Gašenje računala- problem

poruka: 7
|
čitano: 3.229
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala

Pozdrav... nakon pregledavanja foruma nisam uspjela naći ništa slično...

 

simptomi:

 

ugasi se komp sam od sebe, pokušam ga upaliti i postavi izbornik safe mode, normal i last known... bilo koji da odaberem komp se ugasi...

pokušam reinstal win, repair win i uspijem riješiti problem, no čim isključim komp iz struje i ostavim malo duže, prilikom pokretanja računala opet isto, znači izbornik safe mode normal... i opet se gasi...

 

što sam učinila:

 

promjenila napajanje - neuspješno

reinstall win - neuspješno

 

Riješenje:

 

možda bios baterija, nisam probala ali vi ste tu stručniji...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Gašenje računala

da, baterija moze biti uzrocnik a i nemora. Zatim testiraj memoriju (ako imas Win Vista ili 7 imaju ugraden tester memorije) sa Hirens Boot CD-om i testiraj HDD

Comodo is like the Soviet Union was in the late 70's. They spent 95% of their GDP to look good at the expense of their own people - Nepoznat autor ;)
16 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala- problem

Ako nije napajanje, onda je vjerovatno problem u matičnoj ploči. Probaj još vidjeti da ti se procesor ne pregirijava pa da se zbog toga ne gasi. Ima postavka u BIOS-u koja gasi komp kada procesor pređe određenu temperaturu.

 

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2010 14:47 (ROADRUNNER).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala- problem

neuspije se zagrijati... kada dignem win radi normalno 10000 sati, ali do isključivanja iz utičnice... nakon 10 min bez struje moram reinstall win.. inače bratu radim komp pa ga mora odnjeti doma.... kod mene sve radi, on odnese doma i kao da ništa nisam radila...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala- problem

Probaj pokrenuti neki Live CD...pa javi šta se događa.

 

Inquisitor

Peace and Love _ Frankenstein Build
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2010 14:59 (Verbatim).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gašenje računala- problem

hm, skličan problem sam vidio, i radilo se o matičnoj ploči. naravno, treba je istestirati negdje drugdje pa vidjeti, al to mi je prvo što mi pada napamet, jer sasm slično doživio

14 godina
neaktivan
offline
RE: Gašenje računala- problem
Lucas35 kaže...

neuspije se zagrijati... kada dignem win radi normalno 10000 sati, ali do isključivanja iz utičnice... nakon 10 min bez struje moram reinstall win.. inače bratu radim komp pa ga mora odnjeti doma.... kod mene sve radi, on odnese doma i kao da ništa nisam radila...

Mogući problemi s glavni mrežni kabelom. Probaj sa ispitivačem dali svjetli na kučištu, pa ako da onda kabel neispravna (kratki spoj) Potrebno zamjeniti drugim. Sličan problem je imao naš forumaš Simeparanoja.

Nenad, PC sam svoj majstor.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice