Komp se gasi svaka 3.5 dana

poruka: 205
|
čitano: 28.399
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Komp se gasi svaka 3.5 dana

Ovako, ne znam stvarno sta vise napraviti. 2 puta je bija na servisu jednom su rekli da je do diska drugi put da nisam staivja RAM u pravi utor. Prominija sam disk, stavija cooler na proc, 5 puta  po OS-u reinstalira sve, pokusa i linux is ve radi ali svaka 3.5 dana komp se gasi.

Provuka sam ga kroz sve zive testove sta postoje i sve je proslo ok

 

ALi svaka 3,5 dana on se resetira pojavi se logo od maticne i ne ide dalje, moram ga rucno opet resetirat.

 

Sad sam na win7 64bit, ok nije legalan (samo sam remowe WAT koristija) al i sa ostalim reganim OS-om se gasi 

 

Ako tko ima jos koju ideju bija bi mu zahvalan

Moguce da matična ima BUG ili nesta slicno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Komp se gasi svaka 3.5 dana

evo dana sam upalio PC kad skuzim da su mi mis i tipkovnica poludjeli

Lijevi klik miša mi selektira sve sto otvorim, otvara linkove u novom prozoru, na tipkovnici kad je CapsLock uključen imam mala slova a kad je iskljucen velika slova

Maknuo sam logitechov driver no i dalje isto ponašanje :S

Malo dodje sebi pa onda opet poludi

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 10:50 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Komp se gasi svaka 3.5 dana

jesi prova resetirat bios

http://gtabalkan.com
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana

ako mislis na ono ClrCMOS i to  onda jesam, samo ga nisam proba update-at jer to nisam nikad radija a i nisam siguran da je bas do toga

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 11:05 (simeparanoja).
15 godina
neaktivan
offline
Komp se gasi svaka 3.5 dana

Probaj zamijenit tipkovnicu. Ja sam imao compaq-ovu tipkovnicu i isto mi se znalo događat da par dana bude sve u redu i odjednom samo poludi. sve mi se počme samo od sebe palit i gasit. otkako sam je zamjenio,sve je u redu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komp se gasi svaka 3.5 dana
Isključi cilu periferiju pa onda vidi ako ima problema
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana
miljac007 kaže...

Probaj zamijenit tipkovnicu. Ja sam imao compaq-ovu tipkovnicu i isto mi se znalo događat da par dana bude sve u redu i odjednom samo poludi. sve mi se počme samo od sebe palit i gasit. otkako sam je zamjenio,sve je u redu.

ček jel ti se i komp gasija ili?

evo sad sam maka i opet instalira logitechove drivere i sad opet OK sve, zasad

Ne želim da me krivo shvatite ali ako dam za tipk i mis par stotina kuna onda bi to valjda trebalo radit kako treba a i nisam bas cuja da se ljudi zale na logitechovu wave tipk? ili grijesim?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana
simeparanoja kaže...
miljac007 kaže...

Probaj zamijenit tipkovnicu. Ja sam imao compaq-ovu tipkovnicu i isto mi se znalo događat da par dana bude sve u redu i odjednom samo poludi. sve mi se počme samo od sebe palit i gasit. otkako sam je zamjenio,sve je u redu.

ček jel ti se i komp gasija ili?

evo sad sam maka i opet instalira logitechove drivere i sad opet OK sve, zasad

Ne želim da me krivo shvatite ali ako dam za tipk i mis par stotina kuna onda bi to valjda trebalo radit kako treba a i nisam bas cuja da se ljudi zale na logitechovu wave tipk? ili grijesim?

 Ma totalno se znao zablesirat kao i resetirat i gasit. Nisam mogao vjerovat da mi je tipkovnica to radila. Kažem ti,kad sam ju zamijenio riješio sam problem.

15 godina
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana
joze kaže...

jesi prova resetirat bios

weky kad si već stavia palac doli moga si objasnit zašto se ne slažeš..

http://gtabalkan.com
14 godina
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana

Na tvome mjestu bih napravio flash BIOS-a. Moguce da je do BIOS-a posto koliko vidim ASRock malo precesto stavlja update BIOS-a pa moguce da imas neko losi gore (inace tu foru sa njihovim BIOS-om necu nikada shvatit, ali ok).

 

Nema se tu sta "stragat"...samo napravi flash. Vjerujem da mozes i iz Windowsa to napravit kao i na svakoj drugoj ploci.....na zalost ne mogu ti vise reci jer ne koristim ASRock.

 

Stavio si RAM u krivi utor!? U kojoj trgovini su bubnili takvu glupost!?

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana
win32 kaže...

Na tvome mjestu bih napravio flash BIOS-a. Moguce da je do BIOS-a posto koliko vidim ASRock malo precesto stavlja update BIOS-a pa moguce da imas neko losi gore (inace tu foru sa njihovim BIOS-om necu nikada shvatit, ali ok).

 

Nema se tu sta "stragat"...samo napravi flash. Vjerujem da mozes i iz Windowsa to napravit kao i na svakoj drugoj ploci.....na zalost ne mogu ti vise reci jer ne koristim ASRock.

 

Stavio si RAM u krivi utor!? U kojoj trgovini su bubnili takvu glupost!?

hm u kojoj?

u onoj u koju cu morati i 3 put ici izgleda, ADM

Prvo su rekli da WD caviar green nije za oS a zatim da se resetira jer su mi kao RAM-ovi u krivim utorima (bijeli su kao neki primary)

Znam, sve to smrdi ali nisam se htio pravit pametan i mijesat se u njihov posao i rec da lupetaju gluposti 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 11:27 (simeparanoja).
15 godina
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana
miljac007 kaže...

 Ma totalno se znao zablesirat kao i resetirat i gasit. Nisam mogao vjerovat da mi je tipkovnica to radila. Kažem ti,kad sam ju zamijenio riješio sam problem.

ček ako zamijenim tipk sto da radim s ovom? zar je moguce da logitech radi smeca od tipk? i da su im driveri losi?

Kad sam je koristio na lap (Mis i tipk) onda nisam ima nikakvih problema, tek kad sam odnedavno kupija komp. on se resetira svaka 3.5 dana i jutros se zblesija

15 godina
neaktivan
offline
Komp se gasi svaka 3.5 dana

Sory joze i ja sam slučajno kliknuo na palac dole a u biti se slažem. Neznam kako se to promijeni i dali se može promijenit.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Komp se gasi svaka 3.5 dana

jel može bit napajanje

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana
miljac007 kaže...

Sory joze i ja sam slučajno kliknuo na palac dole a u biti se slažem. Neznam kako se to promijeni i dali se može promijenit.

samo klikneš još jedan put na palac doli i onda se ja mislim poništi

http://gtabalkan.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 11:28 (joze).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana
simeparanoja kaže...
miljac007 kaže...

 Ma totalno se znao zablesirat kao i resetirat i gasit. Nisam mogao vjerovat da mi je tipkovnica to radila. Kažem ti,kad sam ju zamijenio riješio sam problem.

ček ako zamijenim tipk sto da radim s ovom? zar je moguce da logitech radi smeca od tipk? i da su im driveri losi?

Kad sam je koristio na lap (Mis i tipk) onda nisam ima nikakvih problema, tek kad sam odnedavno kupija komp. on se resetira svaka 3.5 dana i jutros se zblesija

 Ako imaš kakvu drugu tipkovnicu,probaj par dana na njoj radit,ništa te ne košta. Moram ti i napomenut da je ta moja compaq tipkovnica bila žičana,a sad sam na bežičnoj MS tipkovnici.

15 godina
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana
joze kaže...

jel može bit napajanje

e to me zanima kako se moze provjerit jer koliko sam skuzija i oni tamo vrte samo testove preko OS-a a mislism da napajanje ne mozes tako.

Kad idem proveriti da li je napajanje ok (preko Asrock Tuner-a) onda je sve ok, sve vrijednosti su dobre

15 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana

Evo joze, promijenjeno!

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 11:32 (miljac007).
16 godina
offline
Komp se gasi svaka 3.5 dana

Koja vezrija ti je BIOS? Mozda bi bilo najbolje da probas prvo sa updateom biosa. Jer ne pada mi na pamet sta bi moglo biti.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana
goodye kaže...

Koja vezrija ti je BIOS? Mozda bi bilo najbolje da probas prvo sa updateom biosa. Jer ne pada mi na pamet sta bi moglo biti.

ma prva, s kojom sam ga dobija, nisam update-a nista jos

15 godina
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana
simeparanoja kaže...
win32 kaže...

Na tvome mjestu bih napravio flash BIOS-a. Moguce da je do BIOS-a posto koliko vidim ASRock malo precesto stavlja update BIOS-a pa moguce da imas neko losi gore (inace tu foru sa njihovim BIOS-om necu nikada shvatit, ali ok).

 

Nema se tu sta "stragat"...samo napravi flash. Vjerujem da mozes i iz Windowsa to napravit kao i na svakoj drugoj ploci.....na zalost ne mogu ti vise reci jer ne koristim ASRock.

 

Stavio si RAM u krivi utor!? U kojoj trgovini su bubnili takvu glupost!?

hm u kojoj?

u onoj u koju cu morati i 3 put ici izgleda, ADM

Prvo su rekli da WD caviar green nije za oS a zatim da se resetira jer su mi kao RAM-ovi u krivim utorima (bijeli su kao neki primary)

Znam, sve to smrdi ali nisam se htio pravit pametan i mijesat se u njihov posao i rec da lupetaju gluposti 

 -dal se sjećaš starih postova? Dal se sjećaš što sam rekao?

Također, njiho vposao je da prodaju računalo, oni nisu 'majstori' - oni su samo trgovci.

 

btw. odustani od windowsa u kombinaciji s WATom, ne isplati se.

BIOS, nesmije biti uzrok takvom ponašanju, jer tvornički mora stabilno raditi.

HDD, nemože biti uzrok, CPU, RAM (ili utor) također... -ostaje ti jedino software.

 

poguglaj malo o 72 sata i windowsima. (Microsoft security feature, MiniPE)

Uzmi legalnu, čistu, original verziju i (besplatno) koristi određeni broj dana.

Ili u skladu s logom pingvina koristi OS.

 

Jer, ako je neka komponenta neispravna, to treba reklamirati ali na ovaj način ako OS i ostatak softwarea nije 100% čist-stabilan, nikako nemožeš eliminacijom doči do uzroka. Čak ako je stvar što sad sumnjaš u npr. tipkovnicu ili driveru za miša.. -preduvjet je da sve ostalo mora biti provjereno-stabilno. U suprotnom ni trgovac nemože uz najbolju volju pomoći, zamijeniti.. (koliko vidim ADMovci se trude).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana
simeparanoja kaže...
goodye kaže...

Koja vezrija ti je BIOS? Mozda bi bilo najbolje da probas prvo sa updateom biosa. Jer ne pada mi na pamet sta bi moglo biti.

ma prva, s kojom sam ga dobija, nisam update-a nista jos

 

Gle, zao mi je sto cu sada ovo reci no stvarno su te "izvozali". Mislio sam da ADM ok trgovina, ali nakon ovoga mjenjam misljenje!

WD Caviar Green je samo sporiji disk i radi na 5400 rpm i bez greske moze bilo koji OS raditi na njemu! Kakve veze ima brzina diska i OS-a?

Po njihovome, vecina notebook-a i netbook-a koji imaju diskove na 5400 rpm uopce ne bi trebala radit! Ovo ide medu najdebilnije izjave neke trgovine....nadam se samo da nisi povjerovao u to!?

Dalje....koliko znam uopce nema veze u koji utor piknes RAM....bar ja do sada nikada nisam cuo za to jer u koji god da utor stavim RAM komp mi najnormalnije radi. Naravno, pazis ako hoces "dual channel" tj. ako imas vise od jednoga kekisca RAM-a, a ako imas jedan morao bi radit pa gdje god da ga piknes.

No jos uvijek ne mogu vjerovati da su ti rekli da WD Caviar Green nije za OS posto je na 5400 rpm! Koje provale u PM!! Pa koliko prijenosnika onda ne bi radilo!? Istina, ja bih taj Green koristio kao "storage", ali on mora radit bez obzira sto je na 5400 rpm. 

Ma uzas sta sve nece kenjat ljudima!

Moja ti je preporuka da stavis najnoviji BIOS i ako nece radit vrati im taj komp (ako su ga oni slagali) i reci da dolaziz za par dana po njega i da ga hoces ispravnog (naravno ako je pod garancijom, a vjerujem da je).

Isto tako se nadam da nisi mjenjao HDD i stavljao neki drugi!? Ok, na 7200 rpm radi brze no i na 5400 rpm mora radit bez greske i nije do harda 101%!

 

P.S.

 

ihush -> covjek je stavio i Linux gore pa opet komp ne radi, tako da nije do OS-a.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 12:02 (win32).
15 godina
offline
Komp se gasi svaka 3.5 dana

ma trude se oni samo su im objasnjenja malo losa

znaci moze biti do win7 i remove WAT-a, tj to sta nemam legalnu verziju?

 

a zsato ako instaliram 32 bitnu reganu verziju opet se gasi? ako stavim xp regani opet se gasi?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 12:04 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana
win32 kaže...

 

Gle, zao mi je sto cu sada ovo reci no stvarno su te "izvozali". Mislio sam da ADM ok trgovina, ali nakon ovoga mjenjam misljenje!

WD Caviar Green je samo sporiji disk i radi na 5400 rpm i bez greske moze bilo koji OS raditi na njemu! Kakve veze ima brzina diska i OS-a?

Po njihovome, vecina notebook-a i netbook-a koji imaju diskove na 5400 rpm uopce ne bi trebala radit! Ovo ide medu najdebilnije izjave neke trgovine....nadam se samo da nisi povjerovao u to!?

Dalje....koliko znam uopce nema veze u koji utor piknes RAM....bar ja do sada nikada nisam cuo za to jer u koji god da utor stavim RAM komp mi najnormalnije radi. Naravno, pazis ako hoces "dual channel" tj. ako imas vise od jednoga kekisca RAM-a, a ako imas jedan morao bi radit pa gdje god da ga piknes.

No jos uvijek ne mogu vjerovati da su ti rekli da WD Caviar Green nije za OS posto je na 5400 rpm! Koje provale u PM!! Pa koliko prijenosnika onda ne bi radilo!? Istina, ja bih taj Green koristio kao "storage", ali on mora radit bez obzira sto je na 5400 rpm. 

Ma uzas sta sve nece kenjat ljudima!

Moja ti je preporuka da stavis najnoviji BIOS i ako nece radit vrati im taj komp (ako su ga oni slagali) i reci da dolaziz za par dana po njega i da ga hoces ispravnog (naravno ako je pod garancijom, a vjerujem da je).

Isto tako se nadam da nisi mjenjao HDD i stavljao neki drugi!? Ok, na 7200 rpm radi brze no i na 5400 rpm mora radit bez greske i nije do harda 101%!

 

P.S.

 

ihush -> covjek je stavio i Linux gore pa opet komp ne radi, tako da nije do OS-a.

 

mijenjao sam i disk (Stavio caviar black) i stock cooler na procu i opet isto

grafa i proc su iz protisa no opet, ako odnesem i kazu da je popravljen, platim i odnesem opet s istim problemom i velim da nije reijesen oni mi opet naplate? WTF? 

moram platit ono sto nisu popravili ni prvi put?

14 godina
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana
simeparanoja kaže...

ma trude se oni samo su im objasnjenja malo losa

znaci moze biti do win7 i remove WAT-a, tj to sta nemam legalnu verziju?

 

a zsato ako instaliram 32 bitnu reganu verziju opet se gasi? ako stavim xp regani opet se gasi?

 

Kazem ti, nije do OS-a....

 

Probaj stavit neku distru gore na par dana bez ikakvih Windowsa pa ces vidjeti dali je do OS-a ili nije (ali 101% da nije).

 

P.S.

 

Flash BIOS-a

 

Vidis da ASRock svakih par dana baca novi BIOS pa ocito je neki problem u svemu tome i povezano je sa BIOS-om jer da je ok, onda nebi stavljali novi svakih "par sati" (naravno, ovo pod navodnicima je karikirano).

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 12:09 (win32).
15 godina
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana
win32 kaže...

 

Kazem ti, nije do OS-a....

 

Probaj stavit neku distru gore na par dana bez ikakvih Windowsa pa ces vidjeti dali je do OS-a ili nije (ali 101% da nije).

Promijenio sam ih toliko puta da u snu vise radim format i instalaciju tako da to nije

Da je do drivera onda se ne bi gasija  ni na 32 bitnoj verziji XP-a ili Win7

 

Da je RAM skuzija bi po testovima, da je napajanje onda bi valjda vidija po naponima, da je grafa ili  reka bi mi 3D mark ili prime ili occt tuner ili ostali alati, da je disk onda ne bi hirens prosa.

Smrdi mi na maticnu i to opasno ali ne znam kako ih uvjerit da je promjene?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 12:13 (simeparanoja).
16 godina
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana

možeš nabavit od nekog matičnu drugu na par dana?

jedino to od svega može smrdit..

15 godina
offline
RE: Komp se gasi svaka 3.5 dana
nixass kaže...

možeš nabavit od nekog matičnu drugu na par dana?

jedino to od svega može smrdit..

nažalost ne, niti maticnu ni napajanje Mršti se

15 godina
offline
Komp se gasi svaka 3.5 dana

BIOS verzija mi je 1.40 i koliko vidim svi hvale tu verziju BIOS-a Mršti se

 

Citiram tu sa foruma sa reviewa ploče:

 

"1.40 je odličan bios, pouzdan i performer, a i core control dolazi s njim, svakako moćan alat :)"

 

U slikama možete vidjeti sta imam u evet vieweru

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 13:30 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Komp se gasi svaka 3.5 dana

NEmate vise ideja?

Odnesem ga sutra OPET u ADM pa cu im reci (nadam se da ce prihvatit moje misljenje) da promijene matičnu

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice