Grafička ubija laptop

poruka: 23
|
čitano: 3.128
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Grafička ubija laptop

Pozdrav svima

Dakle problem je u tome što kad instaliram drivere od grafičke (AMD Mobility Radeon HD 5400) laptop prekida sa radom, znači proces koji je aktivan jednostavno se smrzne na jedno 30ak sekundi i nastavlja nakon toga kao da se ništa nije dogodilo. To se događa u intervalima od 5 - 10 minuta kada surfam i radim nešto što je totalno nezahtjevno za laptop (word, gledam slike, filmove).

Bilo da je na najvišoj rezoluciji (1366x768) ili na najmanjoj, nije bitno.

Kada se grafa disable (ili je uninstall) onda radi sve podmazano bez problema, ali naravno rezolucija je ograničena (1024x768) i ne mogu pokretati 3D programe naravno.

Laptop je Asus K52je.

Svaki dobar komentar je poželjan. Hvala :) 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Grafička ubija laptop
Nekoliko pitanja. Koji OS koristis (pretpostavljam windowsi)? Da li je orginal i povuceni svi updatovi? Da li su svi ostali driveri instalirani (maticna, zvuk, dodaci) i da li je sve povuceno sa stranice proizvodjaca? Da li si probao stariju verziju drivera instalirati koji mozda nebi radili problem? Da li si provjerio temperature? Da li je laptop nedavno bio ciscen ili otvaran?
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička ubija laptop

OS - trenutni je windows 7 home premium (na profesionalu i ultimate je isti problem), na 8 i 8.1 nije bilo tog problema, ali morao sam se vratiti na win7 zbog nekih drugih razloga i naravno na linuxu nije bilo problema

 

Da li je orginal i povuceni svi updatovi - sve je original, sve sa službenih stranica, nikakvi driver scaneri ili slične gluposti

 

Da li su svi ostali driveri instalirani (maticna, zvuk, dodaci) i da li je sve povuceno sa stranice proizvodjaca - svi driveri su več instalirani i rade bez problema, opet kažem, sve sa službene stranice Asus-a.

 

Da li si probao stariju verziju drivera instalirati koji mozda nebi radili problem - probo sam isto sa AMD-ove stranice skinuti stariju verziju (verzija prije najnovije) pa mi je srusilo OS, tako da više nisam pokušavao.

 

Da li si provjerio temperature - nema pregrijavanja, sve je u normali

 

Da li je laptop nedavno bio ciscen ili otvaran - otvarao ga kad je počelo sa problemima i detaljno ga počistio

10 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička ubija laptop

Ali MORAM napomenuti, to sam zaboravio. Kada je adapter od napajanja uključen u laptop i kada je driver instaliran onda dolazi do tog problema. Ali kada su driveri instalirani, a laptop radi na bateriju onda nema problema. Adapter je trenutno novi i sa mogućnosti podešavanja voltaže.

13 godina
offline
Re: Grafička ubija laptop
crometal kaže...

Ali kada su driveri instalirani, a laptop radi na bateriju onda nema problema.

Provjeri u "power options" (control panel) da imaš pod power plan odabrano "ballanced".

Otiđi u "Catalyst Control Centar", pronađi gdje imaš "Power Play" opciju,

ako nije stavi kvačicu na "ENABLE POWER PLAY" i pod "plugged in" odaberi

"maximize battery life".

Slika Slika
Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.8.2014 12:34 (Valentin17).
10 godina
neaktivan
offline
Grafička ubija laptop

Sve je več podešeno tako

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Grafička ubija laptop

Problem rješen. Instalirao sam jednu od starijih verziji grafe tako da radi. Ako neko bude imo problem kao i ja, driver je http://www.amd-drivers.com/download-RadeonHD5470-graphics-driver-for-Windows7-64bit.html

Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Grafička ubija laptop

Najnoviji driveri,ne znaci uvijek i najbolji...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Grafička ubija laptop

Pozdrav, imam problem sa laptopom, neki stari asus f5m. Instalirao sam na njega win xp prije koji dan. I nakon nekog vremena dok je upaljen laptop, odjednom se izmjesaju sve boje na ekranu i jedino sto mogu je ugasiti i upaliti ga da bi opet vidio display kako treba. Provjerio sam temperature, cpu je oko 50, a grafa 100-130 stupnjeva, tako da ocito grafa zezne display zbog visoke temperature. Laptop je iznutra cist i nema prasine, jedino sto me cudi kako nema coolera iznad grafe vec samo proca?? U cemu je tu problem i kako bi ga mogao rjesiti?

 

 

Windows Phone FTW
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička ubija laptop
duhonja kaže...

Najnoviji driveri,ne znaci uvijek i najbolji...

Barem što se AMD-a tiče.

13 godina
offline
Re: Grafička ubija laptop
DommY kaže...

Pozdrav, imam problem sa laptopom, neki stari asus f5m. Instalirao sam na njega win xp prije koji dan. I nakon nekog vremena dok je upaljen laptop, odjednom se izmjesaju sve boje na ekranu i jedino sto mogu je ugasiti i upaliti ga da bi opet vidio display kako treba. Provjerio sam temperature, cpu je oko 50, a grafa 100-130 stupnjeva, tako da ocito grafa zezne display zbog visoke temperature. Laptop je iznutra cist i nema prasine, jedino sto me cudi kako nema coolera iznad grafe vec samo proca?? U cemu je tu problem i kako bi ga mogao rjesiti?

 

 

Nemoj ga više palit prije nego nepromjeniš termalnu pastu i ispiriš ga od prašine,grafa će ti u vrlo kratkom roku riknut.

 

P.S

Vidim tek sad da si rekao da nema prašine,promjeni termalnu pastu,vidi dali se vent uopće okreće,takva temp nije humana.

Sony Z1 kontakt:evilmage007@gmail.com skype evilmage007
15 godina
offline
Re: Grafička ubija laptop
kruskar kaže...
DommY kaže...

Pozdrav, imam problem sa laptopom, neki stari asus f5m. Instalirao sam na njega win xp prije koji dan. I nakon nekog vremena dok je upaljen laptop, odjednom se izmjesaju sve boje na ekranu i jedino sto mogu je ugasiti i upaliti ga da bi opet vidio display kako treba. Provjerio sam temperature, cpu je oko 50, a grafa 100-130 stupnjeva, tako da ocito grafa zezne display zbog visoke temperature. Laptop je iznutra cist i nema prasine, jedino sto me cudi kako nema coolera iznad grafe vec samo proca?? U cemu je tu problem i kako bi ga mogao rjesiti?

 

 

Nemoj ga više palit prije nego nepromjeniš termalnu pastu i ispiriš ga od prašine,grafa će ti u vrlo kratkom roku riknut.

 

P.S

Vidim tek sad da si rekao da nema prašine,promjeni termalnu pastu,vidi dali se vent uopće okreće,takva temp nije humana.

Nije ni meni jasno...koju termalnu pastu da promjenim? {#} (bold)

Osim ako ne mislis na termalnu pastu na cpu, al to nema veze.

Windows Phone FTW
13 godina
offline
Re: Grafička ubija laptop
DommY kaže...
kruskar kaže...
DommY kaže...

Pozdrav, imam problem sa laptopom, neki stari asus f5m. Instalirao sam na njega win xp prije koji dan. I nakon nekog vremena dok je upaljen laptop, odjednom se izmjesaju sve boje na ekranu i jedino sto mogu je ugasiti i upaliti ga da bi opet vidio display kako treba. Provjerio sam temperature, cpu je oko 50, a grafa 100-130 stupnjeva, tako da ocito grafa zezne display zbog visoke temperature. Laptop je iznutra cist i nema prasine, jedino sto me cudi kako nema coolera iznad grafe vec samo proca?? U cemu je tu problem i kako bi ga mogao rjesiti?

 

 

Nemoj ga više palit prije nego nepromjeniš termalnu pastu i ispiriš ga od prašine,grafa će ti u vrlo kratkom roku riknut.

 

P.S

Vidim tek sad da si rekao da nema prašine,promjeni termalnu pastu,vidi dali se vent uopće okreće,takva temp nije humana.

Nije ni meni jasno...koju termalnu pastu da promjenim? {#} (bold)

Osim ako ne mislis na termalnu pastu na cpu, al to nema veze.

Mora bit iznad grafe,nisi dobro onda gledo,poslikaj to iznutra.

Sony Z1 kontakt:evilmage007@gmail.com skype evilmage007
16 godina
offline
Re: Grafička ubija laptop
Ja sam na nekoliko HPa vidio isti problem. Znaci nema heatsink iznad grafe, samo cpu. I idem pogledati kakvo je stanje na netu - neki imaju, neki ne. Da se s ebaya nabavit sa heatsinkom i onda bi trebalo biti u redu (valjda). Zasto je to tako, nemam pojma. Valjda nisu imali dosta pa trpali tek tolko da ide. Jadno. Kaj je najzalosnije, na jednom koji nikad nije bil otvaran sam videl na gpu zalepljen nekakav rucno svinuti bakreni lim (valjda s kombinirkama). Extra feature.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
offline
Grafička ubija laptop

Evo napokon slike...ako je grafa ovo sto ja mislim di pise nvidia, onda ocito nema coolera iznad sebe.

 

 

Windows Phone FTW
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Grafička ubija laptop
DommY kaže...

Pozdrav, imam problem sa laptopom, neki stari asus f5m. Instalirao sam na njega win xp prije koji dan. I nakon nekog vremena dok je upaljen laptop, odjednom se izmjesaju sve boje na ekranu i jedino sto mogu je ugasiti i upaliti ga da bi opet vidio display kako treba. Provjerio sam temperature, cpu je oko 50, a grafa 100-130 stupnjeva, tako da ocito grafa zezne display zbog visoke temperature. Laptop je iznutra cist i nema prasine, jedino sto me cudi kako nema coolera iznad grafe vec samo proca?? U cemu je tu problem i kako bi ga mogao rjesiti?

 

 

Jel ima neko rjesenje mozda?

Bi pomoglo da stavim druge winse, umjesto xp da stavim w8? makar mi se cini da to nema veze al neznam sta drugo da probam..

Windows Phone FTW
15 godina
neaktivan
offline
Grafička ubija laptop

Kaj točno piše na tom čipu?

Možda bi se moglo izvest nekaj DIY,pa potegnuti neki bakrić do toga i an to stavit aluminijski cooler. Da bar neš topline odvodi. Al kaj ja znam,nisam ti ja ekspert za takve stvari xd

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.8.2014 19:27 (zerocool12).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Grafička ubija laptop
zerocool12 kaže...

Kaj točno piše na tom čipu?

Možda bi se moglo izvest nekaj DIY,pa potegnuti neki bakrić do toga i an to stavit aluminijski cooler. Da bar neš topline odvodi. Al kaj ja znam,nisam ti ja ekspert za takve stvari xd

Evo slika...

Razmisljao sam o tome da al neznam kako bi to izveo..

Windows Phone FTW
15 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička ubija laptop
DommY kaže...
zerocool12 kaže...

Kaj točno piše na tom čipu?

Možda bi se moglo izvest nekaj DIY,pa potegnuti neki bakrić do toga i an to stavit aluminijski cooler. Da bar neš topline odvodi. Al kaj ja znam,nisam ti ja ekspert za takve stvari xd

Evo slika...

Razmisljao sam o tome da al neznam kako bi to izveo..

Ako možeš nabavit neki stari cooler od laptopa, jednostavno odrežeš vrh ove bakrene cjevčice i bakrenu cjevčicu sa drugog coolera tako da ti dođe na to mjesto te ih zalemiš. Hebaj ga malo zahebancije ali moglo bi radit.

 

Usput, ako ovo budeš radio , OBAVEZNO slikaj i stavi na forum,moglo bi drugima pomoći :D

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.8.2014 19:45 (zerocool12).
15 godina
offline
Re: Grafička ubija laptop
zerocool12 kaže...
DommY kaže...
zerocool12 kaže...

Kaj točno piše na tom čipu?

Možda bi se moglo izvest nekaj DIY,pa potegnuti neki bakrić do toga i an to stavit aluminijski cooler. Da bar neš topline odvodi. Al kaj ja znam,nisam ti ja ekspert za takve stvari xd

Evo slika...

Razmisljao sam o tome da al neznam kako bi to izveo..

Ako možeš nabavit neki stari cooler od laptopa, jednostavno odrežeš vrh ove bakrene cjevčice i bakrenu cjevčicu sa drugog coolera tako da ti dođe na to mjesto te ih zalemiš. Hebaj ga malo zahebancije ali moglo bi radit.

 

Usput, ako ovo budeš radio , OBAVEZNO slikaj i stavi na forum,moglo bi drugima pomoći :D

Zalemim ih i sta onda stavim tu cjevcicu direktno na grafu sa termalnom pastom? 

Windows Phone FTW
15 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička ubija laptop
DommY kaže...
zerocool12 kaže...
DommY kaže...
zerocool12 kaže...

Kaj točno piše na tom čipu?

Možda bi se moglo izvest nekaj DIY,pa potegnuti neki bakrić do toga i an to stavit aluminijski cooler. Da bar neš topline odvodi. Al kaj ja znam,nisam ti ja ekspert za takve stvari xd

Evo slika...

Razmisljao sam o tome da al neznam kako bi to izveo..

Ako možeš nabavit neki stari cooler od laptopa, jednostavno odrežeš vrh ove bakrene cjevčice i bakrenu cjevčicu sa drugog coolera tako da ti dođe na to mjesto te ih zalemiš. Hebaj ga malo zahebancije ali moglo bi radit.

 

Usput, ako ovo budeš radio , OBAVEZNO slikaj i stavi na forum,moglo bi drugima pomoći :D

Zalemim ih i sta onda stavim tu cjevcicu direktno na grafu sa termalnom pastom? 

Pa ako uzmeš cooler van vjerojatno budeš dobio i onaj dio di ide procesor,ne?

--------------------------------------------------------------------------------------------
15 godina
offline
Grafička ubija laptop

Od drugog kulera da ok..probat cu smislit nes

 

Ako ima jos neko nekakve ideje nek slobodno kaze..

Windows Phone FTW
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Grafička ubija laptop

To mi se cini kao plasticno pakiranje IC-a tako da stavljanje hladnjaka na to ce jako malo postici posto treba biti metal na metal da bi hladnjak vukao toplinu efikasno.Ali neznam mozda i nije plastika nego neki rapavi metal.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.8.2014 20:02 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice