ADM detekcija kvara

poruka: 30
|
čitano: 4.570
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
ADM, detekcija kvara

kupio sam cijeli komp u ADMu osim coolera i grafulje koje sam uzeo 2 mjeseca poslije kupovine u ADMu...

 

komp radi super , osim što imam problem sa cold boot BSOD od samog pocetka... imao sam temu tu prije i ljudi su me savjetovali da provjeravam razne stvari i tesitram i to sam i ucinio no problem je idalje tu... memtest, keks po keks, sve..niakd greske... a BSOD se pojavljuje...

 

pri paljenja kompa nakon 8,9,10h nekoristenja pojavi se BSOD cim boota win 7 64 bit oriidjiji i onda ga ugasim i upalim i on radi nesmetano po par sati...

 

posto imam garanciju na sve komponente,  ja bih odnio kuciste na detekciju kvara no zanima me da li bi mogao kako proci da mi ne uzmu pare za detekciju kvara??

 

da li da vadim graficku i cooler posto je problem bio i prije njih...

 

 

MuWu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
ADM detekcija kvara

a koje komponente imaš unutra? ja imam isti problem sa svojom konfom...(samo nije kupljena u admu)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ADM detekcija kvara

pozz,

 

pogledaj komponente pod moj pc... ispod avatara...

 

ugl... jesi ti rješio svoj problem??

MuWu
15 godina
offline
Re: ADM, detekcija kvara
MujagaWudakhi kaže...

 

posto imam garanciju na sve komponente,  ja bih odnio kuciste na detekciju kvara no zanima me da li bi mogao kako proci da mi ne uzmu pare za detekciju kvara??

 

da li da vadim graficku i cooler posto je problem bio i prije njih...

 

 

Ovo bi možda i mogao, vidio sam da nekim ljudima nisu naplatili makar je naljepnica bila skinuta. No, sve ovisi o njihovoj dobroj volji. Ali ako ti i uzmu to bude nekih stotinjak kuna.

We are nothing but the stones to pave the way...
15 godina
neaktivan
offline
Re: ADM detekcija kvara
Ako imate neke low end maticne, lako je moguce da ploca ne daje dovoljno napona RAM modulima tj. da je napon nestabilan. Ako je to moguce, povisite napon memoriji u BIOS-u za najmanju mogucu vrijednost (0.05V ili 0.1V) i to bi moglo rijesiti vase probleme, a vjerojatnost da cete ostetiti RAM module je minimalna. Nista vas ne kosta probati...
Beauty doesn't have a weight restriction.
15 godina
neaktivan
offline
Re: ADM detekcija kvara
Na mobu sam pa vam ne vidim Moj PC tak da ne vidim koje maticne imate. Takodjer, ako ste u nekom prigradskom naselju ili na selu, problem moze biti i do slabe struje i/ili losih/starih instalacija u stanu/kuci...
Beauty doesn't have a weight restriction.
14 godina
offline
ADM detekcija kvara

Kod mene nije problem u struji.... konfa je : Asrock 870 extreme3, phenom x4 965,psu chieftec 500w, 2x2gb rama, radeon 5750, 2x1tb i 500gb hdd (memtest OK, HDtune OK)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ADM detekcija kvara
maticna mi je asrock pro 3 p67, zamjenio sam ju ka je dosla nova revizija, trenutno je napon na default ali sam ga bio stavio na 1.65 i isto je bilo problema... sto se tice starih instalacija nalazim se u zgbu na kneziji u novijoj zgradi...
MuWu
15 godina
offline
Re: ADM, detekcija kvara
ja sam sam sastavljao komp tako da nisam ni imao naljepnicu... ali se nadam kad im odnesem da ce mi naplaliti max 150kn... ne znam sto bi mogao napraviti jos... stvarno me ubija taj problem.. :(
MuWu
12 godina
neaktivan
offline
Re: ADM detekcija kvara
probaj vadit grafičku, drugo probaj u device manager-u onemogućit neke uređaje...recimo znalo se događat da ljudima rikne LAN na matičnoj, pa kad pališ komp blue screen, nakon što se onemogući korištenje lan-a sve radi normalno...

možda ti se čini glupo ali dao sam jednu činjenicu iz iskustva...ništ te nekošta probat...ok ti imaš noviju konfu pa je to možda rjeđi slučaj....zatim pci kartice (wlan kartica, tv kartica, modem) i tak neke stvari također su znale bacat bsod...toliko od mene
samo krupno, ništa sitniš
15 godina
offline
Re: ADM detekcija kvara
tnx stari, graficka nije problem jer se to dogadjalo i prije ove nove koju imam mjesec dana, dakle maticna mijenjana... graficka takodjer... ostaje hdd ram i cpu... nemam PCI kartica stavljenih a lan ne koristim
vec se spajam na net putem iphonea... ali hvala na savjetu!!
MuWu
15 godina
neaktivan
offline
Re: ADM detekcija kvara
Po meni je ili RAM ili MBO, a po posto oba imate ASRock MBO kladim da je MBO u banani zbog lose ASRock kvalitete i upitne pouzdanosti.
Beauty doesn't have a weight restriction.
15 godina
offline
Re: ADM detekcija kvara
da bar znam da je tako bio bih sretan.... no ne preostaje mi nista ocito drugo nego otici onda u adm da pogledaju sto je... stvarno ne znam kako bih vise nesto testirao...
MuWu
15 godina
online
Re: ADM detekcija kvara
The Man kaže...
Po meni je ili RAM ili MBO, a po posto oba imate ASRock MBO kladim da je MBO u banani zbog lose ASRock kvalitete i upitne pouzdanosti.

WTF ??????????!!!!!!!!!!!!

 

 

ASRock je trenutno među vodećima po kvaliteti i 1. po omjeru uloženo/dobiveno.

 

 

Odnesi ti u ADM servis, vrlo su pouzdani i neka se oni muče time, jer ipak imaš garanciju pa ti mogu (ali vjerojatno neće) uzet kojih 100 kn

Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
offline
Re: ADM detekcija kvara
sutra ujutro onda do adma, nema druge... :( hvala ljudi svima!! nadam se da ce rjesiti oni to ... bemti bsod i cold boot!!!
MuWu
12 godina
neaktivan
offline
Re: ADM detekcija kvara
The Man kaže...
Po meni je ili RAM ili MBO, a po posto oba imate ASRock MBO kladim da je MBO u banani zbog lose ASRock kvalitete i upitne pouzdanosti.

WTF??

 

Razmisli o tome sto si rekao..

16 godina
neaktivan
offline
Re: ADM detekcija kvara

Ne znam od kada je to Asrock došao na dobar glas?

Kvalitet je Asus, MSI, Gigabyte i Abit.

A šrot Matsonic, ECS i Asrock.

 

Iako naravno ima i izuzetaka.

15 godina
online
Re: ADM detekcija kvara
dragans kaže...

Ne znam od kada je to Asrock došao na dobar glas?

Kvalitet je Asus, MSI, Gigabyte i Abit.

A šrot Matsonic, ECS i Asrock.

 

Iako naravno ima i izuzetaka.

asrock je am3 serijom i p67 chipsetom dosao na vrh prodaje u hrv ducanima.

 

jednostavno najbolja kvaliteta za neku cijenu, sad izdaju cak i maticne koje idu prema kvaliteti abita - fatal1ty serija.

 

naravno, abit više ne proizvodi matične, no asrock je počeo kupit sve od njih... (od dizajna do izrade)

Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2011 23:28 (Mitch).
14 godina
protjeran
offline
Re: ADM detekcija kvara
dragans kaže...

Ne znam od kada je to Asrock došao na dobar glas?

Kvalitet je Asus, MSI, Gigabyte i Abit.

A šrot Matsonic, ECS i Asrock.

 

Iako naravno ima i izuzetaka.

 

Ti živiš ispod kamena, jelda? {#}

 

Abit na žalost više nema...

 

ASRock je treći najveći proizvođač matičnih plkoča u svijetu, ispred MSI-a, Biostara i EliteGrupea...

 

Slažem se da je Matsonic i budget ECS smeće, ali imaš i dobrih ploča od Matsonica (barem dok je postojao), ali te ploče

nisu koštale 220kn nego 850kn.

 

Danas stvarno na sreću više nema loših proizvođača ploča, bar ne kod nas, ali zato imamo i slabiju ponudu.

 

Recimo Sapphire ploče su zapravo Jetway, koje tvornički, kao i Sapphire, imaju 3 godine jamstva.

 

Jučer sam recimo kupio jednu AM3RS890G i prezadovoljan sam... 3 godine jamstva i deri,

a zapravo je to rebrand od HA09.

 

Jetway:

http://www.jetway.com.tw/jw/motherboard_view.asp?productid=730&proname=HA09

 

Sapphire:

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?psn=0001&pid=339

 

Da se ne zaboravi da i ECS i Biostar imaju Black liniju koje su BTW odlične...

 

Po meni će ECS ove godine najviše narasti, te vjerovatno jednim dijelom MSI.

 

Do kraja godine vjerovatno će poredak izgledati ovako:

1. ASUS

2. Gigabyte

3. ASRock

4. ECS

5. MSI

6. BioStar

7. FoxConn

8. JetWay

9. Sapphire 

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2011 23:49 (Don Kihoty).
14 godina
offline
Re: ADM detekcija kvara
Don Kihoty kaže...
dragans kaže...

Ne znam od kada je to Asrock došao na dobar glas?

Kvalitet je Asus, MSI, Gigabyte i Abit.

A šrot Matsonic, ECS i Asrock.

 

Iako naravno ima i izuzetaka.

 

Ti živiš ispod kamena, jelda? {#}

 

Abit na žalost više nema...

 

ASRock je treći najveći proizvođač matičnih plkoča u svijetu, ispred MSI-a, Biostara i EliteGrupea...

 

Slažem se da je Matsonic i budget ECS smeće, ali imaš i dobrih ploča od Matsonica (barem dok je postojao), ali te ploče

nisu koštale 220kn nego 850kn.

 

Danas stvarno na sreću više nema loših proizvođača ploča, bar ne kod nas, ali zato imamo i slabiju ponudu.

 

Recimo Sapphire ploče su zapravo Jetway, koje tvornički, kao i Sapphire, imaju 3 godine jamstva.

 

Jučer sam recimo kupio jednu AM3RS890G i prezadovoljan sam... 3 godine jamstva i deri,

a zapravo je to rebrand od HA09.

 

Jetway:

http://www.jetway.com.tw/jw/motherboard_view.asp?productid=730&proname=HA09

 

Sapphire:

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?psn=0001&pid=339

 

Da se ne zaboravi da i ECS i Biostar imaju Black liniju koje su BTW odlične...

 

Po meni će ECS ove godine najviše narasti, te vjerovatno jednim dijelom MSI.

 

Do kraja godine vjerovatno će poredak izgledati ovako:

1. ASUS

2. Gigabyte

3. ASRock

4. ECS

5. MSI

6. BioStar

7. FoxConn

8. JetWay

9. Sapphire 

IMHO meni prije izgleda da je Asrock  na drugom mjestu a Giga na trećem ,stvarno su doslovno uzletili i kvalitetom i cijenom

ali svaka čast,izvrsno elaborirano..

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2011 23:55 (vrx).
14 godina
protjeran
offline
Re: ADM detekcija kvara

ASRock trenutno uživa u svom vrhuncu, no vidi se da je na High End segmentu došlo do malog zasićenja

sa Deluxe i Extreme brandom ploča, te je baš zato dodan i Fatal1ty (990FX Fatal1ty fakjea),

i usprkos tome što nudi mnogo, preveliko je zasićenje,

 

Evo i osobno sam bio malo prezasićen,

te u Austriji nisam mogao naći ni jednu ASRock ploču koja ima integriranu ATi karticu serije 3xxx/4xxx i Coaxial SPDIF,

dok par modela ima Coaxial SPDIF ali nema integriranu grafiku (770 - 870 - 890FX chipset based ploče, sve bez grafičke kartice),

pa sam jednostavno uzeo 890GX od Sapphirea koja ima sve što mi treba:

http://www.ditech.at/artikel/MSPM304/Mainboard_S-AM3_SAPPHIRE_PURE_CrossFireX_890GX_PC-AM3RS890G_ATX.html

 

Također mi je bilo bitno da ima bar jedan IDE za stare LightScribe LiteON i Pioneer pržilice.

 

Uglavnom ponuda ASUS-a i Gigabytea je još jadnija... Pogledajte se i sami ponude do 90€,

nema jednostavno NIŠTA za naručiti (ajd bar je zadnja Sapphireka otišla meni).

 

Pregledao sam cijeli DITECH i ETECH, te A-CS, niti jedna ASUS/ASROCK/MSI/GIGABYTE nije ponudila šta i Sapphire/JetWay ploča...

 

I dobro je što sam dobio zadnju.

 

Čak ni BioStar ni ECS nemaju niti jednu ploču sa ATi onboard + Coax SPDIF.

 

Možda jest glupa činjenica, ali nekad ti to stvarno treba, osobito kod točno namjenjenog kompa kojem to treba svakodnevno...

 

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
online
Re: ADM detekcija kvara
Don Kihoty kaže...

 

a šta s ovim ?

 

Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
16 godina
offline
ADM detekcija kvara

Hmm, sad neznam jel se cold boot klasificira kao hardverska greška tj kvar..I  ja imam cold boot, mada ima novu ploču tj novi čipset, tak da bum pričekal da izbace nove verzije biosa van...

EDIT:Pozornijim čitanjem naletio sam na cold boot BSOD...

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 15:19 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: ADM detekcija kvara
Mitch kaže...

a šta s ovim ?

 

 

Nema Coaxial SPDIF:

 

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
offline
ADM detekcija kvara

MuWu jesi ti odnio MBO na servis? Ima kakvih novosti?

 

Ja sam uz pomoć frenda Googlea našao da se moja ploča (Asrock 870 extreme3) i G.skill Ripjaws memorija ne vole i dosta ljudi ima isti problem, pa sam lijepo otišao i kupio drugi RAM koji je na Asrock QVL listi i zasada 2 dana radi bez problema......eto mali update od mene....

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 22:26 (lars82).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ADM detekcija kvara

pozz..

 

nazalost nisam jos, jer sam testirao memoriuju na raznoj voltazi i postavkama u BIOSu i nadao se uspjesnim rezovima ali nista, i dalje cold boot BSOD...

 

razmisljao sam i ja da odem po neki RAM sa liste ali kad sam kreten uzeo ram koji nisam ni provjerio da li je na listi... laik... :(

 

ugl...

 

 hvala na savjetu, nadam se da ce i to rjesiti moj problem..

 

:)

MuWu
14 godina
offline
ADM detekcija kvara

eto ja sam se isto igrao sa voltažom i latencijama ali 0 bodova...zasad s novim RAMom radi savršeno... javi kako je završilo....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ADM detekcija kvara
lars82 kaže...

eto ja sam se isto igrao sa voltažom i latencijama ali 0 bodova...zasad s novim RAMom radi savršeno... javi kako je završilo....

nadam se da ce i meni tako... postam kad rjesim problem... :)

 

pozz

MuWu
12 godina
neaktivan
offline
Re: ADM detekcija kvara
dragans kaže...

Ne znam od kada je to Asrock došao na dobar glas?

Kvalitet je Asus, MSI, Gigabyte i Abit.

A šrot Matsonic, ECS i Asrock.

 

Iako naravno ima i izuzetaka.

Sinko ajde cuvat ovce na Velebit! {#}

15 godina
offline
ADM detekcija kvara

 

ljudi evo konacno sam prosli tjedan odnio komp na detekciju i sve je rjeseno... problem je bila nekompatibilna memorija sa maticnom plocom... sada mi je kingston memorija u kompu i trebam ga pokupit ovaj tjedan kad se vratim u ZGB... u svakom slucaju, ako netko uzima Asrock Pro 3 P67 neka ne uzima Cosairovu XMS3 memoriju, jer ocito da nesto ne stima, odnosno nije stimalo kada sam ja uzimao komp... ugl... frajer iz ADMa mi je javio da sve radi sada oke i morat cu platiti 120kn detekciju kao i 60kn nadoplatu za RAM... to je to... ako bude sve sljakalo konacno... ja zadovoljan... eto ljudi..

 

pozz

MuWu
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice