepo disk. fala punice!).

jos jednom hvala svima.

e, sad sam se sjetio...jab iscupao hdd iz kucista i spojio ga na laptop. moze ideja kako da to izvedem? jel se moze sata kabelom preko nekog adaptera ili necega spojit interni hdd na usb port od laptopa da ga ovaj prepozna kao externi disk? ili tako nekako?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Komp trci pocasni krug

Pretpostavljam da je disk ATA a za njih imas vanjske BOX-ove za vec 150kn priblizno..ustekas ga unutra,spojis mu napajanje(gledaj da ima svoje napajanje s adapterom jer bez toga nista),i preko USB-a na laptop..isto vrijedi i za sata sucelje..ali su za njih malo vece cijeneCool

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komp trci pocasni krug
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komp trci pocasni krug
Lion King kaže...

Pretpostavljam da je disk ATA a za njih imas vanjske BOX-ove za vec 150kn priblizno..ustekas ga unutra,spojis mu napajanje(gledaj da ima svoje napajanje s adapterom jer bez toga nista),i preko USB-a na laptop..isto vrijedi i za sata sucelje..ali su za njih malo vece cijeneCool

 Nisam ni ja siguran jeli on mislio na ovo, ali vjerojatno je to....
Tikviči vladaju svijetom!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice