Bios i ram

poruka: 16
|
čitano: 4.224
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Bios i ram

Ovako imam wind7 ultimate sp 1 ja msm,i imam 8gb rama znaci a wind prikazuje kao 4 rama,odem na my computer pise 8gb (4gb iskoristivo) ? Ne znam gdje u biosu namjestiti valjda se treba tamo koliko sam nacuo pa ako neko ima iskustva neka se izjasni :)

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bios i ram

Jel ti to imaš 32 bitnu inačicu windowsa? Ako da, onda si ograničen na 4 gigabajta radne memorije i treba ti 64 bitna inačica kako bi mogao koristiti više...

What Andy giveth, Bill taketh away.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bios i ram
rustweaver kaže...

Jel ti to imaš 32 bitnu inačicu windowsa? Ako da, onda si ograničen na 4 gigabajta radne memorije i treba ti 64 bitna inačica kako bi mogao koristiti više...

wind7 ultimate 64 bitni je... :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2013 5:08 (Rizi).
12 godina
neaktivan
offline
Bios i ram

Vidi pod, "run",upiši "msconfig"-"boot"-"advanced"-"max memory".Odčekiraj "max memory",ako je čekirano.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bios i ram
lukabo kaže...

Vidi pod, "run",upiši "msconfig"-"boot"-"advanced"-"max memory".Odčekiraj "max memory",ako je čekirano.

stavim kvaku i pise 8192 i nista ... odem na my computer isto opet 

14 godina
offline
Bios i ram

Nemoj stavljati kvaku u kvadratić za memoriju!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bios i ram

isto je stavio ili nestavio , opet odem u my computer i pise Instalirana (RAM) Memorija 8,00 GB (4.00 GB iskoristivo)

14 godina
offline
Bios i ram

Provjeri u BIOS-u koliko memorije je eventualno dodjeljeno integrisanoj grafici.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2013 9:46 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bios i ram
Rizi kaže...

isto je stavio ili nestavio , opet odem u my computer i pise Instalirana (RAM) Memorija 8,00 GB (4.00 GB iskoristivo)

Nakon sto stavis ili sklonis kvacicu potrebno spasit i restartat komp, pa onda provjeri

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2013 10:52 (Ibrahim).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bios i ram
phoenix2003 kaže...

Provjeri u BIOS-u koliko memorije je eventualno dodjeljeno integrisanoj grafici.

Kako to vidjeti? Samo mi treba tacan naziv pa bi se ja snasao :D

15 godina
offline
Re: Bios i ram
Rizi kaže...

Ovako imam wind7 ultimate sp 1 ja msm,i imam 8gb rama znaci a wind prikazuje kao 4 rama,odem na my computer pise 8gb (4gb iskoristivo) ? Ne znam gdje u biosu namjestiti valjda se treba tamo koliko sam nacuo pa ako neko ima iskustva neka se izjasni :)

 -dali si imao 4 i dodao još 4GB? -resetiraj BIOS, podesi. Ako ne pomogne, RTFM i podesi.

-ako ni to ne pomogne, tad msconfig ili nemaš 64bit OS.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bios i ram
ihush kaže...
Rizi kaže...

Ovako imam wind7 ultimate sp 1 ja msm,i imam 8gb rama znaci a wind prikazuje kao 4 rama,odem na my computer pise 8gb (4gb iskoristivo) ? Ne znam gdje u biosu namjestiti valjda se treba tamo koliko sam nacuo pa ako neko ima iskustva neka se izjasni :)

 -dali si imao 4 i dodao još 4GB? -resetiraj BIOS, podesi. Ako ne pomogne, RTFM i podesi.

-ako ni to ne pomogne, tad msconfig ili nemaš 64bit OS.

ne odma je stavljeno svih 8gb i na novo sistem instalirano,bios nisam nista dirao jer ne znam bas oko tog gdje se nalazi to za ram .. msconfig ne pomaze skinuo sam kvaku sa clock max memory i apply to sve al opet isto pokazuje kao installed memory 8gb a iskoristivo samo 4gb..

15 godina
offline
Re: Bios i ram

-u BIOSu, učitaj defaulte, save&exit...

-testiraj MemTestom (boot medij u 'DOSu'..) koliko je prijavljeno, 10tak minuta je OK.

 

-sve ostalo je u win, tj ili si mijenjao neke postavke ili nije 64bit OS (jer CPU i MBO podržavaju do 16GB).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bios i ram
ihush kaže...

-u BIOSu, učitaj defaulte, save&exit...

-testiraj MemTestom (boot medij u 'DOSu'..) koliko je prijavljeno, 10tak minuta je OK.

 

-sve ostalo je u win, tj ili si mijenjao neke postavke ili nije 64bit OS (jer CPU i MBO podržavaju do 16GB).

Tesko da bi ja znao ista od tog uraditi al ajd hvala ti :)

15 godina
offline
Bios i ram

Odi u BIOS i uključi opciju Memory Remap Feature.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bios i ram
Abra008 kaže...

Odi u BIOS i uključi opciju Memory Remap Feature.

Ipak nisam uspio naci tu opciju ima neka nesto Memory z i slicnih nesto ali to nisam uspio naci :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2013 4:30 (Rizi).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice